Sauna (2008) odpad!

Bože můj, pochopil to někdo? Ani výborná lokace nedokáže tenhle film vytáhnout z bažiny, ve které je...

Jednotka příliš rychlého nasazení (2007)

Dokud se film drží v mezích reality, jedná se o perfektní zábavu, ale v okamžiku, kdy "rada kapucínů" odkryje všechno, co udělala, stane se z filmu definitivně totální šílenost. Nemám rád prvoplánovou akci a tady jí bylo víc než dost. Celkově mám ale z filmu dobrý pocit kvalitně stráveného večera.

Albertův odkaz (2009) (TV film)

Netradiční, leč méně zábavná road movie, ve které se tohle vlastně ani zas tak moc neděje. Odpočinkový film na výplň mezi lepšími kousky.

Vodní svět (1995) odpad!

Cca po hodině jsem znechuceně vypnul, neboť se na obrazovce nedělo vůbec nic, co by mě neubíjelo svou demencí... Zamyslete se - aby byl celý svět pod vodou, musel by být zaplaven do výšky 9 km, poněvadž voda se rozlévá rovnoměrně (plus mínus), a tak kdyby měla být odkryta nějaká pevnina, musely by to být Himaláje, a ne nějaká tropická krajina (vyčteno z komentářů). Za druhé si uvědomme, jaké počasí panuje v dnešní nadmořské výšce 9 km - řídký vzduch, zima, nehostinno. Ve filmu je neustále krásné počasí, panují vysoké teploty a tak dále... Poslední věcí k nadmořské výšce je toto: aby se zvedla hladina moří o 9 km, muselo by na pólech být 4,5 miliardy kubíků vody. Kde by se tam vzaly? A tak celý tenhle film hodnotím stejný odpadem jako toho, kdo vymyslel zápletku filmu.

Carrie (2002) (TV film)

Poměrně kvalitní adaptace podprůměrné Kingovy předlohy ztroskotává ne až tak na laciném televizním zpracování, ale na obsazení samotném. Angela Bettis je asi nejotřesnější ženská, co jsem kdy viděl, a tak mi tam naprosto chyběla ta proměna mezi původní Carrie a Carrie na plese... To ji nemohli třeba aspoň trošku nalíčit a poslat ke kadeřníkovi? Za druhé se mi do role hlavní záporačky absolutně nehodila moje milovaná Emilie de Ravin, která se mnohem lépe hodí na roztomile kladné role, i když i tady dokázala hrát svini, ale prostě se mi na roli Chris ani trošku nehodila. Celkově z toho vychází průměrný televizní horor, který bude brzo zapomenut (jestli už teď není).

Krajní meze (1995) (seriál)

Lindo, to není Derek, to je dům!! Některé díly jsou výtečné, ale některé jsou vyloženě směšné, třeba když zdi domu požírají lidi atd. Celkově průměr na 3*.

Zvuk hluku (2010)

Pro člověka jako já, který si celý den vybubnovává různé rytmy prostřednictvím různých předmětů (většinou teda jen prsty a stolu) je tento film něco neuvěřitelného! Celou dobu jsem se neuvěřitelně bavil originalitou a bizarností jednotlivých vystoupení. Je sice pravda, že kvalita jednotlivých hudebních vystoupení se postupně snižuje, ale Warnebringova závěrečná světelná symfonie je zcela geniální. I motiv Warnebringovy hudební hluchoty se mi opravdu líbí, ač je absurdní a bizarní. Jeden z nejlepší filmů, co jsem kdy viděl!

Lijavec (1997) (divadelní záznam)

Seminář je skvělej, hra je tentokrát slabší. Ale i tak se najdou legendární hlášky :)

Lovec trolů (2010)

Norský Blair Witch? Ale kdeže! Mnohem působivější a originálnější. První záběr na trola mě usadil do křesla a od té doby jsem v podstatě pořád jenom zíral. Norská kinematografie opět nezklamala :)