Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Dokumentární
  • Sci-Fi

Recenze (1 207)

plakát

The King of Staten Island (2020)

Filmek civilnějšího střihu, který zajímavě začíná a zvláštně vyšumí ovšem s tím, že postavy z ostrůvku nemalé aglomerace u jednoho z největších měst světa vám hnedka z hlavy nezmizí. Je to asi srdečnějším stylem pojetí, kdy jsem po úvodní scéně pokusu o sebevraždu v autě, čekal film plný gradujících chvil, které ale tak úplně nepřijdou. Kluk ovlivněný brzkou smrtí svého otce hasiče se plácá zaseklý ve své bublině sociálního a dýmového kroužku s občasným snem být tatér, z kterého vyplývá nevtíravý humor, protože hrdina netetuje zrovna typicky realistické výjevy. Když tu se náhle potká s malým klukem, který mu přinese změny do celkového pojetí svého života a své rodiny s hezkou ukázkou těžkého přispůsobení se svému psych. stavu a rozpoložení. Možná cesta ven existuje jen to chce ledasco přijmout, věřit si a udělat krok. Pete Davidson prokouknul jakožto mnou zatím přehlížený, ale zároveň hnedle zajímavý a sympatický typ. Bill Burr protiváha ve vnější úpravě vizuálně hereckého nehezouna, což mě svým způsobem také sympatické. 70%

plakát

TIKI-TAKA (2017) (TV pořad)

Sportovní ohled s nadhledem, podhledem přehledem možná i pro nesportovní fandy, kteří mají rádi pomluvy a černou srandu ze všech koutů sportovních hříšt.

plakát

Na plac! (2013) (TV pořad) odpad!

Pro filmové fanšmejkry s půlkou mozku je lepší si nechat vyvrhnout střeva a houpat se na nich přes pouliční lampu...

plakát

Like House (2021) (TV pořad) odpad!

Varování: Sledování pořadu nenávratně ničí mozek zvlášť pro nemyslící mladou generaci! ...pošlete je na ostrov přeživších a vysaďte s nima tucet hladových pum, aspoň bude zábava až budou twítovat před večeří. Parta nemá co nabídnout, protože funguje v komformní zóně, na kterou jsou zvyklí a pokud vypukne hádka, hned taky zanikne..takže k čemu a co nabízí tento projekt?

Mortal Kombat (2021)

sem byl tak, že ani nevim o čem to vlastně bylo...jen tam někomu lezl led z ruky bo co :D 60%

Creed (2015)

Hezkej film v civilním stylu, kterej se po těžkejch sparingách veze k velkému finále v ringu, kde vše opět upadá do klasického filmového klišé bojovníků bez krytu, kteří schytávají přesnou plnou z přední a zadní a pořád stojí občas rozšklebek na tváři, ale krev neteče, oko úplně zavřené, ale rozhodčí naivně pustí týpka dál bojovat..tyhle blbosti shazují jinak vždy dobře myšlený film pane Sly už není rok 1985...nekoukal ste náhodou na BJP Jiřího Procházky dnes ráno pro vás včera večer? :D 65%

Utajený pasažér (2021)

Komorní scifi, které má nabídnout očekávanou dávku psycho jízdy se nekoná. Z tabletu podpory života vám kdoví proč vypadne chlápek a nikdo neví co s ním. Ani tvůrci nevěděli, vše vsadili na hezkou vizualitu, za kterou by se nestyděla dražší produkce..netflixový filmek pro nenáročné diváky. 45%

Blaženost (2021)

Pro Mikeho smutně palec dolů. Nápad na imaginární svět proč ne, ale chce to více invence a nápadů, víc mystifikace spíš nežli jednoduchý lineární příběh. Hlavní hrdina bez přiblížení a psychologického rozboru v jeho životní situaci padne do spárů Salmičky moc brzy a nejen, že moc nefunguje přiblížení k postavám oni ani jako pár moc nefungují. Owen se tam většinu doby přiblble diví a kření do kamery, Salma vizuálně působí stále sexy i pro mladší ročníky, zato jí moc její hrudní přednosti nepomáhají v dramatičtějších záběrech a kazí to herecký dojem, který působí chvílemi trapně. Nevim, kde měl Cahill tentokrát hereckou laťku nebo jestli se dokázal soustředit, kvůli ní nebo se bál hereckým personám něco namítnout? Nebo si tu chybu uvědomil až během natáčení? :) Příběhem stále více klišé bez zapamatovatelného vrcholu v současnosti se téměř touto formou vymazal, když to tak řeknu. Tu tam zmizela atmosférická a nezávislá artovka v podání předešlých režisérových zářezů. PS: A to mě teda taky nemile překvapilo, slyšel se Salmu poprvé v původním znění a její hlas je teda strašně nepříjemnej chraplák, jak kdyby 35 let prochlastala. 40%

Nikdo (2021)

Vidím v tom fanouškovskej film na motivy Johna Wicka, bez Keena, bez hotelu pro mafiány, bez nablyštěných holywůdských světýlek, ale s vtipným nehrdinou Odenkirkem a vysněným koncem v továrně..Christopher Lloyd děda rulezz.. :) 70%

plakát

U Kulatého stolu (2019) (TV pořad)

Dobrej podcast..konkrétně teťkom hodina 45min s Davidem Dvořákem supr rozhovor..