ClintEastwood

fantasta / muž v offsidu / provokatér

Twitter: 05aradecek

<< předchozí 1 2 3 4 9 16 24 31
    • 6.5.2021  20:40

Dveře do pokoje, jsou otevřené dokořán, nikdo už nepřijde, nezbude než usnout sám... S Mňágou a Žďorp jsem prožil dospívání i všechny svoje první lásky a i když ty časem z mého života zmizely, tahle parta z Valmezu mi v srdci zůstala. Happyend je jednou z nejlepších a nejoriginálnějších hudebních komedií, s neskutečně vtipným mystifikačním scénářem, za který by se nestyděl ani David Lynch. Vše samozřejmě protkáno parádní hudbou v podání titulních hrdinů. Škoda jen, že snímek není častěji reprízován v televizi. Skvělá a zábavná podívaná!

• 6.5.2021  20:27

Svěrákova celovečerní prvotina, kterou už nikdy nedokázal překonat, pouze se jí jednou přiblížil (Kolja). Citlivé, dojemné, vtipné, plné dnes již klasických hlášek z pera Zdeňka Svěráka a s dokonalými hereckými výkony, v čele s Janem Třískou (mám v oblibě i vedlejší postavu Plíhy, kterého skvěle ztvárnil Bolek Polívka). Nejlepší český porevoluční film.

• 2.5.2021  15:05

Společně s Muži v offsidu a Mravností nade vše, moje nejoblíbenější komediální Haasovka (fantastickou a mrazivou Bílou nemoc sem samozřejmě nepočítám). Takhle má vypadat prvorepubliková zábava převedená na filmové plátno.

• 2.5.2021  14:59

Z filmů pro pamětníky určitě jeden z těch nejslabších a to říkám jako někdo, kdo má snímky z této éry ve velké oblibě. Nedošinská je mi nesympatická úplně ve všem, mladá Baarová zde hraje retardovanou Madlu strašně naivně, o nějakém ději se snad ani mluvit nedá a tak z bídy vše tahá pouze výborný Hugo Haas, ten nezklame nikdy. Dvě a půl hvězdičky.

• 24.4.2021  19:00

Naivní, ale o to zábavnější hororová vyvražďovačka, ve které září Vincent Price. Že se tvůrci Sedm i Saw možná inspirovali právě zde, už bylo zmíněno, já bych jen dodal, že je to slušný a nápaditě zábavný snímek z poctivé staré školy. Pro fanoušky žánru povinnost, i když si přiznejme, že Dr. Phibes zřejmě nikoho pořádně nevyděsil ani v 70. letech, kdy vznikl.

• 24.4.2021  17:36

Nádherná africká příroda, jedna krásná žena, vychytralý sympaťák, vtipná opička a velké dobrodružství od začátku do konce. Příjemná oddychovka z atraktivního prostředí, která baví a rozhodně neurazí.

• 12.4.2021  19:25
    Želvy Ninja (2007)

S želváky se v posledních dvou dekádách doslova roztrhl pytel a i když se žádná z filmových či seriálových verzí nemůže rovnat původní animované klasice z 80. let, žádná ani vyloženě nepropadá. Tenhle kousek má na svou dobu nádherné animace, skvělý hudební podkres a jeho komiksově zábavné pojetí se mi moc líbí. Takové příjemné ohlédnutí za kultem mého dětství, které původnímu seriálu rozhodně nedělá ostudu a určitě o něco lepší záležitost, než ta trošku švihlá bláznivina z roku 2014.

• 12.4.2021  19:06

John Woo je pro mě odjakživa béčkový režisér béčkových filmů, které se snaží prodat v poněkud luxusnějším balení. A mně se tenhle jeho styl docela líbí. Operace: Zlomený šíp či Živý terč jsou dnes již klasikou a Tváří v tvář řadím k těm úplně nejvíc nejoriginálnějším sci-fi snímkům, které jsem dosud viděl. Strašná blbost, ale tak lákavě zábavná!

• 25.3.2021  23:40

Koukám, že jsem neměl ohodnoceno! Hororové komedie z 80. let, patří k mým největším filmovým úchylkám a Čarodějky z Eastwicku pasují do výkladní skříně tohoto žánru i oné doby. Potěší zde nejen zábavný příběh, hudba či slušné efekty, ale hlavně tři sexy kočky v podobě Cher, Sarandon a Pfeiffer. A tehdy padesátiletý Jack Nicholson, s culíkem ala Roberto Baggio, je tady jako vždy prvotřídní. Dobrá zábava, která nestárne.

• 23.3.2021  20:24

Film, po jehož skončení jsem si kdysi amerického prezidenta zařadil po bok těch největších super-hrdinů stříbrného plátna nebo sportovního světa, hned vedle Batmana, Spider-Mana, Supermana či Tomáše Součka. Snad ještě větší vlastenecká nálož, než ve Dni nezávislosti, ale Ford je skvělý, jako vždy a Oldman je správně šílený záporák. Mě tohle dynamické béčko pokaždé dobře pobaví, čtyři hvězdy úplně v klidu.

• 24.2.2021  20:37

Romantická, akčně laděná klasika s Kevinem Costnerem na vrcholu své krátkodobé slávy. Tyhle pecky si prostě pět hvězd zaslouží.

• 24.2.2021  20:32

Tenhle film je o 70. letech a životním stylu v rytmu disca. O drogách, sexu, tanci a hlavně Bee Gees. Rozhodně kultovní záležitost s vynikajícím Johnem Travoltou a pomník jedné zapomenuté éry.

• 6.2.2021  10:36
    Casino (1995)

Ze spolupráce Scorsese - De Niro, asi to nejslabší dílko, ale i tak velmi kvalitní film. Bohužel je CASINO až zbytečně dlouhé a místy poněkud nezáživné, takže mu nemůžu udělit maximální počet hvězd. Po technické či herecké stránce je však naprosto dokonalé. Sharon Stone je tady neuvěřitelně sexy (ostatně jako vždy) a právě ona je pro mě zdejší hlavní hvězdou, na které spočine nejedno chlípné mužské oko (čímž však nijak nesnižuji skvělé výkony slavných herců v drsných mužských rolích).

• 6.2.2021  10:33
    Pelíšky (1999)

Pěkný snímek, s příjemnou dobovou a vánoční atmosférou, kde se však zbytečně uječený humor trošku láme na sílu. Desáté místo v žebříčku nejlepších filmů, je samozřejmě nesmysl, tam Pelíšky nepatří ani v rámci domácí kinematografie, ale Polívka, Dušek či Kodet mě pobaví vždy a pár vtipných momentů se určitě najde. Nejpřeceňovanější český film všech dob, který však má své nesporné kvality.

• 28.1.2021  22:41

Ne tak dobré, jako původní film, ale díky Belushimu stále zábavné. Jako kulisa k něčemu, naprosto ideální. Holky u toho můžou třeba žehlit, pánové si tím ukrátí čas do zápasu Slavie.

• 28.1.2021  22:39

I když už má člověk za sebou např. Mulholland Drive, Lost Highway či Twin Peaks, tohle je teprve totální šílenost a nechutnost. Zvrácenost. Lynch je normální hovado, ale Mazací hlava má prostě něco do sebe...

• 10.1.2021  17:43

Bůh? To je ta největší kurva ze všech! Filmová verze South Parku podle mě ještě překonává jinak naprosto skvělý stejnojmenný seriál a o dvě délky vítězí před konkurenčním, později natočeným animovaným snímkem Simpsonovi ve filmu (který ovšem není také špatný). Potěší a pobaví nejen několik chytlavých písní a trefných (někdy dost vulgárních) replik, ale hlavně neuvěřitelná kadence nekorektní srandy, kterou nám v pozdějších letech naservíroval snad už jen Sacha Baron Cohen a které je jako šafránu. A proto si Pekla na Zemi tak cením. Dokonalé ztělesnění nefalšované zábavy a drsného černého humoru, všem úzkostlivým divákům navzdory. Slyšel jste někdy o proklamaci emancipace? - Neposlouchám hip hop.

• 10.1.2021  17:26

Animovaná dobrodružství Asterixe a jeho kamaráda Obelixe, která vzešla z kreslených komiksových sešitů a natáčela se již od 60. let minulého století, mám moc rád a proto jsem kdysi (hlavně ze zvědavosti) přivítal, že bude natočena i hraná verze. Obzvlášť, když se režie chopil legendární Claude Zidi (Křidýlko nebo stehýnko, Zvíře, Prohnilí). Film jsem dnes viděl podruhé a můžu s klidným srdcem říct, že není rozhodně špatný. Chybí ono kouzlo starších animovaných příběhů a velkou slabinou je i hudba (Vladimir Cosma byl jen jeden a jeho písničkový motiv nelze nahradit), ale herecké obsazení (mě potěšil Michel Galabru) a několik podařených fórků snímek drží v lepším průměru. I některá pokračování nejsou zlá, dá se u toho dobře odpočívat, což není málo, obzvlášť v dnešní podivné době...

• 30.12.2020  15:51
    Fargo (1996)

FARGO je film, kterým bratři Coenové zbořili jistý milník, neboť je jejich prvním tvůrčím počinem, který vyloženě zabodoval jak u fanoušků, tak i u kritiků a dokonce u filmové Akademie (snímek byl nominován i na Oscara za nejlepší film roku), kde si ze slavnostního vyhlášení odnesl hned dvě ceny. Ač je tady vše na nejvyšší možné úrovni, od režie, až ke skvělým hereckým výkonům, nejvíc mě na tomto kousku přitahuje jeho zvláštní, až trochu lynchovská atmosféra (napomáhá i skutečný námět). Zasněžené pláně a uprostřed nich, několik tragikomických postav. Fargo, zasazené do Coenovic rodné Minnesoty, se dá skvěle prožít a po mnoha letech a druhé projekci, mu přidávám i zaslouženou pátou hvězdu.

• 30.12.2020  15:37

Nejen na svou dobu a na české poměry - skutečný megafilm. Tehdy rekordní rozpočet (téměř třicet milionů Kčs), obrovské množství komparzistů, legendární kostýmy, které jsou dodnes uloženy v ateliérech na Barrandově, jako kulturní dědictví naší země a hlavně - plejáda těch nejlepších herců v čele s dokonalým Janem Werichem, kterého si zde užijeme hned dvakrát. Druhý díl (Pekařův císař) mám o něco radši, ale celé dílo je naprosto bravurně natočeno i zahráno. Úplně nejradši mám pak scénu, kde je rozebírána sluneční soustava a jako planety poslouží kalichy s vínem. Skvost mezi českými filmy, který si v televizi nikdy nenechám utéct.

• 28.12.2020  13:14
    Tenet (2020)

Stalo se něco, čeho bych se nenadál a sice... Christopher Nolan mě jako diváka poprvé zklamal. A to tak, že pořádně. Jeho TENET je strašně přehlučený, vizuálně samozřejmě povedený blockbuster, skákající z místa na místo, plný nesympatických postav, kde stojí za zmínku snad jen, světe div se - Robert Pattinson. Zhruba po hodině mi film byl zcela lhostejný a dokoukal jsem ho v pozdních ranních hodinách spíš jen ze zdvořilosti k tvůrcům. Úplně mimo mě, je mi líto. Kde je ten Nolan, který natočil atmosferický a chytrý Dokonalý trik, fantastickou kulervoucí trilogii o Temném rytíři či bezchybně promyšlený Počátek?

• 28.12.2020  13:07

Historické filmy nejsou rozhodně filmovým žánrem, po kterém bych vyloženě prahnul, ale Jméno růže je snímkem, který se mi docela líbí. Je tady samozřejmě držák v podobě Seana Conneryho (špatný není ani mladý Slater, kterého jinak moc nemusím či starý známý F. Murray Abraham), ale i děj filmu se zajímavou krimi zápletkou, má dost do sebe. Tři a půl hvězdičky a na německo-francouzsko-italskou koprodukci rozhodně povedený kousek.

• 17.12.2020  22:09
    Truman Show (1998)

Film z doby, kdy Jim Carrey začal pracovat i na vážnějších a hlubších projektech (např. Muž na Měsíci) a ne pouze na šílených komediích. Ze škatulky crazy komika mu pomohl vystoupit i tento geniální snímek. TRUMAN SHOW, pod taktovkou přesného Petera Weira, je naprosto unikátní filmový počin, který nemá pro svoje neotřelé a originální téma v rámci žánru sobě rovného. Celoživotní reality show, ze které se čím dál víc osvícený Truman snaží vystoupit, uměle vybudovaný fiktivní svět, jedna velká láska, zatracení i svoboda. Je tady vše. Kromě vynikajícího Carreyho stojí ještě za pozornost charismatický záporák Ed Harris. Kultovní film, který vřele doporučuji, pokud ho ještě někdo neviděl.

• 17.12.2020  21:45

Známý komik a herec James Belushi, už měl v roce 1989 za sebou malou roličku ve snímku Záměna a dvě důležité, ovšem vedlejší role v takových trhácích, jako Salvador či Rudé horko, ve kterých si zahrál např. po boku Jamese Woodse či Arnolda Schwarzeneggera. Tentokrát však dostal šanci, nejspíš na vrcholu své slávy, zahrát si i hlavní úlohu a prodat tak svůj nezpochybnitelný herecký talent. A podařilo se. K-9 je povedená krimi-komedie z konce 80. let, která jako oddychová podívaná splní svou roli na jedničku (je tady i odkaz na Čelisti a dozvíme se, co je to kolumbijská kravata). Režisér Rod Daniel už na sebe v budoucnu upozornil pouze příjemným pokračováním Beethovena, ale ani za tenhle studený čumák se rozhodně stydět nemusí.

• 13.12.2020  16:54

Nenáročná krimi-komedie z dob, kdy ještě Bruce Willis točil kvalitní filmy. Když si milovník majonézy v hamburgerech a zároveň nájemný vrah, Jimmy Tulipán (Willis), pořídí dům vedle nervózního a věčného smolaře Oze (tradičně vyjukaný Matthew Perry), je o zábavu postaráno. Za pozornost stojí ještě dvě krásné herečky ve vedlejších rolích, konkrétně Amanda Peet a především Natasha Henstridge či dominantní obr Michael Clarke Duncan, který si zde střihl jednoho z mafiánů. Pohodový film, který má ještě docela slušné pokračování, na které se dá také podívat. I když tento film je lepší a dá se sledovat i vícekrát.

• 13.12.2020  16:45

Asi ta nejlepší komedie Jima Carreyho a jedna z těch nejšílenějších vůbec. Tentokrát to ovšem není pouze Jimova one man show, ale jen proto, že je tady ještě Jeff Daniels (nedovedu si v Jimově roli představit původně zvažovaného Garyho Oldmana). Slavná komediální road movie o cestě dvou týpků do Aspenu, nacpaná fekálním humorem, mě baví už mraky let a asi na ni nikdy nedám dopustit, protože dokáže pokaždé zabavit a člověk si u ní hezky odpočine. Dle závěrečné scény BLBÝ Harry a ještě BLBĚJŠÍ Lloyd, jsou prostě skvělá dvojka. P.S. Fanoušci NHL, poznali jste v roli Sumce slavného kanadského hokejistu Cama Neelyho?

• 29.11.2020  18:23
    D-Tox (2002)

Na D-Toxu se mi vždy nejvíc líbí ta část, která se odehrává v zasněženém údolí, v uzavřené léčebně. Když se děj přesune právě tam (a je to docela záhy), snímek si strašně užívám. Atmosféra je prvotřídní, v některých okamžicích mi tento film trošku vzdáleně připomíná starší Carpenterovu Věc, i když to je mnohem vyšší level. Ale ono klaustrofobické prostředí, zasněžená a zmrzlá krajina i tajemný zabiják prostě mají něco do sebe. Navíc je tady charakterní Stallone, který se své role zhostil na jedničku, stejně jako nechutně slizký Robert Patrick. Na takové lidi bohužel narazíme i ve skutečném životě, nejen na filmovém pásu. D-Tox je béčko, ale velmi zábavné, které mě pokaždé udrží v pozornosti a proto mu neváhám udělit vysoké hodnocení.

• 29.11.2020  17:34

Tak si to shrňme: Je to sci-fi od Rolanda Emmericha. Ba co víc, je to sci-fi od Rolanda Emmericha, ve které hrají a to docela dobře - Will Smith, Jeff Goldblum a např. Bill Pullman. Je to sci-fi, kde stateční Američané zachraňují svět před mimozemskou invazí (dokonce i prezident tady přidá ruku ke stíhačce). Třepetající se vlajka plná pruhů a hvězd i vlastenecká klišé, tím se tady také opravdu nešetřilo, ale: je to neuvěřitelně zábavný kousek, který snad nemá jedinou hluchou vteřinu! Navíc v pěkném vizuálním zpracování. Postupem let jsem si ke Dni nezávislosti vybudoval silně pozitivní vztah a čas od času se na něj rád podívám. Povedený blockbuster z 90. let, který řadím výš, než například uslzený Armageddon. Ostatně, skvělé tržby a dodnes veliká obliba u fanoušků asi také nebudou zcela náhodné.

• 24.11.2020  20:06

Kdysi před lety, když jsem Noční dravce v pozdních hodinách na RTL viděl poprvé, byl jsem celkem zklamán. Měl jsem za sebou už parádního Ramba i Rockyho a těšil se marně na další akční nářez, kde Sly bude kosit padouchy ve velkém. Dnes to mám naopak a tento snímek si umím vychutnat. Vím, že není nic extra, ale mně se líbí jeho pomalejší tempo, atmosféra potemnělých špinavých ulic New Yorku a dokonalý záporák Rutger Hauer, který je skutečně důstojným soupeřem Italskému hřebci. No a pár výborných akčních scén se tady také najde. Nenáročná, ale pro mě nadprůměrná kriminálka, kterou si jednou za čas s chutí dopřeji. A nikdy se nenudím, rozcvička před Rambem se Stallonemu docela povedla.

• 24.11.2020  19:55
    Vítězství (1981)

Jako fotbalový fanoušek jsem v dětství měl Nerovný zápas velmi rád hlavně kvůli Pelému a přítomnosti dalších světových hvězd míče kopaného. Až později jsem samozřejmě docenil i filmové persony, kterých se tady sešlo a to požehnaně. Vedle hlavního hrdiny, kterého si s chutí střihl Sylvester Stallone, jsou zde přítomna taková herecká esa, jako Michael Caine či Max von Sydow. Režíruje legendární John Huston a hudba Billa Contiho není také vůbec špatná. Líbí se mi celý film, ale nejlepší je samozřejmě závěrečná půlhodina, kdy se hraje fotbalové utkání. V sázce není nic menšího, než svoboda!

<< předchozí 1 2 3 4 9 16 24 31