lineker

Nákupčí

1 bod

<< předchozí 1 2 3 4 13 24 36 47
    • 5.4.2021  10:37

Povedený horor-thriller ze země javorového listu, který vás dlouho nechává na pochybách o co vlastně ve filmu půjde a co je tím skrytým zlem, které bude hrát hlavní roli. A to já prostě můžu. Nejasně náznaky, které mohou vyústit prakticky v cokoliv, plus ucházející atmosféra Wisconsinských lesů a jejich mega prostoru, kam můžete umístit jakákoliv hrůzu nahánějící stvoření. No a závěrečná absolutně nečekaná chirurgická vložka to celé hodí do absolutně jiného levelu.

• 26.3.2021  22:30

To co v prvních minutách vypadalo na slušný mysteriózní thriller, se bohužel na zbytek filmu proměnilo na laciný, obehraný film beze snahy něčím překvapit.

• 23.3.2021  12:32

Hezky propracovaná skládačka několika lidských osudů pojatá v trošku temnějším tónu. Vše se točí okolo jedné tašky plné wonů a bytostí, které si na ni dělají zálusk. Peníze prostě vládnou světu a ten kdo je chce je ochoten pro jejích získání udělat prakticky cokoliv.

• 22.3.2021  12:27
    Bacurau (2019)

Uf. Solidní jízda žánrově neidentifikovatelného brazilského kousku, který si dokáže s divákem spolehlivě pohrávat po celou dlouhou, ale nenudící stopáž. To co začíná jako podivné sci-fi, končí jako tarantinovská rychlopalba a člověku přivodí solidní guláš v hlavě ještě hodinu po závěrečných titulcích.

• 22.3.2021  12:22
    Morke (2005)

U seveřanu jsme si již zvykli, že dokáži velmi dobře vystavět příběh a slušně nakouknout pod pokličku jednotlivých postav. To obojí, plus poměrně neotřelé téma "asistované" eutanázie dokáže na dvě hodiny diváka spolehlivě zabavit.

• 20.3.2021  08:47

Červená thrillerová knihovna. Jednoduchý výplach, který od začátku do konce jede po předem daných kolejích a kde si tvůrci s nějako extra velkou zápletkou nelámou hlavu.

• 19.3.2021  18:10
    Keullojet (2020)

Jako celek film vcelku funguje i přes některé pasáže, které jsou sice pro asijskou produkci typické, ale na které si zároveň asi nikdy nezvyknu. A to je především podivný druh humoru, který má tu vlastnost, že se objeví vždy v tu nejnevhodnější chvíli.

• 14.3.2021  22:01
    Cypher (2002)

O jeden závěrečný, neočekávaný zvrat navíc a mohla to být pecka. I tak jde o slušnou sci-fi špionážní zapletkovou podívanou, kde chvílemi netušíte kdo je kdo a kým se za minutu stane.

• 14.3.2021  15:12

Pokud máte jako já v oblibě mysteriózní kousky plné podivností, nepochopitelných událostí, které skoro až na samotný závěr nebudou mít žádné uspokojivé vysvětlení, neměli by vás zvuky tohoto ostrova minout.

• 13.3.2021  09:19

Protinožci dokázali, že i přes absenci otevřené explicity lze natočit hodověrný, nepříjemný film o dvojici magorů, kteří se vyžívají v násíli na náhodně unesených dívkách. Oba dva herci v roli vyšinutýtch jedincú byli totiž až neuvěřitelně uvěřitelní a každou minutotu sledování ve mne stoupala nenávist vůči jejich postavám.

• 10.3.2021  13:05
    Jelenice (2019)

Divnofilm od divnorežiséra, který nám demonstruje, že neexistuje láska pouze ženou a mužem, případně mužem a mužem či ženou a ženou. Plnohodnotný vášnivý vztah, pro který jste schopen i vraždit, lze mít i se svojí jelenicovou bundičkou. Bizárem prosycený příběh, který však spolehlivě zabaví.

• 3.3.2021  11:32
    Citadel (2012)

Rozjezd fakt hnusná deprese. Týpek sám s malým dítětem, psychickým problémem v tíživé sociální situaci. Do toho banda něčeho co mu chce to dítě šlohnout. Jak jde někde o dítě, dostává vše hned jiný rozměr a já měl chuť to prostě nedokoukat, protože ta beznaděj z toho prostě "crčela". No a pak se to nutkání nedokoukat dostavilo ještě několikrát. Ale již z důvodu toho, že film uhnul někam kam rozhodně neměl. Dosledovat to je totiž poté již možné s totálně vypnutým mozkem, kterému nedovolíte domýšlet a zkusit dávat do nějakých logických souvislostí co se na obrazovce děje. Prostě barák, kde přežívají jakési geneticky znetvořené dětičky, které se vám potloukají po okolí bez nějakého větší zájmu obyvatel. Občas někoho sejmou, seberou nějaké dítě. Nejen divné. Spíše hloupé.

• 1.3.2021  13:48
    F (2010)

Dobře rozběhnutý school atack, který postupně bohužel ztrácí na dechu a pokulhává díky idiocii chování postav v kritických momentech. A tak jak mne většinou imponují závěry, kde je toho dost necháváno na divákovi, tak tenhle vyloženě zklamal. Alespoň malou osvětu bychom si zasloužili, protože part 2 se zřejmě nekoná.

• 26.2.2021  21:05

Trefa do mého mysteriózního gusta. Ano. Zatraceně silná idiocie postav, jejichž činy někdy nenavazují snad ani časově, ale už jen ta situace dvou rodin, nerodin a jednoho nepřátelského domu, který si s nimi hraje jak kočka s myší je prostě good idea a je jen škoda že si tvůrci z celou tou zápletkou nedokázali ještě více pohrát.

• 26.2.2021  14:17
    Byzantium (2012)

Film, který se nadechl pro veliký výdech, ale z úst vyšlo jen takové malé astmatické hvízdnutí. Upírský pohádkový opus o společenství upírů, u kterých však není místo pro opačné pohlaví. Dvě defacto vyhnankyně proto putují časem coby lovná zvěř a svůj život tomu musí přizpůsobit. Silný rozpočet a herecké obsazení nepodpořil bohužel scénář, který není nikterak strhující a nevyužívá ani potenciál všech těch jistě skvělých herců. Možná vše daleko vyzní na filmovém plátně, ale namísto velkoleposti uhrančivého filmu jsem spíše koukal na splasklou bublinu hezkých tváří, kostýmů a exteriérů. Velká škoda.

• 25.2.2021  21:00

Trošku nuda Coenove se zde prostě rozjíždí k daleko větším filmovým peckám. Skvělá hudba Cartera Burwella.

• 21.2.2021  22:26
    Ví o tobě (TV seriál) (2021)

Ne zcela jasně uchopitelný žánrový mix, který se navíc mění díl od dílu. Nevím čím to bylo, ale i když prvky nadpřirozena mne do světských záležitostí moc nepasují, zde mne to nerušilo. A ten závěrečný obrat mne kupodivu překvapil.

• 20.2.2021  21:52

Ale jo. I když první půlhodina rozhodně navnadila více, než v té druhé hodině událo. Mám rád neznámo a kdyby mne film v tom nevědomí dokázal ještě nějaký čas udržet šel bych s hodnocením ještě výše.

• 20.2.2021  13:15
    Breeder (2020)

I když mám pro severskou kinematografii slabost a málokterý film ze zasněžených zemí mne dokáže zklamat, Breeder se to povedlo. Ten film prostě tak nějak kolem mne prošuměl, aniž bych si zapamatoval jediný úsek, či část filmu, která by mne dokázala jakkoliv strhnout.

• 19.2.2021  15:26

Příběh silný jak pravda sama. Myslím, že to ve filmu někde zaznělo.

• 14.2.2021  17:44

Tohle bych od katolických, polských dogmatiků opravdu nečekal. Film, který děsně blbý, ujetý ale kurevský zábavný.

• 11.2.2021  16:52
    Vraždy ve Valhalle (TV seriál) (2020)

Kdo si potrpí na severské krimi, kde vás tvůrci dokáží zúčastněně provést průběhem vyšetřování, kde není nouze o zvraty a překvapivé tahy, neměl by tyhle zločiné kejkle spojené s jedním domovem pro mladistvé minout.

• 8.2.2021  18:45

Slušná přehlídka bubáků včetně manželského páru, z kterého šla hrůza a to ani nemuseli mít za zády ani samotného Satana. Celé to ale působí svěže a neokoukaně, najde se i pár vtipných momentů, vyplívajících z rituální nemohoucnosti dědečka a babičky.

• 5.2.2021  13:45
    Psychiatr - Anděl temnot (série) (2020)

Takže. To co jediné funguje stejně jako v první sérii je dobová atmosféra. A je třeba říci, že do toho posledního knoflíku na saku pána Goo Goo Knoxe. Co se naopak vytratilo byl uvěřitelný scénář, který chvílemi co se logiky a nahodilosti týká připomínal hóódně děravý deštník. Těch náhodiček, přehlednutých kardinálních záležitostí, které sice děj směrují, ale zároveň vyvolávají ironický úsměv bylo přespříliš. A to pro mne bylo po první detailně vyladěné sérii velké zklamání.

• 5.2.2021  13:12
    The Night (2020)

Hororových filmů vměstnaných do ponurého hotelového prostředí bylo již natočeno nepočítaně. Žádný ale nebyl tak rafinovaný jako tenhle mohamedanský psycho-hororový kousek. Podbízivě na mne působila hlavně první polovina, která za pomocí náznaků, nechává diváka v příjemné nejistotě, kam se to celé bude posouvat. V druhé polovině, možná trochu přibude akce, ale zároveň i chaosu a začne být čitelné oč vlastně ve finále půjde. Pro diváky, kteří mají rádi stupňované napětí, nečekají prvoplánové lekačky a hektolitry krve půjde myslím o film, který si dokáží řádně vychutnat.

• 1.2.2021  13:50

První ztřeštěná a bláznivá půle mne kupodivu sedla více. Poté když již trochu vtip začne ustupovat vztahovým rovinám stává se film trochu hůře stravitelným a těm původně bizarním postavám se trochu přestává věřit.

• 1.2.2021  13:47

Americká dramatická klasika rádoby silného příběhu o člověku se kterým se život jakoby nemazlil a on si přesto zachovává chladnou hlavu plnou optimistických ideálů i když někdy je to spíše na provaz obtočený kolem lustru. Když tohle všechno dokážete scénáři odpustit a máte rádi třeba Juliette Binoche, tak si na své asi přijdete, protože v tomhle filmu je roztomile okouzlující a navíc vše nakonec dopadne tak jak má.

• 31.1.2021  17:12
    sKORO NA mizině (TV seriál) (2020)

Nekorektní chacharská palba do všeho živého. Díky tomuto seriálu mám sjetý všechno co dali Tři tygři dohromady a Štěpán Kozub získal můj neskonalý obdiv.

• 30.1.2021  13:51

To nízké hodnocení mne opravdu moc nejde pod vousy. Lost girls nedokážu vnímat jako nějaký nepovedený, nebo snad nudný film. Smutný příběh o lidské bolesti při které se dovolání dočkáte jen u lidí se stejným prožitkem . Smutnější o ten fakt, že vše bylo natočeno dle skutečné události.

• 25.1.2021  13:36
    Božena (TV seriál) (2021)

Jako spisovatelka je pro mne Božena Němcová naprosto míjející autor. V rámci povinné četby to bylo vždy to nejhorší co mne mohlo potkat. Jako historická postava mne přes čtyřdílný počin České televize začala neobyčejně zajímat. Žena narozená do špatné doby, plné zkostnatělých konvencí, kde jste jako manželka nedisponovala ničím jiným než naprostou oddaností a lokajstvím vůči svému muži. Barunka Panklová coby nepoddajná hrdá bytost dokázala s tím vším bojovat. S vkusem vyobrazený portrét ženy, která i přes totální nepřízeň osudu žije životem, který si vysnila a dává mu vše čeho je schopna. Aňa Geislerová v jedné z nejlepších rolí.

<< předchozí 1 2 3 4 13 24 36 47