Jeanne

Jeanne

Jana Krátká

okres Praha

homepage

152 bodů

Moje oblíbené herečky

 • foto

  Meryl Streep

  Bývá nazývána největší žijící nebo také poslední klasickou herečkou a snad jen málokdo proti tomu něco namítá. Žena, která nezískává pozornost svou krásou nebo novými účesy, patří už třicet let k nejuznávanějším hercům. Vystouplé lícní kosti, delší, špičatý nos a úzké rty zrovna nepředstavují ideál současné krásy. Přesto se vyznačuje velice ženským projevem a především v mládí propůjčovala svoji vážnou tvář hezkým a půvabným hrdinkám. Sophie Zawistowská, Karen Silkwood, Joana Kramer nebo Karen Blixen bývají v anketách zařazovány mezi největší filmové postavy. Dokáže se přizpůsobit nejrůznějším postavám právě díky svému velice osobitému, přitom na první pohled nepříliš zajímavému vzhledu, který nikdy nestrhává pozornost sám na sebe.

 • foto

  Nicole Kidman

  V současnosti nemáme nazbyt hereček, které dokáží vypadat okouzlujícím způsobem a současně předvést to nejlepší z hereckého umění. Od doby Eyes Wide Shut (1999) však má svět filmu Nicole Kidman.

 • foto

  Claude Gensac

  Nezapoměnutelná v rolích manželek většiny bláznivých postav Louise de Funèse. Claude Gensac v nich byla vždy okouzlující, elegantní a to včetně účesů, líčení i v šatech podle poslední módy (viz např. Četník se žení, 1968). Přesto do této stylizace elegantních žen středního věku dokázala dokonale zakombinovat svoji bláznivou komiku, s níž v těchto komediích nezůstávala v žádném stínu.

 • foto

  Sarah Jessica Parker

  Ačkoli nemá mnoho společného s tradičním ideálem krásy, stala se módní ikonou. Sarah Jessica Parker představuje spojení elegance s trochou výstřednosti i romantiky. Není právě obvyklé, aby se broadwayský talent stal televizní hvězdou. Sarah Jessica Parker však nikdy nebyla právě běžná. Ačkoli občas narovnává své kudrnaté vlasy podle konvenčnější módy, obyčejně zůstává ve všem jiná, než ostatní americké herečky. Považuje za osobní zodpovědnost a součást své práce, být při vhodných příležitostech extravagantně, ale elegantně oblečená (a obutá) a nikdy tak nemůže zničit obraz manhattanské sloupkařky Carrie, který zastávala v letech 1998 – 2004, ženy jež se jí stala životní rolí.

 • foto

  Brigitte Bardot

  Je jednou z těch filmových legend, které svou existencí hodně změnily. Aniž by se musela zříct křehké ženskosti, vytvořila nový typ moderní ženy - mocné, svobodné a na muži nezávislé. Nemusíme znát jediný film, kdysi slavné Brigitte Bardot, abychom neměli jakési povědomí o její jedinečnosti, o tom jak zasáhla do historie filmu a vlastně změnila svět i mimo něj.

 • foto

  Calista Flockhart

  Možná není natolik zajímavá osobnost, která by stála za větší zájem a pozornost, ale její herecký projev v roli Ally McBeal byl jedinečný. Calista Flockhart nevytváří typ osudové krásky, ale díky své drobné, štíhlé postavě a herecky osobitým ztvárněním výrazů ze škály smutku, deprese a neurotičnosti, ale i prchavých okamžiků štěstí a síly na ni nedává zapomenout.

 • foto

  Adina Mandlová

  Můj nejoblíbenější z životních příběhů hvězd je právě tento velmi dlouhý život plný tragédií, úspěchů i zklamání a osudových zvratů, které by vydaly na několik lidských osudů. Možná nebyla dobrá herečka, ale zaujímá jedno z předních míst mezi silnými, nezávislými ženami v historii, které navzdory společnosti dokázaly být samy sebou a k potěšení fanoušků žít také skutečně hvězdný život.

 • foto

  Anna Paquin

  Zdá se, že tato (snad už nastálo) blondýnka umí obstát téměř v každé roli, většinou jsou to však přemýšlivé, tajemné hrdinky, ať již je to mladičká Rouge z X-Men (2000 - 2006) nebo už dospělá Sookie z True Blood (2008). Ke zklamání fanoušků je tato uzavřená žena už méně oddaná své roli populární hollywoodské hvězdy. Snad proto jsou její (tajmené) role tolik uvěřitelné? Navíc je jedna z mála hereček, které nevypadají starší, než skutečně jsou.

 • foto

  Claire Danes

  Nezapomenutelnou roli středoškolačky Angely vytvořila už v seriálu Tak tohle je můj život (1994), ve stejném roce se objevila v Malých ženách a od té doby je obvykle radost ji sledovat. Nejvíce jí však stále svědčí introvertní, přemýšlivé navenek křehké, uvnitř silné hrdinky.

 • foto

  Sienna Miller

  Elegantně, pohodově a možná i trochu odměřeně působící blondýnka, která patří do kategorie těch hereček, které stále vypadají na svůj věk. Na Sienně je mi symaptické, že si také v osmadvaceti uvědomila, že pro dokonalý pocit nestačí jen cpát se a zůstávat hubená. :)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace