• Pohádka

Láska za časů cholery (2007)

Dostat literární "magický realismus" na filmové plátno se v tomto případě moc nepovedlo. Márquez věděl, proč nabídce na zfilmování své knihy tak dlouho odolával... Těšila jsem se Javiera Bardema a Benjamina Bratta v souboji o srdce jediné ženy, ale tohle téma se v tom filmu jaksi ztrácí. Detailní výčet sexuálních eskapád byl asi pro tvůrce důležitější...

Penelope (2006)

Tak trochu k zamyšlení, tak trochu pro potěšení... Příjemná pohádka, která na mě vážně zapůsobila. Christina Ricci je kouzelná, Reese Witherspoon příjemně překvapila a Jamese McAvoye začínám mít ráda čím dál tím víc.

Slečna zamilovaná (2009)

Jako Slečna Drsňák i v Návrhu byla Sandra Bullock (v rámci možností) okouzlující, ztřeštěné role jí sednou. Tady už je to ale trochu moc přitažené za vlasy. Sandra se sice snaží a místy je vskutku roztomilá, ale výsledek je spíš zoufalý. Není špatná ona, snaží se ze své role dostat maximum, špatný je ten film sám o sobě. Na romantickou komedii je v něm prabídně málo vtipu, romantiku jsem tu nepostřehla už vůbec. A ten konec s dolem je prostě zoufalost sama. Dvě hvězdy, alen jen kvůli těm šíleným rudým kozačkám.

Amorův úlet (2006)

Na romantickou komedii velké překvapení. Je to vtipné a nejvíc se zasmějete věcem, které vlastně nemají v romantické komedii co dělat. No i když... U filmu, který začíná smrtí snoubenky na infarkt těsně po žádosti o ruku, se vlastně ani ničemu nedivím. Takových švihlých momentů je tu spousta a přiznávám, že jsem se u nich chechtala nahlas. Dávám tři a půl hvězdičky, poslední ždibec ke čtyřem je za ten potěšující nadstandart v rámci svého žánru.

Den naruby (2009) odpad!

Prohodit si role dětí a dospělých sice není nijak převratný nápad a už to tu párkrát bylo, ale dal by se z toho udělat průměrně dobrý film. Předpokládá to ovšem, že herci svoje role zvládnou, což se tady naprosto nepovedlo. Ani jedinému z dětských herců jeho roli ani za mák nevěřím, dokonce i dospělí se v rolích infantilních potomků moc nevyřádili. Čeká vás jen 88 minut nudy a výkonů tak chabých, že máte chuť to vypnout. Udělejte to.

Trable v ráji (2009)

Herecké obsazení znělo slibně, těšila jsem se hlavně na Vince Vaughna, ale jsem vážně zklamaná. Romantika pražádná, humor bídný, herecké výkony slabé. Zápletka je průhledná a vtipy předvídatelné, a přitom se z toho dalo vykřesat mnohem víc. Jedna hvězdička je za pár světlých vtipných okamžiků (učitel jógy, dítě na záchodě), druhá za ty parádní exteriéry.

Tajný život včel (2008)

Do tohohle filmu se mi dlouho nechtělo. Nevím proč, možná ten námět nezněl až tak atraktivně. O to víc jsem pak byla filmem překvapená. Dakotu Fanning mám ráda a tady je klasicky skvělá, role předčasně dospělé dívky jí sedne. A vůbec to obsazení, wow. Příjemné drama, které je možná místy až moc přeslazené, ale zaryje se pod kůži.

Ztroskotaná láska (2005)

Vtipný nápad, dobrý scénář. Bohužel tady pozitiva končí. Když už to vypadá, že konečně režisér ze zajímavé zápletky vytáhne víc, přichází pouze další zklamání. Ani pár pokusů o vtip to nezachrání. Zklamáním je bohužel i Amanda Bynes, která jak se zdá, nedokáže hrát nic jiného než jen ztřeštěné puberťačky. V Královně ročníku jí to člověk uvěřil, v Co ta holka chce bych jí za to i zatleskala, tady má ode mě velký palec dolů.

Kit Kittredge: Odvážná novinářka (2008)

Na rodinný film překvapivě zdařilé a koukatelné, má to nápad a spád. Opět mi nezbývá než přiznat mladičké Abigail Breslin spoustu talentu a schopnost upoutat. Snad z toho nevyroste... Nutno podotknout, že tento film nestojí pouze na její osobě. Naštěstí.

Kopačky (2008)

Kopačky fakt uměj nakopnout. Donutí vás smát se a umí ve správný moment taky pořádně dojmout, příjemně vyvážený film. Moc se mi tu líbil Jason Segel (přiznávám, mám pro něj slabost dík HIMYM), i když i ostatní taky stáli za to. A fakt bych chtěla vidět ten loutkový muzikál o Drákulovi. :-)