glitter

my name is Tristan.

homepage

• 25.11.2013  01:36
    Lovci hlav (2011)

Už nějaký ten pátek si říkám, jaká je to ostuda, že mi Nesbø tak dlouho odolává a stále jsem si od něj nic nepřečetla. Proto jsem si pustila televizi s plánem, že varianta filmu bude ideální forma zjednodušení tohoto zdlouhavého procesu - buď bude zápletka opravdu výtečná a chytlavá (a konečně mě donutí si obstarat i knihu), nebo holt ne.. Byla jsem připravena brát v potaz, že filmy většinou zaostávají před předlohou, nicméně po zhlédnutí filmu musím říct, že se nemůžu dočkat, až si od něj něco v nejbližší době půjčím z knihovny a na jeden zátah přečtu! Zápletka výborná, herecké obsazení jakbysmet a krev mi chvílemi tuhla v žilách společně s hlavní postavou. Opravdu velice příjemné překvapení nedělního večera..

• 4.8.2013  22:58
    Poslední výkřik (2012)

Obdivuji nebojácnost filmových postav, které se nikdy nenechaly ochromit strachem a dál se neúnavně vrhaly do náruče (naprosto neschopného) vraha. A největší poklona Ivetce, která si ani za cenu halenky potřísněné krví nevyzula ty vysoký štekle!

• 9.12.2012  11:53
    Titanic II (2010)

Čekala jsem mnohé, ale tohle předčilo veškerá má očekávání. Banda lidí s (pravděpodobně) minimálním rozpočtem zkrátka chtěla natočit pokračování Titanicu (to mělo náklady "jen" 200 miliónů dolarů, tak proč to nezkusit trumfnout, žeano). Ovšem co je v tomhle "filmu" předvedeno, je opravdu otřes! Nereálné dramatické situace, neuvěřitelně špatní herci, ještě horší dekorace a kostýmy, a hlavně ty amatérské animace v pozadí, které měly nahradit okolí. A co se týče prostor, ve kterých natáčeli - opravdu jim nepřišlo hloupé vsadit do filmu (jehož děj se převážně odehrává na lodi) místa s betonovými zdmi a podobně?! Každopádně rozhodně tento "film" nesmí sledovat člověk, který není pod vlivem psychotropních látek, protože to je pak jen ztráta času. Ovšem, pokud nemáte moc rádi DiCapria v původním velkofilmu a celkově k původnímu Titanicu nechováte nějaké vřelé sympatie, rozhodně se na tenhle počin podívejte! DiCapria si najednou začnete vážit víc než kdykoliv předtím a dojde vám, jak je původní Titanic honosně a výtečně zpracován do nejmenších detailů. // Dodatek: Jaký ošklivý šok jsem to jen zažila, když jsem se dozvěděla, že ten slizoun, který ve filmu "hraje" Jacka II, je v realitě i režisér tohoto počinu. Už se ničemu nedivím, jen je mi o trošku víc zle..

• 9.12.2012  11:44
    Pocit viny (2007)

Konec je podle mě dost nečitelný, což je obrovská škoda a také největší slabina. Když už film takhle pěkně graduje, tak udělat takové rozuzlení mi přijde poměrně jako výsměch. Vůbec jsem si nebyla jistá co jsou představy a realita, a příběh mi tím pádem ve výsledku nedával moc smysl. Možná jen byla v noci moje mysl už příliš unavená, aby ten chaos pochopila, nicméně wikipedie v případě nouze pomůže. Hned mohl mít film o hvězdičku víc, kdyby to šlo i bez nápovědy. Každopádně film to nebyl špatný, svědomí a výčitky s ním spojené je dle mě velmi dobrý náměť.

• 2.12.2012  19:26

Sice jsem šla na film v jistých obavách, že groteska zkrátka nebude pro mě to pravé ořechové, ale Buster Keaton mě svými výbornými nápady a gagy opravdu dostal. Nevěřila bych, jak téměř sto let starý film může být svým humorem tak perfektně nadčasový.

• 14.9.2010  23:23

Tak nějak mě to osobně zabolelo.

• 9.9.2010  21:01

Jelikož Tessa nebyla nikdy vyloženě moje favoritka, tak mě tahle "bonusovka" nijak zvlášť nezasáhla - už jen proto, že mi vadí, jak Tessa pořád fušuje do Sagary. A co se týče vtipu, tak mi to přišlo jako slabý odvar Fumoffu.

• 4.9.2010  23:42

Možná jsem jen nějaká beznadějná romantička, ale s tím koncem se nemůžu jaksi úplně smířit. Sice to na jednu stranu vystihuje celou podstatu seriálu a splňuje vše co má, ale na stranu druhou se cítím jaksi ošizena. Každopádně tomu všemu nemůžu jinak moc co vytknout, protože hlavně druhou polovinu jsem sledovala naprosto přikovaná k obrazovce. Jedině snad ještě Chidoriina hysterie byla někdy pro mě až moc přehnaná, že mi dokonce i přišlo, že ohledně citlivosti si se Sousukem nejsou moc co dlužni :) No a Sousuke...pro toho mám slabost už od začátku, ale čekala (doufala) jsem, že po tom svém "procitnutí" bude třeba pak i smělejší.

• 31.8.2010  19:48
    Fullmetal Panic? Fumoffu (TV seriál) (2003)

Na to, že mě občasný humor v samotném Full Metal Panic! oslovoval pramálo, jsem se u Fumoffu bavila neskutečně! Dvanáct výborných dílů, které jsou pro mě rozhodně o pár stupňů výš než původní FMP. Nevím, co bych měla vyzdvihnout nejdříve, ačkoliv ono se asi ani nejde zaměřit na jednu věc. Snad jen všechny ty hlášky a hlavně...Bonto!!

• 28.8.2010  14:52
    Fullmetal Panic! (TV seriál) (2002)

Nemůžu se stále rozhodnout mezi třemi a čtyřmi hvězdičkami. Sice jsem byla z toho všeho ze začátku značně rozpačitá, ale druhá polovina seriálu už mi nedělala vůbec žádné problémy. Co mě ale docela dost vytáčelo, byly díly bez jakékoliv návaznosti, jen nejspíš pro pobavení diváka, což se bohužel u mě minulo účinkem. Nicméně za geniálního Sousukeho dám čtyři a hned se vrhnu na Fumoffu :)

• 5.8.2010  12:36
    Death Note - Zápisník smrti (TV seriál) (2006)

Neskutečné zklamání. Začátek byl něco naprosto nepopsatelně geniálního. Seděla jsem jen připoutaná k obrazovce a sledovala díl za dílem, protože se prostě nedalo přestat dívat. Light versus L, génius versus génius, to všechno doprovázeno výbornou hudbou. Všechno nabíralo neskutečné obrátky a pak najednou přišlo první zklamání po přibližně 17. díle s nástupem Yotsuby a též díky Mise, která se stala ještě víc nesnesitelnou. Misa měla tak "působivý" charakter, že mě to dokonce donutilo se přestat na Death Note úplně dívat a opět jsem ho pustila až po mnoha týdnech. Nicméně seriál už pak tak jako tak ztrácel kouzlo po každém díle a jakmile se objevil Near, ztratil snad i ten poslední zbytek. L měl takové podivné charisma, i Mello byl něčím zajímavý, ale Near na mě bude vždy působit jen jako přerostlé dítě (což teda i možná byl účel, ale rozhodně mě to do kolen nedostalo). Ke konci se už i objevovaly snadno čitelné chyby a nesmysly a konec samotný byl naprostým podkopáním celého seriálu. Čtyři hvězdičky za první polovinu, nebýt té druhé, dala bych i pět.

• 1.8.2010  17:30

"Vše, co hledáš, lze najít zde. Mezi ženskýma nohama." Tohle bylo něco tak neuvěřitelnýho, že tomu prostě musím dát pět hvězdiček. Čtyři hodiny, které utekly jak dvě (a to mám problém se u filmů celou dobu soustředit!), jsem němě s vytřeštěnýma očima a otevřenou pusou sledovala ty neskutečné výjevy a nevěděla, co si o tom pořádně myslet. A ačkoliv jsem chvílemi měla dojem, že tohle všechno je jen nějaký (ne)povedený vtip, tak to byl naprosto jedinečný zážitek, na který rozhodně jen tak nezapomenu. "Zcvokni se. To tě zachrání." . . . tak nějak, no. EDIT: Po druhém zhlédnutí musím přehodnotit všechny své minulé dojmy. Podruhé jsem se už víc než na (pro mě) chvilkovou absurditu příběhu zaměřovala na tu dějovou dramatickou stránku věci a jsem ještě víc ohromena. V průběhu celého filmu se mi příběh pomalu ale jistě zahryzával čím dál víc do srdce, stejně jako výkon Hikari, který byl naprosto úžasný. A přibližně poslední půlhodina byla přímo mistrovské dílo a za některé scény jednoznačně smekám. Určitě jsem to neviděla naposledy a odvolávám, že těch pět hvězdiček je z velké části za otevřenou pusu a nechápavý výraz. Odzbrojující..

• 11.4.2010  16:45

"Svět je šílenej, ale jsem pyšnej, že do něj patřím!" Svět drog ukázaný ne tou umělečtější (narozdíl třeba od Requiem za sen), ale naopak tou přirozenější cestou, ve které se sami vidíme. Neříkám, že je každý narkoman, ale většina lidí měla nějakou tu zkušenost s drogami a nejde se zkrátka u některých scén nepousmát, protože se v tom nejde nevidět. Pořádně propařený pátek, následné opětovné sobotní sbližování se s realitou a semtam planá rozhodnutí s tímhle životním stylem projednou skoncovat...co mi to jen připomíná? "Nebudem to přece dělat navěky. Jednou nás to přestane bavit..."

• 11.4.2010  02:23
    Klíč (2005)

Typicky americky to začalo, předvídatelně to pokračovalo a alespoň trochu překvapivě to skončilo. A ačkoliv jsem ten konec přece jen nečekala (což ale neznamená, že mě jakkoliv šokoval a tak jako tak nepotlačil znuděné zívnutí), nic to nezměnilo na tom, že jsem se po celý film víceméně nudila, a lacinost z toho všeho sálající mě značně odpuzovala.

• 5.4.2010  18:33
    Equilibrium (2002)

Na jednu stranu je tu moderní svět, ve kterém se ti nejlepší klerici učí bojovému umění, díky kterému pak dokážou předpokládat úmysly a pohyby protivníka, čímž se stávají neporazitelnými. Ale na stranu druhou je tu droga, která vám odepře veškeré emoce, ale její působení je jen nějakých 12 hodin. To snad i v dnešním světě by vyvinuli něco s dlouhodobějšími účinky, nebo by se alespoň o to snažili. Je nám předkládána vize zcela kontrolovaného bezpečného státu, kde je ale úplně jedno, zda si drogu píchnete nebo ne, protože to nikdo v podstatě nekontroluje. Dejme tomu, že někteří obyčejní občané ujdou pozornosti, ale že nejlepší klerik "začne cítit" bez povšimnutí?! Nechci tím odsuzovat náměť, ten je naopak zajímavý (ačkoliv vykradený ze všech možných stran), jen mi vyloženě vadí ta nepropracovanost detailů, protože by se dal sepsat poměrně dlouhý seznam nesmyslů, které se dají ve filmu objevit. Ale Christian je vynikající a tak se nad absurditou toho všeho dají poměrně snadno přivřít oči.

• 21.11.2009  16:14
    Pavouci (2000)

Někdy se vám holt poštěstí a v areálu školy najdete helikoptéru s volně přístupnými uranovými střelami a zachráníte svět... Zbytečná hodina a půl, kdy jsem se střídavě zoufale smála a mlátila hlavou o zeď s jedinou otázkou v mysli: "PROČ, PROBOHA?!" Ať už je Boaz Davidson kdokoliv (krom toho, že tenhle "film" vychází z jeho pera), je to s prominutím tragéd, který se těžce minul povoláním.