hero_bk

okres Blansko
Právník

<< předchozí 1 2 3 4 8 15 22 29
    • 5.3.2018  22:48

Závěrečný "dabing" v dešti na ulici asi nejsilnější scéna celého seriálu.

• 4.3.2018  18:55
    Borgman (2013)

Funny Games NL

• 3.3.2018  23:22

Výborné střihy a spád, cením i nadčasovost. Na druhou stranu už to chvílemi nebyla fantasy, ale fantasmagorie, a efekty byly dost přepálený...Bavil jsem se však královsky, takže hezké 4*

• 25.2.2018  13:48
    Nit z přízraků (2017)

Naprosto zbytečný film o romanci dvou extrémně nesympatických lidí, bez děje, bez zvratu, bez ničeho. A to jsem to fakt dokoukal dokonce. Btw, ten název beru jako klamavou reklamu, protože jsem čekal aspoň trochu nějaké mystiky, kterou jsem rozhodně nedostal.

• 24.2.2018  14:13

Podobně zbytečný a bezobsažný film jako Spotlight, přeci jen ale víc soudržné a aspoň trochu zahrané. Hanks ani Streepová však nemají moc prostoru předvést cokoliv ze svého herectví, protože je to tak čistá konverzačka, že kdyby se z toho udělalo scénické čtení, tak vlastně o nic nepřijdete. Pro Američany možná (ale jen možná) důležitý zvrat v politickém vývoji, pro Moraváka obšírný popis naprosto nezajímavých událostí.

• 10.2.2018  13:18

Výborné doplnění Dunkirku z druhé strany Lamančského průlivu. Gary Oldman jako Churchill naprosto vynikající. Každá scéna má svůj smysl, je vyladěná do posledního puntíku. Jediné, čím film možná trochu trpí, je jeho doslovnost, jeho dokumentárnost. Stejně jako Králova řeč se soustředí na pozadí důležitých projevů, které jsou vrcholem filmu, tím se však ztrácí jakýkoliv moment překvapení. Celkově však velmi slušné pokoukání :)

• 9.2.2018  20:48
    Dej mi své jméno (2017)

Film zábavný zhruba tolik, jako návštěva archeologického muzea. Nuda, plytké dialogy, samoúčelné střídání třírůzných jazyků v jednom rozhovorů, vyprávění příběhu odnikud nikam. Většina scén zbytečných, děj nikam neposunujících. Po 40 minutách film zrychlen, po hodině vypnut.

• 4.2.2018  23:20
    Lady Bird (2017)

Sympatický film o dospívání, ale nevím, co je na něm tak výjimečného, aby byl nominovaný v hlavní kategorii Oskara. Jasně, výkon Saoirse Ronan excelentní jako obvykle, ale tím to končí. Slabší čtyři hvězdičky. Mimochodem, moc nechápu, jak můžou mít dva bílí lidé za syna Mexikánce.

• 4.2.2018  22:37

Koncept filmu extrémně trpí tím, jak brzo po volbách vychází a tedy, že musí být funkční při vítězství kteréhokoliv kandidáta. Mimochodem, je vtipné, že Fischera (který nakonec skončil na třetím místě) vůbec neřešili :D Tvůrci tak můžou být rádi, že neprošel do druhého kola, protože to by jim ten koncept dosti narušila. Spousta inteligentního humoru, spousta vulgarit. Celkově je však Tonda Blaník dost karikaturou vyhnanou do extrému - takový Lavi české politiky.

• 24.12.2017  18:28
    Sedmero krkavců (2015)

Issová tak nechutně přehrává, že je to prostě nekoukatelný...

• 22.10.2017  14:53

SPOILERY: První cca tři čtvrtě hodina docela funguje, příjemný herecký výkony, krásný přírodní scenérie. ALE: Od příchodu do srubu se film zvrhne v grotesku. Hlavně to, že protagonistům asi dva týdny trvá, než jim dojde, že ke srubu nejspíš povede cesta. Závěr, který by tento film vytáhl z balastu, by bylo úmrtí Idrise Elby po scvaknutí pasti v lese (Kate Winslet by nestihla sehnat pomoc a umrzla by), nebo aspoň utnutí filmu po setkání Idrise Elby se snoubencem Kate Winslet v nemocnici. Stačily by tři dobře zahrané pohledy a vše by bylo jasné. Závěrečná čtvrthodina bylo klišéovité romantické utrpení.

• 24.9.2017  18:20

Jedna z TOP5 epizod!!

• 11.9.2017  23:10
    To (2017)

Výborně napsané postavy, skvělý casting a smysl pro detail... jen je škoda, že byl příběh vyprávěn lineárně, narodil od úžasně nelineární knihy - jenže to by asi film nevzládl... Něco mezi 4* a 5*, ale přikláním se spíš k vyššímu hodnocení :)

• 26.8.2017  23:54

Viděno v brněnském planetáriu a teda... celkem to změnilo můj pohled na to, co nás obklopuje!

• 21.8.2017  20:44

Dost možná nejlepší epizoda seriálu vůbec!

• 29.7.2017  00:42

Být to ještě o trochu tmavší, mohla by to být rozhlasová hra.

• 8.7.2017  11:12

Prostě jsem to Klusákovi nevěřil, přišlo mi to příliš moc jako vykonstruovaný. Samozřejmě některé scény jako koncert Ortelu "já bych si taky zahajloval" nebo Osvětim mají svoji sílu a o jejich autentičnosti nelze pochybovat, ale všechno, co se dělo doma, tomu nevěřím - ta realita je upravená tak, aby se to hodilo do filmu a aby se exhibicionista Dalibor mohl předvést celému národu.

• 8.7.2017  11:07

Řemeslně naprosto precizní, skvělý film. Po celých 128 minut to má výborný spád a nestihne to vůbec nudit. Na druhou stranu, obsahově s tím ale vůbec nesouhlasím - myšlenkami jsem souznil s farářem, který jako jediný ve filmu mluvil smysluplně. A po filmu jsme šli na burgera, abych kusem masa trochu přebil poselství toho filmu.

• 8.7.2017  11:02

Sluneční stát aneb jak by to dopadlo v Adamově, kdyby tam byly doly a neměli jsme Klause, který nám zařídil slušnou transformaci. Po pravdě jsem si to dost užil, každý záběr má svoji jedinečnou kompozici a i když něco bylo zdlouhavější, tak všechno mělo svůj smysl.

• 8.7.2017  11:01
    Hora (2016)

Chlápek tři čtvrtě hodiny mlátí palicí do šutru, u toho vzdychá jako tenistka na kurtu a nic jiného se neděje. Dokonalé přenesení utrpení postavy na diváka. Samotný film moc smyslu nemá, ačkoliv potenciál tam byl. Jenže se nedozvíme nic - proč je hlavní hrdina uvězněný pod horou, proč ho považují ve městě za kacíře, prostě vůbec nic. Nezapomenutelný kentus.

• 8.7.2017  10:58
    Listopad (2017)

Poslední film, který jsem letos ve Varech viděl - to nejlepší na konec. Vynikající estonská parafráze Kytice a Máje, banální love story na pozadí estonských mýtů, s vynikající atmosférou, skvělou prací kamery a výbornými hereckými výkony. Nechybí ani černý humor, samotný příběh také není natolik přímočarý, jak by se mohlo zdát. Prostě pecka.

• 8.7.2017  10:56
    Lublaň - Mnichov 15:27 (studentský film) (2016)

Tu anotaci psal někdo, kdo měl hodně velkou představivost, nebo si ji psala sama režisérka, protože nic z toho tam vůbec není. Borka chodí 42 minut po městě, kouká do zdi, kouká na vlaky, kopíruje si břicho a TOČÍ S LAMPOU. Myslím, že množství lidí, kteří odešli z sálu, je pro paní režisérku dostatečný feedback, aby už netočila, nebo netočila takto.

• 18.6.2017  20:16

Nechutná ateistická agitka.

• 21.5.2017  12:52
    Vyšehrad - Máma (E07) (epizoda) (2017)

Po dvou tragických dílech zase trošku návrat do formy.

• 11.5.2017  22:59
    Vyšehrad - Charita (E06) (epizoda) (2017)

Příšerný. Kdeže ten vtip z prvních dílů je.

• 25.3.2017  22:10
    Modrý kód (TV seriál) (2017)

Svým způsobem geniální věc, jelikož to bylo tak příšerný, že jsem nevěřícně koukal skoro na celou epizodu. Scenáristické lapsy jsou tak obrovitánské, že to nemá obdoby. Nejlepší byla ta nevěra se ženou od švagra - takže jeho milenka byla jeho sestra? Cimrman hadr.

• 21.3.2017  22:57

Dokonalost.

• 11.3.2017  23:48
    Rozpolcený (2016)

Na Shyamalana dost slabý. Takřka bez zvratů a bez pořádné pointy. Taková The Visit byla mnohem lepší! Z filmů od Shyy bylo horší snad jen Po konci země (Avatara jsem neviděl)... Čekal jsem mnohem víc. Na druhou stranu: výkon McAvoye je fenomenální! Určitě si měl vysloužit minimálně nominaci na Oskara, protože to, jak zahrál tolik různých postav, to je neskutečné!

• 26.2.2017  19:32
    The Man in the High Castle (TV seriál) (2015)

10 dílů první série mi zabralo 13 měsíců. To myslím přesně vystihuje zábavnost tohoto díla... Nezáživné, nesympatické postavy, jako celek vlastně nedávající smysl. Druhá série by mi trvala asi další rok, takže se jí asi vzdám úplně.

• 19.2.2017  22:35
    Lion (2016)

Jednoduchý, přímočarý a prvoplánový. Průměr.

<< předchozí 1 2 3 4 8 15 22 29