janculeeh

janculeeh

Jana Hronská

okres Praha

homepage

7 bodů

Moje oblíbené filmy

 • poster

  Pulp Fiction: Historky z podsvětí (1994)

  Tarantino je bůh. Bůh tvoří božská díla. Přesně tak je tomu u filmu Pulp Fiction. Nestačí ho vidět jen jednou. Aby člověk pochopil podstatu filmu a vůbec, zachytil všechny detaily tohoto filmu, musí ho sledovat stále dokola. Poprvé jsem ten film vůbec nechápala, jeho posloupnost, postavy, jejich řeč. Ale postupem času jsem odhalila kouzlo tohohle filmu. Každej chce nějak žít a přežít a udělá pro to vše. Pro film s tak úžasným scénářem nemohl Tarantino vybrat lepší herecké obsazení. A to nemluvím o hudbě, která výtečně doplňuje každou scénu. Není divu, že na Vykoupení z věznice Shawshank nezbylo umístění na Oscara.

 • poster

  Poslední samuraj (2003)

  Ani nevím, kdy naposledy jsem viděla tak vytříbený film a to jak velmi silným příběhem, skvělými hereckými výkony a neuvěřitelným soundtrackem. Viděla jsem spousty skvělých filmů, no žádných z nich na mě nezapůsobil tak silně jako tento. Škoda, že i dnešní společnost se neřídí principy jako samurajové.

 • poster

  Nedotknutelní (2011)

  Absolutně úžasný a dokonalý příběh o dvou naprosto odlišných lidech. O lidech, které dohromady svede, dá se říct, že náhoda. Phillippe, kterému osud udělil tvrdou ránu, najde někoho, koho přesně hledá - nelítostivého a prostého člověka - Drisse, který si na nic nehraje a chová se jako by Phillippe byl jemu rovný. A myslím, že to je přání všech handicapovaných lidí. Film je naplněný emocemi, příběhem o přátelství a tím, jak pohled prostého člověka dokáže změnit váš život k lepšímu. A to nejlepší ze všeho - konečně někdo dokázal, že Amerika není filmová velmoc, že se najde někdo, kdo to umí na stejné, dokonce lepší úrovni.

 • poster

  Strážci Galaxie Vol. 2 (2017)

 • poster

  Pýcha a předsudek (2005)

 • poster

  Láska nebeská (2003)

  Jak miluju Bridget Jones, tak miluju Lásku nebeskou. Je to absolutní odpočinková vánoční pohoda, která vedle Mrazíka už nesmí chybět každý rok v televizi. Postavy jsou z různých společenských vrstev a jejich příběhy se velmi poutavě prolínají. Mým nejoblíbenějším momentem je situace, kdy Prime Minister sdílí zadní sedadlo své limuzíny s malou "chobotnicí" s ultraskvělým pokerfacovým výrazem a svojí sekretářkou, která je nejspíše příbuzná s nějakým dlaždičem. Film je plný přátelství, radosti, lásky, ale také zklamání. Film z Anglie s anglickým humorem a sem tam anglickými herci. Žádný umělými vtípky přeplněný hollywoodský trapnotrhák. Avšak největší korunu filmu nasazuje balení náhrdelníku v podání Mr. Beana. Ehm, pardon. Rowana Atkinsona.

 • poster

  Grandhotel Budapešť (2014)

 • poster

  Pátý element (1997)

 • poster

  Hellboy (2004)

 • poster

  Bridget Jonesová - S rozumem v koncích (2004)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace