bobstock

okres Rychnov nad Kněžnou

<< předchozí 1 2 3 4 7 14 20 26
    • 13.11.2018  17:25
    Věc (1982)

Psychologická hra a temná mrazivá atmosféra je špičkovou devízou Carpenterova scifi bonbónku. O tomhle jestli se neučí na filmových školách, tak nevim. 85%

• 13.11.2018  17:22

Lance Henriksen horko těžko tlačí potápějící se loď s divadelními ochotníky a se sovětským parazitem. Na druhou stranu, loutkohra s příšerkou ale nebyla zas tak špatná. 45%

• 13.11.2018  17:12
    Twister (1996)

V devadesátkách to muselo přitáhnout pozornost hromady bouřkových bláznů a nadšenců a mě to jako kluka zaručeně podrželo u televize místo učení. :) 75%

• 13.11.2018  17:02
    Extinction (2018)

Zajímavé jak stroze a sterilně to na počátku působí, včetně hereckých výkonů či trochu lacině vypadajících digitálních triků. Po čase na vás ale vykoukne zajímavý vývoj scifi příběhu, který je opravdu pěkně postupně odvyprávěn. Scénář a předloha jsou silnou stránkou jináč průměrného seriálového vzezření. 65%

• 12.11.2018  08:28
    UFC 230: Cormier vs. Lewis (TV pořad) (2018)

Lewis svůj potenciál bomby v podobě parního vlaku nevyužil. Cormier ho poslal zpátky do školy takedownu a wrestlingu.

• 12.11.2018  08:25
    Přísaha (2001)

Všichni víme jak to Sean Penn myslí, AMERICKY! Ta neuvěřitelně proflákaná složka napětí. Žádný tah na bránu. Nejdrsnější scéna v představě detektiva Blacka, když pozdě dorazí do kostela. Bohužel to trvá asi 3 vteřiny. Jináč vše vyšumí jako neúčinná tableta na ranní kocovinu. 60%

• 12.11.2018  08:08

Doslova zmrvená scifi s šedivákama, které jsem se zájmem pustil. Tvůrci se inspirovali kanadským kolegou Extraterrestrial a prvky ze Znamení, bohužel to je jiná liga pánové. Film s klasickým klišé mladých, blbých, zamilových valí v džípu do hor zaskotačit na chatu, což o to, právě i tohle klišé můžu, ale to co filmaři nezvládli v době, kdy má začít strašidelné nahánění lidiček v hororovém lese po spuštěné invazi, je cosi katastrofálního. Obloha plná nepřirozených zjevení a s nikym to nehne. Barák vám oblézá úchylný Snipes, který si už asi nemůže moc vybírat a občas se někde škvírou nakoukne neméně úchylný figurant v gumovém obleku. Mimozemšťané vůbec nefungují, odněkud přijdou a zase odejdou, stačí trochu zakvičet, protože v celém lese chodí asi jen dva. Ve stylu´´dneska jde Alois. Nejdu. Drž hubu, víš, co mi od minula dlužíš, tak skoč k tomu oknu a udělej bububui!´´ Když vám tam po nějaké době prolítne zářící medůza kuchyní, nevím co přesně v tom víně bylo? Budování napětí a následná akce bez špetky strachu je amatérismus nadšenců do druhého ročníku filmové školy. Konec vám ukáže finální vizi, která se tváří jako tvrdé rozšíření X-men univerza a Pachu krve. Dost! 10%

• 12.11.2018  07:34
    Playtime (1967)

Neuvěřitelná hříčka se scénou a nenápadnými, nevtíravými situacemi komických postav, které se ale vůbec nechtějí tvářit komicky. Postavička pána Hulota se nachomítá do eskapád, které ožívají vlastním životem a hlavní hrdina se ztrácí a zase objevuje v ultra-moderní čtvrti Paříže spolu s její obsluhou a nenasytnými zákazníky. Perla pro mě scénka s nepřirozeně dlouhou chůzí v dlouhé chodbě šéfa firmy k panu Hulotovi, sluha u rozbitých dveří používajíc pouze kliku ve vduchu a smutný číšník, odevzdaný věšák na nepatřičné oblečení do luxusního podniku. Doporučuji shlédnou vícekrát, protože každá scéna je úžasně promyšlená a všude se děje něco nového k objevení. 85%

• 12.11.2018  07:20
    Brouk (2002)

Někdo tomu říká předem daný osud, někdo náhoda, někdo kauzalita, bez které svět nefunguje. Tvůrci Manfredi a Hay si vzali přesně tohle téma na paškál. Každý, který se dokázal v dnešním světě na chvíli zastavit a pozorovat dění svoje či ostatních z jistého časového nadhledu, jsi také dokáže sám vyvodit spousty zajímavých situací vedoucí zákonitě právě zde na toto místo nebo situaci, ve které se právě ocitl. Pozor, každý ale může ovlivnit svůj osud, podle toho čemu věříte, ale který popravdě už někdo dávno před vámi rozjel a zde v tomto případě se tvůrci rozhodli začít rozmázlým švábem. Lehká komedie plná zajímavých postaviček a situací, která příjemně alternuje realitu každodenního života kdekoliv na světě. 75%

• 9.11.2018  14:25

Kdo měl či má taky své místo u baru, ten ví. :) 85%

• 8.11.2018  17:21
    Halloween 2 (1981)

Po úspěchu a geniálně vymyšlené postavě nesmrtelného robocopa Myerse se může s přispěním studiových peněz z vesela dál. Změnilo se prostředí na temnou nemocnici, kde je potřeba pustit trochu žilou hezkým sestřičkám či pacientům. Když vám v tom navíc nebrání stupidní policie a pomáhá vlastní nezničitelnost, jde to jedna báseň. Konečně se přidalo na krvi a násilnostech. 65%

• 7.11.2018  19:00

Demence prostupuje lidstvem a nikdo se za nic ničeho nestydí, jsem bohužel součástí. 60%

• 7.11.2018  12:48
    Po stopách duchů (TV pořad) (2008)

Tři hvězdy za to, že jim tu práci závidim :)

• 7.11.2018  12:20
    Halloween (1978)

´´Mami, mami venku chodí černý muž, viděl jsem ho. To je nesmysl a ještě jednou, tak vypnu televizi a půjdeš spát.´´Před produkcí nového a jak vidím i kladně hodnoceného Halloweenu po 40letech jsem byl, já ostuda, nucen doplnit vzdělání a rozhodně jsem to měl udělat mnohem dříve, tím myslím asi do šesté třídy základní školy. Léta a filmový postup udělují slavné psycho dušičkové prvotině pana Carpentera komediálně laciný nádech. V podstatě jsem se místo strachu a napětí těšil, kdo první a jak přijde o život. Uměle zahraná smrt v autě, připíchnutí 80kilového hezouna jedním nožem na dveře, nikde žádná krev. Vrah pendluje mezi dvěma domy a doktor v baloňáku vtipně odhání odvážné koledníky od domu maskovaného darebáka. Celým filmem mě provází prázdnota, protože až na pár dětí a jednoho zoufalého policajta k ničemu, nikdo nikde ve městě nežije. Samozřejmě se omlouvám fandům a pamětníkům, kteří zachytili zázračné odhalení v normalizačním programu československé televize. A konečně tedy plnou pochvalu uděluji pouze legendární hudební přesmyčce a krásné 20leté Jamie Lee Curtis, protože jí to s černým mužem velmi slušelo. 60%

• 6.11.2018  19:39

Energie slábne, vtipné scénky nabírají jakýsi umělotný ráz, ale stále jsem se usmíval. Sympaťáci s převažujícím se prostředí zámku důchodců mě dlouhodobě neudrželo v náladě druhého dílu. Přesto to má feeling, kterému se dnes nedostává. 65%

• 5.11.2018  10:56
    Ulice (TV seriál) (2005)

K tomu přesně a jasně sedí dialog pana Svěráka a Danieli Kolářové z Vratných lahví.´´Jak se můžeš proboha pořád dívat na tyhle blbosti? Žehlil jsi někdy?!´´ :)

• 5.11.2018  09:46
    Ordinace v růžové zahradě (TV seriál) (2005)

Nesmrtelný hnůj ze života. :D

• 31.10.2018  16:01

V pokračování od samého začátku na celé kolo. Přátelé vzpomínají na staré časy a v podstatě není jediná scénka, ve které by si neudělali prču. Každá z postav je využitá či zneužitá. :) 80%

• 31.10.2018  15:55

V první hodince seznamování s pány kamarády, kteří se nechtějí brát příliš vážně jsem si mohl jít dělat čaj či kafe a o nic zásadního jsem nepřišel. Jízda začíná, když se na scéně objeví Bernard Blier v baloňáku jako nešťastná obět pěti vtipálků, kde vše opravdu graduje a chvílemi už nevíte, co je ještě vtip a co už ne. 70%

• 23.10.2018  07:08

Emočně jsem dokument nezvládl ve třicáté minutě. Je to vlastně první film, který budu těžko někdy dokoukávat. Tvůrci účelově používají nejhorší záběry při naprosto nehumáním zacházení se zvířaty, jako s bývalými mazlíčky, jako s testovacími zvířaty, zvířaty na jatkách pro naše obchodní pulty a bezstarostná narozeninová grilování s přáteli. Při sledování jen toho kousku se mi svíralo v těle úplně vše, tak odporný pocit vůči lidstvu jsem dlouho neměl. Maso jím také, které se sice snažím kupovat od malých řezníků, ale když tohle vidíte, co se někde na světě děje, jak trpí!! Věta použitá jakožto ´´holocaust na zvířatech, který neskončí, či kdyby si lidé museli svoje maso zabíjet sami, zřejmě bychom byli všichni vegetariáni´´ ........tohle se opravdu nedá srovnat s utrpením lidí, tolik zbytečné bolesti pro nesmyslné požitky lidí. Člověk je chytrý tvor, ale lidstvo je tak strašně hloupé!!!

• 22.10.2018  16:38
    Juno (2007)

Juno mě s lehkým upřímným vtipem během hodiny přesvědčila, mít ji rád se vším všudy. 80%

• 22.10.2018  16:16

Příklad atmosférického scifátka, u kterého šli tvůrci cestou nasmímané pouze z doku záběrů a kamer na vesmírné lodi. Působí velmi věrohodně a nemám problém s touto formou v budoucím hledání života jinde než zde. Film se obešel bez obrovského rozpočtu a bez velkých hvězd a vůbec to nevadí. ´´co je lidský život oproti tomu, co vše ještě čeká na objevení?´´ 80%

• 22.10.2018  16:04

Chcete si poplakat s Richardem Gerem, jedinečná a nezapomenutelná příležitost. Snímek mě spíše zajímal ohledně zvolené lokace NYC, vzhledem k osobním nedávným zkušenostem. 50%

• 19.10.2018  16:32
    Bokovka (2004)

Paulovi jakožto odborníkovi na víno jsem věřil každičké slovo. Příjemně se s jednoduším Thomasem doplňují a zanechávají svěže ovocitou chuť na patře...to zní ale blbě co? :D 80%

• 19.10.2018  16:25

Filmu by slušelo ještě více natáhnout na strunu dramatu, ale ve výsledku spokojenost a navíc, takhle má vypadat hraní na dřeň, chvála nešťastné trojici Joaquin, Jennifer a Mark. 75%

• 15.10.2018  09:30
    Já, Simon (2018)

Zvláštní kolikrát mi tento kousek svojí školní atmosférou připomněl i mé vlastní studijní roky. Do Simona se dalo celkem slušně vcítit, akorát byla v mém případě na druhé straně dívka mých snů, která ale nebyla nikdy určena pro mne. Musel jsem to nakonec pochopit jako hotovou věc zapsanou do vesmíru. 70%

• 15.10.2018  09:24
    Beze stop (2018)

Pro společnost je to bezdomovectví, vandalismus, porušování pravidel, týrání dítěte a já nevím, jak by to mohly úřady označit, ale pro hlavní protagonisty to je jejich vlastní výběr. Otci dítěte společnost více vzala než dala, a tak se rozhodl pro jiný způsob, který je dnes již prakticky nemožný. Konfrontace je nevyhnutelná, jak se píše v popisku, ale né ani tak se společností jako se sebou samotnými otce a dcery, která se jako přirozeně mladý a zvídavý člověk zajímá, co jí okolí může nabídnout a tam vzniká vztahový problém a možné odloučení. Společnost tak jak ji popisuje film je velice vstřícná, takže žádné velké drama nečekejte a ani začátek, kdy ještě naplno žijí osamoceni a skrývajíc se před hlídači rezervace mi nějaké více vzrušující situace nenabídlo, ale pokud máte rádi zelené lesy, užijete si mnoho krásně nasnímaných záběrů. 70%

• 15.10.2018  08:55

Je to zábavné a osvěžující do letních večerů po pár drincích s kamarády. Navíc má mravenec a vosa výhodu se zvětšováním či zmenšováním do opravdu pidi rozměrů a v oblasti kvantových částic je to fakt science. Navíc Mr. USA mě nijak nechyběl. 70%

• 15.10.2018  04:56
    Souboj bájných tvorů (TV film) (2012)

Velmi řidký průjem televizního odpadního kanálu. 5% za hezkou Nazneen.

• 15.10.2018  04:08

Počítač neumím, počítač nerozumím. :)

<< předchozí 1 2 3 4 7 14 20 26