Darkslayer

okres Košice
študent na VŠ

<< předchozí 1 2 3 4 6 9 11
    • 16.1.2018  23:23

Westerny nemusím a preto som očakával, že ma to bude celkom nudiť. Na moje počudovanie som im to zožral aj s navijakom. Pomaly plynúci, no veľmi atmosferický a ani na chvíľku nenudiaci. Výborne vybraný herci s rovnako dobrými výkonmi. Ponurú náladu občas príjemne narúšajú humorné dialógy. Hlavné husle však hra réžia, skvelá kamera s perfektne zladenou hudbou, vďaka čomu sa na to fakt dobre pozerá. K úplnej spokojnosti možno chýba skrátenie o 5-10min alebo jemne ponurejší, či nejednoznačný záver. 5* si to, ale napriek tomu zaslúži.

• 21.12.2017  13:11
    Dunkerk (2017)

Bolo to veľkolepé a hrôzostrašné, ale nič z toho som necítil. Nezatláčalo ma to do sedadla, neprikovalo v napäti ani neztrhávalo hrôzou. Nie úplne lineárný naratívny štýl ma skôr rozptyľoval a narúšal už tak slabý prenos atmosféry z obrazovky. K žiadnej z postáv som necítil akýkoľvek vyťah. Len tak plávaju pred očami v sérii veľkolepých obrazov. Veľmi kvalitná, ale pre mňa trochu nezáživná filmárčina.

• 13.12.2017  15:07

Trailer na Atomic Blonde sa tvári ako Jhon Wick v sukni. Jedna veľká štylizovaná akčná jednohubka. Opak je však pravdou. Ide skôr o prekombinovaný špionážny film s dvomi veľmi dobre zvládnutými akčnými scénami.. Taký preštylizovaný, nadľahčený Bridge of Spies. To všetko by nebol taký problém ak by filmu nechýbali nejaké stávky. Pocit nutnosti, napätia a vnútorného nekľudu z toho, čo sa stane ďalej. Má to dobré obsadenie aj herecké výkony. Charlize to sekne a tú drsňáčku jej veríte, ale celková charakterizácia postáv a ich motivácia je veľmi slabá. Pointa filmu je jasná, ale to prečo jednotlivé postavy robia to, čo robia nie je jasné a v konečnom dôsledku Vám to je aj jedno.Ďalšou výtkou je soundtrack. Ten je sám o sebe fajn, len ako keby neplynul v súlade s filmom ale stál sam o sebe. Občas sa stane, že priam vytrhne z diania na obrazovke. Pred zhliadnutím filmu, by som nečakal, že ma bude až tak nudiť. Slabšie 3*.

• 23.6.2017  14:11
    Život (2017)

Musím priznať mierne prekvapenie. Pri tomto filme som neočakával veľa a dostal som dobre obsadenú a remeselne spracovanú žánrovku plnú napätia od začiatku do konca. Tu však prichádza aj výtka filmu. Je atmosferická žánrovka, ale zároveň veľmi rámcová. Málokedy prekvapí a obsahuje klišé s tým súvisiace (scéna s dokovacou stanicou ma vyložene iritovala). Záver je fajn aj, keď nie je až tak nepredvídateľný ako by sa mohlo zdať. 70%, lepší priemer.

• 23.6.2017  13:58

Farebná, bezemočná zlátanina. Bolo vidieť veľké snaženie o retro štylizáciu. Tá je ale nanešťastie často farebne preexponovaná a pôsobí trošku rušivo. Postavy boli nezaujímavé, charakterizované veľmi skratkovito a často kŕčovito a pomerne umelo. Hiddleston sympaťák ako vždy, ale bez lepšieho rozvinutia postavy vyznieva do prázdna rovnako ako ostatní. S.L.Jackson otravný a nevhodne obsadený. Film nebol vyložene nudný, ale nevyvolával žiadne väčšie emócie, či napätie. King Kong Petra Jacksona sa mi páčil oveľa viac. Slabšie 3*.

• 19.4.2017  16:05

Kruté nahliadnutie do duše a života nenávratne zlomeného človeka. Reálne chladné, bez príkras alebo pozlatka. Nestranné nakuknutie do každodenného života a zdanlivo nepodstatných situácii bez potreby zaujáť akékoľvek stanovisko. Skvelé herecké výkony a citlivá ale precízna réžia. Pomaly plynúce s komornou hudbou práve v tých správnych momentoch. Asi jedinou výtkou je, že niekedy to spomaľuje až priveľa s mierne zdlhavými scénami.

• 19.4.2017  15:57
    Toni Erdmann (2016)

Solídne sklamanie. Na tak pozitívne ohlasy som čakal oveľa viac, ako sa mi vo výsledku dostalo. Hlavný problem je premrštená stopáž s ktorou ide ruku v ruke značné množstvo hluchých alebo nezaujímavých momentov (aspoň teda pre mňa). Film si nedokázal udržať moju plnú pozornosť a miestami celkom nudil. Určite má aj svoje dobré momenty, ale nie je ich až toľko alebo nie sú až tak silné aby sa to prehuplo na 4. Chcelo by to prestrihať aspoň o takých 30-40min.

• 17.4.2017  20:10

Trošku pomalší rozjazd, kde chvíľku trvá kým si k ústrednej dvojici začneme budovať sympatie, ale stojí za to si počkať. Veľmi príjemne, civilné a nenútené. Obom to spolu svedčí a cítiť medzi nimi tú narastajúcu náklonnosť. Alice krásna ako vždy a Chris prekvapil ako herecky tak aj režijne. Inšpiráciu Linklaterom nejde prehliadnuť. Záver filmu presne taký ako mal byť ...

• 15.3.2017  14:57

Wow, ešte raz ... wow. Tak toto bola vážne zlátanina asi všetkého a chýbala tam už na môj veru len tá vesmírna loď. Neskutočne, veľké, hlučné, prepálené a hlavne hlúpe. Mozog som vypol už po 5 minútach (to však pri tejto sérii nie je až také prekvapenie). Čo je ale horšie je, že to bolo hlúpe a nelogické natoľko ,až ma začalo nudiť. Niekedy som sa nevedel rozhodnúť, či je to viac komické alebo trápne. Od polky filmu mi už bolo úplne jedno, čo sa deje na obrazovke. Dopozeral som to asi len koly rozlúčke s Paulom, ktorá bola pekná. Aj keď si asi zaslúžil kvalitnejší posledný film. Vlastne ani neviem za čo sú tie 2*.

• 7.3.2017  16:00
    Pasažéři (2016)

Príjemná oddychovka, na ktorú sa dobre pozerá, ktorá nenudí a pri ktorej si nebudete namáhať mozgové závity. Ústrednej dvojke to sekne, vizuál je vypiplaný a občas sa mihne aj nejaká ta originalita. Z námetu sa dalo, ale vytrieskať aj niečo o poznanie hlbšie. Škoda premrhaného potenciálu. 70%

• 25.12.2016  18:30

Zábery sú fakt úchvatné a miestami sa človek až čuduje ako toto mohli natočiť s tak zdanlivou ľahkosťou. Zrazu však úžas opadá akonáhle znova zazneje hlas Jeana Rana čoby narátora. Nechápem, prečo tvorcovia siahli po niekom s tak lámanou angličtinou a nezaujímavým hlasom. Ak išlo o zvučné meno, tak už ani samotný Reno nie je taká značka ako pred rokmi a to sa vo filme aj tak mihne len zopárkrát. V podstate celá dejová línia s ľuďmi pôsobila veľmi umelo a plocho. Ako keby sa tvorcovia nevedeli rozhodnúť či to chce byt hraný film alebo dokument o orloch. Takto sa to kymáca na vratkej nôžke niekde na pomedzí. Dať do toho trochu viac emócií a hĺbky mohla to byť pecka.

• 8.6.2016  00:28

Prvú polovicu si to drží celkom solídnu atmosféru, má to napätie aj celkom zaujímave spracovanie s niekoľkými podarenými scénami. Dobré obsadenie tiež neurazí. To, že základ viacerých scén bol zjavne zapožičaný z iných snímkov by som vedel prehliadnuť. Je však škoda, že zhruba od polovice filmu drajvu pozvoľna ubúda v tandeme s diváckym záujmom až k samotnému finále. To sa pomocou náhleho zvratu snaží byť nečakané, ale v konečnom dôsledku pôsobí trocha silene a v záverečnej scéne až hlúpo. Napriek tomu som sa úplne nenudil a malo to viac svetlých momentov... takže solídne 3*.

• 14.2.2016  20:52

Veľmi dobrý príklad predestionation a bootstrap parodoxu. Prvú polovicu sa drží pekne pri zemi v podobne komornejšej drámy s prvkami sci-fi a podmanivou príbehovou líniou, aby naopak v tej druhej naplno udrel na nôtu cestovania v čase a už spomínaných paradoxov. Jednotlive rozprávačské prístupy si u mňa neprotirečili, ale naopak pekne dotvárali celok. Napriek preskokom v časových líniách je film z časopriestorového hľadiska konzistentný a neprodukuje vážnejšie rozpory. Pre milovníkov podobne ladených sci-fi príjemné prekvapenie.

• 14.10.2015  22:30

Má to nápad, skvelú réžiu a kameru, dostatočne zvrátený humor, akciu a hlavne poriadne gule. Vo veľa veciach to pripomína kick-ass , ale zároveň ho updatuje, čo sa týka technickej zručnosti (hlavne ak ide o akčné scény), nápaditosti a celkového posunutia hranice korektnosti. Film sa neberie vážne ("This is not that kind of movie”) takže ho tak nemôžme brať ani my. Pri hodnotení ako žánrovky si zaslúži 5* so skvelou zadnicou ... ehm ... bodkou na záver.

• 7.10.2015  20:53
    Popelka (2015)

Príjemná hudba , krásny rozprávkový vizuál, pohodová nálada a hlavne roztomilá Lily James, ktorá to celé utiahne takmer sama. Celé to pôsobilo veľmi sviežo a nenútene aj napriek tomu (alebo práve pre to) , že sa tvorcovia nesnažili upravovať alebo modernizovať predlohu. Veľmi milé prekvapenie.

• 27.9.2015  16:27

Audiovizuálne orgie, dokonalé po technickej stránke. Plné nápaditých detailov, ktoré však môže bežný človek občas dlho predýchavať. Nadupaná akcia, ktorá ma drajv aj gule. Proste dvojhodinová adrenalínová naháňačka, na ktorú je radosť sa pozerať. Jediná škoda je, že je to dosť braindead zábavka. Mať to hutnejší príbeh ... oprava, akýkoľvek príbeh bola by to bomba.

• 21.9.2014  23:35

No neviem neviem. Na Maleficent som bol celkom zvedavý a perto som po jej zhliadnuti dost sklamaný. Pozerá sa na to dobre, s prostedím sa vyhrali a efekty sú tiež na úrovni. O niektorých scénach sa dá povedať , že su parádne. Angeline rola sadla a je v podstate jediný ťahúň filmu. A to je asi tak všetok klad. Som síce odchovaný na klasikách, ale mám rad zmenu a invenciu. Toto už však bola priveľká zlátanina. Veľa vecí narýchlo odbitých a niektoré postavy neskutočne iritujúce (tri víly). Film má necelých 100 minút, ale cítil som sa ako keby mal cez 2 hodiny. Druhá polovica filmu sice mierne dvihne laťku , to ale naneštastie nestačí. 3* s odretými ušami.

• 24.8.2014  19:49
    Agenti S.H.I.E.L.D. (TV seriál) (2013)

Po tom, čo som si zo začiatku prečítal niektoré ohlasy, nevenoval som Agentom žiadnu pozornoť. Zhodou okolností sa ku mne donieslo, že v druhej polovici seriálu narastú gule, tak reku dám mu šancu. 1. Pilot : Nič výnimočné. Nenadchne ani neurazí (vačšinou). Na urovni poobedia straveného pri ktorejkoľvek kriminálke v TV. Nemožem mu však uprieť dobrý vizuál. Na druhú stranu postavy (mimo Colsona) su tak neskutočne generické, ako charakterovo tak aj castingovo. Uletení genialni vedátori, ústredné duo agentov ako s katalógu (Namakaný špecialny agent s komunikačným problémom, inteligentná a nezávisla žena) a ostrielaná agentka s problémovou minulosťou. Ešte keby nebolo toho finále. Happyendový prestrih na tváre všetkých hlavných hrdinov ... to ako vážne!? Smozrejme občasná "cool" hlaška. Uvidíme, čo bude nasledovať, momentálne žiadna sláva. Zatial bez hodnotenia.

• 17.8.2014  22:33

K Mittymu som pristupoval dosť ostražito a s obavami. Na moje počudovanie si ma film získval každou minútov viac a viac. Je pravdou, že nie je až tak hlboký , akým by asi na papierovo chcel byť. To však vôbec nevadí. Walter síce pláva po povrchu , ale idemu to s neuveriteľnou ľahkosťou a rozdáva pri tom priehršť dobrej nálady. Stiler trošku serioznejši a vyzretejší ako obvykle a Kristen Wiig by si zaslúžila ten smajlík. Samozrejme netreba zabudnúť na krásne scenérie a pohodový soundtrack. Pred zhliadnutím filmu by ma ani nenapadlo, že po jeho dopozeraní ma zanechá s tak príjemným pocitom a dobrou náladou. Silné 4*.

• 16.7.2014  19:06
    NON-STOP (2014)

Od filmu som nic neočakával a tak som sa celkom dobre zabavil. Veď kto by sa rad nepozrel na film .... V hlavnej roli : "Generic Liam Neeson hero type". Je to už trošku obohrane, ale holt stale to funguje. Prvú polovicu si film drží solídne napätie a nie je ani tak predvidatelný, len škoda , že popolovici sa to začne meniť. Pribúda klišé (záchrana dievčatka na poslednú chviľu), zopar deus ex machina zvratov a pár vylozených kravín (vačšiina bitiek v lietadle). Motivacia "zlosynov" je tiež trocha otázna. Napriek spomenutému film stále nenudí, ale ani sa nevyšvihne nad priemer svojho žánru. Fajn oddychovy reset.

• 30.6.2014  22:37

Dlhšiu dobu som nebol v kine a keďže som v kratšom čase zhliadol hneď dva blockbustre neubránim sa porovnaniu. Napriek tomu, že aj Edge of tomorrow žne samé kladne kritiky, musím priznať, že sa mi Future past páčil viac v každom ohľade. Úvod Nás vrhne do deja hneď skvelou akciou no napriek tomu dokáže počas celej stopáže kontinuálne gradovať až k vypätému finále. Taktiež by som vyzdvihol hudobnú stránku kde zlovestné tóny trefne zvyšujú dramatickosť hlavne akčných scén. Scenár je dobre napísaný a určite sa radí k tomu najlepšiemu zo série aj keď by sa zopár chybičiek našlo (hlavne čo sa časopriestorovej kontinuity týka). Občas prijemne pobaví a scéna s Quicksilverom v pentagone .... proste paráda. Keď som dal Edge of Tomorrow 4* tak tu musím jednu pridať.

• 12.8.2013  23:16

Ani ryba ani rak. Pomalá a nič nehovoriaca vata, ktorá by toho nanešťastie chcela povedať veľa. To rozdelenie na dve kvázi prepojené línie pôsobí ako by to boli dva nedotiahnuté filmy. U mňa dosť slabá charakterizácia a background ako v prvej tak aj druhej časti. Je mi ľúto, že to musím povedať lebo na film som sa celkom tešil ale bola to solídna nuda.

• 25.4.2013  17:11
    Nevědomí (2013)

Audio-vizuálne super (zopár fakt parádnych scén). Krásna výprava plná post-apokalyptických exteriérov. Dobrá a prehľadná akcia. Celú stopáž (až na pár výkyvov) si to drží atmosféru. Avšak (škoda, že to muselo prísť) dejovo veľmi predvídateľné. Až na jeden zvrat ma nič neprekvapilo a dopadlo takmer presne ako som očakával po pozretí traileru. Casting fajn ,aj keď postava Freemana mi nesedela. Zaver mal byt o 5min kratší a možno otvorenejši.

• 17.4.2013  13:54
    Dredd (2012)

Pôvodný Dredd sa mi páčil viac, to myslím hovori za všetko.

• 6.4.2013  13:04
    Jonah Hex (2010)

Zle, zle ... zlé. Zle natočené, zle obsadené, zle zahrané. Vlastne v tejto zlátanine nedokážem nájsť absolútne žiadne pozitívum. Ešte aj ten vizuál bol na hovno a každý záber na Megan Fox cez neznesiteľný blur/retuš. Pripomenulo mi to Wild Wild West bez sympatických hercov, humoru a nadhľadu, či sebairónie ... čo nám potom ostane ? 1*.

• 2.3.2013  22:31
    Eragon (2006)

Bez znalosti predlohy môžem povedať, že film bol ničím výnimočný priemer. Asi jediné zaujímavé boli slovenské exteriéry. Síce nijak zvlášť nenudil, no na fantasy je to veľmi premrhaný potenciál. Pripadalo mi to ako narýchlo zbúchaná pásová rýchlokvaska. P.S. Carlylov Durza mi prišiel ako downgradovaná verzia Rumpelstiltskina z Once Upon a Time, asi to nebude len castingová náhoda.

• 24.2.2013  23:48
    Karate Kid (2010)

Až na záverečný turnaj je to prázdnejšie ako balíček čipsov. Ojedinele sa nájde obstojná scéna ale inak je to samá vata. Výber hlavného predstaviteľa tiež nebol veľmi šťastný, Jaden ma väčšinu stopáže skôr iritoval. To už sa mi páčila viac stará verzia.

• 24.2.2013  23:41

Taken 2 sa s jeho predchodcom nedá ani porovnať. Musím ale povedať, že som čakal niečo horšie. Chýba tomu údernosť a drive jednotky. To majú na svedomí hlavne scenár a akcia. Po skončení filmu mi prišlo, ako keby som videl trailer a nie plnohodnotní snímok. Príbeh a scenár je tu tak mizerný , že priam absentuje. Akcie je dosť, ale je biedne zostrihaná a tak už divák nemá také potešenie z Millsových úderových variácii. Liam sa snaží ako môže, ale sám to neutiahne. Napriek týmto nedostatkom nemôžem povedať, že by som sa počas sledovania nudil. Aj keď si už ani neviem poriadne vybaviť o čom to bolo. Slabšie 3*.

• 21.12.2012  01:34
    Ruby Sparks (2012)

Netradične-tradičná a nereálne-reálna romantická komédia, ktorá je tak trochu aj dráma. Prvá polovica sa rozbieha pozvolna a postupne naberá pohodovú atmosféru. Hlavne v tejto polovici sa najviac prejavuje humorná a romantická stránka filmu. Po prehupnútí do druhej polovice sa prechádza do dramatickej línie, v ktorej sa riešia morálne a vzťahové aspekty prameniace z potreby niekoho ovládať a mať len pre seba. Tu už snímok stráca na pohodovej atmosfére a stava sa (aj napriek nereálnej zápletke) viac chladne reálnym. Finále,sa ale obracia na tradičnú romantickú nôtu, ktorá mi aj napriek tu spomínaným výčitkám vôbec neprekážala. Príjemné prekvapenie, ktoré mi dosť pripomenulo môj obľúbený Stranger Than Fiction. Lepšie 4*.

• 15.12.2012  13:53
    Méďa (2012)

Evidentne som tu v menšine ale ja som sa väčšinu filmu celkom nudil. Mimo humoru (ktorý u mňa absentoval) na filme nie je veľa zaujímavého a preto nejde viac ako 2*. Záverečné predtitulky však milo potešili :).

<< předchozí 1 2 3 4 6 9 11