Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Dokumentární
  • Sci-Fi

Recenze (1 272)

Hokejový zázrak (2004)

Standartní sportovní filmek o hokejovém překvapení USA týmu složeného z univerzitních mlaďáků udřené drilem tvrdého trenéra, které podcenili nejen zlí komunističtí čechoslováci, dokonce sovětská neporazitelná mašina a ve finále i Finové, kteří už pro atraktivitu vnímanou tehdejší světem ještě rozděleným studenou válkou nebyli nijak zajímaví a tak se vlastně jen mihnou na konci na pár vteřin. Mimochodem tohle mlaďácké překvapení už se podařilo zopakovat na MS v Rize 2021, kdy kanadský tým složený z neznámých hráčů sotva prolezl základní skupinou a nakonec odvezl zlato z finále opět s Finy. K filmu sem měl výtky samozřejmě k poslední očekávané olympijské části, kde uvidíte více vyjukaných fanoušků než nějaké akce na ledě. Herce, kteří umí bruslit měli tak nechápu ty šílené zoomové a mega rychlé štříhací akce, ze kterých nebylo lautr nic vidět a tudíž mi někde utekl ten očekávaný sportovní rauš. Pokud si chcete užít opravdový záchvěv sportovního srdíčka pusťte si Pásky z Nagana...PS: Víte proč se nikdy nenatočil hollywůdskej velkofilm o Naganu? Protože to nevyhráli Kanaďani. :)    65%

Zákonitosti přírody (2018)

Poznatky vědců o klíčových druzích v jednotlivých ekosystémech jsou pozoruhodné včetně sympatické myšlenky navrácení všeho do rovnováhy úpravou potravní pyramidy. Nádherné kamerové záběry. Obávám se ale, že lidstvo bude muset čelit obrovské přírodní facce, po které možná hneme zadky a začneme spolupracovat s tím naších největším ´´spojencem´´ přirodou. Univerzální pravdu, že by stačilo jen přírodě uhnout a nechat jí být se přirozeně odmítá jakožto alibismus našeho nevyzpytatelného druhu. 80%

plakát

Osada - Epizoda 1 (2021) (epizoda)

První díl já vim, ale snad se to ještě rozjede od produkce čt. Přijde mi to až příliš pitvořící čecháčky, kde se inteligentní vtipy ztrácí do naivní opatrnosti. Herecké obsazení pochvala.

plakát

1. MISE - Hof a Hof (2021) (epizoda) odpad!

Já fakt nevim jestli mají tvůrci a herci nějakou zodpovědnost a sebereflexi k televizní tvorbě a samotnému divákovi?? Neskutečná prázdná a umělá sračka, na kterou lákal dramatický trailer jakožto nadupaný akční seriál z vojensko-lékařského prostředí. Podvod jak hrom, veledílo se řadí mezi klasické zadýchané a unylé nemocnice, ulice, růžovky pro lidi, kterým je žehlení doživotním utrpením s rozbitým ovladačem sepnutým na príma tv... hláška JEN SILNÍ PŘEŽIJÍ tady sedí doslova :D

plakát

Kosmopolitní New York (2013) (TV film)

Láska, která přiroste k srdci navždy...díky Harleme díky NYC. Doporučuji každému zaprděnému čecháčkovi, co se bojí vylézt z gauče za značku své obce.

Základna (2019)

Jedna věc je snaha spojeneckých vojsk nastolit jakýsi pořádek ve společnosti, která je tak odlišná od té naší i s tím, že nyní všichni po 15letech od tohoto incidentu odešli a Talibán se nacpal znovu k moci, takže všechny oběti mohou být zbytečné. Druhá věc je základna na snad nejhorším strategickým umístění jak jen může být. Nejsem válečný expert, ale proč se stavěly hrady na kopcích? Film podle skutečné události výživně ukazuje, co se dřív nebo pozdějí prostě muselo stát. Velice dobře řemeslně odvedená práce filmařů a i já se připojuji k ostatním názorům a musím pochválit kameru, ta byla skutečně tak blízko jak jen to šlo a bez přehnaného houpání v duchu naturalismu (viz Smrt čeká všude). Mladík v kraťákách, který toto 2hodinové peklo přežil dostal nejstarší vojenské vyznamenání AF Purpurové srdce a zosobnitel Caleb Landry Jones nám to tu patřičně realisticky ukázal. 75%

plakát

Štěstí je krásná věc (2020)

Někdy mi připadá, že mě tvůrci a herci nutí být vděčný za každou novou českou ´´komedii.´´ V období covidu to nikdo nemá lehké a tak přijmeme každého scénáristického pisálka, (ve vší úctě) nenáročného režiséra a herce, kteří si můžou za drobnou odměnu štěknout. Musím se slitovat? Ne nemusím. Za 150kč v kině bych byl hodně naštván po tomhle nereálném patvaru. Jako, že je v Čechách urážka nepít alkohol tak i mimořádná výhra souseda Pepy z prdelákova a důl plný lithia? No ták, akorát mi to připomnělo, že si zničíme Krušný hory, kvůli zasr*** baterkám. + za Zdendu Godla, který jako vždy trousil břitký romský humor  30%

plakát

Shoky & Morthy: Poslední velká akce (2021)

vysajto.cz Magnuskovi kariéra stoupá strmě vzhůru jako kouř z trampských dýmek bratří Nedvědů a může za to poděkovat těmhle dvoum jůtůbovejm kokotům Shokymu a Morthymu. Parádní trapná komedie s vzorným kusem improvizace, hoven, tajemna a krve, přesně podle vkusu Štěpánových fandů.. doufám v pokračování 75%

Uzly a pomeranče (2019)

Příběh pubertálního kluka bez mámy z venkova u německých hranic, zaláskovaný s postiženou sestrou, které hrozí odebrání z péče kvůli finanční tísni svého otce a nebeskou láskou ke koním. Takových námětů na krásný i dramatický příběh a páni tvůrci krom hezkých záběrů do polí s koňma udělají takové nic neříkající vzduchoprázdno. Bohužel typ filmu, u kterého si má divák dokreslit vše ostatní, co tvůrci asi nestihli dát do filmu. Mučivě čekáte na konec, kde odplave pomeranč po potůčku jako naivní dětství hlavního hrdiny.  + za Emilii Neumeister  30%

Dobrodruh (1983)

JP Belmondo v supr formě tentokrát v póze vážného vyšetřovatele, který nejdříve rozdává rány poté mluví. Spravedlivý sympaťák, kterému dají pařížské prostitutky i bez finanční odměny. Líbí se mi, že Belmondo je z mála skutečných tvrďáků, kteří se nenechali během natáčení jen tak zastupovat kaskadéry. Stejně tak i v jedné scéně, kdy po automobilové honičce narve dvojice padouchů s autem do železného sloupu a v autě sedí ti dva skuteční mafiáni, kteří si nechají dát ránu bez airbagu. Dnes má každá hvězda 5 dablérů a kaskadérské kousky jsou nahrazeny umělými figurínami či digitálním hnojem..srabi. :) 70%