Zloba - Královna černé magie (2014)

No neviem neviem. Na Maleficent som bol celkom zvedavý a perto som po jej zhliadnuti dost sklamaný. Pozerá sa na to dobre, s prostedím sa vyhrali a efekty sú tiež na úrovni. O niektorých scénach sa dá povedať , že su parádne. Angeline rola sadla a je v podstate jediný ťahúň filmu. A to je asi tak všetok klad. Som síce odchovaný na klasikách, ale mám rad zmenu a invenciu. Toto už však bola priveľká zlátanina. Veľa vecí narýchlo odbitých a niektoré postavy neskutočne iritujúce (tri víly). Film má necelých 100 minút, ale cítil som sa ako keby mal cez 2 hodiny. Druhá polovica filmu sice mierne dvihne laťku , to ale naneštastie nestačí. 3* s odretými ušami.

Agenti S.H.I.E.L.D. (2013) (seriál)

Po tom, čo som si zo začiatku prečítal niektoré ohlasy, nevenoval som Agentom žiadnu pozornoť. Zhodou okolností sa ku mne donieslo, že v druhej polovici seriálu narastú gule, tak reku dám mu šancu. 1. Pilot : Nič výnimočné. Nenadchne ani neurazí (vačšinou). Na urovni poobedia straveného pri ktorejkoľvek kriminálke v TV. Nemožem mu však uprieť dobrý vizuál. Na druhú stranu postavy (mimo Colsona) su tak neskutočne generické, ako charakterovo tak aj castingovo. Uletení genialni vedátori, ústredné duo agentov ako s katalógu (Namakaný špecialny agent s komunikačným problémom, inteligentná a nezávisla žena) a ostrielaná agentka s problémovou minulosťou. Ešte keby nebolo toho finále. Happyendový prestrih na tváre všetkých hlavných hrdinov ... to ako vážne!? Smozrejme občasná "cool" hlaška. Uvidíme, čo bude nasledovať, momentálne žiadna sláva. Zatial bez hodnotenia.

Walter Mitty a jeho tajný život (2013)

K Mittymu som pristupoval dosť ostražito a s obavami. Na moje počudovanie si ma film získval každou minútov viac a viac. Je pravdou, že nie je až tak hlboký , akým by asi na papierovo chcel byť. To však vôbec nevadí. Walter síce pláva po povrchu , ale idemu to s neuveriteľnou ľahkosťou a rozdáva pri tom priehršť dobrej nálady. Stiler trošku serioznejši a vyzretejší ako obvykle a Kristen Wiig by si zaslúžila ten smajlík. Samozrejme netreba zabudnúť na krásne scenérie a pohodový soundtrack. Pred zhliadnutím filmu by ma ani nenapadlo, že po jeho dopozeraní ma zanechá s tak príjemným pocitom a dobrou náladou. Silné 4*.

NON-STOP (2014)

Od filmu som nic neočakával a tak som sa celkom dobre zabavil. Veď kto by sa rad nepozrel na film .... V hlavnej roli : "Generic Liam Neeson hero type". Je to už trošku obohrane, ale holt stale to funguje. Prvú polovicu si film drží solídne napätie a nie je ani tak predvidatelný, len škoda , že popolovici sa to začne meniť. Pribúda klišé (záchrana dievčatka na poslednú chviľu), zopar deus ex machina zvratov a pár vylozených kravín (vačšiina bitiek v lietadle). Motivacia "zlosynov" je tiež trocha otázna. Napriek spomenutému film stále nenudí, ale ani sa nevyšvihne nad priemer svojho žánru. Fajn oddychovy reset.

X-Men: Budoucí minulost (2014)

Dlhšiu dobu som nebol v kine a keďže som v kratšom čase zhliadol hneď dva blockbustre neubránim sa porovnaniu. Napriek tomu, že aj Edge of tomorrow žne samé kladne kritiky, musím priznať, že sa mi Future past páčil viac v každom ohľade. Úvod Nás vrhne do deja hneď skvelou akciou no napriek tomu dokáže počas celej stopáže kontinuálne gradovať až k vypätému finále. Taktiež by som vyzdvihol hudobnú stránku kde zlovestné tóny trefne zvyšujú dramatickosť hlavne akčných scén. Scenár je dobre napísaný a určite sa radí k tomu najlepšiemu zo série aj keď by sa zopár chybičiek našlo (hlavne čo sa časopriestorovej kontinuity týka). Občas prijemne pobaví a scéna s Quicksilverom v pentagone .... proste paráda. Keď som dal Edge of Tomorrow 4* tak tu musím jednu pridať.

Za borovicovým hájem (2012)

Ani ryba ani rak. Pomalá a nič nehovoriaca vata, ktorá by toho nanešťastie chcela povedať veľa. To rozdelenie na dve kvázi prepojené línie pôsobí ako by to boli dva nedotiahnuté filmy. U mňa dosť slabá charakterizácia a background ako v prvej tak aj druhej časti. Je mi ľúto, že to musím povedať lebo na film som sa celkom tešil ale bola to solídna nuda.

Nevědomí (2013)

Audio-vizuálne super (zopár fakt parádnych scén). Krásna výprava plná post-apokalyptických exteriérov. Dobrá a prehľadná akcia. Celú stopáž (až na pár výkyvov) si to drží atmosféru. Avšak (škoda, že to muselo prísť) dejovo veľmi predvídateľné. Až na jeden zvrat ma nič neprekvapilo a dopadlo takmer presne ako som očakával po pozretí traileru. Casting fajn ,aj keď postava Freemana mi nesedela. Zaver mal byt o 5min kratší a možno otvorenejši.

Dredd (2012)

Pôvodný Dredd sa mi páčil viac, to myslím hovori za všetko.

Jonah Hex (2010)

Zle, zle ... zlé. Zle natočené, zle obsadené, zle zahrané. Vlastne v tejto zlátanine nedokážem nájsť absolútne žiadne pozitívum. Ešte aj ten vizuál bol na hovno a každý záber na Megan Fox cez neznesiteľný blur/retuš. Pripomenulo mi to Wild Wild West bez sympatických hercov, humoru a nadhľadu, či sebairónie ... čo nám potom ostane ? 1*.

Eragon (2006)

Bez znalosti predlohy môžem povedať, že film bol ničím výnimočný priemer. Asi jediné zaujímavé boli slovenské exteriéry. Síce nijak zvlášť nenudil, no na fantasy je to veľmi premrhaný potenciál. Pripadalo mi to ako narýchlo zbúchaná pásová rýchlokvaska. P.S. Carlylov Durza mi prišiel ako downgradovaná verzia Rumpelstiltskina z Once Upon a Time, asi to nebude len castingová náhoda.