ClintEastwood

Fantasta

<< předchozí 1 2 3 4 7 12 18 23
    • 25.11.2018  01:31
    Kmotr III (1990)

Dlouhých šestnáct let trvalo, než se nejslavnější mafiánská sága dočkala definitivní tečky. A přidám svůj názor do diskuze - za mě je rozhodně dobře, že třetí díl vznikl. Po jeho opětovném zhlédnutí musím smeknout a zároveň potvrdit, že Francis Ford Coppola měl rád svou rodinu, okázalé oslavy, dobré jídlo, operu a byl to PAN REŽISÉR.

• 25.11.2018  01:21
    Kmotr II (1974)

Kmotra ll, si tentokrát Coppola rozdělil do dvou časových rovin. Jedna volně navazuje na původní snímek, druhá sleduje příběh Vita Corleoneho, ještě před tím, než se stal hlavou rodiny. V jedné září Pacino, ve druhé senzační De Niro (tu mám o něco radši) a obě jako celek tvoří nezapomenutelný film. Opravdu mistrovské dílo!

• 11.11.2018  22:20

Technicky i vypravěčsky (zde s pomocí bratří Coenů) vynikající Spielberg. Nelze než souhlasit s golfistou. Jen dodávám - Tom Hanks opět na jedničku s hvězdičkou.

• 11.11.2018  22:18

Klasická pohádka, kde je jasný záporák (zde záporačka) a kde dobro zvítězí nad zlem. Stokrát ohrané klišé je okatější, než příčesek Donalda Trumpa, ale nedejte vyšší hodnocení, když se na film díváte s malou dcerkou, která miluje zvířátka a každou chvíli vám dá nadšeně pusu?

• 10.11.2018  22:54

Nádherná Zemeckisova pocta věžím Světového obchodního centra i celému New Yorku. Jeho osobní Vertigo. Především závěrečná půlhodina stojí opravdu za zhlédnutí.

• 10.11.2018  01:32
    Ant-Man (2015)

Scotte, jsi připraven se vykoupit? - Samozřejmě. S tím, že jsem se někam vloupal a něco čórnul, je konec! Co po mě chcete? - Aby ses někam vloupal a něco čórnul! Je tady SKVĚLÝ ZMENŠUJÍCÍ SE MUŽ, verze z 21. století. Mám rád zfilmované komiksovky a Ant-Mana jsem si náramně užil i proto, že potenciál sympatického superhrdiny, je využit téměř na maximum (stejně jako ve výše zmiňovaném snímku od Jacka Arnolda, z roku 1957) a tak není nouze o nečekané kousky, které diriguje sám velký Michael Douglas. Výborná zábava, Marvel boduje.

• 9.11.2018  00:42

Hlavní hrdina filmu sice odmítá nosit zbraň, ale Mel Gibson pálí ostrými. A míří docela přesně. I když je to dost okatá kopie Olověné vesty od Kubricka, Spielbergova Vojína Ryana i Eastwoodova dvojfilmu Vlajky našich otců/Dopisy z Iwo Jimy (včetně několika konkrétních záběrů, scén i doslovných replik), příběh mě zaujal a vysoké hodnocení si Hacksaw Ridge odnese. I díky vynikajícímu Hugo Weavingovi, který je podle mě trošku nedoceněným hercem.

• 8.11.2018  00:58

Až na úvodní sekvenci, ve které FBI vezme náklaďák, projede s ním dům a najde v něm cosi zapáchajícího, mi Denis Villeneuve opět potvrdil, že je opravdu režisérem jednoho filmu. Dlouho jsem neviděl tak nudný a nezajímavý snímek, který mi byl postupem času čím dál víc lhostejný. Kam jsi dal oči, Benicio?

• 7.11.2018  01:04
    Orel Eddie (2016)

Přiznávám, že skoky na lyžích (byť třeba na olympijských hrách), nejsou mou oblíbenou diváckou disciplínou a příběh Michaela Edwardse, jsem zaregistroval, až po natočení tohoto filmu. Kdybych nevěděl, že je to snímek podle skutečné události, nevěřil bych, že je něco takového vůbec možné. Tento kokos na sněhu, je sice plný klišé a předvídatelných dějových zvratů, ale já jsem se při jeho sledování dobře bavil. A hlavně, Eddieho poselství je nadčasové a inspirující. Opravdu se vyplatí bojovat až do konce a jít si za svým snem, i když jste jediní, kdo věří ve vás samotné.

• 6.11.2018  01:05
    7 životů (2017)

Sedmkrát nádherná Noomi Rapace (blond byla super sexy!!) vs. jedna odporná Glenn Close (čas nezastavíš). Kdo je víc? Výtečné postapokalyptické sci-fi dílko, které je originální, dobře vymyšlené i zahrané a také velmi drsné! A snad nám 7 životů sci-fi filmem do budoucna i zůstane, i když, kdo ví? S maximálním hodnocením však vůbec neváhám.

• 26.10.2018  23:34

Další životopisný příběh z produkce Drsného Harryho. Když film skončil, říkal jsem si - a to bylo, Clinte, celé? Není to žádný průšvih, ale jsem od něho zvyklý na větší emoce. Hvězdičky dávám především za to, že Eastwood obsadil do hlavních rolí skutečné hrdiny, kteří tehdy zneškodnili atentátníka v pařížském vlaku a také za závěrečné vyznamenání od francouzského prezidenta, jenž bylo podpořené jeho silným projevem. Je dobře, že tohle nebude poslední Clintův snímek, protože by byla škoda končit zrovna tímto ojedinělým krokem vedle. I mistr filmař se někdy utne.

• 24.10.2018  23:17

No teda! Snad v každé scéně z Oasis, je tolik odkazů na hollywoodské blockbustery posledních cca čtyř dekád, že vypsat sem jen polovinu z nich, by zabralo rekordní počet řádků v mém komentáři. Tento snímek ve mě opět probudil hráče a mám chuť si pořídit nějakou tu herní konzoli a ponořit se do světa, ve kterém jsem kdysi trávil celkem dost času. Film mě bavil, nespustil jsem od něho zrak a při hledání druhého klíče v hotelu Overlook, jsem jen několik minut zíral s otevřenou pusou (úžasná filmařina a zároveň nostalgie) a nevěřil vlastním očím. Alan Silvestri muzicíruje jako John Williams v dobách své největší slávy a Steven Spielberg, který pro hlavní roli objevil svého mladšího dvojníka, se se vší parádou vrátil na pole sci-fi. No a Matrix může jít pomalu do penze...

• 11.10.2018  15:23
    Kmotr (1972)

Z pera Maria Puza a v režii Francise Forda Coppoly, vznikl začátkem 70. let snímek, který nemá dodnes v rámci mafiánsko-gangsterského vyprávění konkurenci. Pomalu posouvaný příběh, kde má každičká vteřina, každý záběr, své místo. O vynikajících hereckých výkonech už bylo napsáno mnoho. Mě nejvíc zaujal Al Pacino a proměna jeho postavy. Z počátku je to staršími bratry upozaděný mladík, jenž se vrací z války a který nemá v rodině takové slovo. Postupem času však svými činy nabírá vážnosti a v závěru se sebevědomě postaví do čela celého klanu. Bravo! Jeden z největších filmových skvostů, který dostal i geniální pokračování a neméně podařený třetí díl.

• 11.10.2018  15:14

Film, který je díky skvěle napsanému scénáři a chytré Formanově režii, neustále dva kroky před divákem. Jim Carrey zde po Truman Show opětně dokazuje, že je schopen zvládnout i vážnou roli a sladkým bonbónkem je pak známá skladba Man on the Moon od R.E.M. Hodit pět hvězd je lehčí, než si ráno udělat kafe.

• 19.9.2018  15:53

Sylvester Stallone zachraňuje New York. Nadprůměrný katastrofický film, který sice nedosahuje kvalit takových žánrových trháků jako Skleněné peklo či Dobrodružství Poseidonu, ale rozhodně se ve Slyově filmografii neztratí. Je zde cítit na svou dobu slušný rozpočet, snímek nemá moc hluchých míst, příjemně odsýpá, má velmi kvalitní efekty a Stallone... je zkrátka Stallone. Mě se to líbí. Tři a půl hvězdy zaokrouhluji s čistým svědomím nahoru.

• 15.9.2018  20:47

Ve stejném roce, ve kterém vydává jedna slavná pop-rocková kapela album s názvem evoLucie, přichystal nám Shane Black jednu evoluci v rámci sci-fi žánru i jednoho konkrétního filmového universa. Ten Shane Black, který si zahrál v původním Predátorovi a mohl se už tehdy učit od mistra akčního žánru, Johna McTiernana. Bohužel nedával pozor. Ještě před natáčením prohlásil, že hodlá vrátit dredatému monstru jeho důstojnost, ale evidentně si z nás vystřelil. Vůbec nevím, co se mi nelíbilo víc, protože film má tolik neduhů. Digitální hlavní postava, nezajímavé (až ma Holbrooka) herecké obsazení, nulová atmosféra, absence napětí, spíše trapné pokusy o vtip, nepřehlednost scén, sklouznutí až k parodii... Parta, která má zachránit svět (nebo americké předměstí?), se střetává s nečím, co si dosud nedovedla představit ani v nejhorších snech, ale spíš to vypadá, že loví někoho, kdo utekl z protialkoholní léčebny a je ozbrojen maximálně nějakým nožem. Jak jinak si vysvětlit vtipkování těchto šílenců v situacích, ve kterých je to absolutně nevhodné? A ženská představitelka si to s velmi natvrdlou příšerou dokonce rozdá pěstmi! Prostě všechno špatně od začátku do konce, který mi připomněl Transformers. A to jsem na tuhle 3D Evoluci šel po zhlédnutí trailerů (do kterých jsou mimochodem nacpány všechny scény s kdysi vesmírným zabijákem), bez jakéhokoliv očekávání. Tuhle sestavu by Predátor z roku 1987 vyřídil za pět minut. Totální poškození značky, která se do letošního léta stále držela na slušné úrovni. Největším pozitivem byla opětně použitá Silvestriho hudba a to, že jsme při odchodu z kina potkali Ivo Viktora. Velmi špatný Terminator - Genisys, má bohužel další konkurenci a jak Schwarzenegger, tak Del Toro, moc dobře věděli, proč se z natáčení omluvit. Film pro náctileté. P.S. V kině Cinema City Flora na Žižkově, nás bylo 12! Fan filmy mají větší kvalitu.

• 22.8.2018  12:58
    Sedm statečných (2016)

Remake remakeu. Sedm stoličných, precizně vybraných (bez rasových předsudků?), kteří mají vrátit westernu zašlou slávu? Reinkarnovat snad Vincenta D'Onofria či nechtěně odehnat nejmladší diváky od televize na dětské hřiště? To třetí se filmu daří... Bravo. Můj desátý odpad.

• 22.8.2018  11:35

Hodně slabý odvar legendárního Zuřícího býka, který byl autobiografií boxera Jakea LaMotty. Tento film se snaží vypadat zajímavě, ale nemá na to páru ani gule. Není zde Scorsese, není De Niro či Pesci a všechno působí už od prvního záběru strašně účelně a plagiatorsky. Rozhodně snímek na tři hvězdy, ale za tu neoriginálnost a pokus o kopii, jednu ubírám. A ty ufňukaný černý huby už si taky strčte někam...

• 6.6.2018  22:59

Dnes mi volala matka a i když je soutěž až zítra, řekl jsem jí, že jsem vyhrál. A taky, že vyhrál. Už zase. Neznám na světě jinou osobnost, která by měla takové sebevědomí, inteligenci a víru ve vlastní schopnosti, jako Arnold Schwarzenegger. Jedinečný dokument, který nám dovolí nahlédnout do zákulisí kulturistiky a soutěže Mr. Olympia 1975, kde se Arnie loučil se sportovní profesionální kariérou. A i když tady občas působí trošku nafoukaně, nelze o jeho úspěších ani na vteřinu pochybovat. P.S. Zajímavé jsou i bonusy na DVD, kde je například snímek (takový film o filmu), ve kterém se hlavní představitelé Pumping Irona po čtvrtstoletí opět sejdou. O Arnoldovi zde mluví v superlativech i známé osobnosti ze světa filmu, jako např. James Cameron, John McTiernan, Dwayne Johnson, John Milius, Clint Eastwood či Sylvester Stallone. Vynikající podívaná.

• 6.6.2018  22:50
    Štvanec (2003)

Pro fanoušky žánru akční lahůdka, pro ostatní lekce anatomie, ve které je krve jako od Tarantina. Tak trošku hybrid prvního Ramba a Predátora, s charismatickou hereckou dvojicí (učitel - Jones, žák - Del Toro) a vynikající závěrečnou skladbou legendárního Johnnyho Cashe (The Man Comes Around).

• 20.5.2018  19:50
    Hranice (1982)

Hranice je/jsou trošku zapomenutou a nedoceněnou krimi podívanou, s dobře vystihnutou atmosférou mexického pohraničí, pomalejším tempem a kvalitními hereckými výkony (např. Keitel, Carrillo). Skvělý je samozřejmě představitel hlavní postavy, Jack Nicholson, který zde má pro něho poněkud netradiční roli ryzího hrdiny, jenž se morálně postaví na správnou stranu barikády (opravdu velice zajímavý pohled, Charlie Smith mu dokonale sednul). Zaprášený film, který má stále svou sílu a dokáže diváky zaujmout i donutit přemýšlet.

• 20.5.2018  01:22

Jen co jsem si přečetl obsah filmu, okamžitě jsem ho začal stahovat. A výsledek? Pecka. V některých pasážích si nejde nevzpomenout na Cohenova Diktátora, ale nebylo by to úplně fér, protože tento snímek je (a chce být) o dost vážnější. Na (z)Zemi, konkrétně v Berlíně roku 2014, se probudí Adolf Hitler, kterému nikdo nevěří, že je skutečný. Postupem času získává jako televizní hvězda, především díky svým řečnickým schopnostem a manipulaci s davem, obrovskou popularitu a sympatie lidí. Je jasné, na co film naráží, přesně takhle se totiž před cca osmdesáti lety dostal věrný posluchač Richarda Wagnera k moci. Mě tento kousek bavil od první do poslední minuty (i díky dokonalému herectví hlavního představitele a jeho narážkám na dnešní konzumní společnost či imigranty), nenašel jsem jedinou hluchou vteřinu a proto budu hodnotit maximálně (líbil se mi i krátký vtipný odkaz na Chaplina či Funése). I když příběh pojednává o největší bestii 20. století, v některých scénách se nejde zbavit dojmu, že Hitler byl svým způsobem gentleman...

• 30.3.2018  10:25
    Frankenstein (1994)

Nejprve to byl Travis Bickle, poté Jake LaMotta či Max Cady a tady Robert De Niro herecky ztvárnil další monstrum. Frankensteinovo monstrum. A společně s Kennethem Branaghem, podle scénáře Franka Darabonta - dal vzniknout filmu, který je důstojným nástupcem původní klasiky ze 30. let dvacátého století.

• 27.3.2018  22:21

Dodnes bych dal asi dohromady všechny české výsledky na turnaji a rozhodně si pamatuji, kde jsem byl a co jsem dělal, při každém zápase Hlinkových chlapců. Pouze zápas s Ruskem ve skupině a dvě třetiny s USA ve čtvrtfinále, jsem neviděl kvůli povinné školní docházce, ale od slavného semifinálového souboje s nadpozemsky silnou Kanadou, už šla i škola stranou. Ředitel vyhlásil ve školním rozhlase, ať se odebereme do učeben s televizí a mohlo se začít hromadně fandit. Finálové klání proti sborné, řízené ruskou raketou z Moskvy, už pak provázelo celorepublikové šílenství, nadšení a nakonec i obrovské oslavy. Na naganském tažení byla krásná ta neskutečná soudržnost našeho týmu a jeho silný duch. Prostě parta, která si sedla a táhla za jeden provaz. Jedno jméno však bude navždy vyčnívat ze soupisky různorodých osobností a charakterů - DOMINIK HAŠEK. Bez něho bychom na hokejový Olymp nikdy nedosáhli. Tohle už se asi jen tak nezopakuje. K filmu jako takovému, není co dodat. Naprosto špičková záležitost, která se sleduje na jedno nadechnutí. Už mám zase husí kůži...

• 17.3.2018  12:46

Já bych myslel... počkejte, my se musíme dohodnout, jestli budou dvě nebo deset nebo dvanáct. - Vosum! - Vosum? - Vosum! - No jó, ale to musej bejt ty nejkrásnější holky, jaký tady máme! To si pamatujte! - Já ti rozumim, já ti rozumim. To budou ty nejkrásnější, jaký holky tady máme! A pak, že ze slávisticko (Forman, Ondříček) - spartanské (Šebánek) spolupráce, nemůže vzniknout nádherný gól? Všechny velké šance jsou proměněny, odkopů do autu je minimálně, střídání netřeba. A bez velkých hvězd. Takže trofeje mohou být rozdány (rozkradeny). Až budu jednou sestavovat žebříček deseti nejlepších filmů z domácí historie, tento tam bude. A vysoko! Oto, Otíku? Připiš tam tu Blanku Truhlářovou! - Koho? - Nic se neptej a napiš tam tu Blanku Truhlářovou! - Hergot, co tam furt píšeš? - No tu Blanku Truhlářovou. - Prosimtě, tu tam nepiš, to je můra! Nesmrtelné. Je až k neuvěření, že za pouho pouhých osm let, natočil Miloš Forman v Hollywoodu jeden z nejslavnějších filmů světové kinematografie (s velkým přispěním Jacka Nicholsona). Já ti dám - posraný hasiči - ty chuligáne jeden! Pane Formane, jste formát.

• 17.3.2018  10:51

A nemysli si, Turek se s tebou mazlit nebude. On ten Turek ty závozníky taky fackuje! Díky Bohu za technologii DVD, díky níž se můžu vracet na nalešťenou V3Sku pana Pávka, mezi postavy, které se už dnes nepíší (mj. skvělé herecké výkony pánů Labudy, Hrušínského, Bána, ČEPKA či Štibicha). Mistra Menzela prosím naklonovat, protože dívat se na současnou českou kinematografii, je jako přežvykovat pohřební věnce. Víte, kdy u nás bude natočen podobně kvalitní film? Až pokvetou hrábě. Abych končil pozitivně - v Praze je 57 biografů!

• 2.3.2018  23:22
    Hibernatus (1969)

Koho mám ohlásit? - Hádejte? Pana De Tartos! - De Tartos? - De Tartas, hovado! - De Tartas, hovado? Škoda, že se film rozjede na plné obrátky až ve druhé polovině, kdy se dědeček nastěhuje do Funésova domu, což spustí skvělé scénky a gagy, jinak by asi mé hodnocení bylo maximální. I tak je ale Hibernatus zábavný kousek a pohled do očí dvou starých kamarádů v závěru filmu, chytá za srdce.

• 2.3.2018  17:30
    Postřižiny (1980)

Paní správcová si k snídani smaží řízek a popíjí pivo, pan správce má na stole čaj a chléb. Magda Vašáryová je nádherná a scéna u kadeřníka jasně dokresluje Menzelovu poetiku. V hlavních rolích jitrnice, pivo a ženy. Pan Čepek v roli velitele hasičů, byl dokonalý a Jaromír Hanzlík coby Pepin? Škoda mluvit, skvělý výkon. Jedním slovem - klasika. Hasičský sbor, pane správče, je sbor dobrovolných hasičů! To nejsou hasiči z amerického filmu!

• 19.2.2018  20:08

To je Josef Grool, jeden z nejlepších řidičů. - A taky jeden z největších vocasů! Představuje se sympatická posádka jamajského bobu, který kdysi upoutal celý svět. Nejen na skutečné Olympiádě, ale především na filmovém pásu, kde mu dnes v rámci sportovní komedie, rozhodně patří stupeň vítězů. Je to vtipné, místy trošku napínavé, dojemné, hezky to odsýpá a nemá to klasický hollywoodský happyend, takže u mě mají kokosy to nejlepší hodnocení. Jinak - John Candy byl opravdu skvělý a je veliká škoda, že odešel do filmového nebe tak brzy.

• 19.2.2018  20:07
    Vlčí bouda (1986)

Nikdy bych nevěřil, že Věra Chytilová dokáže takhle příjemně filmařsky děsit. I díky Kocábově sci-fi hudbě, hereckému výkonu pana Macháčka a kameře, která sice vypadá jako z domácího videa, ale má svůj účel a půvab, se podařilo navodit dost depresivní, šílenou atmosféru, která celý film prostupuje. Vlčí bouda je dnes již trošku zapomenutá klasika, ale má stále co nabídnout. Fanouškům žánru science fiction, hororů či mysteriózních příběhů, můžu film vřele doporučit. Ještě, že už mám všechny lyžáky za sebou a na hory nejezdím...

<< předchozí 1 2 3 4 7 12 18 23