Mara97

Marek Mrázek

okres Blansko

<< předchozí 1 2 3 4 5 6 8
    • 25.6.2020  14:21
    Poslední představení (TV seriál) (2020)

Fotbal má Ronalda, hokej Jágra, formule 1 Hamiltona a basket Jordana. Výborný dokumentární seriál se skvělými záběry jedné velké kariéry, oceňuji celkové zpracování, rozhovory s dalšími aktéry (jen ten Obama tam být nemusel) i časové propojení minulosti a oné sezony 97/98. Ve sportovních dokumentech je Netflix již hodně zběhlý a oproti ostatním producentům i nejsilnější, je to prostě jejich nejlepší stránka. Proto doufám, že jsou v plánu i další takové dokumenty.

• 9.6.2020  14:25
    Láska v čase korony (TV seriál) (2020)

Větší televizní brak jsem neviděl. I Česká televize si chtěla natočit svoji verzi Ulice, ale tohle bylo ještě mnohem horší - a co víc, i ten Premiér byl o něco lepší, protože byl alespoň cringe. Média nás nejdříve vyděsí a všude kreslí krizové scénáře - a potom nás zase zpětně uklidňují, že to je vlastně v pořádku, že v tom nejsme sami. Na všech šesti dílech je vidět, jak všechno vznikalo v omezeném čase, což se silně podepsalo do kvality. Chápu, že tvůrce opravdu ten čas asi tlačil, ale tak hloupé příběhové linky by dokázal vymyslet i průměrný televizní divák během cesty do práce. Dialogy tragické, zcela nepřirozené, herecké výkony k pláči (zejména Jakub Nemčok podal bezpochybně výkon na zlatou malinu), jedna ta stejná a neméně trapná infantilní doprovázející hudba, humor téměř žádný (zasmál jsem se všehovšudy dvakrát), stejné záběry na dům, které se opakovaly každé tři minuty. Omylem se tam vyskytlo i několik chyb - zapomnělo se na akvárko, učitelka češtiny na střední škole je Ing., nebo se tak alespoň jmenovala na skype - dokážu si tedy představit, jak je někdo inženýr bohemistiky... Už to samotné intro je k pláči - jakože typické hlášky, jak jsme na tom stejně. Celý seriál je vlastně úplně k ničemu, stejně jako celonárodní zpívání Není nutno, nic trapnějšího a ubožejšího si už ani nelze představit. Než tvořit aktuálně a špatně, raději netvořit vůbec a dívat se na věci z archivu, protože se rozhodně na co dívat je. K akvárkům na hlavě či absenci malého kluka až do posledního dílu se raději vyjadřovat nebudu, nechci být až tolik negativní, takhle to už stačí. Jednou takový přešlap ze strany ČT pochopím, ale pevně doufám, že se něco takového už nebude opakovat, jinak bych byl jako koncesionář silně znepokojen... P.S. Nevíte někdo, jakou barvu měl ten dům, kde bydleli? Nějak jsem to zapomněl...

• 27.5.2020  09:15

Nebylo to špatné, ale nějak to nemělo tempo. Buď tedy ubrat stopáže a odstranit takové ty prázdné scény s čekáním na Den D, nebo se více věnovat trhům a ještě více rozebrat ten ekonomický krach - k této variantě bych se klonil více.

• 27.5.2020  09:13

Stejně jako u "Vesničko má, středisková" nechápu, jak se něco takového mohlo stát kultem. Příběh i humor mne naprosto minuly - děj nedává smysl ani v nejmenším a humor to ani nekompenzuje, takže se jedná fakt o špatný divácký zážitek. Až mi ruka cukala pro udělení odpadu.

• 26.5.2020  23:32

Good morning my neighbours! - Hey, fuck you! - Yes, yes! Fuck you too! Nejlepší hláška, díky které jsem se k filmu také dostal. Jak tato legendární hláška, tak ale celý film je docela hloupý, humor je prostý a místy až trapný, aby ho pochopil i ten nejvíce hloupý a jednoduchý Američan (třeba právě z toho Queensu). Tvůrci si asi nedali dvě a dvě dohromady, protože film soudržně nedává smysl - nejdřív koupí princ holce náušnice za 500 000 dolarů, aby ji získal bohatstvím, najednou potom otočí a dělá ze sebe extrémního chudáka? Pokud se takhle nakládá s bohatstvím vedoucích struktur v Africe, není divu, kde se hospodářsky i společensky nachází... Eddie Murphy ale baví, na film se i přes několik omylů a chyb příjemně dívá, je to prostě taková ta nenáročná podívaná opravdu pro každého.

• 22.5.2020  10:22

Hezky zpracované, povedené jsou aluze na Mechanický pomeranč, Návrat do budoucnosti a Tróju. Nelíbí se mi ale poselství a celková pointa, protože mi přijde film jako zpracovaný na míru demokraty, jinými levičáky nebo dokonce někým protisystémovým, pro koho je kapitalismus sprosté slovo. Z pozice USA chápu, že je problém vlastnění FEDu soukromými subjekty, ale to naštěstí není náš případ. Některé konspirace jsou směšné na úrovni Chemtrails - vážně zabil Oswald JFK kvůli tomu, že chtěl zrušit FED? Vždyť Oswald byl komunista, co předtím emigroval i do SSSR, proč by to tedy dělal? Z tohoto pohledu mi to tedy nedává smysl... A vyloženě osočovat banky z toho, že mají jen nějaký podíl rezerv, jinak půjčují a žijí z úroků? A jak jinak by ty banky měly fungovat? Kdo by poskytoval půjčky, úvěry či hypotéky? Stát, rovnou ta centrální banka, nebo lidi sami sobě přes Zonky? Takhle přímo napadat princip bankovnictví mi přijde hodně laciné, je to už něco jako tažení proti židům v minulosti - oni měli peníze, pracovali s nimi - tak přeci oni jsou ti zloději.

• 19.5.2020  20:15

Krásné domy. Samozřejmě to neplatí naprosto o všech, ne každému se líbí vše, ale na některé jsem opravdu zíral s otevřenou pusou. Tématem zde v komentářích je moderátorská dvojice - zatímco Piers byl v pořádku a mám k němu jen malé výhrady, afektovaná Caroline byla naprosto nesnesitelná. Caroline se líbí naprosto vše, i diametrálně odlišné věci. Člověk má brzy pocit, že by byla i nadšená, kdyby se vrátila do svého domu, který by se ocitl v plamenech - i na tom by našla něco pozitivního a začala by se šíleně smát. Piers má jako architekt dobré komentáře, které jsou k věci, nicméně i zde bych ocenil více jednotné názory - zatímco v jednom díle u jednoho domu chválí barvy a originalitu, že to vyzývá k tvůrčí aktivitě a je to tím pádem naprostý opak co u strohých katedrál či kostelů, u druhého naopak majestátního domu oceňuje, že se podobá kostelu.

• 16.5.2020  13:54
    F1: Touha po vítězství (TV seriál) (2019)

Jak jsem se přesvědčil u Sunderlandu, Netflix sportovní dokumenty umí na výbornou. Skvělé záběry, pohledy do zákulisí, vše připraveno a sestříháno tak, že to je nesmírně zajímavé. Po první sérii mi bylo líto, že se nebylo věnováno lepším týmům, (tehdy pětinásobný šampion) Hamilton jakoby neexistoval. Naštěstí druhá série se konečně věnovala i těm nejlepším, takže se bylo na co dívat, celkově byla druhá série tou lepší. Skvělá reklama na celý sport, asi budu zvažovat návrat ke sledování závodů... Nejlepší díly - pád Haasu (2), Mercedes a jeho závod na Nürburgringu (4), Hubertova nehoda ve Spa (6).

• 11.5.2020  11:07

Některý humor je sice dost trapný "určitě to nespadne" - a pak to spadne - ale v jiných případech jsem se už hodně nasmál - např. s otočením bubliny pro přepisovatele nebo se snícím Menšíkem u piv. Originální film, na který se skvěle dívá, mnohé hlášky jsou také výborné.

• 8.5.2020  09:15

O něco lepší než Osudový dotek, prostě další důkaz toho, že Španělové v současnosti umí točit výborné firmy. Zápletka je velmi dobrá, nutí vás přemýšlet a film celkově baví. Škoda jen takového až "pohádkového" charakteru a delších scén, kde se nic moc nedělo.

• 5.5.2020  08:28
    Happy end (1967)

Ještě mnohem lepší než Nolanovo Memento! Skvělá myšlenka, geniální repliky, že to dává smysl i právě pozpátku, humor je skvělý. Asi ještě nějakou půlhodinu po skončení "začátku" filmu jsem měl problém pobrat normální chronologické příběhy, protože jsem nejdříve čekal důsledek, až poté příčinu - což ukazuje, že si lze v narativních příbězích zvyknout opravdu na vše. Zapomenutý a poměrně neznámý film, přitom to je naprostý klenot československé filmografie.

• 4.5.2020  13:30

Překvapivě velmi dobré, už se nedivím tomu obrovskému diváckému úspěchu na KVIFF. Zajímavý životní osud, taková napínavější 13. komnata, to vše je doplněno velmi kvalitními materiály vypovídajícími o tehdejší době pražského jara a normalizace.

• 3.5.2020  21:27
    Kdybys jen tušil (2020)

Tohle nemá absolutně nic společného s nezávislým svobodným uměním. Tohle je jen politická a společenská manipulativní agitka par excelence.

• 3.5.2020  10:07

Velmi dobré, škoda jen někdy příliš dlouhých promluv. Věrně zpracováno, čarodejnické procesy byly nechutné, stejně jako celá tato doba. A tady se dostávám k jádru problému - čarodejnické procesy jsou dodnes předhazovány církvi jako prohřešek z minulosti - když je někdo zapřísáhlý ateista a církev nenávidí, tyto procesy jsou jedním z prvních argumentů, které pro své přesvědčení předloží. Tato úvaha je ale nesmírně lichá a hloupá. V období baroka, kdy tyto procesy probíhaly, byla zvrácená ovšem celá společnost - procesy byly prováděny také ostatními, ateisty, protestanty, byl to prostě takový celospolečenský trend. I ve Vávrově filmu byl nakonec upálen sám církevní hodnostář - děkan Kryštof Lautner - a děkan není zrovna malá hodnost, další v pořadí je potom už biskup. Takže proč jsou tyto nemístné praktiky stále dokola omílané církvi? Tehdejší společnost prostě byla naprosto jiná, hodnoty byly kompletně převrácené - cílem všech byl jen majetek, moc nad lidmi a obzvláště oblíbené byly pověry - tedy naprostý opak víry.

• 2.5.2020  23:41

Hradbička a občan kuli v praxi. Hrubínova Srpnová neděle moc povedená není, někdy je vyloženě plná nepochopitelných replik - a moc se nepovedlo ani následné zfilmování.

• 1.5.2020  13:28
    Výtah smrti (2001)

Když jsem film viděl v nějakých šesti sedmi letech, byl to strašák a největší horor na celé dětství! O to více, když sami bydlíte ve věžáku a výtah používáte dennodenně.

• 1.5.2020  13:14

Do všech detailů znovu natočený The Room byl dokonalý, celým filmem se ještě více zdůraznila ta genialita originálního Wiseova počinu. Disaster Artist by si toho Oscara zasloužil.

• 1.5.2020  13:10

Příběh klučiny mě za srdce opravdu nechytl, nemám takové naivní anarchistické a anticivilizační tendence. Naopak jsem viděl a vnímal to, jaké trápení sobecky způsobil svým nejbližším. O to více v mých očích stoupl film na samém konci, kdy už Christopher nebyl najednou takový hrdina a ten vzor pro mladé, ale vlastně chudák, co zbytečně zahodil svůj život na samém začátku. Jako celek tedy dobrý film, delší stopáž mi ani nevadila.

• 1.5.2020  13:05
    Skála (1996)

Já tyhle devadesátkové americké akčňáky nikdy nemusel. Ba s postupem času a dalším rozvojem veškeré technologie i filmového řemesla působí ještě více absurdně a nezajímavě. Člověk se potom nediví, že Michael Bay je vysmívaným režisérem, kterému ve filmech jen všechno vybuchuje - Skála je toho ideálním příkladem. Filmařsky je Skála sice dokonalá, chyby jsem žádné nenašel, ale prostě to nebaví, neexistuje pravidlo, že čím více akce a výbuchů, tím lepší zážitek pro diváka. Problémem je i samotný děj, který mi vůbec z logiky věci nedává smysl. Proč by to vlastně někdo dělal? A komu tím prospějete?

• 1.5.2020  13:00

Zajímavé, že jsem se k filmu dostal relativně pozdě, když mám knižní předlohu přímo doma. K-PAX je velmi příjemný film, v mnoha ohledech vede k zamyšlení, celkově asi má vést k tomu, abychom se jako lidský druh cítili co nejvíce "provinile". O to více je lepší konec a celkové pozitivní vyznění filmu. Asi to tak mělo být a je to i správně, ale sám Prot se chová tak, jako by se měl stát novým symbolem arogance a překonat tím Macrona. Tím se přirozeně nabízí otázka - není pak Macron vlastně taky mimozemšťan?

• 1.5.2020  12:57
    Wrestler (2008)

Wrestler vůbec nebaví, chová se zvláštně, sport je tak buranský a absurdní, že divák získá dojem, že se jedná jen o jakousi parodii. Scény čitelné v první vteřině, přesto trvají strašně dlouho a vlastně se v nich opakuje to stejné, aby to divák pochopil (zejména scény v obchodě za pultem). A konec zcela podle očekávání. Bída, za měsíc už si na tento film nevzpomenu.

• 1.5.2020  12:50

Neapol v červených dresech? Obránce vstřelí nádherný gól? 4 útočníci v Itálii? Jako Neapolák jít na maškarní v dresu Juventusu? Tady mi něco nehraje. Vždyť to je všechno nesmysl, to je jako kdyby nastoupila Sparta na Letné v sešívaných barvách a Řepka rozhodl nůžkami a la Rooney. V těchto divných okolnostech se nejspíše skrývá více a fotbalista je jen alter ego v mysli zpěváka. Asi nejvíce tajemný film, co kdy Sorrentino natočil. Více naprosto souhlasím s tím, co napsal hero_bk.

• 1.5.2020  12:41

Bavil jsem se, jedna z dalších bláznivých komedií, co je zároveň road movie - a takové komedie většinou nebývají nijak špatné. Humor byl ovšem takový jednodušší až vyloženě hloupý, aby to pobralo i americké mainstreamové publikum, což celkový dojem trochu sráží. Hodnocení mi vychází tak na tři a půl, kdy se opravdu těžko rozhoduje, na kterou stranu se s hodnocením vydat - ale vzhledem k ostatním nedávno zhlédnutým filmům by byly čtyři hvězdy asi trochu nefér.

• 1.5.2020  08:45

Poslední dobou stále více doceňuji filmy s podobenstvím, tohle je jeden z nich. Hezké a věrné přenesení starozákonního příběhu do dnešního Dánska, stopáž mi přišla ještě krátká, některým pasážím by se dalo hlouběji věnovat, i konec a obrat po upečení koláče by mohl být klidně delší. Neuvěřitelný mix dramatu a komedie, autoři se nebojí ničeho, čeho je jen malý náznak, to se opravdu tak stane... a že to je brutální? No a co! V Hollywoodu nejspíš nemyslitelné. Je ovšem poznat, že film má už pár let za sebou, protože vykreslení Araba jako teroristy se vším všudy - to by dnes už vlivem novodobé propagandy (a nejen ve sluníčkářském Dánsku) nebylo možné - a pokud přeci jen ano, tak by film na všech evropských festivalech "náhodou" zcela propadl.

• 27.4.2020  09:30

Příběh je hezký, ale průměrný, jedná se spíše o takový polodokument. Plně musím ale Rakušanům smeknout za to, jak si vyhráli s jednotlivými záběry orlů a ostatních zvířat, na konci filmu jsem opravdu nevěděl, zda to bylo real, nebo dodatečně upravené počítačem. Všechny záběry ale byly skutečné a jejich natočení trvalo mnoho let, orli byli i vycvičení na to, aby vedle nich mohl letět vrtulník a snímat je rovnou za letu hned vedle. Tleskám!

• 25.4.2020  09:29
    Císař (2018)

Naprosto souhlasím s tím, co napsal Pantata. Světový unikát, snad jediný dokument, po kterém máte v hlavě ještě více otázek než na začátku. Předtím už jsem totiž něco o Kaiserovi četl, ale po divném konci se mi ty souvilosti sesypaly v hlavě jako domeček z karet.

• 24.4.2020  18:14
    Dycky Sunderland (TV seriál) (2018)

Jako fotbalový fanatik (a zejména toho britského od Premier League až po League Two) jsem přesně na něco takového čekal. I když jsem fanoušek Cottagers a Manchesteru, příběh pádu tradičního fotbalového týmu mě chytl, stejně jako asi musí i ostatní fanoušky dalších týmů, kteří mají prostě rádi fotbal. Už bylo natočeno mnoho sportovních filmů a dokumentů o velkých sportovních vítězstvích, jako poslední mě napadá Totální sezona v podání Slavie. Tady se ale jedná o pořádnou fotbalovou depku, která si na nic nehraje a ukazuje ty pravé fanoušky, kteří svůj milovaný klub nikdy neopustí. Člověku je až líto, že některá přední místa v Premier League zaujímají umělé kluby bez fanoušků (Manchester City), zatímco tradiční celky s normálním vedením a poctivým přístupem paběrkují mezi nižšími ligami. Je to smutné, o to více ale intenzivní a hezké, protože věřím, že se z toho Sunderland dostane - právě v tom je Anglie specifická, že týmy běžně pendlují z Premier League rovnou do League One a pak se dokáží hned vrátit zpět. Své by o tom již mohlo povědět mnoho týmů, teď mne napadají Southampton, Sheffield United, Bournemouth, Huddersfield nebo jako poslední Wolverhampton. Klidně se tedy může stát, že se Sunderland znovu vytáhne a za nějaké tři čtyři roky se v klidu může vyhřívat v horní polovině Premier League, jak tomu je v právě v případě Wolves. Obdivuji celý klub, že to s natáčením nevzdal ani ve chvílích, kdy jim dost teklo do bot, ono se totiž lépe točí to vše okolo, když se vám daří. Ale takhle zaznamenávat vaše neúspěchy a trápení, to je věc druhá - to se člověk potom ani nediví, že fanoušci na jednom zápase v po prohře 3-0 v poločase rozbili kameru. Výborný zážitek, který mi nahradil aktuální absenci fotbalu na celém světě, jednotlivé zápasy jsou dokonale a napínavě sestříhané. Jen škoda, že v první sérii bylo v Championship vypuštěno pár zápasů, jako např. ten předposlední s Fulhamem, jako Cottager bych se rád podíval na Craven Cottage i v tomto dokumentu. Šťastnou ruku měli také producenti, vybrali si tým, co zažíval velmi turbulentní časy a některé zápasy byly opravdu velkým dramatem, co by jen tak nikdo nevymyslel. Sám si pamatuji neuvěřitelné chvíle, jako když přišel Chris Coleman z úspěšné reprezantace Walesu na lavičku jako spasitel, ale všem bylo jasné, že si tím zničí kariéru, nebo příchod Willa Grigga, který je na ostrovech prostě legendou - jen bylo škoda, že to nebylo těch "28 this season" jak tenkrát ve Wiganu. Zejména v Championship měl Sunderland velmi dobrý tým, že bylo až neuvěřitelné, jak moc se jim nedařilo - vždyť tam hráli bývalí Fergusonovi svěřenci v Manchesteru O'Shea, Gibson, ale třeba i velmi známá jména jako Rodwell, Steele či Vaughan.

• 20.4.2020  14:42
    Eurotrip (2004)

To Slovensko vykreslili ještě celkem dobře, naši bratia mohou být rádi.

• 17.4.2020  10:17
    Díra (2019)

Velmi podobné kanadské Kostce, takové děsivé minimalistické filmy mám rád! Nesmírně napínavé, 94 minut bylo málo, nádherné a trefné podobenství. Nevnímal bych to jako kritiku kapitalismu, jak tu mnozí píšou, ale kritiku té nejobyčejnější lidské chamtivosti a sobeckosti, která existuje za jakéhokoli režimu. Asi jako ostatní jsem si trochu přál jiný konec, ale vlastně to nebylo tak špatné, že jsme se pořádně nic nedozvěděli a x otázek zůstalo nezodpovězených - o životě jako takovém přeci taky moc nevíme - proč, od koho, s jakým cílem... Podobenství se vším všudy, prosím přidání do žánrů!

• 15.4.2020  15:48
    Pokoj (2003)

"I did not hit her! It's not true! It's bullshit, I did not hit her! I did naaaaaht. Oh, hi Mark!" Wiseau nejspíš utekl z Polska, změnil si jméno na francouzsky znějící, aby prorazil a nenadělal své rodné zemi takovou ostudu, a netrefil se, protože chtěl evidentně místo filmu dělat divadlo (absurdní). The Room ovšem zraje jak víno, každá projekce je lepší a lepší, hodnocení postupně zvedám, ze dvou hvězd jsem se dostal na čtyři - a časem se pravděpodobně dostanu i na těch pět.

<< předchozí 1 2 3 4 5 6 8