ClintEastwood

ClintEastwood

Radek Prokeš

okres Nymburk
fantasta / muž v offsidu / provokatér

Twitter: 05aradecek

121 bodů

Moje oblíbené seriály

 • poster

  Columbo (TV seriál) (1971)

  Neuvěřitelně zábavný seriál, který těží z naprosto ojedinělého schématu vyprávění, kdy divák zná pachatele zločinu prakticky od začátku každé epizody. Teprve potom to ale začíná být opravdu zajímavé - to když se na scéně objeví rozcuchaný, kouřící poručík Columbo a začne nalézat předtím neviditelné chyby ve vrahově (ne)dokonalém plánu, které do té doby divák nevidí. Největší kouzlo mají díly ze 70. let, ale i v těch novějších se dá najít několik vynikajících příběhů. Vychvalovat skvělé herecké obsazení, režiséry, hudbu či mistrovský český dabing, by bylo pouze nošením chilli do poručíkovi oblíbené restaurace a tak jen závěrem s klidným srdcem prohlašuji, že všechny Poiroty, Sherlocky či Dextery, strká Columbo hravě do kapsy svého ošoupaného baloňáku.

 • poster

  Simpsonovi (TV seriál) (1989)

  Ty jeden mr-ňa-vej...! Bezpečnostní technik v atomové elektrárně, žena v domácnosti, nenapravitelný sígr se zlatým srdcem, jeho geniální sestra a jedno nemluvně. Simpsonovi! Seriálový kult na entou, animák, který těží ze satirických narážek, ironických situací a přítomnosti slavných hostů americké kultury. Starší epizody mají i příběh. Humor, který mě nikdy neomrzí - někdo kdysi řekl, že rodinka Simpsonových má ty nejhorší lidské vlastnosti. No, každý už si určitě udělal obrázek sám, protože, kdo tohle nezná, ten jakoby nežil. Především první řady, s dabingem pana Bedrny, coby Homera - jsou dodnes gejzírem originality, vtipu a sarkasmu a mají stále svou sílu. Srdcovka.

 • poster

  Teorie velkého třesku (TV seriál) (2007)

  Věda je tak sexy! Seriál plný výborných gagů, který vám nedá ani na okamžik vydechnout a co je důležité - vůbec se neopakuje. Partu lidiček milujících sci-fi, si brzy oblíbíte a kdo viděl minimálně první sérii (skvělá je např. epizoda se strojem času), tak musí uznat, že je tento sitcom lehce návykový. Moc příjemný počin, kterých není mnoho a jehož humorný potenciál zdá se býti nevyčerpatelným. Plus nádherná Kaley Cuoco, jako Penny - jediná postava seriálu, jenž žije v realitě. S touhle partou trávím čas velice rád. P.S. Jedině v originálním znění!

 • poster

  Dva a půl chlapa (TV seriál) (2003)

  Co se stalo? - Ale, spadl jsem ze skříně, rovnou na penis. - Jo, to taky nesnáším. Chalupáři z Malibu aneb - nejzvrhlejší seriál co znám. Dva a půl chlapa, bez Charlieho Sheena, to je jako Velká Pardubická, bez Josefa Váni. Ashton Kutcher sice přináší něco úplně nového a pořad díky jeho přítomnosti dostává nový, svěží náboj, ale nejlepší jsou první série s proutníkem Charliem, který měl víc sexuálních partnerek, než Rocco Siffredi a James Bond dohromady. P.S. Závěrečná dvojepizoda, ve které se objeví Arnold Schwarzenegger, coby poručík Wagner - je však dokonalá. Skvělá tečka.

 • poster

  Futurama (TV seriál) (1999)

  Bendere, ty seš střízlivej jak dělo! Jediný seriál na světě, který bude aktuální ještě za tisíc let. Ta obrovská nadsázka, ironie a možnost dotáhnout všechno do totálního absurdna - díky tomu, že se seriál odehrává v budoucnosti - je originální. Futurama sice nemá tolik sérií, ale dokáže si udržet vysoko nastavenou laťku. Ať už si pustíte první, nebo třeba čtvrtou řadu, rozdíl v kvalitě je opravdu naprosto minimální, takřka žádný. Matt Groening a jeho tým by možná měli přestat natáčet nové epizody Simpsonů a naplno se věnovat tomuhle sci-fi animáku. Futurama totiž ještě svůj potenciál nevyčerpala a má divákům stále co nabídnout, aniž by se zbytečně opakovala.

 • poster

  Chalupáři (TV seriál) (1975)

  Co dodávat k tomuto skvostu české kinematografie? Paušálně netřeba dlouhých slov. Seriál, z jehož každé scény sálá neuvěřitelná pohoda. P.S. Ve druhé epizodě s názvem Kapr, je jedna neskutečně poetická scéna. Je to ta, ve které si pan Sovák sedne k rybníku, rozbalí rybářský prut a zasněně se rozhlíží po okolí. Do toho zní až dojemná hudba, která má obrovskou sílu a aniž by při této sekvenci padlo jediné slovo, vše je vyřčeno. Kdo má srdce a cit pro přírodu či venkov - ten prožije to, co já. Děkuji tvůrcům za tento nádherný filmový okamžik. Věřím, že i pan Menzel smekl brýle...

 • poster

  Griffinovi (TV seriál) (1999)

  Family Guy sice úplně nedosahuje úrovně Simpsonových, ale tyto seriály se díky rozdílnému druhu humoru ani nedají srovnávat. Přesto si myslím, že se Griffinovi svou kvalitou blíží posledním sériím rodinky z Evergreen Terrace. Peter (dabérský vrchol Petra Rychlého) je nemehlo k pohledání a celá jeho povedená rodinka má něco do sebe. Nejradši mám však psa Briana, který mluví, pije alkohol, kouří doutníky, řídí taxík a nikomu nepřijde divné, že má rande s míšenkou. Vynikající zábava.

 • poster

  M*A*S*H (TV seriál) (1972)

  Moje oblíbená parta doktorů a sester, vojáků a nevojáků, mužů a žen ve vojenské mobilní nemocnici za války v Korei. Slavný seriál, který těží se skvělého a originálního situačního humoru a Alan Alda, jako Hawkey, je přímo famózní. M*A*S*H je kultovní, nadčasová podívaná, která nabízí divákům široké spektrum humoru, výborných hereckých výkonů, smíchu, sentimentu ale i závažnost a krutost války a osudy lidí s ní nešťastně spojených. A nic na tom nezmění ani kuní ksicht Frank Burns.

 • poster

  Přátelé (TV seriál) (1994)

  Asi nejznámější komediální sit-com z dílny Warner Bros, který byl kdy natočen a hlavní aktéry navždy zaškatulkoval do jejich zdejších rolí. Rachel, Monica, Phoebe, Joey, Chandler a Ross - moji skuteční televizní PŘÁTELÉ!

 • poster

  Randall a Hopkirk (TV seriál) (1969)

  Stará dobrá britská krimi klasika, která sice za téměř půlstoletí od svého vzniku a v konkurenci dnešních akčních seriálů, trošku ztratila dech, ale rozhodně ne své kouzlo a atmosféru. Díky distributorům za vydání na DVD, navíc s původním českým dabingem. Je čas tuto sehranou a netradiční dvojici, které pomáhá nádherná Annette Andre, opět poslat do akce. P.S. Vždy, když někde vidím opilce, který si nahlas povídá sám se sebou, říkám si, že má nejspíš také svého Hopkirka...

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace