Khotzilla

okres Praha

<< předchozí 1 2 3
    • 28.4.2019  17:39
    Bajkeři (2017)

Hana Vagnerová a tady možná trochu překvapivě i Pavel Nečas jsou docela dobrý herci, i když nemají moc co hrát. Naopak Vanda Hybnerová je u toho na zabití. Obsadit do filmu pubertální pophvězdičky Celeste a Adama je pak trochu jiná (tak o tři nižší) liga neherectví, než když si neherce vybíral Forman a uměl je vést. Vlastne to mohla být docela oddechová blbina pro nenáročné... kdyby scenář nesoustředil snad všechny myslitelné stereotypy o mladých, který nutí se občas u toho nudit a občas vede ke značné trapnosti, kterou si diváci musí oddřít za tvůrce. U témat jako je maniakální cyklistika nebo Youtubering se to občas trefí, u zoufalého klišé "všichni mladý jsou závislí na mobilech a je to děs" - je to děs. Možná by už konečně mohl někdo natočit film o tom, že samozřejmě "čumět do mobilu" není o nic horší než když se dřív čumělo všude do novin, kde nic nebylo ke čtení, natož pak to, co dělali v minulosti teenageři - jako když třeba v osmdesátkách poslouchali Michala Davida a sbírali céčka nebo v sedmdesátkách psali Sally a nadšeně podlézali režimu třeba na Spartakiádách a navzdory občasnému tvrzení je do toho nikdo nemusel nutit... Ale zpět - děj je slaboduchý, Rafťáci nebo Snowboarďáci měli oproti těmhle umrněným zoufalcům aspoň nějaký koule. Dokonce i koupací scéna s nahýma slečnama je tak zoufale nevěrohodná a nepravděpodobná, že to celé totálně vyšumí... Nuda a šeď. Jo a ten závěrečný pokus o happyend, by měli pedagogové promítat studentům ve filmových školách jako odstrašující příklad opaku realističnosti... Jeden by řekl, že se už filmaři u Panic je nanic a dalších podobně plochých a neživotných filmů poučili... a ono ne...

• 16.9.2017  19:14
    Sezn@mka (2016)

Takže si to shrňme: Hlavní hrdinka má dlouholetou kamarádku, ale nikdy neviděla jejího manžela. Všichni chlapové jsou hajzlové, všechny ženský jsou podváděný zoufalý slepice. Když je někdo homosexuál, musí se přece chovat jako debil. Seznamka vynáší tak, že má majitel ferrari. Hezký holky zásadně nikdo nechce, takže jim nezbejvá než inzerát... Každej svůdce se samozřejmě musí jmenovat Kristián. Když máte product placement, můžete si v rámci filmu užít na Kanárech. A humor je úplně snadnej - stačej přece dva idioti v jedný kabince na WC.

• 4.1.2017  22:48

Průměrná komedie, zoufale předvídatelná. A fakt dost misogynní a sexistická i nad běžný průměr teenagerských filmů ... Ale zase upřímně - čekat v podobném případě inteligentní a zábavný film je v lepším případě hóóódně naivní.

• 11.12.2016  18:44
    Rodinka (2010)

Vynikající humoristická předloha, špičkové komediální herecké obsazení, a vtip aby jeden pohledal. To je skoro mistrovský výkon, vyrobit s takovými předpoklady, takovou nudu. Ale možná by se to mohlo používat jako učební pomůcka na filmových školách - jakým režijním a scenáristickým chybám se při natáčení komedie vyhnout...

• 12.11.2016  22:17
    Vybíjená (2015)

Nevycházím z údivu z těch komentářů - prostě je to prej blbej film, protože to nebyla hahaha legrace. A je to moc z obyčejnýho života. A někteří dokonce ani nepochopili o čem to bylo a samozřejmě zato můžou ti ostatní... A všichni jsou samozřejmě kingové, kteří přece nemají potřebu koukat na takhle zasmušilé příběhy... Mně u toho až nechutně naskakovaly vlastní vzpomínky na spolužáky. Na to, co kdo chtěl a nemá. Na svoje komplexy i hnusné věci ze školních let, za které se lze už jen stydět. Taky mě hrozně překvapila Simona Krainová, která herecky strčí do kapsy polovinu profi herců. A opět jsem si potvrdil, že Simona Babčáková je jedna z nejlepších současných hereček a že Michalovi Suchánkovi mnohem lépe sedí vážné role než ty komediální. Filmy s Vieweghovou předlohou bývají často uměle vykonstruované a teatrální v útoku na emoce. Tenhle je hořký a až nepříjemně realistický. Možná i proto ho tolik lidí nebude mít rádo - že si nechtějí přiznávat, že tohle není žádná z prstu vycucaná pohádka, ale sakra odpozorovaný a skepsí překypující obrázek... Počítám, že příště tam najdu něco, co mi na poprvé uniklo...

• 28.10.2016  14:28
    Elixír a Halíbela (TV film) (2001)

Pohádka, kde vše zachraňují herecké výkony (J.Strach je výjimkou potvrzující pravidlo). Režie unavená a bez nápadu. "Model muzikál" se tentokrát nepovedl, texty písniček jsou infantilní i na Svěráka. Jako televizní film na odpoledne koukatelné.

• 23.10.2016  19:11
    Padesátka (2015)

Srovnávat s Troškou a očekávat děsně bezva prima komedii je dost mimo neboť tohle je pravý opak. Po dost negativních hodnoceních jsem byl vlastně celkem příjemně překvapen. Slušně antikorentní záležitost, nabourávající zavedené jistoty na všech frontách. Kolečko opět ukazuje, jak neotřelé nápady umí mít. Kotkovi se to pak trošku vymklo z rukou a chvílemi není jasné, jestli se toho svého sarkasmu a "horalského humoru" nakonec nelekl a nesnažil se do všeho dodatečně vsunovat vážnější polohy a přesahy - chvílemi jsem se až bál, že se objeví nějaké ponaučení a seriozní vyústění. Což se naštěstí nestalo. Hlušší místa každopádně vyvažují skvělé herecké výkony.

• 5.1.2016  08:28

Vezmi porci cynismu a trochu zdravé romantiky. Okořeň empatií a citlivostí k opačnému pohlaví. Přidej pořádnou lžíci sarkasmu a šálek humoru. A to všechno zamíchej do opravdu neobyčejné a nadstandardní dávky fantazie. A pokud se ti podaří dosáhnout naprosto skvělé a vyvážené kombinace, pak dost možná ukuchtíš něco podobného jako je tenhle film. Tak jako u něj, už jsem si dlouho nepochutnal.

• 3.1.2016  22:04

Alice Nellis má problém s druhým pohlavím, a to už delší čas. Jiné dámy kvůli tomu chodí na terapie, paní Nellisová o tom točí filmy. Herci dělají, co můžou, někteří (nedoceněná Klára Melíšková) jsou i výteční. Jenže co naplat, když to, proč vůbec měla potřebu zfilmovat Vieweghovu předlohu, paní režisérka nějak není schopna vyjevit. Jasně, heslo carpe diem má v dnešním světě smysl, ale to by se dalo zvládnou krátkou povídkou. Takže výsledná otázka zní: "Kolik je asi těch, kteří nejsou masochisté a přesto ten film ochotně budou chtít vidět podruhé?"

• 3.1.2016  17:17

Rozhodně zajímavé téma, ale bohužel zpracované nudně a schematicky. Série klišé pro ty, kterým se nechce přemýšlet a stačí jim dojímat se. A dokonce ani té romantiky tam není tolik, aby to stálo za řeč. Takže nakonec vše zachraňují Aaron Eckhart a Jennifer Aniston - nebýt tam oni dva, a trochu i Dan Fogler, tak nejspíš už moc důvodů na to koukat nezbyde. Škoda.

• 20.12.2015  11:14

Zvláštní, jak se tu pořád dokola opakuje slovo "romantický", jako by to v tom filmu bylo až tak důležité. Hodně pocitová záležitost a rozhodně nic pro lidi, které dokáže znechutit i taková maličkost jako jsou transvestiti a už vůbec ne pro povrchní typy, hledající komedii a přistupující k filmům ve stylu "hlavní hrdinka se mi nelíbila, tak to bylo blbé". Jenže tohle je prostě takový ten "kýč", který se bohužel v životě lidem děje. Film, který klame tělem, ale který se nepodařilo dotáhnout a mohl se povést více.

• 14.12.2015  12:56

Film, u kterého je trochu problém napsat, že se "líbil", i když je skvělý. Slovu komedie bych se vyhnul velkým obloukem. Místy je až nervy drásající sledovat tu bezvýchodnost, ve které se hlavní hrdinka ocitla, i to, jak se " z toho srabu" marně pokoušejí i nepokoušejí dostat všichni z jejího okolí. Pořád jsem čekal, jestli na konci Jasmína bude následovat svého manžela nebo ne a ono to finále je snad ještě horší. Skvělá Cate Blanchett a skvělá Sally Hawkins.

• 29.11.2015  23:15
    MY 2 (2014)

Film, který pro mnohé bude neskousnutelný už jen tím, že nutí myslet, není prvoplánový a rozhodně nemá potřebu být zábavný. Sonda do reality, jdoucí na dřeň už jen tím, že se nebojí nepříjemných témat i úvah. Zajímavé role M. Steinmasslové a L.Soboty, který je tu ještě lepší než v Okresním přeboru. A možná úplně nejlepší role Jany Plodkové. Ne - tohle není ani komedie, ani lacině podbízivá romantika. Leccos zůstalo nedotaženo, režisérskou nejistotu občas zachraňují herci, ale i tak pozoruhodná záležitost.

• 23.11.2015  08:44

Velmi milé překvapení. Film pro lidi, kteří mají rádi film, a film, který až vypadá, že ho natočil inkognito obrýlený Woody. A ten skvělý pocit, že zas jednou nikdo nemoralizuje tam, kde to bývá zvykem... Zábavné a vtipné. I to přehrávání Jennifer Aniston do toho zapadá a Quentinova minirole mi vyrazila dech. Celek složený z detailů, který ti, kteří jdou po prvoplánovitosti asi neocení, a které spíš pochopí ti, co mají už něco za sebou. A myslím, že časem bude zrát i ten film.

• 21.11.2015  09:18

Chvílemi jsem si připadal jak u Babovřesk. Ono by to tak zoufale chtělo být vtipné, sarkastické a trefné... a bohužel prostě není. Kapitalismus jak podle marxovských teorií, zhýralí neschopové, okázale se chlubící svými ferrari, na která jim prostě někdo nějak dal.... a nuda, nuda, nuda. Tedy až na tu tunu kýče a až úchylnou oslavu snobismu. Herecky nevýrazné (jediná jakžtakž fungující postava je producent Ari - to ale asi neměla být hlavní role, že?) Nikdy jsem v Hollywoodu nebyl, ale počítám, že to s realitou bude mít společného asi tolik, co Brandon s Brendou, Kelly a jejich partičkou. Prostě film pro typy, pro které je Jessica Alba hvězda, Pharrell Williams skvělá muzika a holka v plavkách důvod jít do kina.

• 19.11.2015  23:15
    Babovřesky 2 (2014)

Nikdy bych nevěřil, že to napíšu, ale vedle tohoto jsou i Kameňáky a třetí Slunce seno vcelku zábavné, nápadité a hlavně slušně obsazené filmy. Vždycky jsem to bral tak, že Troška točí podlézavé filmy pro jednodušší lidi, s populistickými vtipy, ale že řemeslo vcelku jakžtakž zvládá. Tady ale není ani průměrné nic. Když třeba srovnám tu sice vlezlou, ale vlastně přesnou melodii ze Slunce seno s tou kýčovitou zoufalostí ala Eva a Vašek, kterou Vágner zplodil tady, tak je to rozdíl tak tří lig. Jestliže jednička ještě měla jakýs takýs, byť nenáročný scénář, tady už to vypadá, že "příběh" vznikal naostro a že se s ním dopředu nikdo už ani nepsal... A skutečnost, že herecky bezbarvá Lucie Vondráčková nebo ochotnicky přehrávající Jana Synková tu jsou za herecké hvězdy, je už dokonale smutná... Horší filmy než tohle je opravdu těžké hledat... i když trojka je v tomto směru jasným kandidátem...

• 30.7.2015  18:22

Lahůdka, kterou divák nadšený z Pelíšků nebo hollywoodských trháků sotva ocení, stejně jako fanoušek Madonny sotva docení hudbu Briana Ena. Město andělů prostě není Nebe nad Berlínem. Ukázkový Wenders a všechny jeho atributy. Skvostně podivuhodná záležitost pro všechny, kteří chtějí od filmu trochu víc než jen pobavení a nepotřebují mít ve všem jasno po třech minutách. Vynikající pomalé tempo a při troše zapojení fantazie a chuti přemýšlet pozoruhodně zábavná porce. Film, ke kterému stojí za to se vracet.

• 6.6.2015  23:09

Nic pro dogmatiky a milovníky čistých žánrů. Suchý humor, který předpokládá trochu myslícího diváka. Spousta nápadů a přístup "nic není nemožné". Film, který asi není vhodný pro ty, kteří nerozlišují mezi komedií a parodií a naopak vhodný pro všechny, kteří mají rádi Mela Brookse. Sonnenfeld v kostce. Mohlo to dopadnout lépe, ale i tak pro mě nadprůměr.

• 6.6.2015  17:42
    On je žena! (TV seriál) (2005)

Nuda...Trapnost...Stud za zúčastněné...Zmatení a bezradní herci... Nenápaditý scénář... Duchovní senilita... A sorry - Nova (a ne že bych byl jejím příznivcem) za to opravdu nemůže...

• 6.6.2015  17:37

Jedno slovo: Smutek.

• 19.5.2015  12:09
    Kuličky (2008)

Rozhodně ne dokonalý, provedením místy skřípající, ale ve svém hledačství i neotřelém pohledu rozhodně zajímavý film. A také jeden z těch, který diváky jasně rozděluje na ty, kteří se chtějí jen bavit a ty, kteří jsou ještě občas ochotni myslet. Jeví se mi až zábavné, jak se oni "pitomci" (jak je definoval film Knoflíkáři, kde si režisérka kdysi zahrála prima roli mladé hysterky) u podobného filmu musejí rozčilovat jen proto, že je záměrně irituje. Za mě 70% - ale s přesvědčením, že ten film bude zrát a vyvolávat emoce i s odstupem času.

• 16.5.2015  16:00
    Ceremoniář (1996)

Skvělý námět, zoufalý scénář a zachraňují to herci. Výsledek podobný televizní inscenaci. Je sice pěkné, že tu je vcelku obstojně ztvárněná doba, ve které se odehrává příběh, a že ze sebe jinak průměrní herci jako Krampol, Klem či Hrušínský ždímou maximum, nicméně nemastný a neslaný výsledek způsobuje, že po skončení už vše přestává kohokoli zajímat. Když porovnám třeba roli Jany Švandové s podobnou rolí Elišky Balzerové v Pěstích ve tmě, je ten rozdíl propastný... A pochvalovat si, že jde o "intimní příběh" u něčeho, co se označuje za thriller, je třešnička. Fakt by mě zajímalo, zda by všichni ti, kteří tu rozhazují hvězdičkami, byli ochotni se na to podívat nejen třeba třikrát či čtyřikrát, ale alespoň druhý den znovu...

• 11.3.2015  22:33
    Tři bratři (2014)

Film, kde se člověk směje ve chvíli, kdy se Dyk praští o futro, protože jinak moc šancí nemá. Ofrňování se nad Svěráky považuju za pózu, ale tohle je asi vážně to nejslabší, co jsem od nich viděl. Jak bylo spojení v Lotrandovi a Zubejdě přirozené a milé, a texty vtipné, tady je křečovité a silně nepovedené. Neříká se to snadno, ale ten scénář je prostě odfláknutý a texty občas tak blbé až to už není veselé. Ve chvíli, kdy se to začně tvářit jako opera, začínal jsem se za tvůrce stydět, protože i takové Slunce, seno... vedle toho nepůsobí tak trapně. Relativně nejlépe to fungovalo ve chvílích, kdy si zúčastnění dělají z věci legraci. Někde ale i to je moc - Karkulka jako sonda z pedofilie? Jinak kostýmy nebo masky budiž, ale všem akademikům, kteří pro tento film hlasovali v kategoriích jako nejlepší scénář, režie nebo film bych dal osobního Plyšového lva - hlasovat pro tohle vedle Fair Play, Díry u Hanušovic nebo Pojedeme k moři se mi jeví jako ukázkový diletantismus a neschopnost poznat špatný film od dobrého... Druhá hvězdička za Lábusovou a Kaisera, kteří jsou bez přehánění skvělí.

• 3.3.2015  11:46

Podobný princip jako Divoké včely, ale mnohem lepší (i když zase ne tak dobré, jako Kobry a užovky). Myšlenkově jednodušší diváky poznáte snadno - budou ten film považovat za komedii. Vidláky zas podle toho, že budou tvrdit, že takoví vidláci přece nejsou. Jenže ona je to asi taková komedie, jako když se do ní pustila Chytilová - tam se taky lidé většinou smáli jen tomu nejtrapnějšímu a nejslabšímu, co v tom filmu bylo. Ukázková beznaděj a jeden z nejrealističtějších pohledů na českou vesnici posledních x let. Brilantní vykreslení buranství. A vlastně úplně přesné vysvětlení, proč to v tomhle státě vypadá tak, jak to vypadá. A v tom "neději" se toho děje víc, než v 70% českých filmů. (leccos taky napovídá návštěvnost - při vědomí toho, že u nás se převážně hodně chodí jen na špatné filmy, stejně jako se nejvíc poslouchá Kabát, Landa a Michal David)

• 28.2.2015  18:13

Viděl jsem to v našem vesnickém kině, v běžné distribuci, odkud je to do Zlína (kde tuším probíhal zmíněný festival) si 300 km. Film z rodu těch, které jsou "tak blbé, až je to hezké".

• 21.2.2015  23:30

Vynikající realismus, skvělé herectví obou bratří Hádkových (u Kryštofa je to menší překvapení, ale i on jde nad svůj průměr). Po pro mě průměrném Okresním přeboru, zachraňovaném Miroslavem Krobotem konečně film nejen výtečně vypovídající o současnosti (na co Bohdan Sláma potřebuje čtvrt filmu a Sedláček celý, tady dokáže jedna scéna a pár dialogů), ale i s příběhem, který má hlavu a patu. Vynikající pro mě je, že se tu nikdo zoufale nesnaží o "umělecký film" a vážná témata, ale přesto to tam je. Naprostá lehkost a místy až komedie, Prušinovský nemoralizuje, protože dokáže vytvořit tísnivý pocit, že tu morálně cosi není v pořádku i bez toho. Výtečná kamera a geniální výběr hudby. Neokoukaní a přitom výborní herci ve vedlejších rolích. Jediné, co mě trochu vyděsilo je, jak dnes vypadá kdysi krásná Jana Šulcová. Zatím nejlepší Prušinovského výkon, zatím nejlepší český film roku 2015 a asi tak posledních několika let.

• 23.11.2014  12:13

Spíše slabší rodinný film, vhodný hlavně pro děti. Děti ovšem nepoznají, že scénář je hodně odfláknutý, spousta dějových scén není domyšlená, lidi se tu chovají v lepším případě předvídatelně, v horším zcela nelogicky, navíc jsou postavy neskutečně černobílé a ploché. Režisérka naprosto nezvládla obsazení - slušní herci hrají epizodní role (Nový, Juřičková), zatímco ty zásadní trumfne svým výkonem i Zdeněk Srstka. Rudolf Pellar byl sice výborný šansonier, ale herecky jde o třetí ligu, a jeho učitel působí neskutečně senilně a popleteně. Což je taky dost ukázkový problém - fandit kladným postavám tady prostě nejde, neb se chovají spíš pomateně. Ty dvě malé holčičky jsou skvělé, ale samy to neutáhnou (navíc jim je od pohledu tak osm, ale paní režisérka je bůhvíproč nechala chovat, přemýšlet a jednat, jako by jim bylo třináct). Zamýšlená výchovná rovina ("zvířátkové" tety versus byrokracie) se také nepovedla. Povedenou melodii titulní písně zas shazuje dementní text. Rozpačitým výsledkem je pohádka, která by chtěla být moderní, ale není úplně stejně, jako není moderní to příšerné sídliště na pražském Jihozápadním městě. Ze zlého Metráčka a jejího manžela jsou houby a kácení vyřeší cedulka "chráněný strom".

• 9.11.2014  14:57
    Kajínek (2010)

Pokus o thriller po česku vyznívá i přes vizuální atraktivitu místy trapně, vykonstruovaně a trpí všemi obvyklými klišé a u nás obvyklými předsudky (největší lumpové jsou cikáni, všichni policajti jsou zkorumpovaní, do té doby tuctová právníčka se rozhodne pro boj se státní mafií, aby se zjistilo, že za to může křivda z mládí) a co je asi nejhorší, celé se to tváří jako dokument, ačkoli to nemá s realitou zbla společného a srovnávat děj třeba s mrazivým příběhem Sametových vrahů může jen naiva. Okatá a až příliš romantická glorifikace hlavní postavy. Plus příšerná, kýčovitá hudba. Když si ale člověk odmyslí, že nějaký Kajínek existuje v reálu, tak má scénář vcelku spád a někteří zúčastnění předvádějí skvělé výkony (Hlavně Lavroněnko s Vladimírem Dlouhým). A na režijní debut jde o slušný průměr.

• 28.10.2014  14:07

Z podobného vrhu jako Causa králík nebo o trochu lepší Já už budu hodný, dědečku. Aneb byl by to naprosto podprůměrný a zoufale šedý film - kdyby tam nehrál Miloš Kopecký.

• 28.10.2014  14:03

Bizar na zakázku. Je fakt, že ta výstava, na které se to celé odehrává, byla výjimečná, ale dobrý dokument by byl lepší. A jediný akceptovatelný vtip s vylézajícím davem herců z malého fiátku to nezachrání. A dobová ukázka Kaiserova travesty humoru spíš trapná. Ale hodně zajímavé a poučné je sledovat výrazy přijíždějících herců - jedni se naparují, jiní jsou spíš otráveni a jsou i tací, u kterých je jasně patrné, jak už to chtějí mít rychle za sebou...

<< předchozí 1 2 3