Sucker Punch (2011)

Nebolo to až také zlé ako som čakal. Prosté, ale pozerateľné. Scénar slabý, ale vizuálne scény zaujímavé. A nad vodou to držala i hudba. Takže, ak nemáte nič v zásobníku a nevadí Vám slabší scenár, na oddych to nemusí byť zlé.

Červená Karkulka (2011)

Občas pekné farbičky a pár zaujímavých scén, ale...!!! Mal takmer celý čas mi to pripadalo fádne a bezduché. Dej? O čo tam šlo? Rozmýšľam, či dve hviezdičky nie sú moc. Strata času.

Harry Potter a Relikvie smrti - část 2 (2011)

Peniaze som neľutoval, ale do 4 hviezd niečo chýbalo.(Emócie? ) Hudba striedaná s tichými scénami ma bavila nad rámec. Pre hviezdičku navyše ešte porozmýšľam, pretože Karla - Malfoya, som vo filme nečakal. "...toto všetko je len v tvojej hlave..." =)

Neznámý (2011)

Zaujímavý thriller, ktorý má svoje kvality v hraní a rozhodne nenudí. Ale niečo, čo by ho spravili iným, zapamätateľným mu chýba. Herci odviedli svoju prácu, prepožičali charizmu svojím postavám. Skrátka super na jeden krát...

Jsem číslo čtyři (2011)

A tak som dúfal... +++Ak by som to porovnal zo samotnou knihou, tak to určite viac ako 2 nedostane. Týpický príklad ako niekto dokáže zmrzačiť knihu a zmeniť ju na nepoznanie. Na nejakú popcornovú blbinku pre deti hrajúce sa na drsných a nezávislých. Myslím, že zhovadením deja a postáv sa vylučuje i pokračovanie. Avšak ako zábavka a jednohubka pre knihy neznalých to neurazí. Medzi Diannou a hlavným predstavitelom bolo cítiť chemiu. A oproti knihe i jedno plus. Starší filmový John Smith je uveriteľnejší ako ten 14-15ročný. Ja som však čital knihu a tak znechutenie z nevyužitého potenciálu ma nuti ostať pri takomto hodnotení.

Opravdová kuráž (2010)

Nebol to zlý western, ale nebola to ani moja káva. Hailee a ostatným herci postavy sadli. Ale emócia na konci nebola.

Černá smrt (2010)

Z nejakého dôvodu ma film atmosfericky nedržal tak, akoby mal. Netuším, čím to bolo. Nevyvážené tempo? Na druhej strane Čierna smrť prekvapila svojím inteligentným rozuzlením. A s výrečnosťou trafil presne do "čierneho". Aj keď mi to nesadlo, rozhodne sa oplatí vidieť a vypočuť si, čo Vám film naservíruje. A nečakajte horor. Je to skôr temný stredoveký film, ktorý v divákovi vyvolá rovnako pochmúrne pocity. Ak by som odhliadol od svojich emócii a zameral sa na spomínanú výrečnosť, určite to dostane 4 hviezdy.

Čarodějův učeň (2010)

Pre mňa zabavný filmík s dobrými nápadmi. Avšak s občas poriadne trapnými dialógmi (Asi pasované pre deti). A toto sa spolu neustále bilo. Na dobrú zábavu to stačilo. Len škoda nevyužitého potenciálu. + ale uvidíte naporcovanie na drobno, peknú geografickú výuku posledného odpočinku mŕtvych a... Parádne dôchodcovské boty a štýlové šperky.

Láska a jiné závislosti (2010)

Hmmm, ale hej už sú to 4 hviezdičky. Chémia medzi hlavnými predstaviteľmi reagovala príkladne. Na tie scény sa dá pozerať i viac krát..

Sama v Africe (2009)

Tento film rozprava vieryhodne a drsne jednoducho. Ale mňa sa to vôbec nedotklo. A vlastne ani nezaujalo.