hero_bk

okres Blansko
Právník

<< předchozí 1 2 3 4 9 16 24 31
    • 25.5.2020  22:31

Je mi naprostou záhadou, proč Trevor tráví hodiny a hodiny sledováním seriálu, který mu přijde tak neskonale debilní. Počkat... není to tím, že je Slovák?

• 14.5.2020  18:42

Nejslabší epizoda vůbec, jen homo vztahovka...

• 13.5.2020  22:59

O dvě třídy lepší jak první díl: exotická lokalita přidává filmu na atraktivitě, zároveň už známe postavy, děj nepostupuje tak zběsile vpřed, takže je mnohem konzistentnější a soudržnější. Hynek Čermák naprosto skvělý herecký výkon, výborně zvládnutá výprava i kamera.

• 11.5.2020  23:05

Tohle je objektivně horší než Premiér. Premiér je totiž aspoň dostatečně cringe, tohle je jen čirý utrpení. Všechno všechno špatně. Extrémně špatní herci s akvárkem na hlavě, děj není na nule, ale v mínusu, humor neexistuje. Pane Bože, kam Baldynsky klesl...

• 6.5.2020  13:26
    Gangster Ka (2015)

Materiálu v Kmentově knize je spoustu a 100 minut prostě není dostatek prostoru na to, aby ten materiál mohl být převeden na filmové plátno zcela srozumitelně a uceleně. Dostáváme tak značně děravý a zkratkovitý příběh, který je zajímavý pouze tím, že je o Krejčířovi - i když vlastně není, změnou jména dávají tvůrci jednoznačně najevo, že si nechávají licenci ke změně toho, co jim do příběhu nepasuje. Na podívání příjemný film se zběsilým tempem, ale podruhé už to vidět nepotřebuji, a zároveň to ve mně nezanechalo žádné hlubší pocity.

• 27.4.2020  23:17
    Infiltrace: Obchod s duší (TV film) (2020)

Jako základní chybu celé premisy vidím v tom, že ta žena, která obchází ta média, skutečně o dceru přišla, a tak se můžeme jen domnívat, že ty média ji vážně vykořisťují... Kdyby tam šla některá z reportérek a předstírala smrt někoho blízkého, pak bychom skutečně viděli, nakolik jsou ta média schopna vidět a vnímat skutečnou lidskou bolest... Celé je to nastříháno velmi monotónně a udržet pozornost po celou dobu je tak dost náročné. Ačkoliv mám blíže k duchovnu, než ke kočkám, předchozí díl o kočkách mě teda zaujal mnohem víc.....

• 21.4.2020  16:58

Spoilery! Velmi zajímavý film, který ve mně zanechal hluboké dojmy - a musím říct, že jsem ho pochopil zcela odlišně, než jiní zde v komentářích, proto se zde rozepíšu podrobněji. Film je potřeba vnímat po "Lynchovsku", tedy že to, co vidíme, nemusí být realita. Všechno nasvědčuje tomu, že je jen jeden Antonio Pisapia, a to zpěvák - fotbalista Antonio, "jmenovec", je jen jeho alter ego, které má ve své hlavě, což je podněcováno neustálým "vylágrováváním" mozku drogami. Tomu nasvědčuje takřka dokonalá ekvivalence jejich osudů - oba zároveň jsou na vrcholu své kariéry, oba si ve stejném okamžiku prodělají tvrdý pád (zranění/trestní stíhání), oba se poté jen marně snaží dostat ke své předchozí slávě. Když Tonyho opustí jeho manažer ("kvůli jinému"), Antonia opouští manželka (kvůli jinému). Tomu, že fotbalista existuje jen v hlavě Tonyho, napovídá i to, že fotbalový fanoušek Sorrentino se snaží publiku namluvit, že fotbalisté Neapole snad hrají v červených dresech, na (ne)maškarní přijde Antonio v dresu Juventusu (tj. úhlavního rivala - to by kovaný Neapolák neudělal, je to jakoby si u nás kovaný Baníkovec měl obléci dres Sparty), jeho neotřelé taktiky znějí spíše tak, jako by je vymýšlel někdo, kdo fotbalu rozumí jen velmi málo, Antonio v celém filmu nikdy fotbal přímo ani nehraje, ani netrénuje, s výjimkou tréninku, na kterém je zraněn. Na "(ne)maškarním" je patrná nevůle Antonia k sexu - promítají se negativní zážitky, které následovaly po styku s nezletilou. Mým subjektivní pocitem, který jsem už nijak neověřoval, je i to, že Antonio dostával ve filmu nejvíce prostoru poté, co se Tony dostal do drogového rauše. Neexistenci dvou Antoniů Pisapiů nasvědčuje také to, že se nikdo nepozastavuje nad shodou jejich jmen, a to i tehdy, když si je pozvou týden po sobě do stejného televizního pořadu. Rozdvojení osobnosti Tonyho napovídá i to, že když smlouvá o honoráři za televizní pořad, požaduje ne tři miliony, ale šest milionů lir, tj. dvojnásobek, odměnu "za dva". V závěru, kdy se Antonio zabije, jedná se ve skutečnosti o rozhodnutí Tonyho skoncovat s drogami a postavit se čelem ke svým hříchům. Ve chvíli, kdy Tony skončí s drogami, Antonio přestává existovat - mizí onen "přebytečný člověk", a existence Tonyho se vrací do normálu.

• 18.3.2020  22:36
    Parádně pokecal (2014)

Vypil jsem u toho filmu tři piva a furt jsem si připadal moc střízlivej. Naprostá sračka s amatérskou kamerou, otřesnýma hereckýma výkonama, neuvěřitelně debilními dialogy a navíc bez pointy.

• 10.2.2020  21:04
    Malé ženy (2019)

Šel jsem do toho po pravdě značně předpojatý. Očekával jsem stejnou fádní nudnou romanťárnu, jako byla Nit z přízraků (u mě odpad). Byl to poslední film, který mi zbýval zkouknout před vyhlášením Oskarů z hlavní kategorie, a ačkoliv jsem si byl stoprocentně jistý, že toto vítěz nebude, přišlo mi zajímavý po letech zase mít možnost srovnat všechny nominované filmy. První půl - tři čtvrtě hodinu jsem se neskutečně nudil a kladl jsem si hlubokou otázku, proč takové filmy vůbec vznikají. Postupně se to ale rozjelo a nakonec musím říct, že se mi ten film vlastně dost líbil - a z tohoto subžánru (holčičí kostýmní romantický drama) je to asi to nejlepší, co vzniklo. Greta Gerwig umí - dokáže mě zaujmout i u filmů, které by mě podle anotace vůbec neměly bavit. Z hereckých výkonů musím vyzdvihnout jako vždy skvělou Saoirse Ronan, Timotheho Chalameta i nový objev Florence Pugh. A Oskar za kostýmy naprosto zasloužený.

• 17.1.2020  21:27

Nebavil jsem se. Pár humorných scén ("O co jsem přišel?" - "No, jen jsme si tu zaheilhitlerovali s mladým, pak jsme heilhitlerovali vám a nakonec tomu, co přišel s váma."), pár silných scén (zásah Gestapa, u toho se atmosféra dala krájet), a jinak celkem vata... Přišlo mi to hrozně neautentické, to vůbec nebylo nacistické Německo, ale zkreslená americká představa o nacistickém Německu od někoho, kdo nemá o historii a vůbec o Evropě ponětí. Nebudu si stěžovat na angličtinu, beru to prostě jako dabing, kdybych se díval na český dabing, tak budou mluvit česky a taky mě to nebude rušit... Samozřejmě to ve mně zanechalo nějaké pocity, ale jako film se mi to prostě moc nelíbilo.

• 17.1.2020  12:40

Slintal jsem blahem. Každý záběr i každý dialog naprosto vymazlený, výborný scénář, popkulturní odkazy, no prostě naprostá dokonalost.

• 2.1.2020  21:23

Komedie, ve které není jediný vtip. Hledání, které není hledáním. Hezky natočené plytké nic.

• 24.12.2019  20:33

Po mnoha a mnoha letech zase jednou vynikající, vtipná, povedená pohádka!

• 23.12.2019  09:20

První půlku jsem si naprosto užíval - výborný příběh, Rey konečně začala používat sílu (souboj s Kylo Renem o transportér!!), scéna na základně First Order, všechno byla paráda... Ve chvíli, kdy se Rey dozví, kdo vlastně je, se všechno začíná kazit. Zkáza je pak dokonána v nesmírně debilním souboji na troskách Hvězdy smrti. Závěrečná bitva nedává vlastně vůbec smysl. Vizuálně poměrně solidní pokoukání, ale ty odkazy na jiné filmy hraničí až s vykrádačkami: úvodní scény Matrix, rozbouřené moře na Endoru - Interstellar, přílet "amatérské" flotily do závěrečné bitvy Dunkirk, celá planeta Exogal připomíná vizuálně Mordor, líbačka mezi Rey a Benem jasná Šípková Růženka, závěrečná objímačka je jak z Harryho Pottera... a tak bych mohl pokračovat. E8 byla parádní, tohle byl vskutku průser. Přitom ten příběh šlo mnohem lépe zakončit: kdyby Rey kuchla Palpatina, spojila by v sobě obě strany síly, stala by se vůdcem Sithů i Jediů a v míru by vládla celé galaxii...

• 23.12.2019  09:12

V podstatě průměrný film s několika vynikajícími scénami (úvod, hádka, soud atp.), výbornou kamerou (detaily do obličejů při hádce) a naprosto fenomenálním Adamem Driverem. Tak nějak doufám, že se to podaří protlačit aspoň na týden do kina v L.A., aby mohl Driver vyfásnout nominaci na Oscara.

• 21.11.2019  21:58

Depešáky žeru od mala, ale tento film mi prostě nesedl... Samotný koncert tvoří menší část filmu a zbytek jsou kecy, které z poloviny vůbec nesouvisí s kapelou. Opravdu mě nezajímá, jaká je pozice LGBT komunity v Brazílii nebo jestli je rasismus na amerických středních školách. Kolumbijská cover kapela mi trhala uši, takže ve chvíli, kdy tam přestříhli cover v půlce refrénu Everything counts, tak jsem měl sto chutí odejít z kina a jeden divák nedaleko ode mě to vážně udělal. Příběh paní, která si nepamatovala nic, jen písně od Depeche Mode, mi přišel vyfabulovaný - amnezie přece nefunguje tak, že zapomenete i mluvit a psát... Písniček zaznělo v celku tak možná 5, a proto tak nízké hodnocení.

• 10.11.2019  21:06

První půlku filmu jsem byl nadšený, ale jakmile přišel ten "nečekaný zvrat", který mi vlastně přišel, jako pro člověka, celý profesní život řešící mezilidské vztahy, očekavátelný, šel celý film do kopru - premisa, zápletka, smysluplnost, logika...

• 4.11.2019  22:17
    Trhlina (2019)

Kniha Trhlina mě hluboce zasáhla, několik měsíců po tom, co jsem ji dočetl, jsem ji doporučoval všude, kudy jsem chodil. Proto jsem byl na film hodně zvědavý, ale relativně dlouho jsem se mu vyhýbal, protože jsem tušil průser. Zbytečně. Jasně, je to svým způsobem zkratkovité, protože 110 minut prostě nemá tolik prostoru, jako 300 stran, ale až na některé detaily si nemůžu stěžovat. Kvalitně budovaná atmosféra, kvalitní hororové prvky (světla Jeepu v lese! moje oblíbená pasáž, u které jsem se u knížky málem posral). Stopáž kolem tří hodin a lepší rozpracování některých motivů by tomu samozřejmě slušela mnohem víc :)

• 30.10.2019  22:06

Vynikající epizoda a očekávaný vrchol celé cesty a celého seriálu. Doslova.

• 16.10.2019  09:26

What the fuck, vole. Konečně pořádný Neužilův herecký koncert, zápletka se rozvíjí ve více liniích než jen "Hrouzek je ve Slavii a my ho tu nechceme". Zatím nejlepší epizoda - na skvosty první série to nemá, ale už je to na dobré cestě!

• 9.10.2019  23:23
    Premiér (TV seriál) (2019)

Tommy Wiseau ve srovnání se Soukupem píše skvělý scénáře a je naprosto vynikající herec.

• 24.9.2019  12:54

Hodně, hodně slabé, příliš naředěné, příliš se soustředící na okolnosti cesty než na cestu samotnou...

• 18.9.2019  23:26
    Mládí (2015)

Vlastně to o ničem nebylo, ale krásně se na to dívalo.

• 16.9.2019  19:59
    To se ví (TV pořad) (2019)

Otřesně prkený moderator, příšerný Háma, hosti, kteří se snaží hláškovat... Myšlenka dobrá, provedení velmi slabé. Přesto to nevidím jako tak ultratragicky, občas se zasmát dalo :) hvězdička navrch za vysvětlení, že sběr víček je k hovnu.

• 20.8.2019  07:41

Velmi, velmi špatné. Tenkrát v Hollywoodu se veze na vlně zbožňování Tarantina, čemuž odpovídá hodnocení zde, vyprodaná kina, ale ne kvalita filmu. Co mám tak rád u Tarantina? Absurdní dialogy (nejsou), vypointované rádoby zbytečné scény (nejsou), nechronologii vyprávění (velmi v omezené míře, pár flashbacků), dějové zvraty (NEJSOU). DiCaprio a Pitt hráli výtečně a musím ocenit odvahu režiséra obsadit dvě takové superhvězdy do rolí hvězdy a jejího dubléra. Ale tím to tak nějak končí. Nebudu se rozplývat na Margot Robbie, která prostě nedokázala překonat roli štětky z Vlka z Wall Street, tudíž ji nedokážu brát vážně jako wannabe "nevinnou" postavu. Slibované velkolepé "půlhodinové" finále trvalo asi 5,5 minuty, a byť to bylo skvostné, ze 162 minut je to dost málo. Tento film je natočen pro Američany a pro fajnšmekry šedesátek. Já jsem viděl amerických šedesátkových filmů asi 15 a seriál ani jeden. Takže nejsem cílovka. Tarantino je můj nejoblíbenější režitsér, a přesto, možná právě proto tvrdím, že tento film je velmi, velmi špatný.

• 13.8.2019  08:36
    Slender Man (2018)

Tři slepice jdou do lesa vyvolávat bubáka, aby jim vrátil čtvrtou slepici, protože jim anonym na internetu řekl, že to bude fungovat. Zároveň jim anonym na internetu taky řekl, že se nesmí dívat. Proto si zavážou oči. Ve chvíli, kdy se bubák blíží, si jedna ze slepic sundá pásku přes oči. Další dvě slepice si také sundají pásky přes oči a běží ji přesvědčit, že si má nasadit pásku přes oči zpátky. A takhle debilní je to pořád.

• 17.6.2019  21:00
    Uloupené Kosovo (TV film) (2008)

Po Balkáně jsem něco procestoval. Vlastně jsem projel všechny státy, s výjimkou Kosova, kam jsem se neodvážil, protože mám svoje ledviny. Všechny tamní národy jsou moc milé, pohostinné a... podobné. Moc nerozumím, odkud pramenila nenávist mezi Srby a Chorvaty, když já tam žádné velké rozdíly, kromě náboženství nevidím. Ale... pak jsou tu Albánci. Naprostý odpad mezi lidským druhem. Albánie je neskutečná stoka. Kanalizace svedená do příkopů, nefunkční infrastruktura, všude smrad, špína, úplatky, hnusný jazyk a neuvěřitelný nacionalismus. Takže tento dokument zcela odpovídá tomu, jaký pocit jsem empiricky získal ze svých cest po Balkáně. Albánie patří vymazat z mapy světa a Kosovo vrátit Srbsku.

• 9.6.2019  19:29
    My (2019)

Přiznám se, po cca hodině a čtvrt jsem to vypnul. Dal jsem tady na CSFD odpad a začal si číst komentáře. Přečetl jsem si cosi o zvratu zhruba ve třech čtvrtinách, nedalo mi to a šel jsem si přečíst plot na wiki. Přečetl jsem si jednu větu v ději poté, co jsem to vypl a zase jsem to zapl, s nadějí, že to vlastně nemusí být tak špatný. Nebylo to TAK špatný, ale pořád to bylo dost špatný.

• 24.5.2019  08:38

Look how they massacred my boy. Můžeme se prosím tvářit, že osmá série nikdy neexistovala? Tohle má být to velkolepý finále? Na 80 minutách musí tvůrci uzavřít celý seriál, načež uzavřou asi 10 % dějových linek během cca 15 minut čistého času a zbylých 65 minut se NIC NEDĚJE. Čiré utrpení.

• 14.4.2019  22:29
    Teorie tygra (2016)

Komentáře, které mluví o tom, jak moc je tento film "mysogynní", dokazují, jak moc je tento film potřeba, že by se měl pouštět i ve školách jako výukový materiál.

<< předchozí 1 2 3 4 9 16 24 31