ClintEastwood

fantasta / muž v offsidu / provokatér

Twitter: 05aradecek

<< předchozí 1 2 3 4 7 13 19 25
    • 21.5.2020  12:57

Pelíšky jsou Pelíšky, ale tohle je film minimálně na stejné úrovni. Mnohem vážnější téma, protkané však inteligentním a citlivým humorem, kde podává Bolek Polívka jeden ze svých mnoha životních hereckých výkonů (Obecná škola, Dědictví, Zapomenuté světlo). Jan Hřebejk v mistrovské formě.

• 16.5.2020  21:14

Kubánský? - Holandský Ir, po matce. Otec byl z Walesu! Nejlepší díl z dokonalé trilogie, kde každá vteřina zaměstnává bránici diváka. U mě vítězí scéna uplácení v přístavu, z úvodu filmu i parádní narážka na Drsného Harryho. Skvělá zábava. Máte velmi nebezpečné povolání. - Proto mám zbraň neustále v pohotovosti!

• 11.5.2020  22:14

Úplně nerozumím té přehnané kritice, která se na Vzestup Skywalkera snesla. Přestože snímek nelze srovnávat např. s epizodou lll. či dokonce s původní trilogií, je to skvěle natočená akční sci-fi jízda, plná odkazů na kořeny Star Wars (např. na IMDb, je nová série hodnocena mnohem kladněji, než zde) s velice bohatým příběhem. Několik návratů starých známých, mě příjemně překvapilo (stejně jako Pomův komentář na zadní straně obalu Blu-ray) a film kvůli nim dostal ten správný nostalgický nádech, díky kterému se dá tento Abramsův kousek parádně užít. Já jsem spokojen, nejslavnější vesmírná sága dostala důstojný a definitivní závěr.

• 11.5.2020  18:09
    Tuxedo (2002)

S Jackie Chanem jsem viděl jen pár filmů a ať už jde o jeho hongkongskou éru či hollywoodské trháky, pokaždé jsem se dobře bavil. A je to i případ Tuxeda. Superhrdinský oblek, je originální nápad a i když je snímek pouze béčková oddychovka, je to skvělá zábava. Trošku ji vylepším hodnocení.

• 30.4.2020  22:01

Ne tak dobré, jako Honba za diamantem, ale přesto skvělé. Nadprůměrná dobrodružná komedie a příjemné setkání se starou známou partou.

• 30.4.2020  21:54

Plačící spisovatelka, obdivně a nekriticky oslavující své vlastní dílo, v podání Kathleen Turner, uvede diváky do dokonalého dobrodružství, které v 80. letech předčil pouze Indiana Jones. Michael Douglas a Danny DeVitto, jsou skvělí, jako obvykle a Robert Zemeckis tak natočil svůj první skutečně velký film. V původním českém dabingu vynikající Viktor Preiss a Eliška Balzerová. Klasika.

• 16.4.2020  19:27

Společně s Beetlejuicem nejujetější film Tima Burtona, prošpikovaný milionem odkazů na starší filmová díla i satirou na různé kulturní či společenské konvence a všemožná klišé. Originální vesmírní okupanti (děsně mě baví, jak pokaždé prohlásí, že přichází v míru a pak spustí palbu) a parádní herecké obsazení, jsou jen sladkým bonbónkem téhle zábavné šílenosti, kterou si Tim natočil pro radost.

• 16.4.2020  19:22
    Beetlejuice (1988)

Tak, jako jsou pro Spielberga v jeho kariéře zlomové Čelisti, odstartoval Tim Burton svou cestu ke hvězdám snímkem Beetlejuice. Neskutečný a k nepoznání namaskovaný Michael Keaton, diváky svým výkonem doslova uhrane a táhne kupředu tuhle vtipnou duchařinu, nadupanou skvělým humorem.

• 21.3.2020  17:23
    Sám doma (1990)

Rozdíl mezi prvním a druhým dílem Sám doma, je pouze v názvu. Kvalitativně jsou oba snímky na naprosto stejné, tzn. nejvyšší možné úrovni (hodně dělá i tradičně geniální Williamsova hudba) a prakticky jim není vůbec co vytknout. Byl jsem na tomto filmu jako dítě v kině, mám dodnes doma knížku a každé Vánoce tento skvělý Columbusův kousek nechybí v mém filmovém menu. Mám dodávat víc?

• 21.3.2020  17:15

Skvělá akční komedie, kde Chris Tucker obstarává hlášky (čemuž napomáhá i parádní Juřičkův dabing) a výborný Jackie Chan akci, přičemž z některých jeho až artistických kousků, zůstává rozum stát. Opravdu frajer! No a Lalo Schifrin složil k filmu parádní soundtrack a především ty orientální motivy jsou vážně zajímavé. Nemám problém hodnotit na maximum (i když až napodruhé), protože je mi s tímto snímkem dobře.

• 21.3.2020  09:59

Návrat k panterovské krimi linii, i když komediální stránka stejně drtivě vítězí. Máte pykoj? - Pykoj? - Co? - Řekl jste, jestli máme pykoj? - Já vím moc dobře, co jsem řekl. Řekl jsem - máte pykoj? - Myslíte, jestli máme pokoj? - To přesně říkám, vy hlupáku! Naprostá dokonalost. Ještě další díl stojí za pozornost, pak jde kvalita mírně dolů. Peter Sellers, PETER SELLERS!

• 21.3.2020  09:56

Dobré ráno, slečno Gambrelliová, vychrápala jste se dobře? Když komisař přijede na místo činu a vystoupí do jezírka u fontány, série definitivně započala... Peter Sellers je naprostý génius, to budu říkat pořád.

• 17.3.2020  23:11
    Big Lebowski (1998)

Viděl jsem hodně chromejch, Dude, tenhle to jenom hraje. Dělá se zajímavej. Tak dlouho jsem kolem Lebowskiho jen tak zlehka našlapoval, až jsem si ho po druhé projekci oblíbil natolik, že ho rázem řadím do užší špičky tvorby bratří Coenů (hned vedle Bartona Finka a Tahle země není pro starý). Strašně svěží a pozitivní film, nacpaný sekáčským humorem a milionem třaskavých replik, ve kterých vynikají především skvělí Bridges s Goodmanem, ale i vedlejší postavy mají své přesně vyměřené místo a prostor. Líbí se mi i vizuální stránka snímku a parádní soundtrack. No prostě, poctivá krimi oddychovka, která si v některých pasážích může podat ruce s legendou jménem Pulp Fiction.

• 17.3.2020  22:58

Nikdy bych nevěřil, že mě bude nějaký LEGO film tak neskutečně bavit, ale ve spojení s mou oblíbenou komiksovou postavou, skvělou hudbou a dokonale nadsazeným, sebeironickým humorem, se to skutečně podařilo. Snímek si užije především divák, který má něco nakoukáno, protože tvůrci tady přes plastové postavičky chrlí jeden hollywoodský odkaz za druhým a střílí nejen do batmanovských řad. A ty hlášky! Vynikající zábava, obrovské překvapení a můj nový oblíbený animák. Tohle jsem fakt nečekal.

• 11.3.2020  21:13

Parádní špionská komedie, s dokonalou ústřední dvojicí slavných komiků 80. let. Chase a Aykroyd projdou neskutečně zábavným výcvikem (pro diváka) a pustí se prakticky nevědomky do dobrodružství, které může v případě úspěchu znamenat záchranu světa. Vtipné hlášky, atraktivní lokace i nádherné ženy. A těch cameo rolí... Špiony mám fakt rád a je škoda, že nejsou častěji v televizi. Mohu doporučit.

• 11.3.2020  20:51

Nejlepší dobrodružství ze série povedené Griswoldovic rodinky. Když nebudu počítat klasické české pohádky a komedie, tak VÁNOČNÍ PRÁZDNINY jsou jedním z filmů, který mi od nepaměti evokuje svátky (stejně, jako např. Sám doma či Arnieho Rolničky). Tato pochoutka prostě nesmí nikdy chybět na šťedrovečerní tabuli. P.S. Lahůdkou je i verze českého znění, kde Chevyho dabuje Petr Oliva.

• 10.3.2020  21:58
    Godzilla (1998)

Když tenhle film přišel do kin, bylo mi patnáct a považoval jsem Godzillu (i díky obrovské mediální masáži) za jeden z největších blockbusterů, který jsem tehdy dosud spatřil. Dnes už na filmu vidím spoustu nedostatků, ale i po letech je to pro mě příjemná popcornová oddychovka, se sympatickým Matthew Broderickem a drsňáckým Jeanem Reno. Především to jeho americké žvýkání, mě vždy spolehlivě pobaví.

• 10.3.2020  21:52

Ne tak drsné a temné, jako Barbar Conan, který byl o dlouhé cestě za pomstou, ale o to více ujetější a zábavnější. Líbí se mi hlavně scéna s čarodějem v zrcadlové místnosti i ta závěrečná s Dagothem a pozornější část pánského publika, si jistě všimne, že Grace Jones párkrát ukáže i svou, ehm... ženskou krásu. P.S. Od Arnieho tentokrát nedostane pěstí jen velbloud, ale i kůň (to mě vždycky položí) a parádní fantasy snímek je na světě.

• 3.3.2020  21:16

Máš pěknej bourák, z jakýho seš kmene? Chlápácký bushman Paul Hogan, nádherná Linda Kozlowski, jednoduchý, ale laskavý příběh a uvěřitelná romantická linka. V první půli nejdřívě tvůrci vhodí newyorskou novinářku do divočiny, ve druhé pak zálesáka do džungle velkoměsta (tahle část je o dost vtipnější) a namíchají divákům nesmírně zábavnou podívanou, která je dnes již dávno klasikou. Druhý díl má lepší příběh a je v něm i krimi linie, ale i původní Dundee si maximální hodnocení určitě zaslouží.

• 3.3.2020  21:00
    Jo (1971)

Vono nějaký blbý hovado, vykopalo jámu, v tý mojí jámě! - Jámu? - Jámu! - A kde? - Tam, v tý mý jámě! Vím, že v jedné dabingové verzi tohoto filmu, mluví Funése Jiří Císler (viděl jsem), ale původní dabing ČST je klasicky s Františkem Filipovským a tato verze je každému s počítačem snadno dostupná (snímek dokonce nedávno vysílala ČT). Tolik jen k debatě o českém znění. Jinak k filmu - jedna z těch lepších komedií velkého Louise, jenž má i neotřelou krimi zápletku a kterou dělí od pěti hvězdiček opravdu jen velmi málo. Skvělá zábava a spousta známých francouzských herců ve vedlejších rolích (např. Claude Gensac, Michel Galabru, Paul Préboist atd.).

• 19.2.2020  22:07
    Freaks (2018)

Mnohem lepší, než prášky na spaní...

• 17.2.2020  22:34

Clint Eastwood před pár lety prohlásil, že bude točit filmy, až do úplného konce svého života a tak nám, s lehkostí sobě vlastní a na prahu devadesátky, servíruje další mistrovské kriminální drama dle skutečné události. Kromě skvělé režie a scénáře, bych vyzdvihl hereckou ústřední dvojici v podání Hauser - Rockwell. Opravdu výborný a silný film, skutečný Richard Jewell může odpočívat v pokoji.

• 20.1.2020  23:43
    Le Mans '66 (2019)

Po dietní jednohubce nepříliš valné chuti, s názvem Terminátor - Temný osud, přišel čas na nějaký pořádný hlavní chod, v podobě pikantní kalorické pecky. A Le Mans '66, dostál všem mým očekáváním. Servíruje James Mangold, hlavní ingredience obstarávají Matt Damon či naprosto vynikající Christian Bale (kde je nominace na Oscara?!) a kořením jsou benzín, spálená guma a pomačkaný plech. Dezertem je pro mě ta nejvtipnější filmová rvačka, kterou jsem dosud viděl a těžký (dvojnásobný) závěr, dodává Le Mans lidské poselství, jenž ho posouvá ještě výš. Rivalové mají velikou konkurenci, tohle je opravdu skvělý film! Když to všechno zvládnu a projedu bez újmy první kolo, mám za sebou úspěšně první tři minuty závodu... z jeho 24 hodin!

• 19.1.2020  17:09

Po kolosálním průšvihu s názvem Genisys, jsem si říkal, že jsem s touto značkou nadobro skončil, ale přítomnost Arnolda Schwarzeneggera, jehož jsem velkým fanouškem, mě přemohla a na Temný osud jsem se ze zvědavosti podíval. Co na tuhle ohavnost vlastně říct? Je to stále jedno a totéž, dávno pryč je nějaký příběh, chybí napětí, atmosféra nula, triky působí až směšně, všechno se poněkolikáté recykluje a na každou půlhodinu povídání, je zhruba jedna akční scéna. Stejná, ne-li větší bída, než výše zmíněná limonáda z roku 2015 (Terminátor loučící se s rodinkou, je absolutní dno). P.S. Všimněte si, kolikrát během filmu Rev-9 dostihne hlavní hrdiny, aniž by byl aspoň jednou úspěšný. Takhle nemožný Terminátor snad ještě v sérii nebyl. P.P.S. Mám stejný problém, jako u Genisys, tzn. po pár dnech mi tahle sračka dozrála v hlavě a musím snížit hodnocení. Promiň Arnie, níž už však není kam jít.

• 9.1.2020  19:48

Mozek jsem nechal odpočívat vedle sebe na sedačce a tenhle popcornový biják si docela užil. S nadsázkou se dá říct, že je to crossover snímků Nesmiřitelní a Den nezávislosti a po filmech jako Westworld (1973) či Návrat do budoucnosti lll, konečně zase jeden pořádný sci-fi western. Zajímavý mix těchto dvou pro mě výsostných žánrů.

• 9.1.2020  19:43

Jako dítě jsem doslova zbožňoval animovaný španělský seriál Willy Fog na cestě kolem světa (1981), který vysílal v 90. letech Magion (nebo Vega?) a kde měli hlavní představitelé roztomilou zvířecí podobu. A i když se pozdější hraná verze slavného románu Julese Verna, kterou právě komentuji - nedá s kouzelným seriálem srovnávat, ani brát vážně, já jsem se u ní dobře pobavil. Když už nic jiného, je tady Arnold, takže asi tak.

• 28.12.2019  23:16
    To (2017)

Rozhodně To nebylo tak napínavé či dokonce strašidelné, jak jsem si od něho sliboval, ale jinak můžu jenom chválit. Líbí se mi osmdesátkový styl a duch, ve kterém se film nese, byl jsem nadšen partou výtečných dětských herců a některé scény se určitě časem zařadí mezi klasické. Když je klaun na obrazovce (scén s ním mohlo být přece jen víc), čeká diváka většinou nějaká ta lekačka, ale časem trošku otupí, protože Pennywiseova úspěšnost není rozhodně stoprocentní, i když mění podoby častěji, než T-1000 a Věc dohromady. Jako svou top scénu bych označil tu s promítačkou, ta byla opravdu chytře vymyšlená a natočená. Dobrá zábava, kterou jsem uzavřel svou malou vánoční hororovou procházku.

• 28.12.2019  23:04

Rozhodně slušný příspěvek do nejspíš nikdy nekončící série, kterou odstartoval v roce 1978 svým kultovním filmem legendární John Carpenter. Tenhle Halloween funguje a svou kvalitou rozhodně o tolik nezaostává za prvním a druhým pokračováním z let 1981 a 1982 (další díly jsem zatím neviděl, ale podle některých komentářů a zápletek snímků, předpokládám, že jsem o moc nepřišel).

• 27.12.2019  20:58
    Skleněný (2019)

Nějak nechápu, proč Shyamalan vlastně natočil tento emocí prostý recyklát, který dějově navazuje na jeho starší (a celkem ceněná) díla Vyvolený (2000) a Rozpolcený (2016), protože tady už režisér jen mlátí prázdnou filmovou slámu a nenabízí vůbec nic nového. Neskutečně dlouhá prázdnota, kterou drží nad odpadem jen výborný herecký výkon Jamese McAvoye (např. Willis úplně do počtu). Někdy se stává, že i dvouhodinovou nudu vytáhne nahoru alespoň strhující závěr, ale tady se nepovedlo zhola nic (naopak, ti lidé zírající šokovaně do mobilů, mě na konci spíš nechtěně rozesmívali, stejně jako některá moudra o poznání vesmíru). Obrovské zklamání a dosud nejslabší snímek Shyamalana, který po jednom kroku vpřed, udělal zase dva vzad.

• 27.12.2019  01:41
    Joker (2019)

Ledger je (bohužel) mrtev. Ať žije Phoenix!

<< předchozí 1 2 3 4 7 13 19 25