fctp

okres Blansko

2 body

<< předchozí 1 2 3 4
    • 11.10.2017  11:31

Jeden z mnoha případů, kdy obsah vítězí nad formou. Filmařsky naprostá katastrofa, amatérské, místo podivné záběry s rozmístěním detailních záběrů, bílé titulky před bílým pozadím, obsahující nespočet gramatických chyb... Ale na to se teď nehraje, obsah filmu je mnohem přednější. Nezbývá než jen doufat, že se film před volbami rozšíří co nejvíce a zapůsobí tak, jak se od něho očekává. Přesto se obávám, že značné množství Babišových oveček se ovlivnit tímto dokumentem nedá a budou na všechny záležitosti nadhazovat řadu pochybností. Fakta jsou ovšem vševypovídající - a chraň Bůh naši zemi, pokud se tento čobol stane premiérem.

• 4.9.2017  10:51
    Zakázané uvolnění (2014)

Z podobných filmů získávám neuvěřilnou zlost, zároveň se mi ale chce brečet. Vydržel jsem asi nějakých 50 minut, když jsem se hodně, ale opravdu hodně přemáhal. Nevím, jestli se Hřebejk už zbláznil, protože kvalita jeho filmů klesá opravdu šokujícím tempem, ale na toto se nedalo dívat - rádoby vtipný humor na úrovni Kameňáků v podání neuvěřitelně zvrácených a odporných postav, které máte už po deseti minutách chuť zabít (zejména tu nevěstu), o odporném a jakémsi divném interiéru se raději nebudu dále zmiňovat. Vrchol všeho ovšem je, když největší homosexuál české kinematografie Sokol neustále někomu nadhazuje, že je buzna, když jí je vlastně on sám. Neuvěřitelný zážitek přecpaný tolika "chytrými a logickými" dialogy - proč to neskončilo 7-2, takový normální výsledek? To snad není možný...

• 28.8.2017  19:54

Během zhlédnutí jsem se mohl jen těžko ubránit dojmu, že film vznikl jaksi zbytečně a děj posune jen stěží někam dál. Zas takový propadák to nebyl, na Trainspotting se dívat dá a podívaná je to i celkem příjemná s mnoha světlými momenty - a Markův zběsilý dvouminutový monolog na téma "vyber si život" mi vyrazil dech.

• 13.7.2017  21:46

Po zhlédnutí filmu mi přišlo divné, proč ostatní lidé vycházející z velkého sálu v Thermalu nemají v puse cigaretu. Poctivě vykreslená atmosféra zkorumpovaného káhirského prostředí, kontrastu bohatství a chudoby atp. A nechybělo i pár vtipných narážek na tu těžko uvěřitelnost chamtivost, zejména ostatních policistů... Hm, nechcete někdo spočítat do zajímavostí, kolik těch cigaret vykouřil?

• 13.7.2017  18:09
    Chibula (2017)

Skupina třinácti mužů (na začátku, poté jich časem ubývá) putuje gruzínskými horami, kde společně s prezidentem unikají před nebezpečím během občanské války. Někde se usadí, potom ovšem zjistí, že se o jejich pobývání na určitém místě ví, proto musí pokračovat někam dál. Takhle by se dal stručně vyjádřit obsah filmu, jen s tím, že tento scénář se opravdu neopakuje jen jednou či dvakrát, nýbrž snad osmkrát. Gruzínská kinematografie sice nezklamala, na film se koukalo dobře, po technické stránce nemám co vytknout, dokonce jsem se i něco přiučil z historie, jen ten stále opakující se mustr trošku lomí filmu vaz.

• 13.7.2017  18:05
    Neústupný (2017)

Hodně silné drama, kde pravidla fungují tak trošku jinak a kde zkrátka nemůžete nefandit hlavnímu hrdinovi. Na snímku mi přijde zajímavé zobrazení východní kultury - jsem si jistý, že kdyby se něco podobného natočilo v evropských či amerických podmínkách, žena by svého muže po takovém chování a mnoha problémech opustila a rozvedla se s ním. V muslimském světě to ale funguje jinak. Moc zajímavé, během dvou hodin se divák nemůže nudit.

• 13.7.2017  18:03
    Western (2017)

Film s pomalým plynutím děje, který sice neurazí, ale také nenadchne. Trošku mi přijde líto, že se navzdory narůstajícím problémům a neshodám nepodařilo využít plně potenciálu k vyobrazení pořádného konfliktu, pak by se bylo opravdu na co dívat. Na co se ovšem nedalo dívat, resp. co se nedalo poslouchat, byl poněkud zvláštní argot němčiny v dělnické podobě - kdy něco jako artikulace je cizí slovo. Proto jsem v mnoha případech titulky uvítal, bez nich by to bylo celkem i náročný.

• 11.7.2017  14:09

Rekviem za paní J. nabídlo slušnou podívanou, plnou absurdních a úsměvných věcí a záležitostí (takže intertextualita na Kafku na nejvyšší možné úrovni), zejména peprný slovník mladší dcery mě dost bavilo číst. Špatné bylo ale zpracování (pokusu) sebevraždy - nikdo teď neví, co se stalo, resp. proč to neproběhlo. A v případě, když se jedná o klíčovou scénu z filmu, ke které směřujete 90 minut, to docela vadí.

• 11.7.2017  14:04

Další důkaz, že současná gruzínská kinematografie je velmi kvalitní a má co nabídnout. Škoda jen nedotaženosti a nicneříkajícího konce, v tomto případě je škoda, abych si zbytek příběhu dokreslil jen na základě vlastní představivosti.

• 11.7.2017  13:59
    Srdečné pozdravy z Kropsdamu (studentský film) (2016)

Trochu je mi záhadou, kde vlastně vznikne ve filmu konflikt - vždyť Lammert si dá před dům ceduli jasně sdělující názor proti elektrárnám. A na začátku, jak si ochutná jejich dort, to bych chápal z kontextu spíše jako symbol opovržení, takové "aspoň abych něco z toho tady měl". Kromě těchto nejasností už mohu najít jen slova chvály, jedná se o výborný film, ze kterého jde v některých momentech až mráz po zádech. Všemu dodává takovou zvláštní atmosféru i nevšední kamera, která vše snímá z ptačí (v tomto případě holubí) perspektivy. Proto byl konec filmu tolik působivý.

• 11.7.2017  13:53

Ať mi ještě někdo řekne, že francouzština je hezký a libozvučný jazyk. Vždyť ta Angelique dokonce jednou zachrochtala! Zajímavý realistický výlet do nepříliš bohatého a elegantního francouzského prostředí, jak je nám představováno až vnucováno z většiny filmů.

• 11.7.2017  13:48
    Na červenou (2016)

Bravo! Kdo by čekal, že nejlepší projekce, kterou ve Varech letos navštívím, bude krátkometrážní. Natolik jednoduchá zápletka, přesto se divák dočká tolika rozpracování osob, jejich aktuálních starostí a rozpoložení. Ani o humor není nouze, viz některá předjíždějící "vozidla" či meloun zaseklý mezi dveřmi a schodem. A na konci dokonce i zjistíme, co k takovému jednání a striktnímu dodržování pravidel řidiče vedlo a dále již nevede. Za pouhých dvacet minut se stihlo tolik, že by mnoho letošních celovečerních filmů ve Varech mohlo jen tiše závidět.

• 11.7.2017  13:40
    V roce Opice (2016)

Film "hraní si na doktory z indonéského prostředí". Bylo to trochu vtipné, absurdní, ale přeci u filmu podobného formátu bych čekal nějakou lepší zápletku a slušnou pointu. Tady jsme se na konci filmu nedočkali ničeho, takže jsem byl zklamán.

• 11.7.2017  13:37
    Kdo je kdo v mykologii (studentský film) (2016)

Moc hezké. Surrealistický film s takovým vizuálem z našeho prostředí jen zahřeje na srdci. Vtipné, svižné, kdy 15 minut oběhne jako voda (nebo spíš víno?), takhle má krátkometrážní film vypadat. Slušný dojem z filmu kazí jen fakt - proč táhne vývrtku k láhvi, když stačí vzít láhev k vývrtce? Zas tak opilý přeci nebyl, vždyť předtím řídil.

• 11.7.2017  13:31

Průměr. Je moc dobře, že byl film v české verzi přejmenován, za to rozhodně palec nahoru. Nicméně reakce typu "Pokot. Co to je za dementní název? To zní jak..." směřované na originální název některých lidí v sále byly k nezaplacení. Děj nebyl špatný, zpracování po technické stránce naopak vynikající (zejména vjemy na základě horoskopu!), neuškodilo by ale zkrácení o půlhodinu. Za jednoznačně nejvíce světlý moment považuji část s Krobotem.

• 11.7.2017  13:24
    47 metrů (2017)

Zdejší hodnocení je pro mě nesmírným překvapením, původně bych i z posměšných reakcí lidí během půlnoční projekce ve Varech čekal hodnocení "hluboko" v černých číslech. Jednoduché, hloupé, prvoplánové a především očekávatelné, to vše platí v tomto případě. Jak už je tomu v hororech s mladými holkami v hlavních rolích zvykem, i zde se chovaly sestry nesmírně stupidně, iracionálně a neustále se překřikovaly. Páni, toto je alespoň strategie k záchraně. Reputaci filmu alespoň částečně napravil konec, který už nebyl tak všední a hlavně očekávanou zábavou.

• 10.7.2017  22:05
    Dadyaa (2016)

Největší záhada letošního festivalu. Co to mělo jako být? Chápu, že v ostatních projekcích krátkometrážní tvorby byla těžká konkurence, ještě více, když se navazuje na perfektní Na červenou, ale i tak, pointu bych třeba příště uvítal. Snad nechci tolik.

• 10.7.2017  21:59

Už ne, prosím, žádné další filmy pojednávající o tichém bláznovi, těch už letos ve Varech bylo víc než dost... S tímto obsahem stačilo 70 minut a všichni by byli spokojení, takhle jsem neměl daleko k tomu, abych usnul, a to se nejednalo o večerní projekci. Aspoň ten závěrečný film byl úsměvný, když se na něj tak dlouho čekalo.

• 10.7.2017  21:53
    Dede (2017)

Všeho moc škodí, i přílišného konzervatismu a tradic. Těch rituálů, otáčení stolů a jednotlivých věcí na nich položených či netradiční prevence dětí před nemocí - to vše si budu ještě dlouho s úsměvem pamatovat. Moc dojemný příběh z gruzínského venkova s prvotřídním výkonem v hlavní roli. Divák je nucen Dině fandit, o to více potěší pozitivně naladěný konec.

• 10.7.2017  21:41

Těšil jsem se na to a nebyl jsem zklamán. V první polovině vtipné, postupně se vyvíjející v nechutnou záležitost, kdy jsem musel kroutit hlavou - jako celek je ovšem dokument velmi upřímný, poučný a ukazuje současný stav některých jednodušších členů společnosti, kteří tady prostě jsou a myslí to vážně. Možná něco bylo dotočeno jen tak, aby film vypadal celistvěji, srozumitelněji či vtipněji, původní myšlenka ale zůstává a svět těchto lidí je vystižen více než dobře. A závěrečná scéna všemu dala onu korunu, vstoupení režiséra do filmu bylo v pravý moment. Z čeho jsem byl ale nejvíce znechucen, je postava Slováka Vladimíra, kterého bych jako osobnost hodnotil ještě hůře než Dalibora. Taková přetvářka, nestálost, pokrytectví a snaha se zalíbit v každé situaci, to se jen tak ve filmu, natož v dokumentu s reálnou osobou, běžně nevidí. Nechutný, ale hluboký zážitek.

• 10.7.2017  21:33
    Bez názvu (2017)

Celkově zajímavý projekt, bohužel z velké části nudný a v některých případech i připomínající procházku po zoo. Nicméně část s fotbalem postižených doprovázená příjemným komentářem o tom, co by se stalo, kdyby vznikl jazyk z pouhých jmen fotbalistů, byla jedním slovem kouzelná.

• 10.7.2017  21:27
    Hora (2016)

Ono to z popisu nevypadalo tak hrozně, jenže kdo by čekal, že ten popis bude až tak přesný a ve filmu se nedočkáme ničeho dalšího? Chápu, že tvůrci chtěli opravdově vystihnout trápení hlavních postav, ale založit film jen na atmosféře a na více jak hodně dlouhé opakující se a nesmírně otravné činnosti je naprostý nesmysl. Není divu, že moment, kdy byl na skálu vržen ze zoufalosti hořící klacek, vyvolal upřímný smích statečného hloučku diváků, kteří to vydrželi až do konce. Katastrofa, dodnes si vyčítám, že jsem si nezvolil jiný film ve stejnou dobu, rozhodně bych dopadl lépe v každém případě.

• 10.7.2017  21:20

Vynikající počin a zároveň velké překvapení. Slow motion záběry společně s napínavou hudbou jsou zajímavým zpestřením, přidávající na tísnivé atmosféře filmu. Líbilo se mi i jednání hlavních aktérů, protože v tomto žánru se často stává, že všichni jednají naprosto nesmyslně, až to člověka před obrazovkou vytáčí. To ovšem nebyl případ Hounds of Love, kde hlavní trojice skvěle ztvárněných postav volila ta snad nejlepší a nejvíce logická řešení. Za mě to nejlepší, co jsem ve Varech letos viděl.

• 10.7.2017  21:14
    3. poločas (studentský film) (2016)

Filmy z prostředí fotbalových hooligans mě nikdy neomrzí, o to ještě více, když se jedná o fanoušky od nás. Otázkou ovšem je, jestli vůbec mají fotbalový Teplice tolik fanoušků.

• 10.7.2017  21:09
    Černý dort (studentský film) (2016)

Nepatřím zrovna k těm jedincům, kteří během rodinných oslav netrpělivě vyčkávají na hodinkách jejich konce, přesto hodnotím Černý dort pozitivně. Vtipný, na sledování příjemný studentský film s jednoduchou myšlenkou - nejedná se sice o nic závratného, ale rozhodně neurazí. Role Neužila při jeho osobním uvedení ve Varech vyzněla ještě vtipněji, když se diváci zaměřili na těch jeho několik vět.

• 10.7.2017  21:03
    Jak blízko tomu jsem (studentský film) (2016)

Po dvou slušných projekcích v rámci prezentace současné tvorby FAMU v rámci Varů přichází kruté vystřízlivění. Už ve scéně odehrávající se v kavárně jsem začal tušit, že je něco špatně - na sledování na slovo skoupých pražských kavárenských povalečů opravdu nejsem zvědavý. Pointa, že myšlenky mezi některými jedinci jsou slyšet, je divákovi předávána jako něco neuvěřitelného a úžasného - přitom vše jako celek působí otravně a rádoby umělecky. Přání hlavní postavy při padající hvězdě mě jen utvrdilo v tom, že jsem udělal obrovskou chybu při ochotě zůstat v kině do zbytku projekce.

• 31.1.2017  22:08
    Den blbec (2014)

Docela fajn, ale za urážku Škodovky a Česka jedna hvězda dolů.

• 15.1.2017  19:53
    Paterson (2016)

Jarmusch tak, jak ho máme rádi. Po minulém upírském lovestory se Jarmusch vrací zpět do žánrů, které mu sedí nejvíce. Paterson je návratem ke smyslu pro maličkosti, k preciznosti a pomalému plynutí filmu. Velký prostor opět dostane umění, tentokrát poezie, a v doprovodu skvělé hudby a (již tradičně) kamery se jedná o mimořádný zážitek. A to vše je doplněno nemalou dávkou vtipů až bizarností. Paterson je jak předchozí Jarmuschovy filmy, přitom je jiný - každému divákovi má co nabídnout a může ho oslovit. 100 %

• 6.1.2017  08:43
    Toni Erdmann (2016)

Zklamání, údajně nejlepší film roku jsem si představoval jinak. Hlavní postavy jsou nesympatické, jejich chování jsou nesmyslná a nelogická, že několikrát během filmu jsem se ptal "a to jako proč?" Rádoby vtipné, ani jednou jsem se nezasmál, rádoby drama na zamyšlení, ale žádné pocity to ve mně nevyvolalo. A krkolomné střídání angličtiny a němčiny v originále bylo místy neuvěřitelně otravné, opravdu mne zajímá, jak si s tím poradí do dabingu. Hlavním kamenem úrazu je ovšem délka filmu. Film má hodně prázdných míst, nudných statických scén, délka mohla být klidně poloviční.

• 6.1.2017  08:35

Význam našich setkání bude možná v plném rozsahu rozpoznám až po mnoha staletích. Ale jedno vím již dnes. Člověk, který nemá dost odvahy a trpělivosti k objevování a zavrhuje věci nesnadné, jež jdou do větší hloubky, se stává bytostí stagnující, bránící se přirozenému vývoji. Bytostí statickou, degenerující, která se krčí někde v koutě temné místnosti namísto toho, aby se rozeběhla! Ale co rozeběhla, rozlétla se po obloze a hltala plnými doušky z číše nepoznaného! Abychom se společně odlepili od země, vzhůru k obloze, nesmíme se bát. Je třeba obětí a my musíme být připraveni je podstoupit. Sich in seinen Gegner fest beißen und sich nicht mehr von diesem Happen losreißen! (Pevně se zakousnout do svého soupeře a už se neodtrhnout od tohoto sousta!) Jeden z nás musí povstat a vzít na sebe plnou odpovědnost. Rozhodnout, co je správné a co správné není. Kladu-li si otázku: "jsem hoden takového úkolu?", pak si zároveň na ni musím odpovědět: Ja, ich bin würdig solches Auftrags, ich verliere nie die Werfen, mein Wille ist unerschütterlich und mein Atem ist länger als der Atem meiner Gegner! (Ano, jsem hoden takového úkolu, neztrácím nikdy zbraně, moje vůle je neochvějná a můj dech je delší než dech mých nepřátel!) Když vás naplněn pocitem nejvyššího štěstí pozoruji, pak vím, můj životní boj nebyl bojován nadarmo. Mé dílo nebylo nadarmo konáno.

<< předchozí 1 2 3 4