SeBig

SeBig

okres Praha
Věčně znuděný, vybíravý, filmový a komiksový maniak, hráč a sarkastický sráč

60 bodů

Můj deníček

 • 2.8. v 19:16

  Devil may cry III 5/10

  Po osvěžující akční dvojce, přichází další jebání doprdele. Musím ale napsat, že tohle mělo aspoň něco do sebe a nedokážu napsat zda-li mě bavila více lehká, gameplayem stravitelná dvojka nebo těžká jak přežraný prase připravený na porážku, gameplayem stravitelná trojka. 

   

  Příběh tady trochu vyniká víc než v předchozích dílech hlavně díky zapamatovatelným hlavním bossům tohoto dílu. Je tu šašek, obrovská stonožka, upíří bruxa a další v čelem s hlavním záporákem, kterej se chystá vám zničit všechny nervy. Graficky je to velký krok od druhého dílu a hned ze začátku vás to hodí do akce bez jakýchkoliv otázek. Navíc, kdo hrál předchozí díly, jistě ví, že Dante vyskillil do úplnýho maximalního démona, kterej láme panéláky pohledem. Tady ve třetím díle je to trochu jinak, je to preguel před jedničkou, timpádem začínáte úplně nahatý bez jakékoliv schopnosti a taky žádnou extra schopnost po celou hru ani nedostanete, maximálně tak zbraně hlavních bossů pomůžou, které pak můžete postupně tunit. Po týhle velký ojebávce hned ze začátku je tu ješte další. Já tedy nechci nijak spoilerovat hru jo, ale tohle není uplnej spoiler takže takhle: ty bossy, který tak bedlivě všechny porazíte, musíte půlku znich porazit ještě jednou prosím, ano. Myslel jsem, že mě odvezou, když jsem musel bojovat znova proti Bruxe, která měla tak sedm ultimátek, ale nakonec jsem zjistil, že ty bosse jsem si mohl vybrat podle sebe, abych tak netrpěl, ale to by stejně nepomohlo protože final boss bylo muka utrpení snad víc jak GOW3. Soundtrack je furt stejně topovej, enemáci se s vámi nemazlí a sem tam poskytnou slušnou zábavu na kosení. 

   

  Abych to shrnul, tak hra mě sice místama dost srala, ale za ten zážitek celkově tahle trilogie asi stála? Když jsem to dohrál a porazil hlavního bosse cejtil jsem neuvěřitelnou radost, protože tohle byla fakt výzva. Jestli máš rád výzvy něco jako Bloodborne, Dark souls.. tak zkus asi i toto (ovšem jestli ti nevadí stará herní mechanika či grafika), ale tohle ja na tu dobu pěkný, jelikož Capcom měl v tý době své metody jak např. RE udělat pěknýho a tím byl i dost nadčasovej. Demon tedy opravdu může zaplakat, protože u dohrání mi vytekla slza radosti, že jsem tohle dal. Vím ale jedno, repete rozhodně nedám, to spíš asi to Bloodborne nebo jinou soulovku. 

  Devil may cry III 5/10
 • 2.8. v 18:08

  Devil may cry II 5/10

  Tohle byla ta jízda na kterou jsem čekal. Ano, možná budu znít jako tupej primitiv (což taky jsem), ale tahle hra byla tak easy, že jsem si jí fakt jen a jen užíval. I když občas mě to tedy chytlo (ty nervy), ale byla to rychlá, svižná osvěžujicí jízda. 

   

  Proč tak slabé hodnocení? Stará trilogie DMC prostě a jednoduše zestárla, kdybych hrál druhej díl jako malý, je to dost možná jedna z mých srdcovek a teď  bych ji tady vychvaloval, ale jelikož jsem jí dohrál až teď jsem už tak trochu rozmazlenej a o dost náročnější, jak hráč tak i všechno. Příběhem mi to bylo jakž takž ukradený stejně jako u prvního dílu, vím že Dante je nájemný lovec démonu a teď je jde všechny vykosit, do toho se tam přisere nějaká pizda, za kterou taky můžu pak odehrát kampaň blablabla to mě upřímně nezajímalo já chtěl hlavně pořádně zábavnej gameplay, což jsem asi tak nějak dostal? Co se týče grafiky budu hodně tolerantní, vím z jaké je to doby a umím to pobrat, na dokonce na tý starý grafice i nějaký to kouzlo je. Některý lokace mi přišli zbytečně prázdný, trochu připomínalo Soul reaver, ale i tak démonů bylo naštěstí na kosení dost. Co se týče hudby, tak tu taky chválím, není nic lepšího než poslechnout si nějakej pořádnej metal do toho rasení. Vedlejší postavy, enemáci atd.. asi fajn? Takový zapomenutelný, ale že by mě tam vyloženě nějaká postava vadila, či neseděla nedokážu napsat. 

   

  Určitě jsem si druhý díl užil o hodně víc než první. Bylo to easy a já to jako zápor neberu. Hru hraju abych se pobavil a né abych se nasral. Béčková akční zábava. 

  Devil may cry II 5/10
 • 2.8. v 17:40

  Devil may cry 2/10

  Nevím, ale asi jsem čekal nějakou zábavu, než jenom protivnou a nezábavnou frustraci? Ano, já a moje konzole PS4, jsme se rozhodli okoštovat trilogii DMC a musím říct, že to bylo při nejlepší zajímavá zkušenost Capcome. 

   

  Kdo to neví, tak DMC1 měl být původně RE4, ale tvůrci se rozhodli udělat všechno trošku jinak a udělat jinou videoherní sérii. Hlavní týpek Dante, může působit jako tvrdej cápek co rasí démony, což on taky je, že ano. Nevím, nedokážu přesně určit co na té hře mě vyloženě jakoby sralo, ale vím jen, že jsem prostě a jednoduše trpěl a byl jsem strašně ojebávanej doprdele. Víš, hraju hru taky abych si ji užil a né abych byl po celou dobu hraní frustrovanej a měl psychycký záchvaty. Hlavně mě extrémně nebavila ta lokace a některý enemáci mi prostě a jednoduše přišli směšný, nebo jen jako hromada hnusných sraček co vás stejně zabijou. 

   

  Když jsem tuhle hru dohrál, myslím, že jsem byl vnitřně tak nějak mrtvej. Asi jako měsíc v kuse mučenej týpek ve sklěpe, denně ojebávanej doprdele. Na takovýhle typ her asi nejsem, ale přesto jsem pokračoval na druhý a třetí díl, abych se nechal ojebat zas a znovu. 

  Devil may cry 2/10
 • 2.8. v 17:29

  Witcher III: Wild hunt + DLC 8/10

  Abych to zkrátil tak k herní ani knižní sérii Witcher mě nic nelakálo, ani nevím proč, ale letos jsem si na to našel náladu a dovolil jsem si dohrát hlavní lore, jak k main story tak i k oboum DLC. 

   

  Chytlo mě to fakt hodně, hrál jsem to třeba tak dva týdny v kuse, bavili mě i vedlejší úkoly (tzv. otazníčky) i ve Skelige musím podotknout. Hlavní lore, mě nijak neoslovil, bylo mi tak nějak ukradený jestli ta pizda Ciri přežije nebo jestli mi chcípne, chovala se totiž jako uplná píča bez pardonu. To samý ostatní postavy byly mi ukradený jak dopadnou, hlavní bylo, že žiju já a že mám svojí Klepnu a můžu cválat a rasit monstra. Co se týče tý tupý klysny  Klepny, tak ta mě srala, jak třeba sem tam nedokázala přeskočit malej kamínek, nebo jsem se bugnul a propadl se do prostoru, takže pár nadávek na toho pitomého koňe padlo. Soundtrack mě bavil to lejlejlej lej mám v hlavě ještě teď. Monstra a souboje s nimi byli stejně best, bavilo mě sbírat, expovat a levelovat postavu, semtam jsem se pozastavil nad nádhernou grafikou této polské hry a musím říct, že karanténu nešlo strávit lépe, než takhle. 

   

  Co se týče DLC, tak musím napsat, že Srdce z kamene je pro mě top i příběhem a O víně a krvi mě spíš už fakt sralo a to jsem chtěl mít dohraný co nejdřív, tak jsem to rushoval. 

   

  Chtěl jsem jen napsat, že Witcher si získal moje srdce. Myslím tedy herní. Ten seriál mě nenadchnul (první série a na druhou nevím jestli si najdu čas a žaludek). 

  Witcher III: Wild hunt + DLC 8/10
 • 2.8. v 17:09

  Resident evil 3 REMAKE 4/10

  Na RE3: Nemesis remake jsem čekal už od tý doby co vyšel parádní remake druhého dílu. Když jsem viděl první oficiální poster na tento díl, nevěděl jsem jestli se nejedná o fake či nějaký cover art, protože mi nesedl vzhled postavy Carlose a design Nemesise, jehož xicht mi přišel spíš směšný. Nakonec se ukázalo, že jde skutečně o pravý oficiální poster a já jsem nad nějakým designem mávl rukou a už jsem se nemohl dočkat až vyjde alespoň první teaser či trailer. Když vyšel trailer, nevyvolalo to ve mě žádné emoce a to samé musím napsat i o celkové hře.

   

  Přijde mi, že remake, "třetího" pokračování mé oblíbené herní videohry RE, měl na starosti béčkový tým (jak už to bylo i u origináli RE3:nemesis), protože a jelikož na to, že je to dělané na stejném enginu už z druhého dílu, mi to přijde dost zkrácený, ale jakože fakt hodně. Chybí spousta lokací nebo tam jsou jen v cutscéně, některé postavy neřeknou ani prd a hned jsou pryč (třeba to co udělali s Bradem Vickersem mě dost nasralo) a to je asi to největší mínus této hry. Jasně, třeba taková postava Tyrela má určitě větši roli, než v originále a v nemocnici se také zdržíme déle než v originále, ale to mě osobně nestačilo a nenasitilo. Navíc Jill mě neuvěřitelně srala, jak byla jen a jen toxická (snad víc jak já a to už je fakt hodně). Mě by ta toxicita nevadila, ale když ji znám z prvního dílu, kde taková nebyla, tak mi přišla až moc. Carlos je úplně useless, má na hlavě slámu a akorát trapný kecy jako ,,supercop" a ještě mě nasral, jak byl OP hned od začátku a měl hned RPG? Cože? V resident evil hře raketa hned na začátku? To co je za Residenta? 

   

  Co se týče soundtracku, tak ten mi přišel takovej ztišenej a zapomenutej. Lokace sice fajn, ale jak už jsem psal, béčkový tým nejspíš těžil engine z druhého dílu a třeba ve městě se nijak dlouho nezdržíme, jelikož asi nebylo dost rekvizit. Z Nemesise šel strach tak první dvě minuty, ale pak už spíš směšnej mutant. Střílení zombie bylo zábavné, to samý průchody mapou a hledání různých easter eggů mě bavilo. 

   

  Chtěl jsem dát 6/10, ale když si vzpomenu na originál a kolik tam oproti tomuhle je puzzly, cutscény, lokace, výraznější hudba, mrazivá atmosféra.. tohle nemá nic. Spíš mi to přijde jak nějaký levný DLC k RE2. Byl jsem po dohrání fakt zklamaný a nepocitoval jsem (jak už to bylo u traileru) vůbec nic. Žádná nostalgie, nic.. 

   

  Ovšem kdo originál nehrál a baví ho rasit zombie a divný mutanty, uvěřím, že ho tahle (sice dost krátká) hra bude bavit, ale u mě si to capcom prostě posral. Uspěchali to hrozně moc. Jsem zvědavý na RE8. 

  Resident evil 3 REMAKE 4/10
 • 30.7. v 13:33

  ♫MooD♫

  -

  ♫MooD♫
 • 20.7. v 15:12

  ♫MooD♫

  -

  ♫MooD♫
 • 10.7. v 13:02

  ♫MooD♫

  -

  ♫MooD♫
 • 14.6. v 20:38

  ♫MooD♫

  -

  ♫MooD♫
 • 7.6. v 23:23

  ♫MooD♫

  -

  ♫MooD♫