• Pohádka

Kalifornie (1993)

Přes dvacet let tenhle film unikal mě pozornosti a když jsem ho konečně (v TV) viděla, byla jsem z něj úplně v šoku. Můj pohled na Brada Pitta už nikdy nebude stejný. Za tuhle roli fakt klobou dolů.

Na Větrné hůrce (1970)

Bohužel ne moc vydařená adaptace slavné knihy,ovšem s působivou hudbou.

Clona (2014) (seriál)

Případy 1. oddělení mě tolik neoslovily a po sedmidílné sérii Clona nutno uznat, že České se to tentokrát s televizními detektivkami moc nevyvedlo. Clona je nesympatická v podstatě vším. Chybí postavy, se kterými by vás bavilo to prožívat, nebo na ně aspoň koukat (pánům by mohla stačit Vica Kerekes, jenže proč se většinu filmu tváří tak strašně znuděně?), příběhy nemají hloubku, napětí, postavám chybí trošku lidskosti. Postava policejního kameramana/fotografa je jako nápad špica, měla potenciál nabídnout nový pohled na kriminálku, ale totálně ho nevyužila, Hádek se v tom plácá a většinu děje je na obrazovce jaksi navíc. Nechci České křivdit, ale v tomhle za mě palec dolů a těším se na chystanou sérii prověřené novácké Kriminálky Anděl.

Zakázané uvolnění (2014)

Zavřete tři holky na hodinu do jedné místnosti a natočte o tom film. Jo, mohlo to skončit naprostým fiaskem, ale podle mě se s tím tvůrci vypořádali se ctí. Postavit divadlení hrů před kameru není nikdy jednoduché a věřím, že v tomto případě to látce rozhodně neubralo na kvalitě. Trio Stryková-Vagnerová-Stavná bezesporu dává, holky mě bavily a navíc musím uznat, že hrály velmi vyrovnaně, měly každá přiměřeně prostoru a popasovaly se s tím dobře, výborně jim to spolu ladilo, nebyly ani trapné, ani nudné, ani k neuvěření. Po delší době jsem odcházela z kina z českého filmu, aniž bych se za stav naší kinematografie musela stydět.

Grace, kněžna monacká (2014)

Líbívé záběry na Monako, krásné kostýmy, pár příjemných momentů. Bohužel ale jinak film bez atmosféry, příběh přitažený za vlasy, zbytečně teatrální Kidman a toporný Roth... Naprostým WTF jsou přehnaně detailní a neuvěřitelně dlouhé záběry na obličej/hlavně oči Nicole Kidman. Nebo jsem to celé blbě pochopila a je to jen 103 minut dlouhá reklama na bezchybný botox?

Zimní příběh (2014)

Je to vizuelně krásné (scéna, efekty, dobová atmosféra) a má to příjemnou hudbu. Škoda však, že u tvorby tohoto filmu chyběl scénárista a režisér. Pokud to měla být pohádka ve stylu Hvězdného prachu, chybělo tomu ono finální aaaaaach, které by si člověk nemohl odpustit při odchodu z kina. A pokud to mělo mít i nějaký hlubší podtext (jako Fontána nebo Neopouštěj mě), tak to mé zklamání o to větší. Nemá to příběh, jde jen o nesouvislý sled obrazů, nemá to hloubku, pointu...

Případy 1. oddělení (2014) (seriál)

Po prvních pěti dílech už se dá stanovit nějaký ortel. A za mě bohužel nijak zvlášť pochvalný. Původní krimi mám ráda a Česká televize s nimi má dlouhou tradici. Jenže v tomto případě mi to připadá poněkud nedotažené. Vyšetřování mi připadá hrozně statické, bez emocí, bez akce. Netvrdím, že si musíme hrát na Kriminálku Las Vegas, ale nějaké zajímavější záběry, práce s hudbou, lepší výběr scény - to by tomu hned přidalo. Když to srovnám s nováckou Kriminálkou Anděl, nutno říct, že té se to podařilo lépe. Další bod k dobru bych jí dala i za herce. Vzbudí ve vás víc emocí, jsou vám sypatičtí i protivní, což má být. Vyšetřovatelé z 1. oddělení jsou proti tomu poněkud nevykreslení, toporní. V jejich podání vypadá česká policie jako parta chlápků, kteří si buď potřebují honit ego a dokazovat, jak jsou tvrdí machové, vedle nich sedí zapomenutí úředníčci, co se na jinou práci prostě nehodí, nebo tací, co si prostě našli příjemný flek a nějak to tam potřebují doklepat do důchodu. S hereckými Jmény, které má seriál k dispozici, to šlo určitě mnohem lépe! Za mě zatím tři, možná dokonce mezi dvěmi a třemi hvězdami, uvidíme, co ukážou další díly.

Škoda lásky (2013) (seriál)

Úroveň jednotlivých povídkových příběhů je velmi rozmanitá. Někter mají vše - dobrý scénář, vtip, pointu i herecké obsazení, které nelze nepochválit. Jiné ale skomírají na všech frontách. K tomu lepšímu bezesporu patří Vzpomínky, Družička nebo Hrdina, v duchu Bakalářů pobaví a neurazí Úspěšný lov, Mokré tričko, Maruška nebo S jedním uchem na veselo. Diamantová svatba nebo finální Situace v Kuchyni a Dobrodružství jsou spíš k pláči, a to i s přihlédnutím k nevyužitému hereckému obsazení, které slibovalo větší očekávání. Je dobře, že se do něčeho takového ČT pustila, nepatří to ale k nejlepším počinům z jejich současné tvorby.

Než si pro nás přijde (2007)

Nejveselejší film o umírání... S vtipem a lehkostí pojatý příběh, navíc dobře obsazen. Pro mě rozhodně příjemné překvapení a film, který potěšil.

Zrcadla 2 (2010)

Nechutný! Jednička nebyla sice žádná top kvalita, měla ale aspoň trochu příběh a solidní lekačky. Tohle je jen sled nechuťáren, po dlouhé době mi u nějakého béčkového hororu solidně natahovalo. Málem jsem to ani nedokoukala.