• Pohádka

Symptom Pandorum (2009)

Na téhle lodi bych se probudit nechtěla. :-) Není to nějaká přehnaná lekačka a krvecákačka, ale příjemná kombinace sci-fi, hororu a akční podívané, od všeho tam najdete tak akorát. 103 minut nenudí, má to spád a v okamžiku, kdy by možná rozehranému tématu mohl docházet dech, přichází nové téma (a problém pro ústředního hrdinu). Možná je to trochu skákavé, ale určitá nepřehledná klipovitost tomu jen přidává - a snad ji lze brát i jako tvůrčí záměr. Když to srovnám se snímkem Moon ze stejného roku, tak u SP nemusíte tolik přemýšlet, ale víc vás to nutí sledovat obrazovku, aby vám nic neuniklo.

Cable Guy (1996)

Jima Carreyho mám ráda, tady je ho až trapně moc. Přehrává, omýlá stokrát použité vtipy a grimasy a je vážně trapný a slabý.

Život podle Dana (2007)

Milé, úsměvné, sympatické, smutné i k smíchu, kouzelné... prostě krásné. Nemám slov.

Lov na boháče (2006)

Potvůrka Audrey Tautou a pro mne zatím neznámý, ale rozhodně charismatický Gad Elmaleh, v mile prosté komedii, která umí i amorální téma naservírovat s úsměvnou nadsázkou. Lehounká francouzská komedie, co osvěží jako sklenka šampaňského.

Nebezpečná krása (1998)

Jednoduše krásné. Krásné kostýmy, režie, scéna, příběh i (pro mne dosud neznámá) Catherine McCormack v hlavní roli. Viděla jsem to před pár hodinami, a mám chuť pustit si to hned znovu.

Všemocný (2011)

Fajn thriller s příjemným hereckým obsazením, který se vám nesnaží zamotat hlavu přehnaně složtou zápletkou. Má to spád, má to energii, má to (sakra) sympatického hlavního hrdinu. Víc nepotřebuji.

Vždy připraven! (2010)

Neviděla jsem až tak moc německých filmů, ale když už mi nějaký padne do hledáčku, většinou to stojí za to. Což platí i pro tenhle. Čekala jsem road movie plnou laciných vtípků, ale je z toho příjemný film, víc drama, než komedie, od kterého se vám nechce odtrhnout oči. Nehraje přehraně na city, nenabízí omleté gagy, tenhle film je svůj a rozhodně stojí za vidění.

Nenávidím den Sv. Valentýna (2009)

*** POZOR, OBSAHUJE SPOILER. *** Chtěla jsem dát tři hvězdičky, protože kvalitou filmu si to asi víc nezaslouží. Téma plitké, (strašlivě kýčovitý) konec tušíte od začátku, možná je to i zbytečně natahované. *** KONEC SPOILERU. *** Ale nakonec dávám čtyři za naprosto neuvěřitelně zdařile vyvedené postavy. Ne, to nejsou postavy, to jsou karikatury postav. Nia Vardalos především, sladce praštěná Zoe Kazan, roztomilá Rachel Dratch i dvojka květinářů. Tohle je komedie, která si dělá srandu sama ze sebe a dokáže pobavit.

Šéfové na zabití (2011)

Po dlouhé době jsem se u něčeho smála nahlas a nemohla přestat (omlouvám se tímto svým sousedům v kině). Buddy komedie s tak akorát ujetým humorem a správně praštěnými gagy. Herecké obsazení mi naprosto sedlo, Jason Bateman je geniální a (dvaačtyřicetiletá!) Jennifer Aniston zatraceně sexy a je vidět, že si svou roli fakt užívá.

Kluk mojí holky (2010)

Příjemná romantická komedie s nečekanou zápletkou, které má vše, co od průměrné oddechovky čekáte.