bobstock

Milan Pašta

okres Rychnov nad Kněžnou

<< předchozí 1 2 3 4 8 15 22 29
    • 15.1.2019  07:54

Překvapila prostorová bohatost, ve které se všechny postavy měnili a bojovali. Velmi efektní scény. Vše navíc ve 100minutách? Hmm. 75%

• 15.1.2019  07:49
    X-Men 2 (2003)

Znovu a už s větší jistotou ve všech X směrech. 80%

• 15.1.2019  07:47
    X-Men (2000)

Singerův parádní rozjezd X hrdinů. Krásně vidět, jak si dali záležet na vyprofilování postav a jak byli opatrní při akčních sekvencích. Každej musí nějak začít. 75%

• 15.1.2019  07:44

Lars v další podivnosti. Jack samozvaný architekt a inženýr jsi pořídí novou zábavu a místo domu z ytongu začne popravovat nic netušící oběti. Film je rozdělen na etapy z nichž každá je svým způsobem jedinečná, geniální i hodně, černě vtipná, ale také velmi zdlouhavá. Každý úkon pečlivě popisuje a obhajuje, jakožto přípravu na pozdější soud, který na konci skutečně přijde. Náboženská či historická vyobrazení v živých kulisách ve zpomalených záběrech typické pro režisérovu tvorbu včetně představy vrahova pekla. Narozdíl od jiných tento počin, už nemusím vidět více. 70%

• 15.1.2019  07:24

Americká nezávislost, která jakoby zamrzá ve svém světě. V tomto případě předměstí Orlanda s motely obydlenými sociálně slabší vrstvou nabízí každodenní rutinu zaměstnanců, né moc zodpovědných rodičů a vrtošivých dětí, které si tvoří vlastní hrací hřiště. Sem přijde mantinel a sem tam přijde i game over. Je to pohodový, barevně laděný film, který schovává tu nekonečnost závislosti na jiných za růžově natřenou fasádou. Chválím roli správce W. Dafoea, který konečně hrál normálně bez nějakého dojímavého pitvoření. Chválím i Brianu Vinaite, která se zhostila nesympatické matky a samozřejmě Brooklynn Prince, protože takhle dlouho působit na dítě přirozeně ve filmu vždycky ocením. Průšvih mi přišel až na konci, kdy se s ruční kamerou rozběhnou s dětmi za jejich snem a ve mě cuklo, že to tam absolutně nezapadá..vůbec. Těžko želím nemastnou pointu. PS: Mela Murder by byla ideální pro roli sexy kleopatry, ale to je příběh zase jinam. :) 70%

• 15.1.2019  07:04
    Stop (TV film) (2007)

Silná pointa nenápadné televíznosti. 65%

• 14.1.2019  23:27
    Most! - Epizoda 2 (E02) (epizoda) (2019)

Pavle, proč chlastáš moje pivo? Heej Pavle chlastej si svoje pivo!! :D Laťka se na úkor našeho národa zvyšuje a národ to většinově baví. Erika Stárková best!!

• 14.1.2019  14:50
    Čelisti (1975)

Čistě chlapská záležitost o to, kdo bude první na žebříčku potravinového řetězce. Jistá režie, perfektní Roy, Shaw, Dreyfuss a Williamsova hudba děsila mnoho diváků se jen tak vykoupat v moři. 85%

• 14.1.2019  14:47
    Čelisti II (1978)

Pokračování se veze na Williamsově hudbě a s přispěním charizmatického Scheidera mile dál. Volí se změna z otevřeného moře blíže k pláži a s tím přichází i více romantických chvilek než se objeví další lidožravé monstrum z oceánu. Zoufalý křik Donny Wilkes při napadení byl kulervoucí. 65%

• 13.1.2019  13:35

Když se do toho obuje v nových keckách sám Durant a přimícháte studentskou basket ligu se snem malého nešiky, tohle Američané žerou. Plus dávám za pozitivní feeling. 60%

• 13.1.2019  13:29
    Bezva finta (1985)

´´JSEM SMUTNÝ KLAUN, MĚ MUSÍ MÍT KAŽDÝ RÁD!!´´ :D 75%

• 13.1.2019  13:27
    Suprhrdina (2008)

Tolik fórů natřískaných na 75minut stopáže jsem dlouho neviděl, možná třetina je na pomezí amerického nesmyslu pro humor, ale to právě ve spojení s dnešní vlnou okouzlujících, třpytivých svalovců v miliardových filmech příjde vhod. 70%

• 13.1.2019  13:22

Ani Tim ani Courteney ani Chevy Chase nedokázali zlámat prachobyčejný předpubertální scénář této superhrdinské blbiny. Díky za to, že vím, co je stejná zapomenutelnost aka Fantastická čtyřka. 20%

• 4.1.2019  18:51
    Psí ostrov (2018)

Japonská totalitní nálada opět v kurzu, tentokrát pod vedením fantaskního Andersona v loutkové podobě. Příběhem zavrhnutých psů z civilizace úplně nenadchnul, ani způsobem vyprávění, pouze zvláštním kamerovým stylem bez pohybu a snímání blízkého obličeje vůči těm vzdáleným a jakýmsi vnitřním dialogem mezi divákem a blízce zabíranou postavou vyvolávala vtipné momenty vůči nijak zvlášt nezáživnému zbytku okolo odpadkového ostrova. Subjektivně mám v loutkové podobě s povolenou fantazií radši střeštěnější kousky typu Panika v městečku, ale proč to nezkusit na vážno v japonské kultuře teda sakra vážně... 70%

• 4.1.2019  18:35
    Miss Hanoi (2018)

Jako díl z krimi cyklu každou neděli na jedničce bych bral, ale jako suverénní film, natož ještě do kina opravdu ne. Pokud nejste fakt zamilovaní do Ha T. Špetlíkové či Davida Novotného byl bych za peníze zklamán. Navíc David byl jediný, který filmu dával jakýsi život.. dost sarkastický. :) 45%

• 3.1.2019  16:00
    Mrakodrap (2018)

Řemeslně dobře natočená žánrovka psaná Skále na tělo. Parta vyděračských teroristů má tu smůlu, že při podpalu ultra moderního mrakodrapu zůstala jedna rodina uvězněná uvnitř. Rodina Willa Sawyera, který neváhá ani vteřinu a hází všanc svoji protézu, protože překvapivě každý muž má svoji skrytou slabinu a v tomto případě to není končetinová náhrada, ale jeho žena a děti. A nebojte se, že by hrdina byl nějak omezen, protože nemá nohu, naopak je snad ještě silnější a odvážnější než kdykoliv před tím. Scéně, kdy za uměláka visí z baráku jsem se upřímně a hodně nahlas zasmál. 45%

• 3.1.2019  15:22

Liam Neeson v dalším rychlokvašném akčňáku tentokrát z prostředí vagónu NYC nadzemky. Jako kdyby mu věštkyně Jolanda vyvěštila ten den, tady vidím velký špatný Michaele McCauley. A já při sledování taky nebyl unesen, jak podivně bývalý policajt zkouší najít svého cizince, doslova se hodí říct, že byl asi trochu vykolejen. Navíc předigitalizovaná efektní nehoda vlaku působila až vtipně. Všichni měli být absolutně na maděru a policii už by nebylo potřeba, jen černý havrany na ten úklid. 50%

• 3.1.2019  15:01

I já na první díl došel po druhém a opravdu se jednička jeví jako přípravná práce pro dvojku. 60%

• 3.1.2019  14:55

Maskot párek v rohlíku v dino parku byl roztomilej. :) 65%

• 2.1.2019  13:13
    Poupata (2011)

Skvěle vystižená depresivní atmosféra postaviček na periférii místem i duší. 85%

• 2.1.2019  12:46

Krásné záběry na nejrůznější faunu českých luhů, hájů, vojenských prostorů, obor a vlakového nádraží, doprovázený komentářem s pozitivní myšlenkou na budoucnost naší krajiny. 70%

• 2.1.2019  12:42

Pan Mertlík, jeden z posledních druhů ztrácejících se ve své osobité svobodě, kterou nám konzumní doba nenávratně a velice dobrovolně vzala. 75%

• 1.1.2019  19:34
    Džinró (1999)

Depresivní a temná strana Japonska jakožto skryté totality, kterou berou jako každodenní rutinu. Bez úsměvu. 65%

• 31.12.2018  19:10

Nerozumím tomu a navíc mě to uráží. Uraží mě stupidní homoještěr, uráží mě Ziering v černé kokotské paruce, který tam tentokrát hrál takovýho sráče, uráží mě domorodci se jmény jako Matlal a Čokozin, uráží mě déévéédééé edice.... CHjooo :) 0%

• 30.12.2018  02:10

Vše na mne spadlo, když se starý muž ošlehaný jedinečným životem, vrací zpátky na svůj bývalý trůn. Dojemné. 85%

• 30.12.2018  02:05
    Na doraz (2017)

Škola jak udělat thriller film z nudných 80minut sestříhaných záběrů na silnici, na dodávku, na silnici a zase na dodávku a taky ultra vybělený chrup šklebící se Halle. Stupidní policii a ty samoopravovací auta jsem taky nepřehlídl. 40%

• 30.12.2018  02:00

Jak studeně se dá udělat drama o zbytečné smrti mladého kluka, který je shodou okolností synem vyhlášeného pluhaře, a který má jen jednu cestu, cestu pomsty! 75%

• 30.12.2018  01:55

Co dodat. Kdy uvidíte tak často vyprodaný sál i v mnoha reprízách než teď u Bohemian Rhapsody. Sám jsem si po projekci zatleskal nahlas a to jsem dlooooooouho neudělal. Je to vděčným tématem slavných Queen, kteří spojili několik generací v jejich osobitém alter-rocku. Je to Rami Malekem, který je pro mne pasován nejen jako král Freddie, ale i mužských oskarových vyhlídek. Je to celým týmem počínaje Bryanem Singerem, který nám dal šanci prožít znovu či poprvé LIVE-AID koncert v 85 roce!!!!!!!!! 90%

• 30.12.2018  01:36
    22 July (2018)

Narozdíl od svého norského předchůdce je toto mnohem komplexnější vhled na celou oficiálně danou situaci okolo norského antisemity Breivika a událostí, které způsobil v roce 2011. Opět skvělá rekonstrukce pana Greengrasse nejen do očí pravicového extremisty, ale i do očí a hlav nebohých obětí tohoto činu. Netflix si sakra dobře vaří polívky poslední dobou. 85%

• 30.12.2018  01:25

Zvláštní přechod ve vnímaní snímku jsem zažil. Zhruba ve 4minutě začne poslední střih a rozběhne se jednolitý záběr z ruční kamery a ten trvá až do konce filmu. To je jedinečná věc tohoto norského pokusu o překvapení, které se povedlo. Sledujete, co nejvíce přiblíženy stavy šokovaných dětí v extrémně duševním stavu v reálném čase. Chvílemi jsem nedýchal a obdivoval mladé norské herce, jak vše pečlivě prožívají, ale zároveň je tam pro diváka ta nemohoucnost vidět trochu více. Dokonce tam často vidíte i méně než samotní protagonisté. Kamera do země, do keře, do skály. Prostě se tam vedle nemohoucí oběti válí ještě někdo s kamerou. Dlouhé rozmluvy deprimovaných postav, které pro diváka po nějaké době působí velmi nudně a střelba střelce někde z dáli, kterého ve filmu prakticky neuvidíte, jsi chodí kdesi a vám to přestane stačit. Tvůrci se rozhodli nepodívat tváří v tvář, což je škoda. 65%

<< předchozí 1 2 3 4 8 15 22 29