baltik

Twitter: baltik79

<< předchozí 1 2 3 4 5 6
    • 9.7.2016  17:17
    Delikatesy (1991)

Ano ano absurdní.. Jenže vykreslenosti těch obrázků a jejich náboji se mi nechce ani pochybovat. Chybí tomu nosná linka, kterou nikdo sice nesliboval ale značně to ten film natahuje a oko se začínalo nudit. Kladné hodnocení vychází tedy spíše proto, jakým způsobem je film vykreslen.

• 12.6.2016  13:23

Něco na co člověk čeká možná přes deset let se těžko hodnotí. Každopádně i přes jistou naivitu, přímočarost či chyby jsem si film pořádně užil!

• 15.8.2015  08:14
    Lucifer (TV seriál) (2016)

Velmi příjemné letní překvapení. "Fantasy detektivka" kde je hlavní hrdina taková ta forma tvrdého detektiva vtipálka jenže trochu jinak. Mr. L. to má težce na háku a pokud udržej tvůrci tempo tak to bude špičkovej seriál. Za pilot bych dal klidně 5 hvězd ale počkáme na další díly.

• 10.8.2015  08:36

Tam kde mě 6 pobavila akcí tak jí v 7 roztříštili. Nic Vás zde nepřekvapí, jako by scénář byl "teď pojedou tam a pojedou rychle, až tam dojedou tak se tam poperou a zastřílí si" tohle vzali a přes kopírák to udělali ve filmu několikrát. Víc akce už by se snad do toho filmu ani nevešlo. Jinak rozlučka pro Paula důstojná, jen škoda nevyužití charakterů a vlastně ani herců...

• 28.7.2015  09:56

Je to opravdu už moc přehnané, nadával jsem na to... ALE i přes to nemůžu dát třeba jen 3 hvězdy. Důvodem je také to jak je vám ta akce servírována, ona prostě sama o sobě ví, že rámec reality je už v nedohlednu. Na základě toho faktu se vám v jedné scéně nesnaží tvrdit "ty ses mohl zabít." a druhé scéně jde do další nebezpečné akce. Prostě má to svůj přepálený stupeň a toho se to drží. Párkrát jsem si tedy myslel že koukám na Ridicka ale to je věc druhá. Určitě to neni 4 hvězdy čisté, spíš ty 3 si to nezaslouží...

• 13.7.2015  09:05

Animace zvládnutá na jedničku, originální dabing je pecka, brutalita i na komiks je tu hodně vysoko ale berte to jako spíše varování "nebrat děti" protože je to zvládnuté na jedničku a spolu s povedenou animací to funguje skvěle. Plot je tu dobře postaven kdy na problém navazuje další až do dramatického finále. Pár much tam najdete né že ne avšak padají za oběť tomu jaký pocit to zanechá ve finále. 90%

• 30.5.2015  23:39
    Interstellar (2014)

Je to jen další film kde Sci-fi hraje na tu svou vědeckou strunku a brnká brnká.. Ne upřímně to není nový film žánru, ani starý. Mě osobně se líbí proto jakoby to byla vypilovaná gravitace. Jakoby o něco jde, je tu místo k zamyšlení, akce se povedla a hrdinům fandím. Jo proč ne, další Nolanovka, žádný převrat ale líbiví blištivý reciklát.

• 21.5.2015  09:42

Do nového Mad Maxe jste kroutili nad podobnými filmy hlavou, po něm jsi jen říkáte "Proč máme tak málo filmů s plamenometnoukytarou?"

• 1.4.2015  11:18

Hlavně takové nenásilné "milostné psaníčko z Barcelony". Film člověka nenutí uvěřit, ostatně jako vždy mírně abstraktně jak je u Woody Allena zvykem.

• 24.3.2015  19:49
    Godzilla (2014)

High-tech orgie...

• 14.3.2015  16:00
    Divergence (2014)

Překvapení! Jo čekal jsem jen další badass holku co kope pánská pozadí.. Teda jako jo co si budem další hrdinka pro holky ale nezustalo jen u toho naštěstí. Shailene a Theo tvoří dvojku,která celkem funguje. Upřímě mi tato hrdinka obstála daleko lépe než Katniss Everdeen z Hunger Games. Není to ani způsobené hereckými výkony jako spíš tím že scénárista hladovejch her je břídil. Ve finále budu fandit obou téhle holce s velkýma očima i té s velkýma....

• 5.3.2015  15:22
    VALL-I (2008)

Trochu mi to připomnělo "9" a trochu mi to připomnělo Equilibrium. Sice je to průhledné, rafinovanost tu není taková jako klasické filmy s touto tematikou pro "dospělé" ale trochu sám film z toho vlastně teží. Může si dovolit to co klasické filmy nemohou s hlavičkou "je to i pro děti". Ještě pochvalim zvuk alias zvukové efekty a písně opravdu povedený svazek.

• 15.10.2014  14:28
    Croft (2013)

Srovnání s Larou Croft jako přímo se samotnou hrou je mimo mísu. Kromě toho, že počítačová Lara pixelově dokonalá si troufne všechno včetně smrti a ani se neoklepe. Jenže zde bych viděl spíše inspiraci v postavě a akčních scén z hry. Právě tyto akční scény jsou náplní filmu, příběh okolo je jako berlička. Hlavní věc za což dávám vysoké hodnocení je způsob jakým vznikly tyto scény. Nejedná se o dnes klasické "cut/cut/cut.." ale jsou zde i opravdové střihy, které skvěle dokreslují atmosféru. Chválím a snad si z tohoto mikrofilmu vezmou něco tvůrci budoucí hollywoodské Lary Croft a taky tvůrci i jiných akčních filmů.

• 27.4.2014  00:03

Připomínka války a připomínka toho jak jsme bojovali.

• 22.4.2014  01:12
    Enderova hra (2013)

Ve vlastním universu si dělej co chci i když nesouhlasim. V jejich universu mi přišlo že to funguje tak 5*

• 12.1.2014  20:42

Šlo to asi až moc daleko, moc romance, moc krásy, moc všeho.. Na další věc co mi přijde na mysl je hudba. Pro pochopení milostné frakce tohoto filmu by měla být asi sama doba a ta prostě je někde mezi 20tými a dneškem. Celé to tak pokulhává samo za sebou ale nemohu říct, že to celé je špatné. Docela pěkně se na to kouká ale 140+minut je prostě nějak moc. I přes mou kritiku prakticky všeho vám doporučím se na to podívat.

• 12.1.2014  00:16
    Don Jon (2013)

Nebudete mít rádi jeho, jí a asi ani jí ani... ale! Jsou to hrané postavy a za tuto složku fandím tomu jako to Gordon poskládal. Není to brak v tom jak on je bohatý, ta zamilovaná a prostě jak to bývá v mnoha konzumních filmech. Dalo by se s nadsázkou řict, že tu jde o to jaké ona má kozy a zadek a on jaké bicáky a auto. Jenže kouzlo je v tom jak to autor prodal. Tento film pravděpodobně budou mnozí nenávidět. Pro mě se to stalo velkým překvapením, dle trailerů jsme soudil, že se bude film ubírat trochu jiným směrem. Oblíbené obsazení přidalo, dobře zahráno tak ať maj dnes myši pré jdu do plného hodnocení.

• 13.12.2013  18:04

Opět mi přijde že mnozí očekávali film ako Pán prstenů.. Mě to furt připadá jako pohádka ale ta pohádka se mi líbí. Jak moc se mi líbí zastupují hvězdičky. Hobbitovím největším prokletím je možná sám LotR...

• 11.12.2013  15:26
    Auta 2 (2011)

Benzín ve vzduchu nebyl.. Ani srdce rvoucí příběh.. Prostě nic co bych mohl komukoliv doporučit ALE hromada blbostí u kterých se usmějete = oddychovka o ničem

• 10.12.2013  15:19
    Hunger Games (2012)

Holčičí hrdinka pro holky co nakope chlapům konečně zadek? Asi ano, obzvláště pro ty mladší. Ale celkově to na mě působí jako děcká verze totalitního státu, takže nemohu jít s hodnocením výše ani kdybych chtěl sebevíc. Na druhou stranu musím říct, že vše co mi vadilo v "Chytání ohně" (jo nějak sem to chronologicky nezvládl) mi tady nevadí. Aréna je zajímavá a za tento prvek dávám ony 3*. Proč je ona zajímavá je jasné z obsazení, řežou se tam děti ne dospělí. S dospělými si to raději jakkoliv nespojujte ale jako děti to svým způsobem funguje.

• 10.9.2013  23:48
    Vzpomínky (TV seriál) (2011)

Zajímavě udělané, trochu jinak. Jo ještě ta zrzka...

• 28.7.2013  23:02

Zombíky, nemrtváky a jinou havěď likviduji od mala v PC hrách. Využil jsem k tomu náčiní od motorových pil, přes střelné zbraně až po květiny, ale zamilovat si svého zombíka.. No prostě možná že někde ten scénář třeba i obšlehli ale prostě zpracování mě natolik pobavilo že s nadsázkou dávám plný počet.

• 23.5.2013  18:58

Zde nejde 2x o příběh, zápletku nebo snad o humor. Tyto prvky dokreslují atmosféru k situacím, kde se střetává "USA vs. UK". Humor vznikající ve filmu právě těží z těchto krizí národností. Také bych zde možná nedal přídavek romantická komedie ale komediální drama by asi sedělo lépe. Hlavní charaktery mě přiměli dát filmu plné hodnocení Jessica Biel a Colin Firth dovedli dílo do stavu dokonalosti, za ně 5*

• 16.5.2013  20:17
    Policajti z centra (TV seriál) (2012)

Úžasné jak jsme předpojatí vůči domácí tvorbě...

• 11.5.2013  22:53

Bál jsem se stopáže, 130min je už dost. Jenže člověku je zde servírována zábava ve stylu oldchool akčňáků ve kterých jsme se vídali v 80 a na začátku 90tých let s Willisem, Gibsnem a spol.. Film nasadí poměrně brzy své tempo a nezastavuje až do konce. Občas by vám možná přišlo že film trochu zahabruje ale při nadhledu to je jen vlastně proto aby jste u toho nezačali klimbat takže - překvapení. Pokud rádi staré akční filmy kdy je hrdina tvrdej oříšek pro každého "banditu" doporučuji všemi deseti

• 1.5.2013  20:47

Zvláštní film, přišlo mi to jako kdybych chtěl natočit film a nemohl se rozhodnout jaký bude. Bláznivá komedie? Dobrodružné drama? Je to výzva ale ve finále to vytvořilo určitou rozpolcenost. Určitě film má něco do sebe, nejde ani zaškatulkovat (což je velké plus i ohromná slabina) ale přijde mi to drahá sranda za 50mil zelených bankovek.

• 27.4.2013  23:00

Nemusí to mít důvod... A Clint svým projevem to podtrhuje...

• 12.4.2013  10:29
    Buď v klidu (2005)

tak jo je tam hvězd i hvězdných věc plná..ý film. No je jisté že to samo o sobě nestačí, je to takové místy hluché ale obecně i když se jedná o jednoduchou zhovadilost nějak sem si nestěžoval a celé to dokoukal. Tím chci zároveň říct že se nejedná o film, který si pustíte dvakrát a nebo možná jo protože má výhodu v tom, že se nemusí sledovat od začátku do konce aby vám unikla pointa. Na nějaké hluché odpoledne když se vrátíte z práce/školy a chcete vypnout tak proč ne.

• 3.3.2013  08:29

Hledal jsem 5 min šestou hvězdičku... Množství fantazie je v tomto filmu tolik, že se tomu nechce věřit.. komentář: POMO - krátký a neuvěřitelně přesně výstižný

• 15.1.2013  23:57
    Bídníci (2012)

Hodnotit muzikál se musí jako muzikál. Celé se mi to líbilo a největším překvapením pro mě osobně byl herecký výkon Russella Crowea. Víc dodávat není třeba 5* a zlaté glóby, nominace na oskary atd. hovoří za vše. Paradoxně nižší hodnocení hovoří pouze o tom, že je těžší rozlišit když hodnotím muzikál jako film nebo jako muzikál.

<< předchozí 1 2 3 4 5 6