ClintEastwood

okres Nymburk
Fantasta

<< předchozí 1 2 3 4 7 13 18 24
    • 4.8.2017  01:49

Vrchní, prchni je možná tím úplně nejlepším počinem, který kdy vyprodukovala slavná tvůrčí dvojice Smoljak - Svěrák. Tento film by měl být v první dvacítce místo Pelíšků (které mám jinak také rád), protože toto je mnohem vyšší level. Dokonalá komedie, která nemá šanci zestárnout či diváky omrzet. Škoda, že to neviděl Prdlavka...

• 4.8.2017  01:43

Třeba se vás... plachej! Jedna z nejlepších československých komedií vůbec, skvělé sólo pro mistra Sobotu a pánové Lipský, Svěrák a Smoljak - v dokonalé formě. Jedna výborná hláška střídá druhou. Kult.

• 1.8.2017  01:10

Kam šlápne člověk, tam tráva sto let neroste. Moje páté setkání s Kongem. Tvůrci tentokrát upustili od tradičního schématu, kdy se obří opičák zamiluje do krásné blondýnky a udělali dobře. Navíc přidali několik skvěle propracovaných příšer a výborný soundtrack (herecké obsazení je též bez výhrad) a máme tady dobrodružný akčňák jak má být. Verze Petera Jacksona pro mě sice zůstává na prvním místě, ale i Ostrov lebek se mi moc líbil. P.S. Vydržte film sledovat až do konce závěrečných titulků.

• 29.7.2017  00:17
    Rozpolcený (2016)

Rozhodně nadprůměrný film, který si i přes některé delší pasáže dokáže udržet divákovu pozornost a zkoumá velmi zajímavé téma. James McAvoy dává vzpomenout na Anhonyho Perkinse a M. Night Shyamalan se pomalu vrací zpátky na vrchol. Snad si udrží minimálně tuto nastavenou metu.

• 29.6.2017  20:49
    Oskar (1967)

Zamotanější příběh aby jeden pohledal. Oskar obsahuje i přes svou krátkou stopáž vynikající zábavu a spoustu scén, jenž se navždy vryjí do paměti filmových diváků (z těch neustálých záměn kufrů se člověku pěkně točí hlava). Dříve jsem si k tomuto snímku trošku hledal cestu, ale dnes můžu s klidným srdcem prohlásit, že je naprosto unikátní a maximální hodnocení mu právem náleží. Louis de Funés v životní formě!

• 29.6.2017  20:42

Vynikající francouzská komedie, která patří k těm nejlepším Funésovkám. Film obsahuje tolik humorných scén, že by byl můj komentář příliš dlouhý, kdybych je měl všechny popsat, ale k mým nejoblíbenějším patří například ta s tubusy, destrukce Plaváčka lopatou, kázání v kostele, výstup na maják, či jízda nezastavitelným traktorem. Prostě skvělá letní zábava ve společnosti francouzského mistra.

• 21.5.2017  09:33

Určitě nadprůměrná kriminálka s atmosférou New Yorku 80. let a velmi zajímavým, atraktivním příběhem. Film herecky táhne především Joaquin Phoenix, ale ani Wahlberg či Duvall zde nejsou jen do počtu. Krásná Eva Mendes je pak příjemným castingovým bonusem. Kvalitní, dobře natočená žánrovka.

• 18.5.2017  22:39

Poprvé od Gladiátora hodnotím film Ridleyho Scotta maximálně. Téměř dvě hodiny se jeho COVENANT tváří jako tradiční, akční sci-fi horor, s troškou té filozofie pana režiséra o stvoření a umírání, aby vás pak finální pětiminutovka se skvělou pointou (to je ona přidaná hodnota) uvrhla do stavu, kdy o filmu přemýšlíte ještě několik hodin po odchodu z kina. Právě úderný závěr chyběl PROMETHEOVI (který se mi jinak také líbil) a i proto tento snímek hodnotím ještě o něco výš. Scott se po trochu průměrnějším MARŤANOVI vrátil se vší parádou a připravil mi kvalitní, krvavý sci-fi zážitek. Tak ať vás blešky štípou celou noc.

• 11.5.2017  23:34

Dědictví určitě není komedií pro všechny sorty diváků. Ale určitě je nejlepší komedií jak Chytilové, tak Polívky a kdo z Čechů by z tohoto filmu neznal aspoň jednu hlášku, měl by přestřihnout svou občanku. Jedno léto, před mnoha lety - jsem tento film viděl snad desetkrát.

• 11.5.2017  23:22

Ti, kteří dobu o které Baroni pojednávají nezažili, s úsměvem tvrdí, že přesně takhle to tehdy opravdu vypadalo, ale pamětníci, kteří za Čepičky skutečně sloužili, říkají, že takový bordel a absurdistán na vojně rozhodně nepanoval. Já si myslím, že pravda bude někde uprostřed. Ať tak či onak, film se povedl mimořádně a v komediálním žánru patří dodnes k těm nejlepším z domácí, porevoluční produkce.

• 31.3.2017  12:15

Mistr plesových scén a šeptavých dialogů - Miloš Forman - se zde úžasně rozehřívá před svou báječnou hollywoodskou kariérou. Vynikající jsou mj. pánové Menšík, Šebánek a Vostrčil. Kyselá sranda.

• 31.3.2017  12:10

Mně se teda jeví nejsolidnější ten Burda. On je takovej dlouhej, ale... šaramant! Pod dohledem krásné kamery Miroslava Ondříčka dokončil režisér Jaroslav Papoušek svou trilogii o Homolkových tím jednoznačně nejlepším filmem, který si bere všechna nej z dílů předchozích a navrch přidává svou vlastní porci čecháčství. Tohle je jedna z nejzábavnějších československých komedií vůbec. Ježíšmarjá paní, přece se mi nebudete bavit na zádech?!

• 31.3.2017  12:06

Chybělo málo a topila jsem se zase. - Prosimtě, co máš furt s tím topením? O něco slabší, než Ecce homo, ale stále super zábava. V dnešní době (tragické domácí kinematografie) by to byla komedie dvacetiletí.

• 31.3.2017  12:02

Člověče, to je úplnej ráj. - To je ráj, co? To je žrádlo? - No, vždyť říkám, že ráj. Genialita, která nepotřebuje jakýkoliv hlubší rozbor.

• 18.3.2017  09:28

Klasická kriminálka s jedinečným Stevem McQueenem a celou řadou dalších slavných herců ve vedlejších rolích (Robert Vaughn, Robert Duvall či Joanna Cassidy) - to je Bullitt. Ale žánrově podobné filmy jako Drsný Harry či Magnum Force jsou prostě lepší.

• 18.3.2017  09:21
    Motýlek (1973)

Nejoblíbenější film Olivera Kahna. Dokonalá studie síly lidské vůle.

• 18.3.2017  08:48

...nastrčí babu. A docela hezkou. Taková trošku schizofrenní komedie z konce 50. let, která je díky hereckým výkonům či chytrému scénáři stále koukatelná. Pan Horníček je dokonalý (tak jako vždy) a režisér Zdeněk Podskalský vynikající (ostatně také jako vždy). Tohle mám rád od dětství.

• 18.3.2017  08:44
    Světáci (1969)

Tak pánové, kdo bude první? - On! - Proč já? - Protože seš ve straně! Trezorový film Made in Czechoslovakia a dodnes jeden z těch vůbec nejlepších. Jiří Sovák tradičně vynikající a Oldřich Nový jako vždy noblesní. Byli jsme u zubaře, bolej nás zuby. - Všechny tři?! - Ne, každýho jeden, ty vole!

• 20.2.2017  21:36
    Lost Highway (1997)

Jedna z největších filmových perel (mystifikací?), která kdy spatřila světlo světa. Tohle bude chvíli trvat, ale až vše vydýchám, možná se časem zmůžu na obsáhlejší komentář. Zatím můj mozek hlásí reset.

• 20.2.2017  21:24
    Duna (1984)

Jako když vezmete Star Wars, odstraníte z nich veškerou nadsázku, humor a rodinnou zábavu a přímícháte depresi, temnotu a hlubší filosofický rozměr. Pak dostanete Dunu. Jedinečný snímek, který mi tak dlouho unikal, ale který mě teď o to víc oslovil. Když David Lynch vstoupí na půdu sci-fi, nemůže to dopadnout zle.

• 20.2.2017  20:12
    Twin Peaks (1992)

Atmosferické stejně jako seriál (vlastně jako VŠECHNY LYNCHOVY FILMY), dokonale mrazivé a těžko uchopitelné. To mám na filmech rád. Když i dlouho po projekci dumám a hledám odpovědi na otázky. Když už si myslím, že jsem došel k rozumnému závěru či vysvětlení, hned příští projekce mě vyvede z omylu. A já mohu hledat dál. Takové jsou totiž VŠECHNY LYNCHOVY FILMY.

• 20.2.2017  19:59
    Modrý samet (1986)

Už ona legendární skladba Blue Velvet dodává filmu kultovní status. Další mistrovské dílo Davida Lynche, víc snad netřeba psát.

• 19.2.2017  22:29
    Piraňa 3D (2010)

Všude svítí sluníčko, zní techno a holky ukazují prsa. Vše si plyne tak, jak má, ale zároveň neodvratně směřuje k jednomu - ke krvavé lázni. Docela slušný nářez, kde potěší i minirolička Richarda Dreyfusse, několik gore efektů a záběrů na zohavená těla obětí i samotný závěr. Béčko jak vystřižené z 80. let - je to hloupé, ale zábavné. A díky odvaze tvůrců ukázat nám víc, než je v dnešní přecitlivělé době zvykem, budu hodnotit vysoko.

• 19.2.2017  22:22
    Con Air (1997)

Příjemná akční oddychovka se skvělým hereckým obsazením a docela slušným příběhem. Není to vůbec hloupé, Con Air je zdařilá zábava a stejně jako např. u Skály či Dne nezávislosti, mi ani zde nevadí ona trošku vetší porce amerikanismu. John Malkovich je opět prvotřídní.

• 6.2.2017  10:22

Zatímco první Matrix jsem viděl už na střední škole, ihned po svém uvedení (a pak ještě zhruba pětkrát na DVD) a patří mezi mé oblíbené filmy, tak Reloaded/Revolutions se ke mně dostal až nyní. Dal jsem na radu golfisty a pustil si oba filmy pěkně za sebou, bez prodlevy né větší, než je občasná chyba v Matrixu a udělal jsem dobře. Zažil jsem malé déjávu. V podstatě bych zde mohl vyjmenovat téměř všechny plusy i (mini)minusy Reloaded, protože dokonale pasují i sem. Příběh je velkolepě zakončen, akce je nejakčnější jak jen může být a vše se nám tak nějak hezky uzavře. Spokojenost, totální sci-fi nářez.

• 6.2.2017  10:21

Oproti původní klasice má Reloaded ještě velkolepější akci (skvělé souboje, výbuchy, Trinity na mašině, Morpheus na náklaďáku atd.), už tak dokonalý vizuál byl ještě vylepšen a ústřední herecké trio také zůstalo pohromadě. Příběh je velmi zajímavý, rozvinutý - přijde mi, že sestry Wachowské to nejlepší z prvního dílu naroubovaly na toto třpytivé, výbušné pokračování. Jako minus trochu vnímám, že o postavy už se tady tolik nebojíte, když už se někomu něco stane, Neo ho svou zázračnou silou uzdraví a nezničitelný agent Smith (i všechny jeho kopie) také vstane po každé větší nakládačce. Ale to je zanedbatelná výtka, když vezmu v potaz hloubku tohoto příběhu. Celkově se mi film moc líbí, příjemně utíkal a dobře jsem si u něj odpočinul a zároveň popřemýšlel a i když zde několik scén vypadá hodně na efekt (je to ovšem pastva pro oči) musím hodnotit maximálně. Jízda to je veliká, o tom žádná.

• 2.2.2017  23:55
    Mnichov (2005)

Příjemně užitý čas ve společnosti Stevena Spielberga, který nám přes filmové plátno realisticky zprostředkoval události po útoku na izraelské sportovce, při olympijských hrách v Mnichově 1972. Povedená záležitost, kde jako herci vynikají především Eric Bana a Daniel Craig.

• 2.2.2017  20:18
    Až na krev (2007)

Úplně si nejsem jist, zda jsem viděl stejný film jako drtivá většina zde hodnotících, ale podle jména režiséra a hereckého obsazení asi ano. Tak vám nevím, protože kdyby zhruba po hodině příběhu neshořela ropná věž, tak se ve filmu prakticky nic neudálo. Hlavní hrdina je nesympatický od první do poslední minuty a jedniná postava, ke které můžete něco cítit je hluchý syn. Day-Lewis tady ani nemá co hrát, děj se nikam neposouvá a po režijní stránce je snímek naprosto rutinní. Ne, vážně jsem tady neshledal nic, co by film vytáhlo z mírného nadprůměru.

• 30.1.2017  21:36
    Příchozí (2016)

Úvodní půlhodina Příchozích mě navnadila na nevšední sci-fi zážitek, avšak postupem času film úplně ztrácel dech, už tak pomalé tempo bylo ještě pomalejší a na mé dveře začínala bušit nuda. Když si pak snímek doklopýtal k podivnému (zřejmě dojemnému?) závěru, zjistil jsem, že semnou emočně nic neudělal. Navíc je zbytečně komplikovaný a taky mě trošku pobavil tím, že Amerika, četník lidstva, je zde vykreslena jako ta nejméně agresivní země, která rozhodně nebude útočit jako první (narozdíl od těch proradných Rusů a Číňanů, kteří hned tasí zbraně). Trošku se teď bojím o nového Blade Runnera. Takže - za mě ve výsledku celkem zklamání, čekal jsem prostě o dost víc a potěšil mě zde snad pouze Forest Whitaker. P.S. Blízká setkání třetího druhu dodnes považuji za jednoznačně nejlepší film o setkání s mimozemšťany, ale při sledování Příchozích jsem si v jednu chvíli říkal, že Villeneuve dnes silně zadýchá Spielbergovi na záda. Postupem času jsem však dokonale vystřízlivěl. Promiň, Stevene, už se nikdy nebudu takhle rouhat.

• 29.1.2017  22:54
    Mělčiny (2016)

Spíše než o animal horor se jedná o psychologický thriller, ve kterém jde o souboj odvahy a inteligence (Nancy) proti instinktu a nenasytné žravosti (žralok). A i když byla scéna mezi medůzami děsivá, byla mrazivě krásná, stejně jako hodina a půl strávená s tímto promáčeným příběhem. Napínavý, obrovsky povzbuzující film, který se dá, i díky Beltramiho hudbě a působivé kameře - dokonale procítit.

<< předchozí 1 2 3 4 7 13 18 24