Utøya, 22. července (2018)

Zvláštní přechod ve vnímaní snímku jsem zažil. Zhruba ve 4minutě začne poslední střih a rozběhne se jednolitý záběr z ruční kamery a ten trvá až do konce filmu. To je jedinečná věc tohoto norského pokusu o překvapení, které se povedlo. Sledujete, co nejvíce přiblíženy stavy šokovaných dětí v extrémně duševním stavu v reálném čase. Chvílemi jsem nedýchal a obdivoval mladé norské herce, jak vše pečlivě prožívají, ale zároveň je tam pro diváka ta nemohoucnost vidět trochu více. Dokonce tam často vidíte i méně než samotní protagonisté. Kamera do země, do keře, do skály. Prostě se tam vedle nemohoucí oběti válí ještě někdo s kamerou. Dlouhé rozmluvy deprimovaných postav, které pro diváka po nějaké době působí velmi nudně a střelba střelce někde z dáli, kterého ve filmu prakticky neuvidíte, jsi chodí kdesi a vám to přestane stačit. Tvůrci se rozhodli nepodívat tváří v tvář, což je škoda. 65%

Kouzelník Žito (2018) (TV film)

Až je mi to skoro líto. Denisovi Šavaříkovi se tu na csfd fakt nedaří, ale zas je mladej a určitě šikovnej on si to udělá hezky i bez nás. :)

Láska nebeská (2003)

Životní propletence, které nabídnou velmi zajímavé a okouzlující řešení. Žádné trapné romantiko. Pěkně přirozeně a live. Bill Nighy jede!! :) 80%

Teče tudy řeka (1992)

Taky na to nakonec došlo. Nejnudnější film s Bradem Pittem. Krásně nasnímaný, citlivě a duchaplně popsaný příběh rodiny z nádherné Montany, který se krom pár černých her z pokeru a hádek o ženský či ukázkového muškaření nikam moc neposouvá. 50%

Dovolená s Andělem (1952)

Samej komár, ale ani s protivným Marvanem to na ROH není nuda. Budujeme...!!! :) 65%

Anděl na horách (1955)

S protivným Marvanem to v Tatrách prostě není nuda, už od malička jsem to mohl a to prosím nikdy jsem nevolil komunisty. 75%

Adéla ještě nevečeřela (1978)

Skvěle vystajlovaný Dočolomanský v císařském impériu bojuje proti šílenému bio-futuristovi Kopeckému alias zhrzenému studentovi Matěji Kráčmerovi. 80%

Ratatouille (2007)

Pixar umí uvařit cokoliv z čehokoliv. Roztomilá myšička ukazuje, kdo je v kuchyni šéf a přísahám, že sem občas cítil tu vůni i z televize, nebo to nebylo z televize? :) 85%

Císař a tambor (1998)

Stojí za to vidět neustále se klanící Turky po prohrané válce, Annu Veselou, která si pořád něco schovává do poprsí a taky tam hraje Vetchý a Rajchert. 60%

Hotel Transylvánie (2012)

Joo, po česneku mi vždycky napuchne krk a 3x kůlem do srdce? Koho by to nezabilo?! :D 75%