hero_bk

hero_bk

Jiří Mrázek

okres Blansko
Právník

6 bodů

Moje oblíbené filmy

 • poster

  Nuda v Brně (2003)

 • poster

  Rivalové (2013)

  Neuvěřitelně krásný a silný film o nejkrásnějším sportu světa. Dva silné charaktery podané tak, abyste mohli fandit kterémukoli chcete. Krásné záběry, které v ostrém přenosu ze závodu neuvidíte. Skvělá práce s kamerou, s detaily, se zvukem, brilantní herecké výkony atd. Půjdu znova. Po 2. shlédnutí: Měl jsem husinu, i když jsem přesně věděl, co se stane, hltal jsem každý záběr, každý detail a kochal se neskutečnou propracovaností tohoto filmu! Pevně věřím, doufám v Oskara za nejlepší film. Protože když ne tohle, tak co?

 • poster

  Počátek (2010)

  Nolanovi se podařily dvě dost neuvěřitelný věci: Zaujmout mě na 148 minut tak, že jsem hltal děj a vůbec nepomyslel na čas a při závěrečných titulkách jsem si řekl: To už je konec? Za druhý ve mě film vyvolal řadu otázek, takže jsem o něm přemýšlel až do teď (koment píšu zhruba 20 hodin po shlédnutí filmu) a jen tak na něj myslet nepřestanu. Nabízí se porovnání se dvěma jinými skvělými filmy: Matrix a Prokletý ostrov. Dá se říct, že Počátek je Matrixem nového tisíciletí, ať už originalitou, nápadem, provedením či efekty a oba filmy jsou rozhodně (narozdíl od pseudotrháku Avataru) milníky kinematografie. Srovnání s Prokletým ostrovem se nabízí za prvé v tom, že v obou filmech je v hlavní roli DiCaprio (to ovšem není důvod pro srovnání), ale taky proto že si vyčítá smrt své manželky a oba filmy uzavírá neurčitý konec. Na tento film ovšem jen tak nezapomenu a velmi rád se na něj podívám znovu. Rozhodně ale poputuje do mojí Top 10.

 • poster

  Pulp Fiction: Historky z podsvětí (1994)

 • poster

  Sin City - město hříchu (2005)

  Asi jedinej film podle komiksu, kterej se mi líbil, protože jinak komiksovejma filmama pohrdám... Tohle je ale výjimka, ať už kvůli obsazení, režii nebo úchvatnýmu grafickýmu zpracování. Tenhle film putuje do mé TOP10, protože celej film jsem koukal s otevřenou hubou a nemohl jsem se odtrhnout! Nemůžu se dočkat dvojky!

 • poster

  Znamení (2002)

 • poster

  Matrix (1999)

 • poster

  2001: Vesmírná odysea (1968)

  Tohle se nedá popsat, tohle se musí vidět!!!

 • poster

  Pan Nikdo (2009)

  Sympatickej mix Butterfly effectu, Lola běží o život, Matrixu, Návratu do budoucnosti, Počátku, ale přitom dokáže být film pořád dostatečně originální. Výborné obsazení, všechny tři osudové ženy jsou krásné, Jared Leto hraje výborně ve všech rolích, které ve filmu má. Celý film dává kupodivu smysl, ačkoli se střídají smysluplné scény s nesmysluplnými ve zdánlivě nesmysluplném sledu. Výborná hudba, ačkoli je její velká část nepůvodní, krásně dokresluje každou scénu ve které se objeví. Spoilerové P.S.: Taky bych si vybral Annu :)

 • poster

  12 opic (1995)