nineweh

Česko

<< předchozí 1 2 3 4 5 7 9
    • 26.4.2021  10:57
    Mank (2020)

To muselo dát takový práce... přitom taková blbost, co?

• 7.4.2021  13:40
    The Deceived (TV seriál) (2020)

Příjemná irská variace na Rebeccu a Janu Eyrovou. Sice zápletku odhadnete prakticky hned na začátku, ale atmosféru to má, herci jsou skvělí a na těch pár hodin to zabaví hezky.

• 9.3.2021  21:22

Komorní, lidský příběh, kterému ke konci dojde dech. Ale výprava nádherná a hudba jakbysmet.

• 4.3.2021  23:17
    Ted Lasso (TV seriál) (2020)

Football is life.

• 23.1.2021  10:24

Zvyknout si na podivně ahistorické a neukotvené prostředí seriálu (mobily versus osmdesátková estetika, britské přízvuky herců versus americká high school) mi trvalo poměrně dlouho, ale pak mě postavy i děj začaly docela bavit. Ale už jsem asi stará, protože víc než teenageři mě tu bere Gillian Anderson...

• 14.1.2021  23:13
    Emily in Paris (TV seriál) (2020)

Scénáristicky by to nemohlo být blbější, ani kdybych to psala já. Ale vlastně jsem tomu nakonec propadla - když to člověk bere jako pohádku o tom, kterak naivní Američanka svou upřímností a optimismem okouzlí cynickou Francii a omotá si kolem prstu všechny muže (kteří jsou samozřejmě jakožto Francouzi do jednoho sexy a promiskuitní), přičemž si na dlažbě v jehlách nikdy nevyvrtne kotník, a přijme fakt, že tahle pohádková verze Paříže je navoněná, nablýskaná a vypulírovaná tak, že to Paříž vlastně ani není... tak proč ne.

• 2.1.2021  14:55
    Bridgertonovi (TV seriál) (2020)

Doufám, že ti, kdo tu tak strašně brojí proti "přepisování historie", byli podobně vytočení i u Tarantina, různých filmů z devadesátek, kde hraje amerického prezidenta černoch, a asi všech zpracování muzikálu Jesus Christ Superstar. Není to podle skutečných událostí, není to dokumentární film, je to FIKCE. A zatraceně zábavná, ideální eskapismus na jednodenní binge. Pokud vás (jako mě) vždycky zajímalo, jak by vypadala díla Jane Austenové, kdyby v nich bylo o hodně víc sexu, budete (jako já) nadšení. A herecké obsazení je prostě skvělé.

• 14.12.2020  23:24
    Dámský gambit (TV seriál) (2020)

Jako oceňuju, že šachové partie jsou v tom prý realistické, protože jinak v tom realistického není skoro nic. Takhle si asi život v 60. letech, to, jak fungují ženy, Moskvu atd. představuje jedině někdo, kdo o tom přečetl pár ne moc dobrých beletristických knížek. Kouká se na to krásně, o tom žádná, herci jsou výborní, výprava taky, ale je to zkrátka jen taková pohádka o Popelce na pár zimních večerů, která neurazí, nenadchne a do zítra na ni zapomenu.

• 8.12.2020  23:43
    Mělas to vědět (TV seriál) (2020)

Celou dobu si to drží čtyřhvězdičkovou úroveň, je to solidně napínavé, divák je často sváděn (nejen) z cesty, i když tu a tam se objeví nějaké to detektivkové klišé. Navíc hlavní roli vůbec nehraje přespříliš vyžehlená Kidmanka nebo dokonale zhnusnělý Grant, ale můj milovaný New York, to, že tvůrci natáčeli v autentických lokacích, je asi největší devíza tohohle seriálu. Ale ten konec? Ten byl navzdory snaze udělat to co nejvíc napínavé dost anti-climactic a tak trochu to shodil.

• 7.12.2020  23:44
    Španělská princezna (TV seriál) (2019)

Snaha vylepšit pověst Kateřiny Aragonské se minula účinkem. V čem předchozí dvě série uspěly - lehké míchání fabulace a nadpřirozena se skutečnými událostmi, perfektně vybraní herci -, tam to Španělská princezna projela na celé čáře. Nejen historických, ale i logických nesrovnalostí je tu moc na to, aby to krásné kostýmy a tudorovská architektura zachránily, a to, že postavy za těch snad 20 let ani trochu nezestárnou (a ne, nanicovatý plnovous Jindřicha VIII. opravdu nepovažuju za stárnutí), je trestuhodné selhání maskérů. Jak miluju seriály z britské historie, tak tohle mě (hlavně v druhé části série) dost zklamalo.

• 21.11.2020  22:39

Ale jo, nechat se korunovat za zvuků skladby, která už se vžila jako hymna Ligy mistrů, za to tam tu druhou hvězdu dám.

• 17.11.2020  22:20
    Koruna - Série 4 (série) (2020)

Emma Corrin to jako Diana zvedá zase na pětihvězdičkovou úroveň. Ovšem většina dílů, kde není, mi připadala tak nějak... nudná a zbytečná.

• 16.10.2020  21:29
    Herec - Epizoda 1 (E01) (epizoda) (2020)

Jan Cina je národní poklad, ale k dokonalosti tomu ještě něco chybělo.

• 16.9.2020  22:30

Uhhh.... what?

• 2.9.2020  22:48
    Na nože (2019)

Chris Evans jako zmrdeček si tady krade každou scénu pro sebe. Jinak meh.

• 19.7.2020  21:51

Není to na pět, spíš na čtyři. Ale tu pátou tam dávám na vyrovnání těch hejtrů tady...

• 13.7.2020  09:37

Jako překladatelka můžu říct, že THAT'S NOT HOW IT WORKS.

• 27.5.2020  21:57
    A Streetcar Named Desire (divadelní záznam) (2014)

Je to strašně dlouhý a strašně uřvaný. Ale v dobrým!

• 16.5.2020  23:07
    Veliká (TV seriál) (2020)

Škoda otevřeného konce, který nepokrytě žadoní o další sérii. Ale jinak je to - pokud nejste hnidopišský historik - opravdu zábava. Komu se líbila Favoritka, přijde si na své, a nejen díky geniálnímu Houltovi.

• 1.5.2020  00:46
    Normální lidi (TV seriál) (2020)

Tohle je poprvé (a nejspíš i naposled), co tohle píšu: SERIÁL JE LEPŠÍ NEŽ KNIHA. Je to dokonalý. Pro mě rozhodně seriálová událost 2020 a jestli Paul Mescal za svůj výkon nedostane všechny ceny, budu se hodně zlobit.

• 19.4.2020  22:16

Vizuálně nádhera, ale hloubky a síly knižní předlohy to nedosahuje ani z desetiny. Postavy se smrskly na několik hlavních, přičemž v knize se hlavní hrdinka a potažmo čtenář o stalinistickém teroru a lágrech nejvíc dozvídá právě díky postavám vedlejším. Navíc obsadit do role sadistického kápa tak sexy chlapa, jako je Franzén, je prostě hodně vedle, jak ho pak máte nenávidět? O té "ruštině" ani nemluvím. Škoda. Takhle si fakt radši přečtěte knihu, dá vám mnohem víc.

• 11.4.2020  21:27
    Jesus Christ Superstar live (divadelní záznam) (2012)

Tenhle muzikál je geniálně napsaný. Tady jsou navíc sexy Jidáš a sexy Ježíš, Mel C nebyla jako Máří až takový krok vedle, a celkově to funguje, jen škoda autotune u Tima Minchina, který by to určitě uzpíval i bez něj. Sice mám pořád oblíbenější verze, ale tahle mě rozhodně potěšila.

• 28.2.2020  20:29

Ten plot twist mě vyloženě nasral. Ale Henry Golding je k pokoukání fajn.

• 26.1.2020  00:06
    Seth Meyers: Lobby baby (TV pořad) (2019)

Jo, fakt je divný vidět Sethovy nohy. Jinak ho ale zbožňuju. Milý, chytrý stand-up, který potěší nejen skalní fanoušky.

• 13.1.2020  20:21
    Na tenkém ledě (TV seriál) (2020)

Přidávám pátou hvězdu čistě za Johnnyho Weira.

• 18.12.2019  10:58

Celkovou stupiditu toho, že v Anglii 14. století znali vánoční stromečky a mluvili současnou angličtinou a v údajně sněhovou bouří zasaženém Ohiu se normálně chodí ven v tričku, naštěstí vyvážil opravdu, ale opravdu rozkošný rytíř.

• 7.12.2019  10:45
    Koruna - Série 3 (série) (2019)

Pořád dobrý, ale už ne tak dechberoucně skvělý jako první dvě série.

• 27.11.2019  10:39
    Noelle (2019)

Zklamání, které nezachrání ani (jako obvykle) dokonalý Bill Hader. Anna Kendrick taky hraje jako o život, ale její diblíkovství začne časem unavovat, a rozhodně nevynahradí špatné CGI, lehce nablblé dialogy a dost neobjevnou zápletku. Jako vánoční jednorázovka dobré, ale "nadčasová vánoční klasika", kterou by z toho Disney chtěl asi mít, se fakt nekoná.

• 24.10.2019  23:14

Nenudí, díky hvězdnému obsazení i sebetitěrnějších rolí je pořád na co koukat, ale silnější dojem to nezanechá.

• 15.10.2019  00:41
    Zašívárna (TV seriál) (2016)

Večná škoda, že to nemá víc sérií.

<< předchozí 1 2 3 4 5 7 9