ClintEastwood

okres Nymburk
Fantasta

<< předchozí 1 2 3 4 7 13 18 24
    • 30.9.2017  13:11

Podle všech známek, jde o rafinovaného ruského špiona, který ovládaje dokonale český jazyk, chtěl se pokusit... Chtěl se pokusit. Vo co von se to vlastně chtěl pokusit? Tohle je neskutečná klasika a scény s mistrem Marvanem na četnické stanici, patří k tomu nejlepšímu co naše komedie nabízí. Závodčí, seberou se a jdou vařit čaj s rumem. Závodčí, víc rumu!

• 30.9.2017  12:42

Chtěl jsem k jednomu z nejoblíbenějších a PMSN (Podle Mého Soukromého Názoru) i nejlepších československých filmů (i k jeho skvělému pokračování), napsat obsáhlejší komentář. Ale proč? Vše již vystihl ve svém příspěvku uživatel sud. Podejte mi husí brk, kalamář a razítko. Díky.

• 18.9.2017  22:42
    Smolař (1965)

Krimi (road movie) komedie s vynikající ústřední dvojicí Bourvil - de Funés, ve které nejde o nic menšího, než diamanty, zlato či heroin. Cesta rozpálenou Itálií, spousta intrik, krásných žen i scenérií, ale hlavně skvělého humoru. Smolař kdysi býval společně s Fantomasem a Velkým flámem mou nejoblíbenější Funésovkou, ale i dnes si na něho rád udělám čas. Oddychovka jako stvořená.

• 18.9.2017  22:32

V úvodní scéně nechá Belmondo, s obřím koltem v ruce, vysvléknout z kalhot trojici zlodějíčků, kterým navíc zničí káru. Následuje jeho příjezd autem až do obýváku jednoho z domů. Poté vymlátí hospodu a nechá vyhodit do povětří hernu. Ihned poté s jeho přičiněním exploduje Mercedes... A takhle to pokračuje po celou dobu filmu, ve kterém Jean-Paul předvede své tradiční kaskadérské (i svůdnické) kousky. Navíc je tu pěkná hudba a taky Michel Galabru. Napsat o této Belmondovce, že je nudná, může jen někdo, kdo koukal na něco jiného. Tohle je klasika.

• 28.8.2017  22:02

Co ten zápas včera v aréně? - To jen abych si něco přivydělal a uspokojil svou touhu vítězit a zabíjet. Hlásím se k té skupině filmových fanoušků, kteří považují druhý díl za ještě zdařilejší a zábavnější, než už tak skvělý původní snímek. Při každém sledování dostanu chuť pustit si Ramba (ať už dvojku či trojku), který je parodovaným středobodem, ale jsou tady i další okaté odkazy na klasické snímky (např. Star Wars, Četa, Apokalypsa, Terminátor 2 či Casablanca). Kdo má něco nakoukáno, ten si tento film obrovsky užije.

• 28.8.2017  21:54

Mořský vzduch. Škoda, že nemám čich. Přišel jsem o něj v Koreji, bohužel. Scénárista Jim Abrahams (Připoutejte se prosím, Bláznivá střela) natočil v roce 1991 vynikající parodii na válečné a akční filmy (především na Top Gun) a v Charliem Sheenovi objevil dlouho utajovaný komediální talent (výborný je také ostatními zmiňovaný Lloyd Bridges v roli admirála). Skvělá komedie, která pokaždé zaručeně pobaví a rozesměje.

• 4.8.2017  01:49

Vrchní, prchni je možná tím úplně nejlepším počinem, který kdy vyprodukovala slavná tvůrčí dvojice Smoljak - Svěrák. Tento film by měl být v první dvacítce místo Pelíšků (které mám jinak také rád), protože toto je mnohem vyšší level. Dokonalá komedie, která nemá šanci zestárnout či diváky omrzet. Škoda, že to neviděl Prdlavka...

• 4.8.2017  01:43

Třeba se vás... plachej! Jedna z nejlepších československých komedií vůbec, skvělé sólo pro mistra Sobotu a pánové Lipský, Svěrák a Smoljak - v dokonalé formě. Jedna výborná hláška střídá druhou. Kult.

• 1.8.2017  01:10

Kam šlápne člověk, tam tráva sto let neroste. Moje páté setkání s Kongem. Tvůrci tentokrát upustili od tradičního schématu, kdy se obří opičák zamiluje do krásné blondýnky a udělali dobře. Navíc přidali několik skvěle propracovaných příšer a výborný soundtrack (herecké obsazení je též bez výhrad) a máme tady dobrodružný akčňák jak má být. Verze Petera Jacksona pro mě sice zůstává na prvním místě, ale i Ostrov lebek se mi moc líbil. P.S. Vydržte film sledovat až do konce závěrečných titulků.

• 29.7.2017  00:17
    Rozpolcený (2016)

Rozhodně nadprůměrný film, který si i přes některé delší pasáže dokáže udržet divákovu pozornost a zkoumá velmi zajímavé téma. James McAvoy dává vzpomenout na Anhonyho Perkinse a M. Night Shyamalan se pomalu vrací zpátky na vrchol. Snad si udrží minimálně tuto nastavenou metu.

• 29.6.2017  20:49
    Oskar (1967)

Zamotanější příběh aby jeden pohledal. Oskar obsahuje i přes svou krátkou stopáž vynikající zábavu a spoustu scén, jenž se navždy vryjí do paměti filmových diváků (z těch neustálých záměn kufrů se člověku pěkně točí hlava). Dříve jsem si k tomuto snímku trošku hledal cestu, ale dnes můžu s klidným srdcem prohlásit, že je naprosto unikátní a maximální hodnocení mu právem náleží. Louis de Funés v životní formě!

• 29.6.2017  20:42

Vynikající francouzská komedie, která patří k těm nejlepším Funésovkám. Film obsahuje tolik humorných scén, že by byl můj komentář příliš dlouhý, kdybych je měl všechny popsat, ale k mým nejoblíbenějším patří například ta s tubusy, destrukce Plaváčka lopatou, kázání v kostele, výstup na maják, či jízda nezastavitelným traktorem. Prostě skvělá letní zábava ve společnosti francouzského mistra.

• 21.5.2017  09:33

Určitě nadprůměrná kriminálka s atmosférou New Yorku 80. let a velmi zajímavým, atraktivním příběhem. Film herecky táhne především Joaquin Phoenix, ale ani Wahlberg či Duvall zde nejsou jen do počtu. Krásná Eva Mendes je pak příjemným castingovým bonusem. Kvalitní, dobře natočená žánrovka.

• 18.5.2017  22:39

Poprvé od Gladiátora hodnotím film Ridleyho Scotta maximálně. Téměř dvě hodiny se jeho COVENANT tváří jako tradiční, akční sci-fi horor, s troškou té filozofie pana režiséra o stvoření a umírání, aby vás pak finální pětiminutovka se skvělou pointou (to je ona přidaná hodnota) uvrhla do stavu, kdy o filmu přemýšlíte ještě několik hodin po odchodu z kina. Právě úderný závěr chyběl PROMETHEOVI (který se mi jinak také líbil) a i proto tento snímek hodnotím ještě o něco výš. Scott se po trochu průměrnějším MARŤANOVI vrátil se vší parádou a připravil mi kvalitní, krvavý sci-fi zážitek. Tak ať vás blešky štípou celou noc.

• 11.5.2017  23:34

Dědictví určitě není komedií pro všechny sorty diváků. Ale určitě je nejlepší komedií jak Chytilové, tak Polívky a kdo z Čechů by z tohoto filmu neznal aspoň jednu hlášku, měl by přestřihnout svou občanku. Jedno léto, před mnoha lety - jsem tento film viděl snad desetkrát.

• 11.5.2017  23:22

Ti, kteří dobu o které Baroni pojednávají nezažili, s úsměvem tvrdí, že přesně takhle to tehdy opravdu vypadalo, ale pamětníci, kteří za Čepičky skutečně sloužili, říkají, že takový bordel a absurdistán na vojně rozhodně nepanoval. Já si myslím, že pravda bude někde uprostřed. Ať tak či onak, film se povedl mimořádně a v komediálním žánru patří dodnes k těm nejlepším z domácí, porevoluční produkce.

• 31.3.2017  12:15

Mistr plesových scén a šeptavých dialogů - Miloš Forman - se zde úžasně rozehřívá před svou báječnou hollywoodskou kariérou. Vynikající jsou mj. pánové Menšík, Šebánek a Vostrčil. Kyselá sranda.

• 31.3.2017  12:10

Mně se teda jeví nejsolidnější ten Burda. On je takovej dlouhej, ale... šaramant! Pod dohledem krásné kamery Miroslava Ondříčka dokončil režisér Jaroslav Papoušek svou trilogii o Homolkových tím jednoznačně nejlepším filmem, který si bere všechna nej z dílů předchozích a navrch přidává svou vlastní porci čecháčství. Tohle je jedna z nejzábavnějších československých komedií vůbec. Ježíšmarjá paní, přece se mi nebudete bavit na zádech?!

• 31.3.2017  12:06

Chybělo málo a topila jsem se zase. - Prosimtě, co máš furt s tím topením? O něco slabší, než Ecce homo, ale stále super zábava. V dnešní době (tragické domácí kinematografie) by to byla komedie dvacetiletí.

• 31.3.2017  12:02

Člověče, to je úplnej ráj. - To je ráj, co? To je žrádlo? - No, vždyť říkám, že ráj. Česká komedie je česká komedie, to je marný. Genialita, která nepotřebuje jakýkoliv hlubší rozbor.

• 18.3.2017  09:28

Klasická kriminálka s jedinečným Stevem McQueenem a celou řadou dalších slavných herců ve vedlejších rolích (Robert Vaughn, Robert Duvall či Joanna Cassidy) - to je Bullitt. Ale žánrově podobné filmy jako Drsný Harry či Magnum Force jsou prostě lepší.

• 18.3.2017  09:21
    Motýlek (1973)

Nejoblíbenější film Olivera Kahna. Dokonalá studie síly lidské vůle.

• 18.3.2017  08:48

...nastrčí babu. A docela hezkou. Taková trošku schizofrenní komedie z konce 50. let, která je díky hereckým výkonům či chytrému scénáři stále koukatelná. Pan Horníček je dokonalý (tak jako vždy) a režisér Zdeněk Podskalský vynikající (ostatně také jako vždy). Tohle mám rád od dětství.

• 18.3.2017  08:44
    Světáci (1969)

Tak pánové, kdo bude první? - On! - Proč já? - Protože seš ve straně! Trezorový film Made in Czechoslovakia a dodnes jeden z těch vůbec nejlepších. Jiří Sovák tradičně vynikající a Oldřich Nový jako vždy noblesní.

• 20.2.2017  21:36
    Lost Highway (1997)

Jedna z největších filmových perel (mystifikací?), která kdy spatřila světlo světa. Tohle bude chvíli trvat, ale až vše vydýchám, možná se časem zmůžu na obsáhlejší komentář. Zatím můj mozek hlásí reset.

• 20.2.2017  21:24
    Duna (1984)

Jako když vezmete Star Wars, odstraníte z nich veškerou nadsázku, humor a rodinnou zábavu a přímícháte depresi, temnotu a hlubší filosofický rozměr. Pak dostanete Dunu. Jedinečný snímek, který mi tak dlouho unikal, ale který mě teď o to víc oslovil. Když David Lynch vstoupí na půdu sci-fi, nemůže to dopadnout zle.

• 20.2.2017  20:12
    Twin Peaks (1992)

Atmosferické stejně jako seriál (vlastně jako VŠECHNY LYNCHOVY FILMY), dokonale mrazivé a těžko uchopitelné. To mám na filmech rád. Když i dlouho po projekci dumám a hledám odpovědi na otázky. Když už si myslím, že jsem došel k rozumnému závěru či vysvětlení, hned příští projekce mě vyvede z omylu. A já mohu hledat dál. Takové jsou totiž VŠECHNY LYNCHOVY FILMY.

• 20.2.2017  19:59
    Modrý samet (1986)

Už ona legendární skladba Blue Velvet dodává filmu kultovní status. Další mistrovské dílo Davida Lynche, víc snad netřeba psát.

• 19.2.2017  22:29
    Piraňa 3D (2010)

Všude svítí sluníčko, zní techno a holky ukazují prsa. Vše si plyne tak, jak má, ale zároveň neodvratně směřuje k jednomu - ke krvavé lázni. Docela slušný nářez, kde potěší i minirolička Richarda Dreyfusse, několik gore efektů a záběrů na zohavená těla obětí i samotný závěr. Béčko jak vystřižené z 80. let - je to hloupé, ale zábavné. A díky odvaze tvůrců ukázat nám víc, než je v dnešní přecitlivělé době zvykem, budu hodnotit vysoko.

• 19.2.2017  22:22
    Con Air (1997)

Příjemná akční oddychovka se skvělým hereckým obsazením a docela slušným příběhem. Není to vůbec hloupé, Con Air je zdařilá zábava a stejně jako např. u Skály či Dne nezávislosti, mi ani zde nevadí ona trošku vetší porce amerikanismu. John Malkovich je opět prvotřídní.

<< předchozí 1 2 3 4 7 13 18 24