Sisu (2022)

Krásná práce s exteriéry severu Finska a ošlehanou tváří kopáče. Pro takovou hroudu zlata se už vyplatí bránit si svoje v ceně nadpozemských výkonů, za které by se nestyděl i kdejaký Avenger panák. Zábavně přepálená jednohubka s nesmrtelným hrdinou a anglicky mluvícími nacisty v původním zvuku. Tohle jim ale neodpustim, náckové prostě mluví německy UND DAS IST ES! SCHEISSE 65%

Ostrov (2023)

Langoš s Plodkovou nikdy nebudou Douglas a Turner na opuštěném ostrově a Havlík s Oberfalcerem určitě nechtěli tvořit real survival na hraně života a smrti. V rámci filmařské zahraniční dovolené kdesi do Thajska ucházející v lokaci. Zbytek už je opět skvěle ušetřená práce zvlášt při pádu letadla, kdy neuvidíte ani prd. Oba protagonisté jsou již vyplavení s těžkými pohmožděninami na luxusní pláži s jednou slepicí. WARNING SPOILERS: Spíše než přežití zde řeší manželské problémy, jídla je prej dostatek a svoji budoucnost nechávají na nechtěně prodloužené dovolené.  S přibývajícím časem si vše vyříkají, rány fyzické a duševní zázračně mizí a dvojice si to vlastně náramně užívá a strašně jim to sluší. Zmateně poposedávám,  protože mi to postrádá smysl koukat na spoko lidi čekající Thajce, který se vynoří z lesa a odveze je na loďce.WTF.. 40%

Ztracená domácí videa nacistického Německa (2019) (seriál)

Další z mnoha pro mne dosud neviděných záběrů mimo oficiální propagandu profi filmařů pro Hitlera spolu s filozofováním nad tehdejší skutečnou situací. V prvním díle hrůzná arogance zfanatizovaného národa, osobní příběhy a zacházení s židy a všemi odsouzenými třetí říší, obsazení Francie s koňským povozem a kolem vydávané za geniální blitzkrieg. Nutnost rabování a loupežení při šíleném postupu na Sovětský svaz, verbování starých a dětí, otřesný pohled na zbídačené a mrtvé lidi v koncentračním táboře pro samotné Němce. Dobré zobrazovat zvlášť dnes a už horší pro nynější zpitomnělé ´´chcimíry´´..

Děti Nagana (2023)

Kdybych měl označit nejhezčí období v životě řeknu devadesátky. Nevinné a plné úžasů, jak dobrodružných, filmových, sportovních. Už je to celkem dlouho, a tak můžou dnešní pokročilí třicátníci melancholicky polemizovat o tom, co za úžasy přineslo toto kouzelné období od Sametové revoluce až po dobu těsně před prvními dostupnými mobily. Taktéž jsem ročníkově zařazen do této doby a perfektně souzním s režisérem Pánkem nejen o filmových blockbusterech, které nás zavalili v kinech, taktéž denní rutině častokrát utrápených školních hodin s poznámkami a prověrkami a skvělých odpoledních a podvečerních blbnutích se sportovním náčiním všeho druhu. Film zachycuje období jara a léta 98 roku, kdy se každý chtěl po zlatém Naganu vytáhnout v umu honění se s otřískanou hokejkou o beton za míčkem. Utopil jsem se v mnoha detailech, které mě sem tam i vstříkly slzu do oka aspoň pár momentů. Otec v trenclích požírající křupky u lahváče, klasický blonďatý tarzan v modrém plášti jako školník, vyhrožující čítelka se znalostí místa zaměstnání rodičů žáka, věčný ohryzek v lavici, pogy, tamagoči, hokejové kartičky, které dosud pečlivě ochraňuji, í-ej-sports-ci-ne-gejm paření, kdo nehrál FIFU či NHL jakoby nežil, kšiltovka lapačka.. každej, co to prožil tohle dokáže a dokázal by ještě mrdu zážitků přidat typických pro tento věk, jenže bychom tu byli stráášně dlouho..ale jen v rychlosti otec mě tenkrát křečovitě držel u televize až to bolelo, říkal, že sem jeho štěstí a dáme góla. Dali sme to bylo řevu, že málem urval lustr ze stropu a blbnutí s hokejkou a kšiltovkou jsem od fandy Floridy Panthers a Johna Vanbiesbroucka z nedělním ranním shrnutí výsledků NHL přetavil ve vítězství ve florbalové lize mé pozdější střední školy..  Děkuji a přeji další emoční zážitky na filmovém poli pane Pánek. 80%  + za písničku Heroes, proč protože to byla v roce 98 společně s Puffem Daddym hitovka z Godzilly, na kterou jsem !MUSEL! za účasti akutních neštovic. :)

Agrometal - Soutěž (2023) (epizoda) odpad!

Unavený recyklát venkova s vůní zvětralé mičudy po rockovém revival nářezu to je agromentál. Stojí za to koukat na další díly s onanyjí nad macatou Kristýnkou? Asi ne. Gratuluji tévé prímě k zřejmě prvnímu místu v tvorbě hloupě laciných telenovel. :)

M3GAN (2022)

Techno thriller o tom proč není dobré tvořit samomyslící a samoučící roboty pro hraní dětem. To se jednoho dne probudíte mrtví, protože se robot přes noc naučil komunikovat s vaší kočkou a ta jí pověděla mňoukem, že jí občas trápíte přílišným mazlením. Líbila se mi citlivá kombinace hrané postavy robota s loutkou, občas to působilo fakt děsivě. Taktéž posedlost malé Cady, z které se stávalo taktéž monstrum závislé na umělé kamarádce. 60%  + za herecký výkon Amie Donald

Gladiátor (2000)

Po mnoha letech jsem měl možnost ho opět vidět tentokrát v BR kvalitě a jen to dokazuje filmařský cit pro krásu a velkolepost ve všech detailech dělaný pro velká plátna. I po dvaceti třech letech stále odzbrojující vizuál, hudba a čestně patří mezi TOP BLOCKBUSTERY s historickou tématikou všech dob. 90%

The Covenant (2023)

Konečně se nám pan Ritchie pochlapil a po mdlých patlanicích o superšpiónech stvořil spolu s kamarády scénáristy životaschopný armádní kousek z posledních let americké služby v Afghánistánu. Samozřejmě to nebyl žádný med. Úporné sluníčko, špína za nehty, talibánec na každém rohu, člověk neví čemu nebo komu věřit. Pocitově skvěle poskládané vyprávění příběhu o slibu muže muži, kterého prostě nenecháte ve štychu za žádnou cenu, a když je potřeba nožem či pistolí, protože v poušti se nikdo s nikým nemazlí. Akční překvápko s mozkem a citem zatím ARMYTOP tohodle roku. 80%

Papežův vymítač (2023)

Husarský kousek Jůlia Averyho s přední tváří filmového světa se nekoná. Jak už bylo řečeno, dosti předvídatelný film o rodince, která se zabydlí v tom nejvíce strašidelném domě v celém Španělsku. Z krabičky vylétne čert, kterému nedělají dobře pravidelné zpívánky o křesťanském nebi a jde se exorcistovat. Lidé mají zarudlé oči a pleť, občas se proletí vzduchem nebo si vylomí kosti z kloubů a rozhodně na to nepomůže ibalgin čtyřstouka. Filmový standart, který neurazí, ale ničím extra nenadchne. Pochvala  pro mladého Petera DeSouzu, který to ukočíroval bez posměšku spolu s pěknou maskou a pochvala za krásné oči Carrie Munroe, která se tam při vší škode mihne na pár vteřin. :) 65%

Vražda mezi mormony (2021) (seriál)

První dvě epizody celkem matou a od tvůrců asi záměrně, proč by jinak téma na 50minut vkládali do tří hodinových epizod. Pokud jste se chtěli dozvědět něco o další okrajové odnoži Ježíšových přívrženců posledních dní moc toho nebude. Dokument se stále dokola točí jen okolo výpovědí osob, policejního a expertního vyšetřování bombového útočníka, který teda všechny skutečně utáhl na nudli. A teď mi řekněte, když dokáže tohle týpek v současnoti, proč by nedokázali lidé v minulosti stejně tak oblbovat jiné ve víře? Vytvoříte legendu o zlatých stránkách a lidé vám budou zobat z ruky. V současnosti se na tyto instituce dá slušně vydělat, ať už příspěvky, dary, vládními dotacemi či úlevami na daních meze se nekladou přímo před očima svatých.. :)