Ant-Man a Wasp: Quantumania (2023)

Hvězdu přidám za vysloužilé herecké legendy, které si taktéž zkusili jaké je to bojovat, špíž nežli proti skutečným záporákům, tak proti zelenému plátnu a za obstojně udělaný multi quantový svět s prvky mixu Star Treku a Star Warsů, který udržel jakž takž svěžest v téhle antmení sérii. 50%

Jednotka intenzivního života (2021)

V současné době se o paliativní péči moc nedozvíte, pokud se tam najednou neoctnete jako návštěva nebo student medicíny. Jak dobrý musí být doktor psycholog, empatik a jaká témata je dobré řešit na sklonku nám známého života a druhého břehu? Říkám druhého břehu, protože jsem věřící ve smyslu Erwina Schrödingera v paradoxu kvantové fyziky, která na nás jako biologickou entitu má ještě pěkných pár překvapení.

Volha - BALBA (2023) (epizoda)

Digitálky s karkulačkou voe. "Posledni dil" lehce ke konci blizicich se zmen v rezimu zvaznel a nabidl uctihodnou rozlucku se starnouci STB klatickou Pekarkem. Fakt nej k 70.narozkam milá ČT..třesu

Filmový dobrodruh Karel Zeman (2015)

Občas se z naší malé zemičky vyhoupne ikona, která jakoby necítila hranice možného. Jeho neutuchající dětská povaha neprobádaných území stvořila díla obdivovaná největšími filmovými tvůrci a diváky dodnes. Cesta do pravěku navždy i v mém dětském srdci...

Na ostří nože (1997)

Trochu jsem se od prvního pohledu pana Hopkinse do kamery bál, že cestou přes divokou Aljašku všechny přeživší kolegy sní včetně všech zvířat. Bohudík se tak nestalo a tak jsem se mohl kochat nádhernými záběry v boji proti méďovi, přirozené bez digi efektů, to se často nevidí. + za roli medvěd Bart a jeho cvičitel Doug Seus 75%

The Hole in the Ground (2019)

Zajímavej námět, kterej měl jít na dřeň, protože jinak všechny ty nejisté pohledy osob a bouchající dveře v průvanu nestačí. Problém se tam evidentně točí s vesnicí už po generace, ale nikdo nic neřeší, policejní stanice či telefon, internet nikde nic. Zřejmě, aby to nemuseli scénáristé zbytečně komplikovat. Od studia A24 hezky nezávisle, bohužel i snadno zapomenutelně. 45%

Sky Sharks (2020)

Hvězdu za šílený námět nacistických, létajících žraloků a explicitního násilí s mnohou krve, jináč filmové zpracování stojí dost za prd. Spousta unuděných dialogů a šílené barvy, jak když se vám na to vyblije duhovej jednorožec..proč proboha? :D   20%

The Mandalorian - Season 3 (2023) (série)

Nic neubralo z lesku helmy téměř neviděného Pedra Pascala (pokud se nemýlím, tak se v 3. sezoně objevil pouze ve flashbacku na 2vteřiny) a jeho zeleného skřítka. Opět akorát jednoduchý zbytečně nekomplikovaný příběh a naprosto skvěle zvládnutý velkoprodukční vizuál. Fakt nádherná práce, masky, prostředí, nejrůznější tvorečkové, akční scény. Chvála, chvála..

Mengele mi říkal prosím (2023) (TV film)

Autentická výpověď Artura Radvanského vydá na tisíce učitelů a historiků, ve vší úctě. Navíc přesně vystihl povahu člověka a davu v průběhu času, kdy menší skupina ukřičených fanatiků častokrát překřičí rozumnou, slušnou většinu. Člověk má pořád takovou divnou předtuchu, že máme snahu přirozeně vytěsnit tu hrůzu, překroutit či vymazat minulost a po nějaké době ji zopakovat v podobné formě. Shodou okolností jsem zrovna dnes viděl dokument o konci Druhé světové války a bylo tam pár záběrů z pracovního tábora a strojovny raket  V-2, který zrovna Američané osvobodili a někde tam mezi těmi chudáky byl i pan Radvanský, tehdy vážil pouhých 35kg.  Poznámka k výblitku ´´recenzenta´´ kingika, vy ste dobrej kus kokot*, vy budete mít spíš problém sám se sebou, nežli s něčím hlasem..

Volha - MAESTRO (2023) (epizoda)

Skvělá satira, která bohužel není satirou, ale naší vlastní šedou minulostí, od který se nejde jen tak odlepit. Už teď mi Hádek jako užvaněnej děvkař bez hlubšího svědomí bude chybět. Parádní exteriéry a interiéry normalizační doby spolu se slavnými figurami tehdejší televize. Jediný mínus je fakt castingově nepovedenej Robert Mikluš jako Landovský, naopak Bob Klepl je fantastickej, bych furt nekritizoval, voe..třesu, třesu :)