ClintEastwood

ClintEastwood

Radek Prokeš

okres Nymburk
Fantasta


109 bodů

Moje komentáře

od nejnovějšíchpodle abecedypodle hodnocenípodle roku vzniku filmu
<< předchozí 1 2 3 4 7 13 19 25
  • 17.3.2018  12:46

  Já bych myslel... počkejte, my se musíme dohodnout, jestli budou dvě nebo deset nebo dvanáct. - Vosum! - Vosum? - Vosum! - No jó, ale to musej bejt ty nejkrásnější holky, jaký tady máme! To si pamatujte! - Já ti rozumim, já ti rozumim. To budou ty nejkrásnější, jaký holky tady máme! A pak, že ze slávisticko (Forman, Ondříček) - spartanské (Šebánek) spolupráce, nemůže vzniknout nádherný gól? Všechny velké šance jsou proměněny, odkopů do autu je minimálně, střídání netřeba. A bez velkých hvězd. Takže trofeje mohou být rozdány (rozkradeny). Až budu jednou sestavovat žebříček deseti nejlepších filmů z domácí historie, tento tam bude. A vysoko! Oto, Otíku? Připiš tam tu Blanku Truhlářovou! - Koho? - Nic se neptej a napiš tam tu Blanku Truhlářovou! - Hergot, co tam furt píšeš? - No tu Blanku Truhlářovou. - Prosimtě, tu tam nepiš, to je můra! Nesmrtelné. Je až k neuvěření, že za pouho-pouhých osm let, natočil Miloš Forman v Hollywoodu jeden z nejslavnějších filmů světové kinematografie (s velkým přispěním Jacka Nicholsona). Já ti dám - posraný hasiči - ty chuligáne jeden! Pane Formane, děkujeme.

  • 17.3.2018  10:51

  A nemysli si, Turek se s tebou mazlit nebude. On ten Turek ty závozníky taky fackuje! Díky Bohu za technologii DVD, díky níž se můžu vracet na nalešťenou V3Sku pana Pávka, mezi postavy, které se už dnes nepíší (mj. skvělé herecké výkony pánů Labudy, Hrušínského, Bána, ČEPKA či Štibicha). Mistra Menzela prosím naklonovat, protože dívat se na současnou českou kinematografii, je jako přežvykovat pohřební věnce. Víte, kdy u nás bude natočen podobně kvalitní film? Až pokvetou hrábě. Abych končil pozitivně - v Praze je 57 biografů!

  • 2.3.2018  23:22
  Hibernatus (1969)
  ****

  Koho mám ohlásit? - Hádejte? Pana De Tartos! - De Tartos? - De Tartas, hovado! - De Tartas, hovado? Škoda, že se film rozjede na plné obrátky až ve druhé polovině, kdy se dědeček nastěhuje do Funésova domu, což spustí skvělé scénky a gagy, jinak by asi mé hodnocení bylo maximální. I tak je ale Hibernatus zábavný kousek a pohled do očí dvou starých kamarádů v závěru filmu, chytá za srdce.

  • 2.3.2018  17:30
  Postřižiny (1980)
  *****

  Paní správcová si k snídani smaží řízek a popíjí pivo, pan správce má na stole čaj a chléb. Magda Vašáryová je nádherná a scéna u kadeřníka jasně dokresluje Menzelovu poetiku. V hlavních rolích jitrnice, pivo a ženy. Pan Čepek v roli velitele hasičů, byl dokonalý a Jaromír Hanzlík coby Pepin? Škoda mluvit, skvělý výkon. Jedním slovem - klasika. Hasičský sbor, pane správče, je sbor dobrovolných hasičů! To nejsou hasiči z amerického filmu!

  • 19.2.2018  20:08

  To je Josef Grool, jeden z nejlepších řidičů. - A taky jeden z největších vocasů! Představuje se sympatická posádka jamajského bobu, který kdysi upoutal celý svět. Nejen na skutečné Olympiádě, ale především na filmovém pásu, kde mu dnes v rámci sportovní komedie, rozhodně patří stupeň vítězů. Je to vtipné, místy trošku napínavé, dojemné, hezky to odsýpá a nemá to klasický hollywoodský happyend, takže u mě mají kokosy to nejlepší hodnocení. Jinak - John Candy byl opravdu skvělý a je veliká škoda, že odešel do filmového nebe tak brzy.

  • 19.2.2018  20:07
  Vlčí bouda (1986)
  *****

  Nikdy bych nevěřil, že Věra Chytilová dokáže takhle příjemně filmařsky děsit. I díky Kocábově sci-fi hudbě, hereckému výkonu pana Macháčka a kameře, která sice vypadá jako z domácího videa, ale má svůj účel a půvab, se podařilo navodit dost depresivní, šílenou atmosféru, která celý film prostupuje. Vlčí bouda je dnes již trošku zapomenutá klasika, ale má stále co nabídnout. Fanouškům žánru science fiction, hororů či mysteriózních příběhů, můžu film vřele doporučit. Ještě, že už mám všechny lyžáky za sebou a na hory nejezdím...

  • 19.2.2018  20:05
  Columbo (TV seriál) (1971)
  *****

  Neuvěřitelně zábavný seriál, který těží z naprosto ojedinělého schématu vyprávění, kdy divák zná pachatele zločinu prakticky od začátku každé epizody. Teprve potom to ale začíná být opravdu zajímavé - to když se na scéně objeví kouřící poručík Columbo a začne nalézat předtím neviditelné chyby ve vrahově (ne)dokonalého plánu, které do té doby divák nevidí. Největší kouzlo mají díly ze 70. let, ale i v těch novějších se dá najít několik vynikajících příběhů. Vychvalovat skvělé herecké obsazení, režiséry, hudbu či mistrovský český dabing by bylo pouze nošením chilli do poručíkovi oblíbené restaurace a tak jen závěrem s klidným srdcem prohlašuji, že všechny Poiroty, Sherlocky či Dextery strká Columbo hravě do kapsy svého ošoupaného baloňáku.

  • 19.2.2018  20:04
  Simpsonovi (TV seriál) (1989)
  *****

  Seriálový kult na entou. Animák, který těží ze satirických narážek, ironických situací a přítomnosti slavných hostů americké kultury. Humor, který mě nikdy neomrzí. Někdo kdysi řekl, že rodinka Simpsonových má ty nejhorší lidské vlastnosti. No, každý už si určitě udělal obrázek sám, protože, kdo tohle nezná, ten jako by nežil. Především první řady (cca 1-8), s dabingem pana Bedrny coby Homera - jsou dodnes gejzírem originality, vtipu a sarkasmu a mají stále svou sílu. Srdcovka.

  • 19.2.2018  20:04
  Teorie velkého třesku (TV seriál) (2007)
  *****

  Seriál plný výborných gagů, který vám nedá ani na okamžik vydechnout a co je důležité - vůbec se neopakuje. Partu lidiček milujících sci-fi, si brzy oblíbíte a kdo viděl minimálně první sérii (skvělá je např. epizoda se strojem času), tak musí uznat, že je tento sitcom lehce návykový. Moc příjemný počin, kterých není mnoho a jehož humorný potenciál zdá se býti nevyčerpatelným. Plus nádherná Kaley Cuoco, jako Penny - jediná postava seriálu, jenž žije v realitě. S touhle partou trávím čas velice rád. P.S. Jedině v originálním znění!

  • 19.2.2018  20:03
  Dva a půl chlapa (TV seriál) (2003)
  *****

  Nejzvrhlejší seriál. Kdysi jsem zde napsal, že Dva a půl chlapa bez Charlieho Sheena, to je jako Velká pardubická bez Josefa Váni, ale po nějaké době musím svůj názor poupravit. Ashton Kutcher přináší něco úplně nového a pořad díky jeho přítomnosti dostává nový, svěží náboj. Pořád dobrá zábava. P.S. Závěrečná dvojepizoda, ve které se objeví Arnold Schwarzenegger, coby policejní šerif - je dokonalá. Skvělá tečka.

  • 19.2.2018  20:02
  Futurama (TV seriál) (1999)
  *****

  Bendere, ty seš střízlivej jak dělo! Jediný seriál na světě, který bude aktuální ještě za tisíc let. Ta obrovská nadsázka, ironie a možnost dotáhnout všechno do totálního absurdna - díky tomu, že se seriál odehrává v budoucnosti - je originální. Futurama sice nemá tolik sérií, ale dokáže si udržet vysoko nastavenou laťku. Ať už si pustíte první, nebo třeba čtvrtou řadu, rozdíl v kvalitě je opravdu naprosto minimální, takřka žádný. Matt Groening a jeho tým by možná měli přestat natáčet nové epizody Simpsonů a naplno se věnovat tomuhle sci-fi animáku. Futurama totiž ještě svůj potenciál nevyčerpala a má divákům stále co nabídnout, aniž by se zbytečně opakovala.

  • 19.2.2018  20:01
  Chalupáři (TV seriál) (1975)
  *****

  Co dodávat k tomuto skvostu české kinematografie? Paušálně netřeba dlouhých slov. Plejáda našich nejlepších herců, vtipné, kouzelně vypointované situace, příjemná hudba, nezapomenutelná znělka se zpěvem (původně a pak až po revoluci) pana Matušky a nádherné prostředí české vesničky. To vše dohromady dělá z Chalupářů mistrovské dílo. Seriál, z jehož každé scény sálá neuvěřitelná pohoda. P.S. Ve druhé epizodě s názvem Kapr, je jedna neskutečně poetická scéna. Je to ta, když si pan Sovák sedne k rybníku, rozbalí rybářský prut a zasněně se rozhlíží po okolí. Do toho zní až dojemná hudba, která má obrovskou sílu a aniž by při této sekvenci padlo jediné slovo, vše je vyřčeno. Kdo má srdce a cit pro přírodu či venkov - ten prožije to, co já. Děkuji tvůrcům za tento nádherný filmový okamžik.

  • 19.2.2018  20:01
  Griffinovi (TV seriál) (1999)
  *****

  Family Guy sice úplně nedosahuje úrovně Simpsonových, ale tyto seriály se díky rozdílnému druhu humoru ani nedají srovnávat. Přesto si myslím, že se Griffinovi svou kvalitou blíží posledním sériím rodinky z Evergreen Terrace. Peter (dabérský vrchol Petra Rychlého) je nemehlo k pohledání a celá jeho povedená rodinka má něco do sebe. Nejradši mám však psa Briana, který mluví, pije alkohol, kouří doutníky, řídí taxík a nikomu nepřijde divné, že má rande s míšenkou. Vynikající zábava.

  • 19.2.2018  20:00
  M*A*S*H (TV seriál) (1972)
  *****

  Moje oblíbená parta doktorů a sester, vojáků a nevojáků, mužů a žen ve vojenské mobilní nemocnici za války v Korei. Slavný seriál, který těží se skvělého a originálního situačního humoru a Alan Alda jako Hawkey je přímo famózní. M*A*S*H je kultovní, nadčasová podívaná, která nabízí divákům široké spektrum humoru, výborných hereckých výkonů, smíchu, sentimentu ale i závažnost a krutost války a osudy lidí s ní nešťastně spojených. A nic na tom nezmění ani kuní ksicht Frank Burns.

  • 19.2.2018  19:54
  Přátelé (TV seriál) (1994)
  *****

  Asi nejznámější komediální sit-com z dílny Warner Bros, který byl kdy natočen a hlavní aktéry navždy zaškatulkoval do jejich zdejších rolí. Rachel, Monica, Phoebe, Joey, Chandler a Ross - moji skuteční televizní PŘÁTELÉ!

  • 19.2.2018  19:44
  Randall a Hopkirk (TV seriál) (1969)
  *****

  Stará dobrá britská krimi klasika, která sice za téměř půlstoletí od svého vzniku a v konkurenci dnešních akčních seriálů, trošku ztratila dech, ale rozhodně ne své kouzlo a atmosféru. Díky distributorům za vydání na DVD, navíc s původním českým dabingem. Je čas tuto sehranou a netradiční dvojici, které sekunduje nádherná Annette Andre, opět poslat do akce. P.S. Vždy, když někde vidím opilce, který si nahlas povídá sám se sebou, říkám si, že má nejspíš také svého Hopkirka...

  • 23.1.2018  23:30

  Ne, bohužel. Nepředpokládal jsem, že by se tento film přiblížil atmosféře původního díla od Ridleyho Scotta, ale trošku jsem doufal, že si aspoň vytvoří nějakou svou vlastní identitu. Ale to také ne. Blade Runner 2049 mi spíš celou dobu připomínal snímek Brazil (1985), ať už zpracováním nebo právě onou atmosférou a ani slavný Harrison Ford ho nedokázal vytáhnout výš, než na lehký nadprůměr. Vizuálně je to zmáknuté (i když BR z roku 1982 je i tady lepší), ale nemá to duši. Denis Villeneuve zatím není (a možná ani nikdy nebude) režisérem kvalit Ridleyho Scotta, to je prostě fakt - a tuto látku ničím novým neobohatil. Já už teď vím, že příště radši sáhnu po klasické verzi, která patří dodnes k tomu nejlepšímu nejen v rámci žánru, ale i filmu obecně.

  • 22.1.2018  22:49
  Život (2017)
  *****

  Nudná a přeceňovaná Gravitace se může jít klouzat, je tady nový Život! Už jsem ani příliš nedoufal, že někdo natočí takto vynikající sci-fi horor, ale pro mě doposud neznámý Daniel Espinosa to dokázal a hlasitě se přihlásil o místo na výsluní. Posádka vesmírné stanice, má co dočinění s mimozemským organismem, jehož vysoké inteligenci se vyrovná pouze jeho agresivita. Líbí se mi, jak zprvu neškodný tvor jedná účelně a systematicky a vše, co dělá, dává smysl. Není to typická vyvražďovačka, jde o velice chytrý snímek, se sympatickou posádkou a napětím od začátku, až do skvělého konce. Doporučuji, takhle zdařilých filmů s tématikou vesmírných zabijáků, už dnes moc není. Ne takhle kvalitních a výborně natočených. Scottův Vetřelec - Covenant, se mi moc líbil, ale Life je ještě lepší, to je skutečně svěží, čerstvý vítr na poli sci-fi. Jen tak dál, pane Espinosa.

  • 29.12.2017  13:43
  Bruno (2009)
  ****

  Tady už to Sacha Baron Cohen trošku přehání, ale i tak jsem se celkem dobře bavil. Sice už zde dost převažuje ten trapnější styl humoru, který zrovna nevyhledávám, ale našel jsem zde i několik skvělých scén či ga(y)gů, které mé hodnocení šroubují nahoru. I když takový Bruno od Belmonda (film Zvíře), je ještě vyšší liga. Potěší i několik cameo rolí slavných osobností světového showbyznysu. Bruno je takový smutný klaun, ale jeho představitel je pan herec, který rád šokuje. Ten chlapík nezná stud. Jen víc takových.

  • 29.12.2017  13:38

  Maximální nátěr. Jak už jsem psal u Diktátora - po všech stránkách absolutně nekorektní film. Zde to platí dvojnásob. Samotná postava Borata, mi byla velmi sympatická, často jsem s ní soucítil (nejvíc asi, když hlavní hrdina viděl porno s Pamelou Anderson a přišel o své iluze), ale hlavně se hodně smál. Na konci jsem pak zalitoval, že film není o něco delší, pokud by se nesl v podobném duchu. Ale jsem spokojen i tak, jen nechápu, proč jsem si Borata nepustil dřív, protože dnes už je to svým způsobem provařená klasika. Netřeba vyzdvihovat jednotlivé, byť geniální scény, protože snímek funguje dokonale jako celek. Dlouho mě žádný film takhle nedostal. Bez přehánění jedna z nejlepších komedií všech dob! Cohen je frajer!

  • 28.12.2017  20:42
  Diktátor (2012)
  *****

  Po další projekci zvedám Diktátorovi hodnocení na zasloužené maximum, protože to je politicky, sociálně, rasově či nábožensky tak nekorektní film, kterých je dnes jako šafránu. Sacha Baron Cohen si nesedne na zadek před ničím a nakousává témata, okolo kterých se dnes musí chodit po špičkách a je nemoderní na ně jakkoli poukazovat. Ale on se nebojí a to se mi líbí. Proto jsem si tuhle nabitou komedii opět tak hezky užil. Už se těším na Borata a Bruna, které mám teď na mušce.

  • 28.12.2017  20:35
  Tři bratři (2014)
  *

  Tak jsem letos během vánočních svátků, dal Třem bratrům druhou šanci a podíval se společně se svými dětmi. No, mé ratolesti, hlavně tu dívčí část, zalila spokojenost, dokonce si vesele prozpěvovali všechny písničky, jež znali nazpaměť a kterých bylo docela dost. Některé z nich jsem si broukal i já, proto ta jedna hvězdička. Jinak, dívat se hodinu a půl na film, kde jsou spolu Klus a Dyk, bylo pro mě spíše utrpením. A vlk s tlamou krokodýla, navlečen do šatů babičky, ve mě vyvolal upřímný výbuch smíchu, takže jsem se vlastně i trochu nechtěně pobavil. O pedofilním myslivci už bylo napsáno také dost. Nejslabší Svěrák a nejspíš i nejhorší česká pohádka vůbec.

  • 13.12.2017  11:54

  Klasická filmová dvojka. Rozvinutější příběh, mnohem více akce, výbuchů, rychlejších střihů, vizuálních efektů či napínavých scén a také méně dobové propagandy. Plus důstojný záporák (dá-li se to tak nazvat) Rudolf Deyl ml. Anděl na horách je vlastně něco jako Terminátor 2, s tím rozdílem, že Bořivoj Zeman není James Cameron a pan Marvan nezinkasoval 14 milionů dolarů, jako Arnie. Jinak je to taková vánoční pohoda, která neomrzí a dodnes drží rekordy v návštěvnosti kin.

  • 13.12.2017  11:48

  Krásné je žít, když máme tak krásnou zem... a fakt, že jo. Komunistická propaganda stříká na všechny strany (stejně jako v první polovině 90. let ta anti-komunistická, kdy si odulí vepři oblékli fialová saka a začali kázat vodu, chlastajíc víno, házejíc nepohodlné lidi na dno Orlíku), lidé se smějí, rekreují, pracují, vzájemně si pomáhají a utužují své vztahy a vazby. Člověka z toho až zahřeje u srdíčka (Děti, naše děti!), je to vlastně nerealizovatelný ráj na Zemi, který zde chtěli soudruzi vybudovat. ALE - to, co zde předvádí pan Marvan, je herecký galakoncert, který si každoročně rád dopřeji a dokonale se pobavím. (Ne)zapomeňte na politiku, kochejte se plejádou mimořádných herců a užijte si hodinu a půl hořko - sladké podívané, jenž je vlastně důležitou výpovědí (či nechtěnou obžalobou?) své doby.

  • 5.12.2017  16:28
  Frekvence (2000)
  ***

  K tomuto filmu jsem se dostal úplně náhodou, když jsem si zde pročítal některé komentáře na Osudový dotek, jenž jsem měl v plánu si původně pustit. Téma mě hodně zaujalo a tak jsem dal nakonec Frekvenci přednost, před podívanou s Ashtonem Kutcherem. Teď jen nevím, zda jsem udělal dobře, protože tento snímek mě nechtěně uspával a bohužel také nudil. Nadšený požárník Dennis Quaid film sice tahá z bláta, ale to nestačí a jeho myšlenka se postupně rozpadá, jak T-1000 po dusíkové lázni. Celé to navíc vypadá dost televizně a na sci-fi žánr je to až moc přeslazené. Škoda nevyužité šance, mohl to být parádní homerun.

  • 5.12.2017  11:22
  Hitchcock (2012)
  ****

  Není to ani tak film o Alfredu Hitchcockovi, jako spíš film o filmu. A já tuze rád filmy o filmu. Zde není středobodem žádný menší snímek, než slovutné Psycho, které je dodnes považováno za režisérův tvůrčí vrchol. Mě, jako fanouška Hitche, který má jeho filmografii celkem nakoukanou (především ty slavnější kousky) tento zábavný počin bavil. Vtáhl mě, upoutal a i když jsem se nedozvěděl nic moc extra nového, budu hodnotit vysoko. Hopkins byl skvěle namaskován a svůj předobraz zahrál znamenitě (bylo viděl, že se připravil skutečně poctivě) a trefou bylo i obsazení herce, jenž ztvátnil Anthony Perkinse. Nenašel jsem zde žádné velké kaňky, když pominu ty halucinogenní scény, nad nimiž se ale dají přivřít oči. Ihned po skončení Hitchcocka jsem si dal sprchu, pustil Psycho a jak tak koukám ven, za okny se shlukují vrány...

  • 6.11.2017  18:02

  Tento film Maria Bavy má vše, co si představuji pod pojmem - GOTICKÝ HOROR. Bát se asi nebudete, ale je to dokonale atmosférické a určitě se k Prokletí smrti rád vrátím. Stará dobrá škola.

  • 4.11.2017  17:50

  Příběh řídší, než bránická desítka, v hlavní roli sparťan Novotný, ve vedlejší kredenciózní Čvančarová a přesto docela slušná oddychovka. Já jsem se po dlouhé době u nového českého filmu úplně nestyděl.

  • 28.10.2017  16:19
  Přísaha (2001)
  *****

  Přísaha má mj. dobrou režii, scénář i hvězdné obsazení, je to však tak těžký film, že si ho moc často nepouštím, i když kvalita se mu rozhodně upřít nedá. Při prvním sledování jsem tak soucítil s hlavním hrdinou, že na mě dokonce padl lehčí splín. Jako každý normální člověk, totiž nesnáším křivdu. Sean Penn i Jack Nicholson na jedničku s hvězdičkou. Film pro silné povahy.

  • 28.10.2017  16:03

  Copak já kradu? Já nekradu, jen si půjčuju. Já bych to i vrátil, ale nemůžu, poněvadž jsem pak zavřenej! Je tady i několik humorných replik, jako například ta, kterou jsem si výše vypůjčil od pana Menšíka, ale jinak jsou Rodáci tuze vážným filmem, kterému po další projekci zvedám hodnocení na zasloužené maximum. Opravdový český (zde to fakt pasuje) klenot (zde taky). Herecký koncert všech zúčastněných, ale jednoho pána musím vyzdvihnout - Radoslava Brzobohatého, který zde skvěle ztvárnil nezdolného Františka. Určitě jeden z deseti nejlepších českých filmů. P.S. Pan Růžek byl výborný vypravěč.

<< předchozí 1 2 3 4 7 13 19 25
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace