Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Dokumentární
  • Sci-Fi

Recenze (1 361)

plakát

Pozadí událostí - Střet zájmů (2022) (epizoda)

Pozor mozny spoiler: sorry tipnu si dodatecnou flasku v analu na klicnika. Jinak Hrebejkovo nepochopeni jistych brzkych kritik po 1. max 2. dilech chapu. Zde uz bylo pekne naznaceno jak jsou vsechna ta zkostnatela systemova opatreni, ktere lezou znovu na povrch absurdni proti vetsine a tvurci to tu nazorne ukazuji.

plakát

Kdyby radši hořelo (2022)

Správně satirická trefa do současné doby přiblblých konspirátorů ověnčených vysokou školou života, desítkami exekucí, podvodným a zavádějícím jednáním a bohužel i spoustou času dělat spoustu hnojího contentu na internety. Každá příležitost může udělat šmejda a nezapomeňte jim pod těma výkalama, od chemtrails, tajný vlády sídlící v jeskyních v podzemí, migrant do každého domu, jedovaté 5G sítě, vraždící vakcíny proti covid až po Zelenskyj je feťák a má plnou zemi nacistů, které se teď snaží láskyplní ruSSové osvobodit специальные операции, poslat peníze na účet uvedený pod článkem. A teď krátce k filmu, který je zasazen do vesničky Chvalnov-Lísky. Když si otevřete mapu, najdete tam jen kostel, malé náměstíčko s kašnou a dlouhou ulici vedoucí ke hřbitovu na kopec, toť vše. Isteník s Krobotem zahráli standartně dobře, ale filmově strohé zpracování bylo až moc bez kyslíku. Statická kamera stála tady a pak tam a mě tenhle styl suché filmařiny z dědiny, kde se zastavil čas omrzel po Divokých včelách z roku 2001 a to je už nějaká doba. 50%

Top Gun: Maverick (2022)

Kalkulačka na doláče se ještě nezastavila a je rozpálená jako turbíny svištících stihaček. Koho ale nepálí je povedený počin pana Kosinkého, Claudio Mirandy a věčně mladého a svěžího pětačtyřicátníka Cruise. Kulervoucí kamerou namířenou na nejlepší piloty stíhací školy sledujeme další osudy od tréninku až po ostrou akci, kterou protínají občasně nutné vzpomínací konverzačky a chlastačky mlaďáků ve volném čase. Co se mi nelíbilo byla nucená korektnost, kdy nebudeme ukazovat na nepřátele americkému námořnictvu a tak zničíme, co je potřeba jistým černým baronům ve stíhačkách kdesi někde od And Jižní Ameriky či Indie, Pakistánu, Rusů, Číny, Mongolů nebo já nevim koho. Nedokážu se ztotožnit proti komu vlastně bojují a tak mi připadá, že se stále děje jakési cvičení ovšem se živími mrtvými a předem daným plánem, kdo bude a nebude umírat. Co se stalo jasnou devízou dílka je přesná režije podle nejmodernějších holywůdských klišé, která sbírá kačky nejen pro Tomíka z každé prodané vstupenky. 80%

Bullet Train (2022)

Naivně sem si myslel, že se film bude držet alespoň trochu reálnýho světa, ale vyklubala se na mě šíleně přepálená vybíjená s ukecanými vrahouny a super vlakem, ve kterým by všichni dobráci přežili i kdyby prolítli skrz zemský jádro. Podle hodnocení tyhle blbiny frčí a s pomocí sympatických herců to David Leitch udělal asi dobře. 65%

Nene (2022)

Skvěle, po dlouhé době na mě dýchla nostalgie a mrazení od dávných dob Znamení, kdy jsem strachy jako klučina zdrhnul vyděšen od monitoru při pirátské kopii Shyamalanova dílka. Jordan Peele se na to vrhnul okem diváka dychtícího po nadpřirozeném spektáklu s patřičnou pokorou k onomu kouzelnému žánru a zde toho dostanete vrchovatě v řádně pomalém tempu.  Krásně atmosférické s příkladným naroubováním pro všechny fandy šedých mužíčků a podivných stínů mezi mraky se podíváte na osamocenou koňskou farmu kousek za zaprášeným Hollywoodem, kde se nad hlavami postav a jejich koní začínají dít opravdu divné věci. Obsazení je celkem strohé, ale zato správně mysteriózní až lehce vtipné viz. technik sateliťák ze super márketu. Daniel Kaluuya hraje standartně klidného týpka, ale za to Keke Palmer si svoji danou polohu užívá náležitě. Často krade svým hlučným charismatem pozornost na sebe s cílem černé, ženské hrdinky bez debat a bez debat sem se skutečně po dlouhé době rád bál v kině. Chvílemi až hrůzostrašné obrazy zásluhou dokonalé Hoytemovi kamery (dům v krvavém dešti) se asi po dvou třetinách skutečně změní v boj proti neznámému a rozjede se i akčnější pasáž s energičtější hudbou. Kamarád si chtěl při projekci na chvilku zdřímnout, protože očekával nulové tempo a nějací mimoni nejsou zrovna jeho tepová frekvence. No na konci mi vyvalenej řekl...´´tvl já se bál usnout normálně.´´ Co víc říct. Jen že to chci vidět znovu v náležité úpravě vnímání mozkových závitů a much more UFO projektů.. sorry teda UAP projektů v současné terminologii. Spolu s Ari Asterem se u mě Peele i přes občasné zašmodrchání ve scénáři, řadí k neortodoxním režisérům v pojetí moderního a neotřelého hororu. PS: Přikláním se k názoru lepší si dopředu nic nezjišťovat. 75%

plakát

Volným pádem (2021) odpad!

Nejděsivější filmový plakát roku..

plakát

Tři Tygři ve filmu: JACKPOT (2022) odpad!

Tak sem si od snímku Volným pádem (2021) napsaným na hezké tělo Robina Ferra říkal, že to byl takový, jestli se dá vůbec říct, filmový přešžlebt, pokus, omyl pana Kozuba a ono né. Zase je tu Emil Křižka a jeho kinematrogafický div světa. Ve vší úctě ke Třem Tygrům, ale pokud se budou držet takového všeuměla, nikdy jim za to peníze v kině nedám. Troška hadr. Podivnej střich a hudba, spousta poslepovaných až zbytečných scén, ve kterých koukáte na partu idiotů, kteří 28hodin nechápou, kde je Praha. Za ty policajty by se to snad dalo i žalovat. Figury z divadla a streamu přenesené na velké plátno tragicky přehrávaný s improvizací až do nebeskýho trapna. Chápu, že si to chtějí míráci dělat po svým, ale v tom případě z toho prostě nic rozumnýho na kino za prachy nevyleze. Zasmál jsem se pouze u Polákova Stevena Senegala a ke Kalouskovi či P.P. na pojišťovnu s ´´tlustým polštářem´´ to je vyloženě produkční zoufalost..Štěpáne prosím vás, vraťte se k poloze z Shokyho a Morthyho, tam jste byl báječnej, mám vás rád. PS: ještě stojí za zmíňku zpěvačka Barbara Kanyzová s písničkou v titulcích, tam se pozná hned talent od pána.  10%

Třináct životů (2022)

Pan Howard je jednoduše mistrem životopisných snímků. Skvělá gradace bez zbytečně přehnané sentimentality a melancholie. Zde se tvrdě pracuje. Všichni spojili síly a makali jakoukoliv cestou zachránit třináct děcek. Nebojte se delší stopáže, protože film překvapivě nikde nekulhá, ale frčí už od začátku. Pokud vám to na konci přivodí pár slz znamená to jen, že vám správně funguje emocionální reflex na krásný film. Tyto slzy jsou odpovědí na pocit, jako je štěstí, strach či smutek, které jsou komplexně obsaženy v celé této dramatické události roku 2018. 90%

Navalny (2022)

Jedinečný dokumentární důkaz člověka, kterého se bojí celý zavšivený bolševický Kreml..nic autentičtějšího při prověřování najatých vrahů týpkem z Bellingcatu fakt nikde jinde neuvidíte. Jen doufám, že samotného Sašu Navalného ještě někdy uvidíme, protože věřím, že on by byl schopen v budoucnu dát civilizovaný řád současnému Rusku.. :/

Ovládací panel