ClintEastwood

okres Nymburk
Fantasta

<< předchozí 1 2 3 4 7 13 19 25
    • 13.12.2017  11:54

Uvědom si výhodu zimní rekreace. Ten čerstvý vzduch - bez bacilů, to záření. - Ty mluvíš jak Čedok, proč nejedeš sám? Klasická filmová dvojka. Rozvinutější příběh, mnohem více akce, výbuchů, rychlejších střihů, vizuálních efektů či napínavých scén a také méně dobové propagandy. Plus důstojný záporák (dá-li se to tak nazvat) Rudolf Deyl. Anděl na horách je vlastně něco jako Terminátor 2, s tím rozdílem, že Bořivoj Zeman není James Cameron a pan Marvan nezinkasoval 14 milionů dolarů, jako Arnie. Jinak je to taková vánoční pohoda, která neomrzí a dodnes drží rekordy v návštěvnosti kin. Hasta la vista, Vyhlídko!

• 13.12.2017  11:48

Krásné je žít, když máme tak krásnou zem... a fakt, že jo. Komunistická propaganda stříká na všechny strany (stejně jako v první polovině 90. let ta anti-komunistická, kdy si odulí vepři oblékli fialová saka a začali kázat vodu, chlastajíc víno, házejíc nepohodlné lidi na dno Orlíku), lidé se smějí, rekreují, pracují, vzájemně si pomáhají a utužují své vztahy a vazby. Člověka z toho až zahřeje u srdíčka (Děti, naše děti!), je to vlastně nerealizovatelný ráj na Zemi, který zde chtěli soudruzi vybudovat. ALE - to, co zde předvádí pan Marvan, je herecký galakoncert, který si každoročně rád dopřeji a dokonale se pobavím. (Ne)zapomeňte na politiku, kochejte se plejádou mimořádných herců a užijte si hodinu a půl hořko - sladké podívané, jenž je vlastně důležitou výpovědí (či nechtěnou obžalobou?) své doby. A vůbec, tady je jednou nějaký řád, má se dodržovat noční klid, tak se tady nebude hrát na cello. - Co říkal? - Ať tady neřvu, že je půl jedenáctý...

• 5.12.2017  16:28
    Frekvence (2000)

K tomuto filmu jsem se dostal úplně náhodou, když jsem si zde pročítal některé komentáře na Osudový dotek, jenž jsem měl v plánu si původně pustit. Téma mě hodně zaujalo a tak jsem dal nakonec Frekvenci přednost, před podívanou s Ashtonem Kutcherem. Teď jen nevím, zda jsem udělal dobře, protože tento snímek mě nechtěně uspával a bohužel také nudil. Nadšený požárník Dennis Quaid film sice tahá z bláta, ale to nestačí a jeho myšlenka se postupně rozpadá, jak T-1000 po dusíkové lázni. Celé to navíc vypadá dost televizně a na sci-fi žánr je to až moc přeslazené. Škoda nevyužité šance, mohl to být parádní homerun.

• 5.12.2017  11:22
    Hitchcock (2012)

Není to ani tak film o Alfredu Hitchcockovi, jako spíš film o filmu. A já tuze rád filmy o filmu. Zde není středobodem žádný menší snímek, než slovutné Psycho, které je dodnes považováno za režisérův tvůrčí vrchol. Mě, jako fanouška Hitche, který má jeho filmografii celkem nakoukanou (především ty slavnější kousky) tento zábavný počin bavil. Vtáhl mě, upoutal a i když jsem se nedozvěděl nic moc extra nového, budu hodnotit vysoko. Hopkins byl skvěle namaskován a svůj předobraz zahrál znamenitě (bylo viděl, že se připravil skutečně poctivě) a trefou bylo i obsazení herce, jenž ztvátnil Anthony Perkinse. Nenašel jsem zde žádné velké kaňky, když pominu ty halucinogenní scény, nad nimiž se ale dají přivřít oči. Ihned po skončení Hitchcocka jsem si dal sprchu, pustil Psycho a jak tak koukám ven, za okny se shlukují vrány...

• 6.11.2017  18:02

Tento film Maria Bavy má vše, co si představuji pod pojmem - GOTICKÝ HOROR. Bát se asi nebudete, ale je to dokonale atmosférické a určitě se k Prokletí smrti rád vrátím. Stará dobrá škola.

• 4.11.2017  17:50

Příběh řídší, než bránická desítka, v hlavní roli sparťan Novotný, ve vedlejší kredenciózní Čvančarová a přesto docela slušná oddychovka. Já jsem se po dlouhé době u nového českého filmu nestyděl.

• 28.10.2017  16:19
    Přísaha (2001)

Přísaha má mj. dobrou režii, scénář i hvězdné obsazení, je to však tak těžký film, že si ho moc často nepouštím, i když kvalita se mu rozhodně upřít nedá. Při prvním sledování jsem tak soucítil s hlavním hrdinou, že na mě dokonce padl lehčí splín. Jako každý normální člověk, totiž nesnáším křivdu. Sean Penn i Jack Nicholson na jedničku s hvězdičkou. Film pro silné povahy.

• 28.10.2017  16:03

Copak já kradu? Já nekradu, jen si půjčuju. Já bych to i vrátil, ale nemůžu, poněvadž jsem pak zavřenej! Je tady i několik humorných replik, jako například ta, kterou jsem si výše vypůjčil od pana Menšíka, ale jinak jsou Rodáci tuze vážným filmem, kterému po další projekci zvedám hodnocení na zasloužené maximum. Opravdový český (zde to fakt pasuje) klenot (zde taky). Herecký koncert všech zúčastněných, ale jednoho pána musím vyzdvihnout - Radoslava Brzobohatého, který zde skvěle ztvárnil nezdolného Františka. P.S. Pan Růžek byl výborný vypravěč.

• 28.10.2017  12:46

Fakt shit tento sci-fi horor (nerad dělám smajlíky do komentářů, ale sem pasují tak tři vychechtaní, co slzí smíchy). Nápad celkem dobrý, ale digitální, namalovaní žraloci - nevyděsí ani mou tříletou dceru. Ta má radši Shreka, Ledové království či původní Planetu opic, ale tohle by považovala za komedii. Kde je ta Harlinova nápaditost ze Smrtonosné pasti? A jak píše Gilmour93, Sam Jackson to radši zabalil. Pěkná srajda.

• 28.10.2017  12:40

Neví někdo, proč je v žánrovém zařazení napsáno KOMEDIE? Po letech jsem dal tomuto filmu znovu šanci, ale dojem byl stejný jako kdysi (haló, hledá se vtip, humor, vyhlašuje se pátrání po náznaku pousmání). Tak nic, snad jindy. Kam se poděla(la) ta naše česká komedie? P.S. Polívková a Holubová jsou asi dvě nejmíň sexy české herečky, takže obsadit je spolu a navléct je do bikin, je fakt nápad hodný génia. Chyběla už jen Lenka Kořínková či Halina Pawlowská a divákův dávící reflex by byl doveden k dokonalosti. Jedna hvězda za Klepla a zároveň za to, že hláška s podšálky zlidověla, čímž Účastníci získali kultovní status. Bohužel. Ve filmech pro pamětníky je však víc sexu, než tady humoru.

• 30.9.2017  13:11

Podle všech známek, jde o rafinovaného ruského špiona, který ovládaje dokonale český jazyk, chtěl se pokusit... Chtěl se pokusit. Vo co von se to vlastně chtěl pokusit? Tohle je neskutečná klasika a scény s mistrem Marvanem na četnické stanici, patří k tomu nejlepšímu co naše komedie nabízí. Závodčí, seberou se a jdou vařit čaj s rumem. Závodčí, víc rumu!

• 30.9.2017  12:42

Chtěl jsem k jednomu z nejoblíbenějších a podle mého soukromého názoru i nejlepších československých filmů a k jeho skvělému pokračování, napsat obsáhlejší komentář. Ale proč? Vše již vystihl ve svém příspěvku uživatel sud. Podejte mi husí brk, kalamář a razítko. Díky.

• 18.9.2017  22:42
    Smolař (1965)

Krimi (road movie) komedie s vynikající ústřední dvojicí Bourvil - de Funés, ve které nejde o nic menšího, než diamanty, zlato či heroin. Cesta rozpálenou Itálií, spousta intrik, krásných žen i scenérií, ale hlavně skvělého humoru. Smolař kdysi býval společně s Fantomasem a Velkým flámem mou nejoblíbenější Funésovkou a i dnes si na něho rád udělám čas. Oddychovka jako stvořená.

• 18.9.2017  22:32

V úvodní scéně nechá Belmondo, s obřím koltem v ruce, vysvléknout z kalhot trojici zlodějíčků, kterým navíc zničí káru. Následuje jeho příjezd autem až do obýváku jednoho z domů. Poté vymlátí hospodu a nechá vyhodit do povětří hernu. Ihned poté s jeho přičiněním exploduje Mercedes... A takhle to pokračuje po celou dobu filmu, ve kterém Jean-Paul předvede své tradiční kaskadérské (i svůdnické) kousky. Navíc je tu pěkná hudba a taky Michel Galabru. Napsat o této Belmondovce, že je nudná, může jen někdo, kdo koukal na něco jiného. Tohle je klasika.

• 28.8.2017  22:02

Co ten zápas včera v aréně? - To jen abych si něco přivydělal a uspokojil svou touhu vítězit a zabíjet. Hlásím se k té skupině filmových fanoušků, kteří považují druhý díl za ještě zdařilejší a zábavnější, než už tak skvělý původní snímek. Při každém sledování dostanu chuť pustit si Ramba (ať už dvojku či trojku), který je parodovaným středobodem, ale jsou tady i další okaté odkazy na klasické snímky (např. Star Wars, Četa, Apokalypsa, Terminátor 2 či Casablanca). Kdo má něco nakoukáno, ten si tento film obrovsky užije.

• 28.8.2017  21:54

Mořský vzduch. Škoda, že nemám čich. Přišel jsem o něj v Koreji, bohužel. Scénárista Jim Abrahams (Připoutejte se prosím, Bláznivá střela) natočil v roce 1991 vynikající parodii na válečné a akční filmy (především na Top Gun) a v Charliem Sheenovi objevil dlouho utajovaný komediální talent (výborný je také ostatními zmiňovaný Lloyd Bridges v roli admirála). Skvělá komedie, která pokaždé zaručeně pobaví a rozesměje.

• 4.8.2017  01:49

Vrchní, prchni je možná tím úplně nejlepším počinem, který kdy vyprodukovala slavná tvůrčí dvojice Smoljak - Svěrák. Tento film by měl být v první dvacítce místo Pelíšků (které mám jinak také rád), protože toto je mnohem vyšší level. Dokonalá komedie, která snad nemůže diváky omrzet. Škoda, že to neviděl Prdlavka...

• 4.8.2017  01:43

Třeba se vás... plachej! Jedna z nejlepších československých komedií vůbec, skvělé sólo pro mistra Sobotu a pánové Lipský, Svěrák a Smoljak - v dokonalé formě. Jedna výborná hláška střídá druhou. Kult.

• 1.8.2017  01:10

Kam šlápne člověk, tam tráva sto let neroste. Moje páté setkání s Kongem. Tvůrci tentokrát upustili od tradičního schématu, kdy se obří opičák zamiluje do krásné blondýnky a udělali dobře. Navíc přidali několik skvěle propracovaných příšer a výborný soundtrack (herecké obsazení je též bez výhrad) a máme tady dobrodružný akčňák jak má být. Verze Petera Jacksona pro mě sice zůstává na prvním místě, ale i Ostrov lebek se mi moc líbil. P.S. Vydržte film sledovat až do konce závěrečných titulků.

• 29.7.2017  00:17
    Rozpolcený (2016)

Rozhodně nadprůměrný film, který si i přes některé delší pasáže dokáže udržet divákovu pozornost a zkoumá velmi zajímavé téma. James McAvoy dává vzpomenout na Anhonyho Perkinse a M. Night Shyamalan se pomalu vrací zpátky na vrchol. Snad si udrží minimálně tuto nastavenou metu.

• 29.6.2017  20:49
    Oskar (1967)

Zamotanější příběh aby jeden pohledal. Oskar obsahuje i přes svou krátkou stopáž vynikající zábavu a spoustu scén, jenž se navždy vryjí do paměti filmových diváků (z těch neustálých záměn kufrů se člověku pěkně točí hlava). Dříve jsem si k tomuto snímku trošku hledal cestu, ale dnes můžu s klidným srdcem prohlásit, že je naprosto unikátní a maximální hodnocení mu právem náleží. Louis de Funés v životní formě!

• 29.6.2017  20:42

Vynikající francouzská komedie, která patří k těm nejlepším Funésovkám. Film obsahuje tolik humorných scén, že by byl můj komentář příliš dlouhý, kdybych je měl všechny popsat, ale k mým nejoblíbenějším patří například ta s tubusy, destrukce Plaváčka lopatou, kázání v kostele, výstup na maják, či jízda nezastavitelným traktorem. Prostě skvělá letní zábava ve společnosti francouzského mistra.

• 21.5.2017  09:33

Určitě nadprůměrná kriminálka s atmosférou New Yorku 80. let a velmi zajímavým, atraktivním příběhem. Film herecky táhne především Joaquin Phoenix, ale ani Wahlberg či Duvall zde nejsou jen do počtu. Krásná Eva Mendes je pak příjemným castingovým bonusem. Kvalitní, dobře natočená žánrovka.

• 18.5.2017  22:39

Poprvé od Gladiátora hodnotím film Ridleyho Scotta maximálně. Téměř dvě hodiny se jeho COVENANT tváří jako tradiční, akční sci-fi horor, s troškou té filozofie pana režiséra o stvoření a umírání, aby vás pak finální pětiminutovka se skvělou pointou (to je ona přidaná hodnota) uvrhla do stavu, kdy o filmu přemýšlíte ještě několik hodin po odchodu z kina. Právě úderný závěr chyběl PROMETHEOVI (který se mi jinak také líbil) a i proto tento snímek hodnotím ještě o něco výš. Scott se po trochu průměrnějším MARŤANOVI vrátil se vší parádou a připravil mi kvalitní, krvavý sci-fi zážitek. Tak ať vás blešky štípou celou noc.

• 11.5.2017  23:34

Dědictví určitě není komedií pro všechny sorty diváků. Ale určitě je nejlepší komedií jak Chytilové, tak Polívky a kdo z Čechů by z tohoto filmu neznal aspoň jednu hlášku, měl by přestřihnout svou občanku. Jedno léto, před mnoha lety - jsem tento film viděl snad desetkrát.

• 11.5.2017  23:22

Ti, kteří dobu o které Baroni pojednávají nezažili, s úsměvem tvrdí, že přesně takhle to tehdy opravdu vypadalo, ale pamětníci, kteří za Čepičky skutečně sloužili, říkají, že takový bordel a absurdistán na vojně rozhodně nepanoval. Já si myslím, že pravda bude někde uprostřed. Ať tak či onak, film se povedl mimořádně a v komediálním žánru patří dodnes k těm nejlepším z domácí, porevoluční produkce.

• 31.3.2017  12:15

Mistr plesových scén a šeptavých dialogů - Miloš Forman - se zde úžasně rozehřívá před svou báječnou hollywoodskou kariérou. Vynikající jsou mj. pánové Menšík, Šebánek a Vostrčil. Kyselá sranda.

• 31.3.2017  12:10

Mně se teda jeví nejsolidnější ten Burda. On je takovej dlouhej, ale... šaramant! Pod dohledem krásné kamery Miroslava Ondříčka dokončil režisér Jaroslav Papoušek svou trilogii o Homolkových tím jednoznačně nejlepším filmem, který si bere všechna nej z dílů předchozích a navrch přidává svou vlastní porci čecháčství. Tohle je jedna z nejzábavnějších československých komedií vůbec. Ježíšmarjá paní, přece se mi nebudete bavit na zádech?!

• 31.3.2017  12:06

Chybělo málo a topila jsem se zase. - Prosimtě, co máš furt s tím topením? O něco slabší, než Ecce homo, ale stále super zábava. V dnešní době (tragické domácí kinematografie) by to byla komedie dvacetiletí.

• 31.3.2017  12:02

Člověče, to je úplnej ráj. - To je ráj, co? To je žrádlo? - No, vždyť říkám, že ráj. Česká komedie je česká komedie, to je marný. Genialita, která nepotřebuje jakýkoliv hlubší rozbor.

<< předchozí 1 2 3 4 7 13 19 25