Above Majestic (2018)

Nic pro racionálně smýšlejícího člověka, naopak pro lidi otevřené všemožným konspiracím zaujme a o to tvůrcům šlo. Pravda je někde tam venku a věřím, že Vesmír se hemží životem, protože jinak by to bylo plýtvání prostorem a určitě i smyslem. Sám jsem ještě UFO ani reptiliána neviděl, ale co když se jen nekoukám správně? A nebo to je jak v tom vtipu? Mimozemšťané konečně našli sluneční soustavu s planetou, na které je život, bohužel né inteligentní. :) 70%

Ad Astra (2019)

Malinko zklamání pro scifi nadšence, kterému je to při čekání na film z vesmíru až líto. Nedávno sme se přesvědčili jak jde zasněné a hloubavé dívání do kamery panu Goslingovi a nyní v podobné roli to jde i Bradu Pittovi. Ke hvězdám je snímek zvolený spíše na vnitřní jiterní pocity hlavní postavy nežli vše okolo. Vlastně se ani moc informací nedozvíte o tom všem ve světě a vesmíru, ve kterém se příběh odehrává. Hrdina se ve vizuálně podařeném kabátku dává na cestu za svým otcem a cestou naráží na překážky. Bohužel je to ve své podstatě jednoduchá příběhová linka s psychologickou omáčkou bez chuti. Tak strašně se vám snaží přiblížit myšlenkové pochody astronauta v dlouhých scénách až vám vlastní mozek říká dost už nechci. Těžko se přilne k figure a tudíž škoda, další odysea s hlubším smyslem se nekoná. 65%

Adéla ještě nevečeřela (1978)

Skvěle vystajlovaný Dočolomanský v císařském impériu bojuje proti šílenému bio-futuristovi Kopeckému alias zhrzenému studentovi Matěji Kráčmerovi. 80%

Adikts (2024) (seriál)

Adikts v rámci akce proti drogám rozhodně zaujme svým mladistvým a barevným provedením s feelingem zahraniční netflixácké produkce. Osobně jsem měl z toho spíše rozpačitý pocit ohledně jakési vyfetlé bubliny v místním sanatoriu včetně podivných vedoucích. Zašel bych na začátek a všechny postavy více rád poznal ještě před studiem. Za casting chvála, mnoho mladých nových nadějí a krásných tváří. Přeju jim, ať kariéra stoupá pokud možno mimo papundeklové televizní srágory. viz. Ulice, Nemocnice, Zoo..Jedna rodina atd.. Vynasmažte se a pusu pro Martinku Jindrovou. 55%

A Fantastic Fear of Everything (2012)

Psycho z veřejné prádelny? Do čeho se dají vhodit prachy? Moc mě neoslovilo ani nepobavilo, možná jen ukázalo, že na tom nejsem ještě tak špatně, co ale není, může být. :) 50%

Afrikou na pionýru (2019)

Já jim tu pětku musím nadělit. Skupina skvelých kamarátov v čele s největším pohodářem pod sluncem Markem Slobodníkem se rozhodnou po zkušenostech z trabantů udělat vlastní povoz na 50letých strojích a přejet Afriku!! Zhola bláznoství? Pro tyhle ne! 200km kde nič tu nič, klíd on ten benzín někde stejně bude. Přes vyprahlé pouště do nejzapadlejších vesniček, deštivých, blátivých cest, přes vyfetlé ghetto v Nairobi až na Strelkový mys. Se Slobodníkem zamává až nechtěná malárie a druhej Marek ´´jukebox on the feet´´ by snad roztancoval i Boko Haram..nechápu, ale fandím. :) 85%

Aftersun (2022)

Kam až sahá trpělivost festivalového diváka. Říkám rovnou, že mě došla po 35minutách. Znepokojivý závoj melancholie a intenzivní životní prožitky jsem v té beztvaré videobřečce o děcku s tátou u moře naprosto ignoroval. Bláhově jsem se chtěl něčeho chytit, něco cokoliv, co by vytrhlo oba z té vysr** zasněné iluze prázdnin. Asi vytáhnu můj opus na VHS z Korfu a projedu si video šmírování jedné krásné účastnice zájezdu, rozhodně zajímavější.  25%

Agent na útěku (2012)

Uvěřitelný Áron Ekhart v rodinném akčňáku, kde se tentokrát jako agent nebouchl do hlavy, ale byl prachsprostě vymazán z výplatní pásky a k tomu připsán na dead list. 50%

Agrometal - Soutěž (2023) (epizoda) odpad!

Unavený recyklát venkova s vůní zvětralé mičudy po rockovém revival nářezu to je agromentál. Stojí za to koukat na další díly s onanyjí nad macatou Kristýnkou? Asi ne. Gratuluji tévé prímě k zřejmě prvnímu místu v tvorbě hloupě laciných telenovel. :)

Akta Pentagon: Skrytá válka (2017)

Skvělá novinařina protkaná osobními životy píšících legend největších amerických vydavatelů. Jeden ze způsobů jak může vyhrát pravda, bohužel za předpokladu, že si vláda opatří nové lži, které jen lépe zamaskuje. Věřím, že už nyní tají věci, které se lidstvo dozví třeba za 80let nebo možná nikdy. Další z dobrých Spielbergových rutin. 75%