Mara97

• 10.10.2013  15:34

Nejzbytečnější remake ever.

• 9.10.2013  16:00
    Gravitace (2013)

Je mi hrozně líto těch, kteří ve svých komentářích píšou, jaká to byla nuda. Že si nemůžou užít úžasné dílo, nejlepší, co jsem viděl za poslední dobu. Cuaron dokázal, že rozsáhlý děj není příliš podstatný. Tady jde hlavně o pocity, abychom se vcítili do role dvou hlavních hrdinů tak naplno, abychom nevnímali okolí, ztratili pojem o čase, jen si vychutnávali záběry na Zemi a přáli alespoň Ryan, aby se vrátila domů. Po tom, co se Ryan vrátila na Zemi, jsem ještě přemýšlel, co se bude dít a jak se příběh zkomplikuje, protože jsem předpokládal, že film ještě není ani v polovině. O to více jsem byl překvapený, že už byl konec - tak moc jsem ztratil pojem o čase! Zřejmě těmi dlouhými záběry, jinak si to nedokážu vysvětlit. Něco podobného se mi to ještě nestalo a očekávám, že už taky nestane.

• 9.10.2013  15:38
    Křižovatky života (TV pořad) (2013)

Šílená kamera, tragické herecké výkony, pochybný scénář. I když občas se najde díl, na který se dá kupodivu dívat a nesmát se v jednom kuse. Já docela chápu, že tvůrci chcou, aby příběhy vypadaly skutečně, ale ne vždy se to povede. Jenže příběhy v reálu nemusejí být ani skutečné, nikde to není potvrzené. Třeba vše pochází z ruky scénáristy, který si svoji kariéru představoval jinak... A když jsem Křižovatky začal sledovat jen proto, abychom mohli další den ve škole vyzdvihovat nejvíc nesmyslné věci a smát se jim, je asi něco špatně. Úplný odpad to tedy rozhodně není, aspoň Křižovatky pobaví, i když to nebyl původní záměr tvůrců.

• 22.8.2013  16:13

Obvykle moc tento typ komedií nemusím, ale tohle se opravdu povedlo! Během celé stopáže nejen, že jsem se nestačil nudit, ale také mě ani nenapadlo podívat se na hodinky, což je jeden z náznaků, že se tento film velmi povedl. Kromě hodně slušného příběhu jsem se samozřejmě dočkal slušné várky vtipů, která by se vyrovnala snad Eurotripu. Inbetweeners jsou ale možná ještě lepší. Konec je sice dost předvídatelný, ale po té hodině a půl jsem to té čtveřici hrdinů hodně přál a asi by nebylo dobře, kdyby se vraceli domů tak nějak ''s prázdnou''.

• 26.6.2013  07:51
    Na cestě (2012)

Všem, co si nepřečetli Kerouacovu předlohu, doporučuji, aby si tento film ani nepouštěli. Film je příliš složitý, zmatený a chybí v něm tolik informací, že se v něm snad musí každý ztratit. Takhle to tedy bylo alespoň u mě - po prvním shlédnutí jsem film ohodnotil jednou hvězdou, ale po přečtení skvělé knížky jsem se do snímku pustil ještě jednou. Když už jsem znal pořádně všechny postavy a věděl, o co v knize šlo, už to nebyl takový problém. Film obsahuje takřka vše, co kniha, jenže v té je tolik obsahu, že aby vše dávalo smysl i pro ostatní diváky, musela by být stopáž alespoň dvojnásobná. On the Road obsahovalo vše, ale pro lepší orientaci v příběhu chyběly důležité dialogy, popisy - za nejhorší případ považuji seznámení s Terry - při prvním shlédnutí jsem vůbec nevěděl, o co jde. Naštěstí jsem film a knihu dopředu neodsoudil a užil si druhou projekci, po které nakonec zvedám na čtyři.

• 27.4.2013  13:29

Další poměrně slušná adaptace Vieweghovy knihy. V hlavní roli opět postava spisovatele, což mi hodně připomínalo Báječná léta pod psa. Nicméně stopáž bych zkrátil, protože film už chvílemi nudil a pomalu jsem čekal na konec. Ale s koncem jsem spokojený, protože film je rozhodně k zamyšlení, což je určitě plus. I tak to na víc než lepší tři hvězdy nebude.

• 11.11.2012  09:15

Pane Sedláčku, víc už ne! Opravdu jsem čekal kvalitní film, protože současných českých filmů nad 70 % je celkem málo. Jenže co se dá u Největší z Čechů tolerovat, tady to už nelze. Zatímco v předchozím filmu tohoto ''režiséra'' se alespoň něco dělo, tady jsem se bohužel nedočkal vůbec ničeho. Nevím, co to je za styl, natočit film úplně o ničem, plný úplně zbytečných a dolňkových scén, zbytečných dialogů.. ale nejhorší ze všeho je sázení pořád na stejné herce, kterým není ani rozumět! Vydržel jsem jen něco přes hodinu, když jsem pochopil, že se nemá cenu na to dál dívat. Celý film by se dal klidně sestříhat na krátkometrážní, ale i tak by nudil.

• 4.11.2012  21:34
    Cashback (2006)

"Špatná zpráva je, že čas letí. Dobrá, že jsme všichni piloti." Poslední dobou mi docházejí filmy, už se prostě nemám na co dívat. A proto stále častěji využívám nového vyhledávače, kde si můžu podrobně zadat film, který zrovna chci vidět. Tak jsem se nějakým způsobem dostal k filmu Cashback, který mě okamžitě zaujal, nejspíš vím proč. A film mě nezklamal, naopak, nadchl mě. Něco takového jsem už prostě dlouho neviděl. Krásný mix drama, komedie, fantasy, romantiky, dá se snad říct, že od všeho něco. Zejména druhá polovina nabrala na humorné stránce, nasmál jsem se opravdu hodně. Je škoda, že jsem se k tak skvělému filmu dostal až tak pozdě, šest let po uvedení, že není ani až tak známý. Je to škoda, protože něco takového se jen tak nevidí, film, který prostě nemá konkurenci...

• 10.7.2012  17:30

Limits of Control, jeden z nejnovějších filmů Jima Jarmusche, nebyl kritikou moc dobře přijat. A stejně tomu bylo i u diváků, kteří byli většinou tímto filmem zklamáni. Najde se pouze pár opravdových fanoušků tohoto snímku a patřím mezi ně i já - tady se pokusím vysvětlit celý děj a poselství, které mě napadá při každém dalším zhlédnutí filmu. Už hodněkrát jsem viděl napsáno, že film nemá žádný děj. A to nejen u samotných diváků, také v recenzích uznávaných serverů. Ale vždyť to není pravda, film má děj, dokonce velmi jednoduchý - hlavní postava, Isaach de Bankolé, je nájemným vrahem a má za úkol najít a zabít Billa Murrayho. Přesněji nevíme, o co vlastně jde, čemu Bill Murray velí, není to ani příliš podstatné.--- Ohromně důležitý je úvodní rozhovor na letišti. Je třeba poslouchat vše, co je vrahovi zadáno, nejdůležitější je věta: "Použijte vaši představivost a schopnosti" - to je samotným klíčem k úspěchu. Muž, který zadává podstatné informace, je nejspíš velitel celé akce. Po celou dobu rozhovoru drží v ruce gumu - to lze chápat, že se jedná o někoho velmi důležitého, protože všechny tajné kódy, které jsou později předávány a následně polykány, jsou psány tužkou. A tužku může guma snadno smazat. Hlavní hrdina dostane klíče, doletí do Madridu a musí čekat. Během celého filmu si k samotáři sedají nejrůznější lidé a sami se sebou vedou monolog. Jejich mluvení vždy začíná slovy: "Nemluvíte španělsky, že?" Bankolé španělsky opravdu neumí a když na něj někdo takto promluví, odpoví pouze "ne". Proto je i dost možné, že je právě tím americkým gangsterem a vrahem, za kterého ho považovaly děti v Seville. Neruzuměl jim, proto odpověděl záporně, ale to, že je gangster, nevyvrátil. Ale vrátím se zpět k monologům. Pro někoho jsou zase nesmyslné, ale přece mají význam. Vedlejší postavy mluví o tom, co patří do života, co ho nějak tvoří, ať už to je hudba, film, věda, způsob života... A navíc dodají myšlenku, proč je pro ně dané téma zajímavé a i samotné diváky nutí k přemýšlení nad proneseným výrokem - např. dřevěné nástroje si pamatují, co se na nich v minulosti hrálo a tóny dodnes rezonují v molekulách dřeva, filmy jako způsob poznání života v minulosti atp. Ještě jsem si všiml, jak Tilda Swindon zmiňuje zničeho nic hudbu Franze Schuberta. Proč ho zmiňovala, se dozvíme až o něco později, při monologu Johna Hurta o bohémech. Franz Schubert je přeci typický tím, že žil velmi bohémským životem. A zmínění hudebních nástrojů, že si pamatují, co na nich bylo kdy hráno, určině souvisí se starou kytarou, ze které si samotář vezme jednu strunu jako nástroj k vraždě.--- Během celé délky filmu si jednotlivé postavy vyměňují krabičky od sirek. Nejsou v nich však jen sirky, nýbrž papírky s tajnými kódy, nebo diamanty (ty jsou právě na začátku zmiňovány jako předměty, které jsou nejlepšími příteli žen). Totiž celá tato operace, která vede k zabití, se skládá z několika lidí. A právě Isaach de Bankolé má tu funkci nejdůležitější. Každá z postav má nějakou funkci, postavy si navzájem předávají tajné informace, které jim pomáhají k plnění úkolu. Informace, nebo vlastně kódy, jsou velmi tajné a musí se ihned spolknout - operace je totiž velmi tajná a všichni jsou sledování ať už autem, které zajme a odveze Tildu Swindon, nebo vrtulníkem, který doprovází diváka celým filmem.--- To, že má Isaach de Bankolé v každém ze tří měst jiný oblek, byl nebral až tak jako příliš podstatné. Za důležité bych určitě uvedl muzeum v Madridu, kam hlavní hrdina chodí každý den. Vždy si prohlédne jen jeden obraz, potom zase odejde. O tom, jaký obraz má hledat, je pravděpodobně v těch kódech, které dostal v krabičce od sirek. Obrazy vedou k tomu, aby věděl, co bude následovat v den, nebo za nějakou chvíli. Jednou uvidí housle - další den za ním přijde muž s houslemi, uvidí nahou ženu, kterou pak bude mít v bytě a která ho má odvést od práce - tady musí hrdina prokázat opravdu silné hranice ovládání. A nebo, na konci filmu, uvidí samotář prázdné, čistě bílé plátno, to znamená pouze jediné - už nic následovat nebude, práce je splněna.--- A proč tedy musí dojít k vraždě? Napadá mě jen jedno možné řešení. Několikrát ve filmu zazní píseň s opravdu zajímavým textem, který vede k zamyšlení: "Kdo si myslí, že je víc než ostatní, musí jít na hřbitov. Tam uvidí, čím svět skutečně je, je jen hrstkou hlíny". Proto si myslím, že byl Bill Murray, který je na konci filmu zabit, se asi hodně povyšoval nad ostatní - toto docela i potvrzuje jeho chování a povaha, kterou ve filmu ztvárnil. A to, jak se samotář dostal do přísně střežené "pevnosti", bych moc neřešil, na letišti mu bylo řečeno, aby použil svoji představivost (navíc ještě obdržel půdorys budovy), potom ji tedy použil, přesně, jak mu bylo zadáno...--- Isaach de Bankolé má opravdu výjimečné hranice ovládání. Když pracuje, nenechá se ničím znervóznit, odradit, jen nějaké problémy má s dvěma šálky v kavárně, když se číšníkovi ho nedaří obsloužit, jak by si představoval - to bych přisoudil tomu, že i sám samotář, vrah, má občas s tím ovládáním problémy a bojuje s tím - dá se říct, že úspěšně. Možná jsem to napsal příliš chaoticky a bude se v tom těžké vyznat, jedno ale je jisté - tento film je jeden z nejgeniálnějších, co jsem kdy viděl. Každý ho může chápat po svém, já si při každé další projekci všimnu něčeho nového, a také určitě obsahuje nějaké poselství. Film vlastně zobrazuje život jako takový - můžeme ho brát jako jakýsi návod, jak se máme chovat a čemu se věnovat, nebo jen myslet na to, že ve světě probíhají stovky, možná i tisíce takových plánovaných akcí a shledání, které vedou k dosažení určitého cíle - kdy si hodně lidí pomáhá, doplňuje se navzájem a nakonec jeden má rozhodující úlohu.

• 6.7.2012  19:22

"There was me. That is, Alex, and my three droogs. That is, Pete, Georgie and Dim... " Šokující, kontroverzní, ale geniální. Tak nějak by se to dalo nazvat. Celkem dlouho trvalo, než jsem k tomu filmu dostal, dlouho jsem se tomu vyhýbal. Ale byla to chyba. Film má neuvěřitelný příběh, který se rázem ve věznici úplně obrátí. A hudba byla skvěle doplňována tou Beethovenovou. Jeden z nejlepších filmů, 85% je pořád málo.

• 5.7.2012  18:39
    Počátek (2010)

Šel jsem do kina jen s tím, že uvidím něco úplně nového - "sen ve snu" - prostě něco, co tu dosud ještě nebylo. Jinak jsem už nevěděl vůbec nic, jaký to je žánr, kdo to vlastně natočil, prostě úplně naslepo. A o to více jsem byl překvapen. Od první minuty jsem hltal přímo vše, co jsem viděl na plátně, byl jsem uchvácen všemi efekty, hudbou, výkonem DiCapria, úrovněmi snů... Po skončení filmu jsem nebyl schopen slova, jen jsem jistě věděl, že si to doma musím co nejdříve pustit celé znovu a opět si to vychutnat. Nolan natočil jedinečný film, který prostě nemá konkurenci.

• 5.7.2012  10:15
    23 (2007)

Tak už víme, že Schumacher vynikal v matematice, nebo alespoň ten, kdo napsal scénář. Film navzdory nízkému hodnocení vůbec nebyl špatný a určitě se i většině líbil, jenže ta většina po vzoru golfisty prostě dá jen tři. Ale zase na úplných pět to není, protože ten konec byl už opravdu moc překombinovaný, raději bych to nechal u toho, že knížku napsala jeho manželka... A samozřejmě jako správný fanoušek Fulhamu jsem si všiml, že náš nejlepší útočník Clint Dempsey, který nosí číslo 23, letos (sezona 11/12) nastřílel slušných 23 gólů...

• 4.7.2012  17:27

Nejlepší filmy je nejtěžší komentovat. Člověk sám neví, co má napsat, protože by se stále opakoval o tom, jak je ten film skvělý. Jednoduše nádherný dojemný snímek z vězeňského prostředí. ''BROOKS WAS HERE.''

• 4.7.2012  17:04

Většina lidí brečí u Titanicu. Já však ne, zatím jsem brečel jen u jednoho filmu a tím je právě Zelená míle. Ta poprava, to je prostě i na mě moc... Celý film věříte, že k ní nedojde a Coffey bude nějak zachráněn, a pak to po třech hodinách takto dopadne... Darabont podle Kingovy předlohy vytvořil něco úžasného, skvost celé kinematografie.

• 4.7.2012  16:48

Tak moc úžasný film, že se k hodnocení hodně těžko hledají slova. Tarantinovi se povedlo nemožné. Takové množství nezapomenutelných hlášek, geniálně propletených scén, dokonalý scénář, že ho už mám i doma v knihovně... Pulp Fiction jsem viděl nejméně pětkrát a při každé další projekci narazím na něco nového, co mě opět potvrdí, že to je to ten nejlepší film, co kdy byl natočen. A nic ho jen tak nepřekoná. Vymyslet, napsat a nakonec natočit, něco takového, jako je právě Pulp Fiction, to si zaslouží RESPEKT!

• 27.6.2012  12:33

Nedokážu to vysvětlit. Zatímco sám golfista tu píše, jak je ''tohle dílko'' neuvěřitelně vtipné a chytré, mně přijde spíš neuvěřitelně trapné a hloupé. I když některé vtipné momenty se našly, ale bylo jich jak šafránu. Dlouho jsem s tímhle filmem váhal a bylo to dobře. Zatím jsem ho viděl jen dabovaný a to možná i byla chyba, protože dabing byl mizerný. S plným, nebo dokonce pozitivním hodnocením čekat nebudu, protože něco takového prostě parodovat nejde a tvůrci by se měli nad sebou zamyslet.

• 24.6.2012  13:15

Dlouho jsem se tomu vyhýbal. Prostě se mi nechtělo strávit u válečného filmu, které moc rád nemám a nebaví mě, více jak tři hodiny. Až jednoho dne jsem se odvážil... a dočkal jsem se opravdu jednoho z nejlepších filmů všech dob! Sice mi circa během prvních 100 minut vůbec nebylo jasné, proč se film zrovna jmenuje Schindlerův seznam, ale vůbec mi to nevadilo. Pak jsem se přece už dočkal a hned mi bylo vše jasné. To vše ještě zlepšovaly perfektní herecké výkony a skvělá hudba. A jak už to bývá zvykem u dobrých filmů, na konci jsem si řekl ''to už je konec?'' a nechtělo se mi uvěřit, že se už opravdu dívám více jak tři hodiny. S dlouhými filmy sice už mám hodně zkušeností, ale tady to bylo jiné. Zasloužené páté místo, bravo Spielbergu!

• 28.3.2012  18:52
    Misfits: Zmetci (TV seriál) (2009)

Po více než roce nepřetržitého dívání na Dextera v neděli večer na Coolu jsem si už tak zvyknul, že jsem byl přímo donucen se dívat na nový seriál Zmetci. Seriál vypadal podle obsahů opravdu dobře a první díly to jen potvrdily. Už se zdálo, že se to brzy zařadí do mé TOP 10, jenže pak přišlo pár nudnější dílů, spíše doplňkových. Přesto i po tomto úpadku se seriál zvedl po velmi slušném konci, který mě donutil se dívat na další sérii. Prostě mě zajímalo, jak se Nathan dostane z hrobu. Jenže... v prvním díle nové série ho vytáhnou během prvních pěti minut díky schopnosti té Sochy, teď si nevzpomenu na její jméno. A pak se rozjede jakási další nová pochybná zápletka o tom, teď nevím jak to nazvat, prostě že se postavy najednou chvílemi chovají jinak. Prostě zase strašná nuda a nezachrání to ani zažitý čas po Dexterovi. S tímto seriálem končím, dávám tři.

• 23.1.2012  19:08
    Odcházení (2011)

Když jsem se podíval do galerie na fotky Budaře s Vilhelmovou, řekl jsem si, že to prostě musím co vidět a pak si dát s radostí odpad. Jenže jaké překvapení! Film vůbec nebyl špatný, měl dobrý příběh, byl docela i vtipný a rozhodně nenudil. Rozhodně se dalo poznat, že to točil Havel a právě to filmu docela uškodilo. Některé věci byly opravdu přehnané a trapné - například část Macháčkova interview či zakopávání služebníka o malý kámen u schodů. A to Havlovo vynoření z bazénu, to raději nebudu komentovat. Navíc poprvé jsem zažil (nebo jsem si toho alespoň všimnul), že jako první v titulkách nebyli napsaní herci, ale režisér.

• 23.1.2012  15:14
    Jmenuju se Earl (TV seriál) (2005)

Seriál s nejvyrovnanějšími díly, protože skoro u každého jiného seriálu je občas menší pokles. Jen škoda toho otevřeného konce, přece jedna série navíc by neuškodila :)

• 3.1.2012  14:52
    REC (2007)

Nemám rád španělské filmy a tento horor to jen potvrdil. Nejprve začnu výběrem místa, kde si fim odehrává. Nevím, ale přijde mi, jako kdyby španělé měli pro filmy jen dvě města - Madrid a Barcelonu. Znám pouze jediný film, který se odehrává jinde - Sirotčinec, jenže to je zase kapitola sama pro sebe. Hlavní problém celého filmu je naprosto nesmyslná trapná zápletka, která vše dobré okopírovala z filmu 28 dní poté, kde se infekce také šířila kousnutím. A konec byl vlastně úplně stejný jako film Záhada z Blair Witch. To, co naopak tento film má "vlastní", jsou dialogy. Nevím, kdo je vymýšlel, ale zasloužil by si pořádně naliskat. Neustálé opakování všeho - "Odkud ten člověk spadl?" "Zeshora." "Ale jako odkud přesně?" "Prostě zeshora." Ale nejhorší ze všeho byla kamera. Tak roztřesenou kameru jsem ještě neviděl! Chápu, že tvůrci chtěli dokázat divákům, že vše jako mělo být natáčeno na ruční kameru, ale toto bylo prostě přehnané. A to všechno přetáčení a přerušování záběru, po kterém se dělo úplně něco jiného! Ale hlavně že měl Pablo pořád všechno natáčet! Vždyť tam šlo o život a jakási vidina zajímavých záběru jde okamžitě stranou...

• 19.11.2011  08:59
    United (TV film) (2011)

Několik lidí zde psalo, že je film zklamal, protože se tam neobjevil žádný fotbal. Sám jsem také čekal něco stylu Velkého Turína, kdy většina filmu byla o snaze hráče dostat se do týmu a katastrofa se stala až ke konci. Tady to bylo jiné. Film nebyl o fotbalu, ale o tom, jak to tým nesl a začal znovu hrát o ty nejvyšší příčky. Rozhodně si největší slávu zaslouží Jimmy Murphy, protože znovu poskládat tým, nabudit hráče a pak vyhrávat, to si zaslouží uznání.

• 28.8.2011  14:26

Po neuvěřitelně naivním konci předchozího dílu jsem se rozhodl, že se na tento film nepodívám. Čekal jsem, že se Mexiko dostane do finále MS, bude prohrávat 0-5, pak nastoupí Munez a nakonec vyhrají 6-5. Ale přesto jsem se rozhodl na tento film podívat, protože na wikipedii jsem našel stránku, kde má Munez fiktivní profil. Docela mě překvapily jeho změny angažmá, protože prý měl přestoupit do Tottenhamu a za pár let do Steauy Bukurešť (až po zhlédnutí filmu jsem zjistil, že týmy dalšího angažmá jsou jen náhodné a každý si tam může dát klub, jaký vyloženě chce). To jsem nedokázal pochopit a čekal jsem, že zde bude nějaké vysvětlení. Překvapivě tady ale u Muneze ani o Mexiko vůbec nejde. V celém filmu se dočkáme jen průměrného a lehce nudného děje dvou anglických neznámých loserů, normálních záběrů z MS 2006, ve kterých se občas tito hráči objeví před plátnem. Právě tyto záběry vypadají hrozně. Přesto musím ocenit, že i zde zůstala čtvrtfinálová porážka s Portugalskem, tudíž film neměl fotbalový happyend. To ho asi zachránilo od odpadu.

• 27.8.2011  08:15
    Góóól! (2005)

Samozřejmě, že tento film je taková pohádka s očekávaným koncem. Má říct malým dětem, aby šly za svým snem a nevzdaly se ho. Ale mně to takhle nevadilo. Jako fanouška fotbalu a Premier League mě film zaujal a moc se mi líbil. Navíc předposlední kolo se hrálo přímo na stadionu Fulhamu, kterému hodně fandím. Naštěstí Fulham nebyl nějak ponížen, dostal jen gól z penalty, takže to ujde :)

• 25.8.2011  13:16
    To nevymyslíš! (TV seriál) (2005)

Chápu, že nové české filmy a seriály jsou neskutečně podceněné, ale 19%... Některé povídky jsou celkem průměrné, jiné zase opravdu skvělé a s nějakými Trapasy se to nemůže rovnat. Prostě příjemná oddychovka, kterou kdyby natočili Američani a dali tam jejich slavný herce, určitě by to mělo přes 70 procent!

• 15.8.2011  08:21

Když jsem se podíval před filmem do galerie, začal jsem se toho pomalu bát. A to ne nadarmo. Za dvě a půl hodiny jsem se dočkal jen nesmyslnejch keců ničem, doplňovaným nicneříkajícím obrazem a neuvěřitelně otravným zvukem bubnu! Kamera byla nejametérštější, co jsem kdy viděl. Nedávno jsem napsal u jednoho (také českého) dokumentu, že je to jeden z nejhorších dokumentů, co jsem kdy viděl. Tento je však úplně nejhorší a nic to jen tak nepřekoná!

• 10.8.2011  17:03

Je škoda, že to tady je společně s dokumentem Češi na cestách, alespoň pro Hanzelku a Zikmunda. Zatímco první dokument o našich nejznámějších cestovatelech byl celkem slušný, ten druhý se nedal. Opravdu nepříjemné, nelíbilo se mi to...

• 10.8.2011  16:51
    Earth (TV film) (2007)

Já pořád nevím, proč je tento dokument na 18. místě nejlepších filmů všech dob. Člověka se to jen snaží omámit hezkými obrázky, jenže na to tady je už Zázračná planeta, která je dokonce první mezi seriály. A do toho pořád ty ekologický kecy... Producenty asi nenapadlo, že když si půjčí nepálské armádní letadlo (vyčteno ze zajímavostí), který bude mít ohromnou spotřebu, že sami globální oteplování podpoří. Hlavně, že v srpnu při svitu slunce valí do všech lidí, že se led roztává (to je snad jasný, že se bude v srpnu roztávat!) a kvůli nim teď zvířata trpí a nemohou si najít potravu. A kolik ještě toho museli nacestovat, proletět krajin a projít nedotčených pralesů! Bez tohoto filmu, který je podle čfd lepší než třeba Matrix, Město Bohů, Requiem za sen nebo Počátek (a takto bych mohl vyjmenovávat až do nekonečna, protože je tady jen 17 lepších filmů), by se zvířata měla mnohem lépe. A to by měli tvůrci vědět.

• 10.8.2011  16:25
    Mostar United (TV film) (2009)

Otřesný dokument o protivným muslimským trenérovi, jak pořád najíždí s autem do garáže, odporně nadává vlastním hráčům a řve do telefonu, proč ještě nedostal nový dresy. A do toho pořád ještě vzdychá a naznačuje, jak to má těžký. Fanoušci Zrinjski jednají úplně normálně, protože muslimové nemají v Evropě co dělat.

• 10.8.2011  16:16

Film Agent bez minulosti by se mohl rozdělit na dvě části. První byla opravdu vynikající. Zajímavá, napínavá, prostě jasných pět hvězd. Jenže od té doby, co se odjelo z města na venkov, se z filmu stala absolutní blbost, která už byla nezáživná a já mohl klidně přemýšlet, jaký sem napíšu komentář. Ač jsem si ještě říkal, že to můžou být čtyři hvězdy, film se postupně zhoršoval a nakonec prostě musím dát jen tři.