Jiříkovo vidění (2023)

Zpočátku mě iritovaly zjevně inscenované scény, ale postupně jsem si asi zvykla nebo to začala brát jako součást specifického humoru tohoto filmu. Počin je to rozhodně zajímavý a podnětný, nutí k diskuzi a k přemýšlení, a to mám u filmů ráda.

Stopy v písku (2022)

Velmi citlivě a poutavě zpracované. Místy terapeutické (otázky a náhledy, které se hodí k zamyšlení), místy hladivé (záběry na krásy Sahary apod.)

Ježek Sonic 2 (2022)

Komedie, až parodie - a v tomto žánru nemám co vytknout, smála jsem se mockrát a hodně.

Provazochodkyně nad Prahou (2020)

Sledovala jsem před rokem přímý přenos z tohoto vystoupení a bylo to pro mě velkým a komplexním zážitkem, mimo jiné i díky zajímavému kamerovému a komentátorskému zpracování. Tento film ten zážitek částečně přináší a přenáší znovu, zároveň ho obohacuje o trochu širší náhled do příprav. Byla jsem spokojena, film mě vtáhl a nepustil, podobně jako přímý přenos... který je doufám stále k dispozici online a určitě doporučuju ke shlédnutí.

Bílá na bílé (2020)

Pro mě z filmu vyzařovala prostá krása, klid, uvnitřnění. Bavil mě jeho jemný humor i náhledy. Některé výroky jsou pro mě tak zajímavé, že jsem si je musela zaznamenat, abych se k nim později mohla vrátit. Film mě tedy pohladil a zároveň obohatil a bude ve mně dlouho doznívat. Děkuju za to.

Padesát odstínů šedi (2015)

Proč vás ten film a příběh tolik dráždí, dámy a pánové? Na jakou bolístku či touhu vám to ťuká? I to je úloha filmu. A nejen to na něm oceňuju.

Stále spolu (2014)

Velice podnětné téma, nezaujaté zpracování, které přináší víc otázek než odpovědí. Film, po kterém můžete jít s ostatními ještě na několik hodin diskutovat, tříbit si názory na dnešní svět a přehodnocovat své ideály a představy o vlastní budoucí rodině.

Prezident mizejících ostrovů (2011)

Krásné prostředí, krásná hudba, pozoruhodné postavy a silný, skvěle vystavěný příběh - co víc si přát. Nenudila jsem se ani chvíli a dozvuky filmu si ještě drahnou dobu ponesu, protože mi umožnil se podívat na problematiku globálního oteplování z poněkud odlišného úhlu než kdy dřív. Při sledování jsem mohla zcela zapomenout, že jsem "klimatoskeptik," a soustředit se čistě na boj oddaného prezidenta o zachování své země.

Když se kácí les (2011)

Velmi komplexně (a zároveň poutavě) podané téma. Dokument, který nerozděluje lidi na padouchy a hrdiny, ale zobrazuje jednotlivce a skupiny s různými příběhy. Myslíte, že víte, na čí straně stojíte? Možná jen nevidíte všechny aspekty příběhu. Ale kdo ano? Největší přínos filmu spatřuji v tom, že jeho tvůrci nikomu nestranili, jen zajímavou formou předkládá široké spektrum informací a pohledů na věc a názor si můžete udělat sami. Tím si mě film velmi získal a považuji ho za stoprocentní.