JaT

JaT

J T B

okres Praha
studující

21 bodů

Moje oblíbené filmy

 • poster

  Batman začíná (2005)

  ***** Ale když se stanete něčím víc, když se dáte plně do služeb nějakého ideálu, a když vám v tom ostatní nedokážou zabránit, pak se z vás stane někdo úplně jiný. - Kdo jako? - Legenda, pane Wayne. ***** Co hledáš? - Hledám... muže, kteří bojují s bezprávím. Muže, co vzbuzují bázeň v těch, kdo trýzní bázlivé. - Kdo chce vzbuzovat bázeň v jiných musí ji nejprve potlačit sám v sobě. Jsi připraven začít? - Sotva stojím na nohou... - Smrt nepočká na to, až budeš připravený. Smrt není ohleduplná ani spravedlivá! ***** A víš, proč padáme, Bruci? Abychom se naučili zase se zvednout. ***** Za smrt svých rodičů nemůžeš ty. Může za to tvůj otec. Vztek nic nezmění na tom, že tvůj otec nedokázal zasáhnout. -Ten člověk měl pistoli. -Tebe by to odradilo? - Já prodělal výcvik. - Výcvik neznamená nic, důležité je odhodlání! Odhodlání zasáhnout.

 • poster

  Temný rytíř (2008)

  Nehraju si na idealistu. Musím co nejlíp vyjít s tím, co mám. -Mám podepsat povolení k obsazení a prohlídce pěti bank, a vy mi neřeknete, o co jde? - Můžu vám říct jména těch bank. - To už je začátek. - Vystavím vám ta povolení, ale žádám vaši důvěru. - Na mě to nemusíte zkoušet. Víme, že jste náš bílý rytíř. - Prý mi na kriminálce říkají jinak. - O tom nic nevím. ***** Měli bychom té rvačky nechat, jinak přijdeme o ohňostroj.- Žádný ohňostroj nebude.- Už to začne.- Co ses snažil dokázat? Že někde uvnitř je každý hnusný jako ty? Jsi sám. - Dneska na nic není spoleh. Všechno aby si člověk dělal sám. No ne? Nevadí, jsem připravený. Žijeme ve zvláštním světě. Víš, jak jsem přišel k těm jizvám? - Ne. Ale vím, jak přijdeš k těmhle! ***** Ty jsi skutečně neúplatný, viď? Nezabiješ mě, protože na to jsi pokrytec, a já tě nezabiju, protože je s tebou zábava. Myslím, že my dva k sobě patříme navěky. - Ty patříš do polstrované cely. - Třeba by nás tam vzali oba. Budou tam zavírat po dvou, brzy to v tomhle městě bude samý blázen. - Tohle město ti právě předvedlo, že je v něm plno lidí, co chtějí věřit v dobro. - Než se jim to odhodlání sesype. Než se pořádně podívají na skutečného Harveyho Denta a na všechny jeho hrdinské činy. Nemyslel sis, že bych kvůli rvačce s tebou vzdal boj o duši Gothamu? - Ne. -Potřebuješ eso v rukávě. Já mám Harveyho. - Cos udělal? - Vzal jsem gothamského bílého rytíře a stáhl ho na naši úroveň. Nebylo to těžké. Jak víš, šílenství je jako gravitace. Stačí jen trochu popostrčit.

 • poster

  Temný rytíř povstal (2012)

  Zklamání, přesto za 4 **** Českému názvu filmu by spíše slušelo Temný rytíř povstává, lépe to vyjadřuje celý film, na úroveň z předešlého dílu se Batman nedostane. Snaha Batmana tu je, ale chybí mu hlubší přesvědčení pro jeho návrat. Osm let v izolaci bylo jakoby zapomenuto a pak se už jede dále podle modelu-objeví se nové postavy a Batman je musí porazit/získat na svou stranu. Chybí mi tam vlastní přičinění nebo zaujetí, takto byl vlastně Batman/Bruce Wayne jen donucen jinými postavami, sám to nechtěl. Navíc samotný Batman tam moc není, což je škoda, ale co bychom asi měli čekat od navrátivšího netopýřího důchodce, že? :D Z filmu se mi líbil začátek a pak až konec. Začátek ještě lákal na pěknou jízdu, prostředek filmu to ale zabil. No a konec se mi líbil, protože to bylo důstojné zakončení Batmaní trilogie. **** Moc nadšený jsem z toho během promítání v kině nebyl, stále jsem měl pocit, že jednička i dvojka je o hodně lepší. Tento film navazuje na oba díly (možná více na první), což mimochodem je fajn, ale zároveň podle mýho názoru trojka vykrádá předešlé díly. Některý "hlášky" se opakují, místo aby byly proneseny nové. Také úvodní scéna s letadlem je variací na Jokerovo přepadení banky, jako kdyby Nolan nechtěl/neuměl vymyslet jiné schéma filmu. Takto byl film jen obyčejným letním hitem bez větších ambicí. Jako samostatný film by tento snímek snad zaujmul vydařenými efekty, příběh moc originální není. **** Bane mě moc neoslovil, bojovné scény super, ale jinak měl Tom Hardy k dispozici jen oči a "zmrvený" hlas, který mi občas spíš přišel k smíchu-kdyby mluvil civilně nebo více jako robocop, tak by to třeba bylo lepší. P. S. Snad tomu časem příjdu na chuť více a dám plný počet. (Imax Praha, 26.7.2012)

 • poster

  Pokojný bojovník (2006)

  film, který by měl být povinně pouštěn na střední škole

 • poster

  12 podmínek k dědictví (2006)

 • poster

  Warrior (2011)

 • poster

  Město (2010)

  Výborné zpracování, skvělé herecké výkony, super příběh.

 • poster

  Muži, kteří nenávidí ženy (2011)

  Fincher je borec! Takové perfektní zpracování kriminálky jsem už dlouho neviděl. Naprosto mě dostával výkon Lisbeth, Rooney Mara byla grandiózní, nedivil bych se nominaci na oskara. A když se atmosféra dala krájet, tak mě dostal nějaký nenadálý vtipný dialog. Nemohu porovnávat se švédskou verzí ani knihou, na tento film jsem šel nezasažen předchozími díly, proto jsem byl ve výhodě oproti ostatním, kteří možná neustále srovnávali s původním snímkem. [Cinestar Anděl, čsfd projekce, 11.1.2012]

 • poster

  X-Men: První třída (2011)

 • poster

  Rychle a zběsile 5 (2011)