SeBig

SeBig

Sebastian Sanders

okres Praha
Věčně znuděný, vybíravý 26letý filmový a komiksový maniak, hráč a sarkastický sráč

60 bodů

Moje oblíbené filmy

 • poster

  Zjizvená tvář (1983)

  "The world is yours" Kdyby se mě někdo zeptal, kdo je mou inspirací, určitě bych řekl Tony Montana, který nikdy nikomu nevěřil, všichni mu byli u prdele a šel si za svým snem až na to nakonec doplatil a o tomhle je celý film, který je pro mě naprostý poklad. Jednoznačně nejlepší role Al Pacina, prostředí velice parádní, po celý film mě bavily ty Tonyho kecy, společně s jeho kamarádem se snaží dostat na vrchol, všech gangsterů. Po celý film se nestalo, že bych se někde nudil, správně deprimující hudba k tomu doprovází.. libilo se mi jak jede do Michel Pfieffer a snaží se jí získat, i když patří jednomu z velikánu.. pak nastane zlom, Tony získá vše a film nabere pořádný grády.. prachy, NEJLEPŠÍ sídlo, vraždy, obchod s drogami.. top! Bohužel Tonymu nic nestačí a chce prostě víc a víc a začne být paranoidní, nikomu nevěří a to je další parádní, deprimujicí věc, která ve filmu zbusobí spoustu zvratů.. já nemám nic co bych vytknul, nemám ani hovno. Ty postavy, to zahrání, ta hudba, to prostředí, ten příbeh, to rozzuzlení, ten scénář VŠECHNO NA JEDNIČKU! Ten film miluju a hlavně nejvíc miluju ten konec! Nejlepší konec co jsem u filmu kdy viděl. Jeden z mích nejoblíbenějších filmů je právě SCARFACE. top

 • poster

  Pulp Fiction: Historky z podsvětí (1994)

  Jeden z filmů, který můžu vidět každý rok. Tohle je prostě jeden z nejlepších filmů co jsem kdy viděl. Tarantino je pán. Máme tu tři prolínající se příběhy, a každý má něco jínýho, jíný žánr, jinej příběh, zápletky jsou velmi poutavý a nečekaný a hlavní co na tom filmu je prostě nejlepší jsou ty dialogy... to je prostě tak skutečně vtipně napsaný, že to je prostě paráda. Film má nekolik žánru a taky několik věcí kterých si všimnete třeba až si to pustíte po patý.. a to na tom miluju. Jak už tu někdo psal.. i když si to pustim stokrát.. furt je to pro mě poprvý. Hudba sama osobě ten film dělá ješte dokonalejším a celkově to je jeden z nejlepších filmů, co kdy vzniknul. Herecké obsazení, hlášky, rozzuzlení, příběh, postavy, DIALOGY, HUDBA, nečekanné zvraty, chování postav, emoce, vtip, ČERNEJ HUMOR, kafe, burgr... neumim popsat jak moc ten film miluju.

 • poster

  Gauneři (1992)

  Tarantinovi začátky, jeho první nizkorozpočtovej film je lepší než všechny hovna dohromady co ted vznikají.. banda těch nejlepších, nejšílenějších týpku jde vyloupit klenotnictví.. není to o té loupeži, ale otom co následuje předtím a potom.. uzavřenej prostor v krví nasáklým skladu, kde padá jedna hláška za druhou. Obsazení? Nemusim snad ani psát jak je boží vidět týpky, který jsou známý jen díky rolím co jim dává Tarantino.. Madsen (nejlepší životní role), Buscemi (nejlepší životní role).. Roth, Keitel.. parádní scénář, dokonalá hudba, nezapomenutelné hlášky a scénky. Tohle je prostě top. V jednoduchosti je krása, a tenhle film je přesně tím příkladem.

 • poster

  Mafiáni (1990)

  Celej film jsem čuměl s otevřenou hubou bylo to uplně šílený v dobrém slova smyslu. Nejvíc na tom hustý je že se to doopravdy stalo jakej byl život gangstera vté době naprosto skvělé. Od hlavních postav stte vubec nic nemohli čekat jeden mafián se votočí a zabije toho druhého i když ho zná celý život tohle pro mě bylo naprosto geniálně skutečně natočené. Každej stěch chlápku se do své role hlavně Pesci, Liotta a De Niro. Aspon jsem viděl že drív El Jackson hrál menší role než si zahrál opravdovou roli v Pulp Fiction. Tyhle filmy mám fakt rád mají uroven jsou dobře natočené příběh opravdu skutečně napínavý a nevíte co bude následovat tohle já fakt můžu! :)

 • poster

  Matrix (1999)

  Tak na tenhle neskutečnej nářez si vždycky najdu chuť. Naprosto genialní příbeh o tom jak žijeme v matrixu a pravý už zničený post-apo svět ovládla uměla inteligence. Dvě hodiny naplněný zajimavou teorií, skvělýma dialogama, který vedou super postavy v podání Fishburna, Weaving jako nezapomenutelný Agent Smith. Akcí přervanej trhák, kde se hodně bojuje a hodně střílí v doprovodu jednoho z nejlepších soundtracků, co jsem kdy u filmu slyšel pak jsem měl z těch scén diky Prodigy, Rob Zombie, Rise against husinu po celým těle. Životní role Keanu Reevese, pro mě vždycky jako Neo a Carrie pro mě už na do smrti jako Trinity. Po dlouhé době jsem si film pustil a nemohl jsem uvěřit, jak mohl někdo natočit tak nadupanej dvouhodinovej film. Nejlepší postapo scifi jaké jsem kdy viděl. Nemám co vytknout. Milovník akčních filmů tohle prostě musí ocenit. Už jenom za ten námět, akci a hlavne tu hudbu!!! ,,vy jste mor, a my jsme lék"

 • poster

  Grindhouse: Planeta Teror (2007)

  Pocta všem filmovým trashům co byly natočeny v 80 a 90 letech v rukách ujetýho Rodrigueze. Tak jak krvavě a nehorázně přehnaně skončila naprosto senzační krvavá upírarna od dvou největších borců Tarantina a Rodrigueze From dusk till dawn, tak takhle přesně nehorázně krvavý, ujetý, akční, hláškama předupaný tenhle film. Můj nejoblíbenější (i přes to, že jsem viděl snad všechny zombie filmy a Romera zbožnuju) zombie film co jsem viděl. V hlavní roli sexy McGowan aka Palomita, k tomu drsný El Wray v podání méně známeho (docela škoda ho) Freddyho Rodrigueze. Spousta super rolí pro další super herce, který mají každy aspon jednu super hlášku máme tu Bruce Willise a jeho první věta ,,kde je ta sračka?", Michaela Biehna drsnýho sherifa ,,né. pojedem mím autem!", Toma Saviniho (znamého už z Romerovích zombí filmu, Parskse, Tarantina!! a spoustu dalších známych xichtů..kde se všichni utkají proti zombikum a nastane nehoráznej masakr! Pro mě je tohle prostě srdcovka! Miluju tenhle film.

 • poster

  Resident Evil (2002)

  Největší paradox je to, že celkově tu filmovou sérii nenávidim - nenávidim co z tý značky udělali, nenávidim Mllu Jovovich, jak si z ní manžel udělal v této sérii bohyni, NA DRUHOU STRANU.. PRVNÍ DÍL.. je pro mě totální řežba.. jakožto fanoušek RE série - když jsem to viděl jako dítě, byl jsem z toho vypleskanej a rád si to pouštím i teď.. ta atmosféra, ta hudba, ty postavy a ty hlášky.. strašně v topu. Přijde mi to jako neskutečně zábavná jednohubka. Četl jsem pár zajímavostí.. že to měl režírovat Romero a že to mělo být PŘESNĚ podle hry, ale když na to koukám z Andersonova pohledu (nechci se ho nějak zastávat ty další díly prostě posral totálně), ale tady jsou vidět ty rysy tý hry.. Alice má kostým jak Ada Wong, Matt je policajt (nováček) stejně jak Leon, ta jednotka trochu připomínala jednotku S.T.A.R.S z prvního dílu RE.. je tu barák, je pod ním laboratoř.. ale nejsou tu postavy ze hry.. ja vím co chtěl Anderson udělat a to bylo, že to nechtěl uplně podle hry, leč by to bylo předvídatelný.. tak si to udělal po svým a v tomhle případě (v tomhle díle) se mu to povedlo, protože tenhle díl je prostě pro mě skvost a vždy se na něj rád podívám, poslouchám ost z toho a používám i některé hlášky.. takže asi tak.

 • poster

  Útěk z L.A. (1996)

  Miluju ten film a těžko se mi určuje jestli je lepší LA nebo New York..to mám stejný asi jako u Mortal Kombat 1 a 2 taky oba díly žeru a neumím říct který mám radši..teď k LA.. je to béčkovější, zábavný, hodně vedlejších postav (některé mají i se Snakem minulost), vizuál zedkovej, ale strašně žeru tu atmosféru, ty dialogy, hudbu.. za mě vše dle mého gusta. Tenhle film bych mohl vidět nespočetkrát a nikdy mě neomrzí. Snake Plisken - ta jeho povaha a chováni..to je můj člověk prostě.. sarkastickej, nikomu nevěří, většina jeho přátel ho podrazila, zahořklej, všichni si mysleli že je mrtvej, ale není.. a že prej vyšel ze cviku, ale nevyšel.. a má to všechno totálně v píči.. prostě jeden z mých nejoblíbenějších postav hned za Tony Montanou. Nevím co víc dodat.. vytknout nemám co.. prostě ten film si získal moje srdce.

 • poster

  Mortal Kombat (1995)

  ,,Osud celého světa je teď ve vašich rukou...hahaha.. PROMINTE" Film a hra Mortal kombat bylo od dětství a furt je pro mě jako droga. Miluju ty postavy, fighty, hlášky, hudbu a celkovej námět tohohle universa. Anderson šel do toho s vášní a šlo to vidět. Raiden neuvěřitelnej hláškař, Lambert bůh hromu, Cary Tagawa jako Shang Tsung nezapomenutelný a snad jeho nejlepší výkon v jeho kariéře ,,tvá duše je moje!" ten xicht je top, Robin Shou neznámej fejs snad jen jako Liu Kang znamej sypmaták, drsná Sonya a hláškama nadupanej Johnny Cage ,,ty brejle stáli pětset dollaru ty zrůdo!" tvoří super sebranku ,,Sonyo jdi a tam zjisti co to bylo, my s Liu tady počkáme" dále pak tu máme Scorpia, Subzera, Kana, Gorra, Reptila a Kitanu, která mě však moc neokouzlila. Vizuál věrohodný hře, béčkový efekty mi nevadí jelikož, béčka mám rád a cením je, hudba nadupaná jak svině..hlavní song je orgáč pro mé uši a nikdy neomrzí. Bojových scén je dost a každá má něco dosebe, není tu jen jeden hlavní příběh.. snad každá postava má nějakou svou backstory (která je filmu zmíněna) dokonce je tu zmíněn i Kung Lao, nachvíli vidímě Jaxxe atd. Zkrátka a jednoduše tenhle film patří do mých srdcovek, společně i s druhým dílem. ,,Dokonalé vítězství."

 • poster

  Mortal Kombat 2: Vyhlazení (1997)

  ,,Země byla stvořena za šest dnů! Tak bude také zničena!" ,,to není dobrý.." Je to tak blbej trash, až to uplně miluju. Baví mě ty hlášky jako ,,máš smůlu zemřeš!", nespočet postav z Mortalu (nejoblíbenější byl pro mě Motaro), hodně fightu s parádní hudbou, béčkovej vizuál..stejně jako Batman a Robin je to sračka, ale já to zbožnuju protože jsem si na tom ujíždel jako malej a vždy rád pustím znova. Škoda že neudělali trojku.