bobstock

Milan Pašta

okres Rychnov nad Kněžnou

<< předchozí 1 2 3 4 10 19 27 36
    • 22.5.2020  16:59

Velkovýpravný film o krví zbroceném NYC v dobách Občanské války. Scorsese mi vlastní naturálností pověděl příběh, který byl součástí stvoření celého velkoměsta, tak jak ho známe dnes. Nádherné kulisy a kostými, spousta komparzu při pouličních bitkách gangů, hasičů, policistů i armády Unie. Downtown, baráčky z oranžových cihel postavené evropskými imigranty, která tam stojí dodnes v opravené podobě a stojí za to je vidět na vlastní oči. Jediné, co mne nechytlo byl velmi pozvolný vypravěčský styl, krom první bitvy se celkem dlouho chodí okolo horké kaše a těch tahaných 166minut mi začne svištit až po těžké polovině. Leonardo jako vždy nadstandartně dobrý spolu s Lewisem. Navíc tak trochu mi to připadalo, že si vlastně Leo střihnul imaginární roli svého otce z příběhu o Titaniku a Kate vystřídala Cameron. 80%

• 21.5.2020  20:19

Přiznám se, že první projekce v nadupaném kinosále nedopadla úplně podle představ, něco jako první holčičí šuk, kterej si musíte prodělat, protože pak už to je jen lepší a lepší. :D To samé zde. Už je to nějaká doba z kina před koronavírem a já zjišťuji, že sem se už potřetí v jednom týdnu přistihl, jak se rozplívám nad soundtrackem a celou tou flow sedmdesátek v LA. V kině jsem šel jednoduše zatím, jak si Tarantino poradí s masakrem tenkrát v Hollywoodu. A ono to je nakonec vlastně všechno jinak. Parádní dvojice béčkového akčního hrdiny a jeho věrného kaskadéra mne v poslední době naprosto pohltila. Seďte s dobrým pitím na prdeli a užívejte si feeling doby hvězdných i méně hvězdných postav slavné éry filmového světa. V podstatě Quentinova podsta všemu, co obdivoval a nakonec ho i stvořilo. Bonbónkem je sám mistr Bruce Lee, který dostane na zadek a úžasná Sharon Tate, která se jde na tajňáka mrknout sama na sebe v kině. Vrcholem je vypořádání se s bandou jebnutých hipíků svým vlastním způsobem. Vše se konečně uzavírá a i na houpačce brutálně sebekritického Ricka Daltona uvidíme bohužel ve fiktivně alternativní budoucnosti o tom, jak mohlo všechno dopadnout jinak. Člověku je to líto vzhledem k jejich rodinám. ´´Ty pííčo...to byl Polanski, to byl Roman Polanski. Bydlí tam už měsíc a právě sem ho zahlíd..mě jebne.´´ To je tak upřímný, že vám to musí urvat filmové srdce. :D 90%

• 19.5.2020  19:14
    Blízká setkání (TV seriál) (2014)

Sympatické chvilky napětí a strachu při setkáních s objekty z jiného světa. Každý díl obsahuje dvě krátké povídky s vyprávěním odborníků dané kauzy s vizuální dramatizací. Kde je skutečná pravda vědí jen skuteční pozorovatelé...schválně mrkněte někdy na tisíce pozorování na webu mufon.com.

• 18.5.2020  20:23
    Legenda (1985)

Naprosto úžasné pohádkové kulisy zářícího lesa v duhových barvách kontra ohnivého pekla s podmanivým Timem Currym. 75%

• 18.5.2020  20:16

Pěkně nasnímaný v obrazech jak si to vyžaduje Scott. Příběh od rány vzteklého poldy, který se chce za každou cenu pomstít japonskému zabijákovi v jeho domovině. Pro západní mozky stále jiný svět. Film se i přes snahu sbližovat tyto dvě rozdílné mentality nedokáže odprostit od jednoduššího scénáře a možná i příliš velké stopáže, protože jinak je Douglas výživný nervák. 65%

• 17.5.2020  21:13

Příběh skutečného úchyla a životem sešlehaného Fritze, který si svým jednoduše nechutným způsobem pomáhá jak jen to jde. Film je bravůrní v autenticitě, která se filmovému týmu Fatiha Akina skutečně povedla. Ten smrad z Honkova zatuchlého a hnijícího bytu mi prolejzal skrz obrazovku. 80%

• 15.5.2020  15:49
    Deadwood (TV film) (2019)

K pochopení příběhu mi stačila první série seriálu. Film se táhne na vlně o 10let později, starší a mírně změněné postavy v chování jsou příjemné hlavně u šerifa Olyphanta je plnější vizáž plusem. Kalamity Jane lesbička a hlavní kšeftař McShane změklý a nemocný, už nehraje důležitou roli. Standartní kousek obsahuje odhadem tak tři díly k doplnění seriálu z městečka Deadwood v čerstvě vzniklém státu Jižní Dakoty. 65%

• 15.5.2020  15:41

Dokument zaujme svojí vizuální stránkou, kdy se veškerý přenos informace a jeho zpracování přenáší pouze tvůrci zvolenými obrazy v příbězích lidí a jejich věrných pejsků z celého světa. Doplněn velmi příjemným projevem pana Rychlého. 80%

• 12.5.2020  13:19

Zeptali jste se někdy proč má mozek dvě hemisféry a co dělají? Dr. McGilchrist ano a odpověď můžeme zároveň vidět vcelku všude kolem. Konspirační však velmi zajímavá a těžko popiratelná teorie.

• 12.5.2020  13:13
    UFC 249: Khabib vs. Ferguson (TV pořad) (2020)

První turnaj po koronavirové pauze a nádherně zasytil hlad po tvrdých výměnách spocených chlapů v kleci. Bonbónky turnaje Luque-Price, Pettis-Cowboy, Stephens-Kattar, vymazaný Rozenštrůk i s gůglem :D, další rychlovka zloprcka a konečně nekonečný příběh zápasu, který asi nikdy nedostanem. Ferguson nezvládl prozatimní titulák s perfektně tvrdým Justinem. :)

• 12.5.2020  12:01

Další kousek břitkého humoru jak to umí jen duo S+S. Tentokrát detektívka o nenávratně plešatých chudácích. Panďuláka jakožto dvojníka mě samotného chci taky, třeba k zubaři by se náramně hodil. :) 80%

• 8.5.2020  14:04
    Taxidermia (2006)

Tak nebetyčně syrové a prasácky požitkářské v generační linii lidství...85%

• 8.5.2020  13:57

Skvěle zahraní filozofující upíři, zvlášť Kirsten Dunst, kterou jsem si užíval už jako hvězdičku s velmi ostrými zoubky. Příběh braný z druhé strany menšiny tvorů uzamčených ve svých krásných nestárnoucích tělech, však neustále bažících po aristokratické krvi a když není, klidně krysí. Tajemná a nasládlá atmosféra v parádních kostýmech a prostředích měnících se v čase. Slabinou mám pouze druhou polovičku, kde vskutku hodně klesne tempo vývoje a postavy příliš mnoho rozmlouvají a nejednoho diváka to unaví než se dostaví konečné vyvrcholení. ´´monstrózní, upíři předstírají lidi, kteří předstírají, že jsou upíři´´ 75%

• 3.5.2020  21:11
    Projekt Kontakt (TV seriál) (2019)

Hledat a bádat nad stopami mimozemských návštěvníků s paní astronomkou by mne náramně bavilo. Možná bych občas nechal ufony ufonama, koupil láhev dobrého šampaňského a bádal každičký centimetr jejího těla.. :)

• 3.5.2020  19:48
    Tlouštíci (TV pořad) (2020)

Proč ne, proč neukázat pár vyžraných lidí, kteří narostli do morbidních rozměrů, třeba to některým z nich opravdu skrze TV pomůže se ještě víc motivovat a nezapíchnout to u prvního mekáče. Jakožto člověka, který už od puberty bojoval s nadváhou, ale nikdy to nenechal dojít dál, stále nechápu, jak je možné dospět do stavu, kdy nedokážu ujít po svých pár set metrů..velice smutné. Vše začíná a končí v hlavě. Na to nepotřebujete 10 odborníků, ale udělat první krok k tomu, abych začal ovládat příjem energie, to je strašně těžké, to chce sakra odhodlání v případě 200kilových beček sádla.

• 3.5.2020  19:27
    The Expanse (TV seriál) (2015)

Nemůžu si pomoct jako scifi fanouškovi, který je hodně náročný na toto téma mě The Expanse v roli favorita na nej scífko od SYFY velice často zlobí. Nepříjemná houpačka, když už pominu, že první série je prakticky o ničem a vše začne až ve druhé, která zase chvílemi až komicky graduje, protože snaha tvůrců je, ale um a peníze áčkovejch projektů prostě chybí. Postupem času se mi začíná na obrazovce míchat spousta zbytečných nezajímavých postav a zákoutí všelijakých lodí a asteroidů a měsíců a všechno je za rohem a všude si dolítnu v řádech hodin max. dnů. Interiéry kosmických raketek jsou povedená a vůbec kulisy, ve kterých se herci druhé kategorie objevují jsou velice hezké současně s tím i exteriéry a bitvy ve vesmíru až mne to překvapilo. Horší to je upoutáním a atmosférou. Za 2 série v podstatě nevím jaký je život na planetě Zemi v budoucnu a ani slavný Mars neukázali. Nemám k čemu přilnout, v Amazonii spadne jaderná bomba, umře dva miliony lidí a v díle vám ukážou velký kulový. Těch pár obrázků potápějící se pevniny v úvodních titulkách je nedostačující. Navíc asi po prvních třech dílech jsem začal být absolutně alergickej na vůdkyni Spojených Národů, která se tam v každé scéně nadpozemsky promenáduje nastrojená v indickejch hadříkách a z pusy ji leze tak nepříjemnej chraplák. Tvůrcům to asi přišlo sexy, ale já bych bábu předaboval Valerii Zawadskou, ať už ji nemusím víc poslouchat.

• 2.5.2020  14:08
    La La Land (2016)

Neudržel jsem se a prožil víc jak polovičku přeslazeně utančeného a prozpívaného pekla na obrazovce...pfůůůůůůůůů.

• 21.4.2020  21:32

Já stále doufal, že to bude mít přízemnější vysvětlení. Takhle jen zmanipulovaným bohem přihříváte polívčičku. 45%

• 21.4.2020  21:30
    Ulice v karanténě (TV film) (2020)

Si z lidí tvůrci dělají prdel? Poptávka musí bejt hodně vymletá v období karantény to ještě sledovat v TV jak nosej roušky. OMG!

• 21.4.2020  20:20
    Stuart: Život pozpátku (TV film) (2007)

Svět je občas svinský místo, zvlášť v případě Stuarta Shortera, který se z počátku jeví jako obyčejná smažka, co se proflákala a násilím vydobyla místo bezďáka a okrajového jedince systému. Nenechte se ukolébat skvělou hrou pana Hardyho a nechte ho povyprávět svému kámošovi Cumberbatchovi a současně i vám, co všechno se musí stát, aby se z vás stalo to čím jste. Televizní adaptace skutečné autobiografie muže z ulice. 70%

• 20.4.2020  13:59
    Mamut (TV film) (2006)

Jednu stár za sexy Leilu Arcieri a za pár opravdu trapně povedených gagů. Jinak zhovadilost o ufo mamutovi, to musíte mít hodně špatný spaní tohle vymyslet. :) 20%

• 20.4.2020  13:51
    Cesta do hlubin mozku (TV seriál) (2015)

Pro lidi, kteří se fascinují neuronovou sítí již nějakou dobu spadá toto představení pana Eaglemana do šedého průměru, pro ostatní může dokument zapůsobit jeho bezprostředností a polopatě vysvětlovanými zajímavostmi v oblastech, o kterých jste jen občas přemýšleli, když už máme vědomí. Tady se klade stále otázka pro mne. Patří evolučně pouze našemu vlastnímu tělu, či je to cizí zdroj, který mozek pouze filtruje a projektuje, aby měl Vesmír samotný či architekt význam a smysl? :) 80%

• 18.4.2020  19:31
    Démoni (1985)

Gore horůrek neodolal času a tak jednoduchá zápletka s vražedným kinem a partou fetek, co si dávaj lajnu brčkem z coly projíždějící stále tou samou štráse v Římě, působí dnes již vtipně. Co naopak pochválím jsou stále výživné a poctivé triky s vyhřezlými vředy a upadávajícími zuby. Pravda, že kdyby mi bylo 8 let asi bych zíral skrz prsty. :) 45%

• 18.4.2020  19:21

Nový rozjezd pro nové bohy a vůdce v ultra future světě. Jen doufám, že se budou dít věci a né, že se Jonathan N. ve scénáři nezačne ukájet sám nad sebou, když to tak blbě řeknu.

• 7.4.2020  19:58
    Deadwood - Série 1 (série) (2004)

Přesně ten typ seriálů, ve kterých se na make-up nehraje, špína, pot, krev a moč, uplatňují se zde ty největší herecké zjevy a ksichti, každý protiva a degen jak jen vám může divokej západ nabídnout. Hezcí dobráci a coltmástři ještě více svítí...vlažný začátek, ale jedeme dál. Bohužel mě městečko v první sérii i přes snahu o zajímavé figury nevzalo. Po smrti Divokého Billa působí jeho náhražka charismatického pistolníka v roli Timothy Olyphanta jako subtilní panenka ve výloze s nálepkou výprodej, vše ostatní táhne pouze Ian McShane. 70%

• 7.4.2020  19:05
    Přes prsty (2019)

Petr kolečko si zřejmě na zakázku utřel nad spoustou diváků a napsal a zrežíroval vymrdávku českého volejbalového týmu, doslova. Jirka Langmajer chytá jedny z posledních pokusů při pátém křížku hrát oduševnělé stříbrné vlky, kteří lámou jednu mladici za druhou. Místo sportovního filmu, který měl vyklouznout z nepovedených vtipů a plynule a s rozumem gradovat, a u kterého bych se zaslzel eufórií a přáním mnoha úspěchů na ME, jsem viděl trapně prkenné výkony postav rozehrané na šachovnici laciné telenoveli pohádkového česka..25%

• 4.4.2020  00:25

To sem se zase nechal nachytat. Nejdříve na mne vyskočí překvapivě hezké záběry Vesmíru i vesmírných lodí a jen co skočíte s kamerou dovnitř, poleje vás studenej pot béčkově vyvedeným interiérem a jeho nezáživnou posádkou. Hodina a půl zabitá mrtvými řečmi, jednou akcí, jednou smrtí a jedním nabraným pasažérem. Jináč velmi originální nápad o blbci, co chce pozabíjet celou posádku. Fandům kvalitního scifi vysoce nedoporučuji.. 20% PS: Holčičku lituji, po zbytek života se bude muset učit čínsky... :)

• 26.3.2020  13:41
    Maják (2019)

Surrealistická artovka jako víno..sorry spíš jako ostrej petrolej, kterej si dáte i bez chleba, když jste na pokraji šílenství. Hororová jednohubka jak vystřižená z podivných černobílých záznamů z dob, kdy se objevil první film. Zajímalo vás někdy, jak to vlastně chodí na těchto opuštěných ostrovech s majákem, chránící zbloudilé lodě v bouřích a mlze? Tady se nabízí a hned taková stylovka v úzkém, černobílém formátu. Dva hlavní protagonisté Willem Dafoe mě tolik s jeho přeuměleckým stylem vyprávění nepřekvapuje jako spíš hezoun Pattinson, který mi udělal radost z role, kterou si tu s nechutnou bravurou střihnul. Správně naladěný divák si užije neotřelý vizuál na pomezí fantaskního světa Julesa Verna. Psychického vypětí a gradace životních příběhů zapomenutých námořníků v obludně zbouřeném oceánu plném děsu a smrti, doprovázený strašidelným zvukem, který vás znervózňuje a nepříjemně dráždí do morku kostí. Doporučuji s řádnou basovou aparaturou. Velká pochvala za další neortodoxní zážitek Robertu Eggersovi a jeho týmu. 85%

• 25.3.2020  17:10

David Dvořák si připisuje jako jediný český zástupce vítězný debut v nejprestižnější lize MMA sportu. Gratulace!! :)

• 25.3.2020  17:06
    Azurová (2017)

Umělecky pojatá výpověď o stavu naší planety. Pokud lidstvo nezmění vztah a chování k matce díky níchž můžeme všichni existovat, budou se děti našich dětí navždy učit o zvířatech z internetových ilustrací. Navíc jak bylo řečeno, člověk už bude z poloviny tvořen jedovatým plastem, více zdravotních problémů více znečištěných oceánů a vzduchu. Nabubřelost člověka k okamžité spotřebě čehokoliv za jakoukoliv cenu je neuvěřitelná. Planeta bez života je naše budoucnost? 85%

<< předchozí 1 2 3 4 10 19 27 36