fctp

student

2 body

<< předchozí 1 2 3 4 5
    • 26.3.2018  15:04

Zajímavé, je škoda, že na ČT jsem zhlédl jen kratší verzi. Žádná jednoduchá česká kritika na způsob králíkáren a toho, že všechno bylo špatně, naopak - objektivní popis nového systému výstavby, který pochází ze západní Evropy. A navíc tolik ukázek zajímavých a u nás neobvyklých staveb - pro fajnšmekry pastva pro oči.

• 26.3.2018  14:59
    Lajna (TV seriál) (2017)

Ačkoliv Vyšehrad byl fajn a navždy z něho bude mnoho hlášek, Lajna je někde úplně jinde. Langmajer valí jednu hlášku za druhou, seriál má spád, navíc je natočen takovým stylem, že se opravdu nelze nudit. Oceňuji i natáhnutí na formát kolem dvaceti minut - minulý Vyšehrad měl některé díly třeba i kolem pouhých šesti, což už se stopáží rovná trošku delšímu videoklipu mainstreamové písně. Do Lajny se mi dlouho nechtělo, protože hokej moc nemusím, nicméně to byla chyba. Doporučuji všem, od tohodle se opravdu nedalo odtrhnout.

• 8.3.2018  14:33

Slušné překvapení. Dlouho jsem Obchod na korze odkládal, nechtělo se mi, taky jsem se podle některých komentářů obával, jestli tomu budu pořádně rozumět - patřím už totiž k těm narozeným po rozdělení, takže slovenštinu už nemám tak moc zarytou pod kůží. A přitom to vůbec nebylo špatné! Prostředí z klerofašistického Slovenska působilo moc zajímavě, vlastně si ani nepamatuji, jestli jsem někdy viděl další takový film z tohoto prostředí. S jazykem naštěstí nebyl problém, ba naopak, obrovské množství germanismů a vlastně i celých německých vět paní Lautmannové jsem uvítal. Jen jsem nepochopil podivné jednání B(K)rtka na konci - tak nejdříve chtěl Židovku ochránit, pak zase vyvést ven z domu a nakonec obrátil ještě jednou k původnímu jednání... Přesto dojmy důstávají moc dobré, zasloužený Oscar.

• 4.3.2018  12:35

Jsem překvapen, že jsem se o Tiché bolesti dozvěděl až teď. Ale lepší pozdě než nikdy, byl bych ochuzen o smutný, pravdivý a tehdejší realitu věrně zobrazující snímek. Hlavně pouštět dalším generacím, aby se vědělo, co se vše dělo za minulého režimu.

• 4.3.2018  12:34

Zvláštní Leconte. Zvykl jsem si na jeho vysoký standard, proto jsem byl tady zkladán. Sice jsem mohl tušit nějakou neplechu, když se film vysílal na Barrandově, přesto jsem na to nedbal ohledy. Příliš důvěrná tajemství nemají moc daleko od telenovely, na kterou se dívá každodenně paní v přízemí. Běžná, strohá story, která má něco důsledkem setkání dvou postav něco měnit, to se ovšem ani moc nestane. No dobře, přestěhuje se a občas nenosí kravatu (!), ale čekal bych něco víc. Zůstává nezodpovězeno několik otázek, není vůbec žádná zmínka, proč pán žije sám, proč tak zvláštně reaguje na všechny tělesné otázky a připomínky. Asi si má divák domyslet sám.

Rozpolcený (2016)

Měl jsem možnost na to jít do kina, jsem rád, že jsem nešel. Myšlenka několika osobností v jednom těle mi nepřijde zajímavá, proto jsem nebyl překvapen, celkově provedení filmu je únavné a nepřináší nic zajímavého. Zklamání, když už někoho věznit v domě, tak normálně a pořádně s dějem.

• 4.3.2018  12:34

Dobré vykreslení ostrého prostředí tureckého vězení. Navzdory občasné nudě a očekávanému spádu zajímavé vyústění, kdy nevyjde první plán útěku - přitom kde se stalo něco podobného? V ostatních filmech útěků z vězení vždy všechno dopadne tak, jak má, podle původního plánu, i když to je obtížné a hlavně zdlouhavé.

• 4.3.2018  12:33

Důkaz, že Leconte také umí něco jiného než kriminálky, ze kterých jsem ho znal doposud. Tentokrát se jedná o originální prostředí, kdy nejde snad o nic jiného než o štěstí. Neznám lepší film, který by lépe narážel na témata jako štěstí, osud či jakési melancholie. A neznám lepší romantickou scénu než tu s cvičným házením nožů, vzrušenou dívkou a prosvítáním slunečních paprsků, kdy je vše doprovázeno takřka idylickou hudbou. Kam se hrabe Titanic.

• 4.3.2018  12:33
    Uteč (2017)

Bizarní hypnotický hon na černé v postobamovských státech, to bych fakt nevymyslel. Příjemné překvapení uplynulého roku objevující tabu, která ještě nejsou zcela zažehnána, v té tolik moderní a progresivní době dvacátého prvního století, na kterou jsme tolik hrdí. Výborné vykleslení postav, zejména sluhů. Nescházelo až tolik k dokonalosti, dojem ale kazí například nelogické chování Chrise na konci, kdy už co nejrychleji odjíždí pryč a do auta nabírá i služebnou, ze které se rázem vyklube další překážka k vytouženému útěku. Co jinak čekal?

• 4.3.2018  12:32
    Sommer in Rom (TV film) (2013)

Je opravdu humorné, jak Němci přijeli na výlet do Říma a všichni místní mluvili prvotřídně německy. A jen aby to nevypadalo divně, občas prohodí nějaké to známé italské slovíčko, abychom si uvědomili, že se zrovna nacházíme trošku v teplejších krajích. Asi kvalitní výuka němčiny na italských školách, kéž bych se tam učil taky, hned by to šlo :) Jinak tuctový TV film, sloužící asi jen jako taková výplň času. Trošku získá člověk dojem, že ve filmu je vše takové, aby to jen vypadalo, ale nějaký příběh, byť i trošku více suchého německého humoru by neuškodilo. Ale co, kulisy Říma vypadají skvěle, stejně jak Citroen DS či herečky v hlavní i vedlejších rolích.

• 4.3.2018  12:31
    Neues aus dem Reihenhaus (TV film) (2016)

Příjemná oddychovka zobrazující sousedské vztahy jedné německé periférie, když se začnou poněkud horšit. Neuškodilo by třeba i na seriál, rozhodně by to mělo vyšší úroveň než třeba Vorstadtweiber.

• 4.3.2018  12:31
    Specialisté (1985)

Narazit na dobrý film v televizi zcela neplánovaně není nic neobvyklého. Když ten film je ale kdesi za svou polovinou a vy se od něj najednou nemůžete odlepit, i když neznáte předchozí děj, jedná se už o výjimečnou situaci. A právě tak jsem na Specialisty narazil. Několik scén neuvěřitelně napínavého vloupání mne donutilo podívat se tentokrát na celý film, a rozhodně jsem nelitoval. Tradiční detektivka, odlišujících se od ostatních neuvěřitelnou vynalézavostí a důmyslností naprosto zaujme pozornost, kdy už okolí pro diváka neexistuje. A přitom se nejedná o žádný mainstream. Jaká to škoda.

• 4.3.2018  12:30
    Všemocný (2011)

Nacházím jen slova chvály. Bradley Cooper ve své životní roli, úžasná kamera - a to nejen průlety auty či ulicemi, ale i jasně odlišné styly podle toho, v jaké fázi, nebo možná v manii či depresi, se hlavní hrdina nachází. Skvělá je i chronologie, která dodá hrozně moc na napětí. Jsem hrozně rád, že tento vynikající námět nebyl zničen špatným provedením, film drží nejvyšší laťku od začátku až do samého konce.

• 4.3.2018  12:30
    Osvícení (1980)

Můj nejoblíbenější Kubrick. Z překvapivě nepříliš dobré Kingovy knihy vytvořil vrcholné dílo, ze kterého už mrazí v zádech při úvodních titulkách a cestě malým autem v horách směrem do hotelu. Jedna věc je ta atmosféra, deformace osobnosti způsobená odlehlostí hotelu a majestátní architektura celé stavby - z toho všeho se jedná o mimořádný film, jeden z nejlepších v historii. Ale Osvícení je ještě něco víc. Nevím, kolik lidí to zaznamenává, ale Osvícení může v sobě obsahovat i velká tajemství ohledně letu na Měsíc, které údajně jako zfalšované mohl Kubrick režírovat. Někdo tomu věří, někdo ne, nicméně ve filmu se nachází nespočet náznaků na tuto možnou utajovanou akci, které mohl být Kubrick účasten. A kdyby to nebyla pravda, krouží kolem filmu spousta tajemství. Co například ten konec, jak si to vysvětlit?

• 4.3.2018  12:28
    Pokoj 1408 (2007)

Tohle si pustit poprvé sám doma někdy v noci... Člověk se až někdy diví, jak na prostý motiv lze natočit něco takového. Stačí už jen pomyšlení na některé scény, a už člověku zase mrazí v zádech. Top momenty: lezení po římse a návštěva pošty. To se slovy nedá popsat.

• 4.3.2018  12:28

Sedm a půl hodiny, zní to šíleně, také to šílené je. To ale neznamená, že to je špatně! Navzdory tomu, že děj je průměrný, může si Béla Tarr dovolit tolik, co jinde ne, není třeba nikam spěchat. Proto mají všechny scény neuvěřitelnou sílu, jako byste je sami zažívali. Vše ze Satanského tanga se po těch několika hodinách na diváka lehce přenese, po skončení filmu je i divné, že najednou venku neprší, nebo že tam není ani moc bahna. Nejedná se o film pro každého, nejedná se o film, který bych si i já pouštěl každý rok. Ten investovaný čas se ale vyplatí.

• 4.2.2018  14:14
    Birdman (2014)

How did we end up here? Inarritu na vrcholu své formy, to, že mozaikové filmy umí tvořit dokonale, sice všichni vědí, tady to však znovu potvrdil. S tímto filmem si neuvěřitelně vyhrál, ať už od rozmístění jednotlivých scén, výběru skvělých herců, kterým role sednou, či impozantní kamerou, díky které divák lehce nabyde dojmu, že film je natočen na jeden záběr. Navíc Michael Keaton se cítí v kůži Riggana Thomsona jako ve své vlastní, vždyť právě v tomto filmu si dle mého názoru zahrál svoji životní roli. Co musím ještě vyzdvihnout, je vynikající zvuková stopa originálu, angličtina a způsoby projevu přesně vystihují takovou tu uspěchanou mentalitu NY, rozhodně si nedokážu představit, jak to zní nadabované v češtině. Mimořádný divácký zážitek, radost sledovat.

• 4.2.2018  14:07

Vynikající adaptace vynikající knížky, tohle je Hrabalovo vrcholné dílo, u kterého je člověku líto, že nepatří do povinné literatury k maturitě. Pohled obyčejného člověka, na kterého přímo dopadají události poloviny 20. století, s takovým smutným poselstvím. Nízkému hodnocení moc nerozumím, rozhodně nejlepší Menzelův film.

• 4.2.2018  13:31
    Padesátka (2015)

Babovřesky či Kameňák v lepším kabátě. Padesátka si snaží hrát na moc vtipnou komedii pro ne až tak buranské publikum, ale právě stupidním humorem těžce ztrácí. A když se ke všemu přidají neuvěřitelně trapné flashbacky, co mají zajistit, aby se diváci ještě více popadali za břicho, je malér na světě. Hloupé, film se řadí do společnosti mnoha nepovedených snímků vytvořených komerčními televizemi, jako nejbližší takový případ bych viděl Zakázané uvolnění.

• 23.1.2018  18:55
    Santiniho jazyk (TV film) (2011)

Příprava k natočení Labyrintu. Napínavé, mysteriózní, postavy jsou skvěle vybrané, kdy jim opravdu věříme to, co zastávají - např. Taclík a jeho přehnaný materialismus a konzum.

• 1.1.2018  21:02

Víc než o Obecnou školu se jedná o Báječná léta, podobnost je opravdu zřejmá v mnoha ohledech. Sympatické vyprávění, které sice občas ztrácí děj, ale to moc nevadí. Příjemná podívaná, nicméně se nemohu vyhnout dojmu, že Svěrák má na víc.

• 27.12.2017  14:05

Utéct na Seychely rozhodně není jednoduchý, všude kontroly, taky to nestojí zrovna nejméně. Když se ovšem Káčko v Istanbulu nalodí na Seychely s francouzským pasem a s sebou si veze auto s registrační značkou ČR, nikdo s tím najednou problém nemá. Až na několik takových pochybných okolností se nejedná o špatný film, Káčko pořád baví. Oproti prvnímu dílu o něco slabší, přesto zábavná podívaná.

• 11.10.2017  11:31

Jeden z mnoha případů, kdy obsah vítězí nad formou. Filmařsky naprostá katastrofa, amatérské, místo podivné záběry s rozmístěním detailních záběrů, bílé titulky před bílým pozadím, obsahující nespočet gramatických chyb... Ale na to se teď nehraje, obsah filmu je mnohem přednější. Nezbývá než jen doufat, že se film před volbami rozšíří co nejvíce a zapůsobí tak, jak se od něho očekává. Přesto se obávám, že značné množství Babišových oveček se ovlivnit tímto dokumentem nedá a budou na všechny záležitosti nadhazovat řadu pochybností. Fakta jsou ovšem vševypovídající - a chraň Bůh naši zemi, pokud se tento čobol stane premiérem.

• 4.9.2017  10:51
    Zakázané uvolnění (2014)

Z podobných filmů získávám neuvěřilnou zlost, zároveň se mi ale chce brečet. Vydržel jsem asi nějakých 50 minut, když jsem se hodně, ale opravdu hodně přemáhal. Nevím, jestli se Hřebejk už zbláznil, protože kvalita jeho filmů klesá opravdu šokujícím tempem, ale na toto se nedalo dívat - rádoby vtipný humor na úrovni Kameňáků v podání neuvěřitelně zvrácených a odporných postav, které máte už po deseti minutách chuť zabít (zejména tu nevěstu), o odporném a jakémsi divném interiéru se raději nebudu dále zmiňovat. Vrchol všeho ovšem je, když největší homosexuál české kinematografie Sokol neustále někomu nadhazuje, že je buzna, když jí je vlastně on sám. Neuvěřitelný zážitek přecpaný tolika "chytrými a logickými" dialogy - proč to neskončilo 7-2, takový normální výsledek? To snad není možný...

• 28.8.2017  19:54

Během zhlédnutí jsem se mohl jen těžko ubránit dojmu, že film vznikl jaksi zbytečně a děj posune jen stěží někam dál. Zas takový propadák to nebyl, na Trainspotting se dívat dá a podívaná je to i celkem příjemná s mnoha světlými momenty - a Markův zběsilý dvouminutový monolog na téma "vyber si život" mi vyrazil dech.

• 13.7.2017  21:46

Po zhlédnutí filmu mi přišlo divné, proč ostatní lidé vycházející z velkého sálu v Thermalu nemají v puse cigaretu. Poctivě vykreslená atmosféra zkorumpovaného káhirského prostředí, kontrastu bohatství a chudoby atp. A nechybělo i pár vtipných narážek na tu těžko uvěřitelnost chamtivost, zejména ostatních policistů... Hm, nechcete někdo spočítat do zajímavostí, kolik těch cigaret vykouřil?

• 13.7.2017  18:09
    Chibula (2017)

Skupina třinácti mužů (na začátku, poté jich časem ubývá) putuje gruzínskými horami, kde společně s prezidentem unikají před nebezpečím během občanské války. Někde se usadí, potom ovšem zjistí, že se o jejich pobývání na určitém místě ví, proto musí pokračovat někam dál. Takhle by se dal stručně vyjádřit obsah filmu, jen s tím, že tento scénář se opravdu neopakuje jen jednou či dvakrát, nýbrž snad osmkrát. Gruzínská kinematografie sice nezklamala, na film se koukalo dobře, po technické stránce nemám co vytknout, dokonce jsem se i něco přiučil z historie, jen ten stále opakující se mustr trošku lomí filmu vaz.

• 13.7.2017  18:05
    Neústupný (2017)

Hodně silné drama, kde pravidla fungují tak trošku jinak a kde zkrátka nemůžete nefandit hlavnímu hrdinovi. Na snímku mi přijde zajímavé zobrazení východní kultury - jsem si jistý, že kdyby se něco podobného natočilo v evropských či amerických podmínkách, žena by svého muže po takovém chování a mnoha problémech opustila a rozvedla se s ním. V muslimském světě to ale funguje jinak. Moc zajímavé, během dvou hodin se divák nemůže nudit.

• 13.7.2017  18:03
    Western (2017)

Film s pomalým plynutím děje, který sice neurazí, ale také nenadchne. Trošku mi přijde líto, že se navzdory narůstajícím problémům a neshodám nepodařilo využít plně potenciálu k vyobrazení pořádného konfliktu, pak by se bylo opravdu na co dívat. Na co se ovšem nedalo dívat, resp. co se nedalo poslouchat, byl poněkud zvláštní argot němčiny v dělnické podobě - kdy něco jako artikulace je cizí slovo. Proto jsem v mnoha případech titulky uvítal, bez nich by to bylo celkem i náročný.

• 11.7.2017  14:09

Rekviem za paní J. nabídlo slušnou podívanou, plnou absurdních a úsměvných věcí a záležitostí (takže intertextualita na Kafku na nejvyšší možné úrovni), zejména peprný slovník mladší dcery mě dost bavilo číst. Špatné bylo ale zpracování (pokusu) sebevraždy - nikdo teď neví, co se stalo, resp. proč to neproběhlo. A v případě, když se jedná o klíčovou scénu z filmu, ke které směřujete 90 minut, to docela vadí.

<< předchozí 1 2 3 4 5