nineweh

Romana Bičíková

Česko

<< předchozí 1 2 3 4 5 7 9
    • 27.5.2020  21:57
    A Streetcar Named Desire (divadelní záznam) (2014)

Je to strašně dlouhý a strašně uřvaný. Ale v dobrým!

• 16.5.2020  23:07
    Veliká (TV seriál) (2020)

Škoda otevřeného konce, který nepokrytě žadoní o další sérii. Ale jinak je to - pokud nejste hnidopišský historik - opravdu zábava. Komu se líbila Favoritka, přijde si na své, a nejen díky geniálnímu Houltovi.

• 1.5.2020  00:46
    Normal People (TV seriál) (2020)

Tohle je poprvé (a nejspíš i naposled), co tohle píšu: SERIÁL JE LEPŠÍ NEŽ KNIHA. Je to dokonalý. Pro mě rozhodně seriálová událost 2020 a jestli Paul Mescal za svůj výkon nedostane všechny ceny, budu se hodně zlobit.

• 19.4.2020  22:16

Vizuálně nádhera, ale hloubky a síly knižní předlohy to nedosahuje ani z desetiny. Postavy se smrskly na několik hlavních, přičemž v knize se hlavní hrdinka a potažmo čtenář o stalinistickém teroru a lágrech nejvíc dozvídá právě díky postavám vedlejším. Navíc obsadit do role sadistického kápa tak sexy chlapa, jako je Franzén, je prostě hodně vedle, jak ho pak máte nenávidět? O té "ruštině" ani nemluvím. Škoda. Takhle si fakt radši přečtěte knihu, dá vám mnohem víc.

• 11.4.2020  21:27
    Jesus Christ Superstar live (divadelní záznam) (2012)

Tenhle muzikál je geniálně napsaný. Tady jsou navíc sexy Jidáš a sexy Ježíš, Mel C nebyla jako Máří až takový krok vedle, a celkově to funguje, jen škoda autotune u Tima Minchina, který by to určitě uzpíval i bez něj. Sice mám pořád oblíbenější verze, ale tahle mě rozhodně potěšila.

• 28.2.2020  20:29

Ten plot twist mě vyloženě nasral. Ale Henry Golding je k pokoukání fajn.

• 26.1.2020  00:06
    Seth Meyers: Lobby baby (TV pořad) (2019)

Jo, fakt je divný vidět Sethovy nohy. Jinak ho ale zbožňuju. Milý, chytrý stand-up, který potěší nejen skalní fanoušky.

• 13.1.2020  20:21
    Na tenkém ledě (TV seriál) (2020)

Přidávám pátou hvězdu čistě za Johnnyho Weira.

• 18.12.2019  10:58

Celkovou stupiditu toho, že v Anglii 14. století znali vánoční stromečky a mluvili současnou angličtinou a v údajně sněhovou bouří zasaženém Ohiu se normálně chodí ven v tričku, naštěstí vyvážil opravdu, ale opravdu rozkošný rytíř.

• 7.12.2019  10:45
    Koruna - Série 3 (série) (2019)

Pořád dobrý, ale už ne tak dechberoucně skvělý jako první dvě série.

• 27.11.2019  10:39
    Noelle (2019)

Zklamání, které nezachrání ani (jako obvykle) dokonalý Bill Hader. Anna Kendrick taky hraje jako o život, ale její diblíkovství začne časem unavovat, a rozhodně nevynahradí špatné CGI, lehce nablblé dialogy a dost neobjevnou zápletku. Jako vánoční jednorázovka dobré, ale "nadčasová vánoční klasika", kterou by z toho Disney chtěl asi mít, se fakt nekoná.

• 24.10.2019  23:14

Nenudí, díky hvězdnému obsazení i sebetitěrnějších rolí je pořád na co koukat, ale silnější dojem to nezanechá.

• 15.10.2019  00:41
    Zašívárna (TV seriál) (2016)

Večná škoda, že to nemá víc sérií.

• 8.10.2019  09:06
    Sever (TV seriál) (2019)

Takový ten seriál, kde je permanentně zima a hnusně, v postavách se nevyznáte, jejich motivaci nerozumíte, všichni se jen snaží tvářit jako drsňáci a na konci není "překvapivý zvrat", ale spíš hm, tak jo no, a jak to teda vlastně dopadlo?

• 4.8.2019  22:33

Všeho moc.

• 27.7.2019  23:26

Někdy prostě člověk potřebuje prostoduchou romanťárnu se sexy hlavním hrdinou a perfektním soundtrackem. A od tohohle filmu jsem dostala přesně to, co jsem chtěla.

• 12.7.2019  23:01
    Wildlife (2018)

Chápu, proč si nad tímhle filmem kritici učůrávají blahem. Skvělé herecké výkony, citlivá režie, bravurní drobnokresba toho, jak se jednomu klukovi spolu s manželstvím jeho rodičů plíživě rozpadá svět... Ale pro běžného diváka je to prostě a jednoduše úmorná nuda. Táhlé záběry, tváře rozostřené nebo naopak až příliš v detailu, postavy bloumající odnikud nikam, minimum dialogů, skoro žádná hudba... A Jake Gyllenhaal jako beta male? Ne, díky.

• 5.7.2019  16:11
    Šampion (2019)

Slyšela jsem názor, že tenhle film nemá na festivalu co dělat. No ano, na festival patří nejspíš jen artové filmy plné dlouhých unylých záběrů, bez dialogů a pokud možno i bez příběhu, kde je největší vzrůšo sledovat třeba rozpadající se mršinu, nebo výhled z auta jedoucího pouští. Tenhle film takový opravdu není. Je totiž neodolatelně vtipný, jede ve svižném tempu, a i když jsou zvraty vcelku odhadnutelné, pořád vás baví. V záplavě "festivalových" filmů je jako zjevení a zasloužil by si uvedení do distribuce v českých kinech.

• 2.7.2019  23:39
    Monos (2019)

Lord of the Flies meets Apocalypse Now v kolumbijské džungli. Syrové až na dřeň (doslova). Vizuální dokonalost.

• 1.7.2019  19:48

Severské krimi na řecký způsob.

• 23.6.2019  13:56
    Shrill (TV seriál) (2019)

Místy je to z hlediska tématu hodně silné, zvlášť čtvrtý díl je trefa přímo do černého. Jinak ale průměr, který se nedokáže rozhodnout, jestli chce být komedií, nebo řešit vážné věci, a skloubit obojí dohromady mu moc nejde.

• 17.6.2019  21:20
    Dumbo (2019)

S filmem jako takovým toho zas tolik špatně není (ačkoli jsem čekala trochu více Burtona). Hvěza dolů za to, že to je prostě film o týrání slonů.

• 15.6.2019  17:26
    Černobyl (TV seriál) (2019)

"Černobyl je přeceňovaný" is the new "Nikdy jsem neviděl Hru o trůny". Vážně mě fascinuje, kolik lidí si myslí, že je cool být ignorant a psát o tomhle seriálu, že je průměrný, zbytečný, nezajímavý... Já jsem teda dlouho nic tak mrazivého neviděla. A ne, nevadí mi, že postavy mluví anglicky - protože se nepokouší o ruský přízvuk (díkybohu!) a tím pádem není angličtina rušivá. Ani mi nevadí, že tvůrci museli něco zkrátit/pozměnit/přesunout/spojit do jedné postavy atd. Neměli deset dílů, ale pět, navíc to není dokument. A taky mě už dlouho nějaký televizní/filmový počin nepřiměl strávit x hodin dohledáváním a pročítáním dalších informací. Pro mě to zkrátka byl zážitek, poučný a napínavý zároveň.

• 6.6.2019  13:54
    Good Omens (TV seriál) (2019)

Tennant a Sheen skvělí (hlavně Tennant se vyřádil), John Hamm taky k sežrání, ale další vedlejší postavy už tak moc úžasné nejsou, a seriál maličko shazuje i příliš vyprávěcího voice-overu (jakkoli miluju, že je Bůh žena, pořád v tom slyším Gaimana a nemůžu se zbavit dojmu, že si to měl namluvit sám). Využití hudby Queen absolutně dokonalé, ale opět platí - KNIHA BYLA LEPŠÍ.

• 10.5.2019  22:16
    Psychiatr (TV seriál) (2018)

Klišé na klišé na dalších klišé na podloží špatného CGI, špatné kamery a zoufale neobjevného příběhu. Herci skvělí, ale ani oni tuhle neoriginální rádobydobovou jakožedetektivku nezachrání (Daniel Brühl je sice můj miláček, ale ani plnovous, ani angličtina mu nesluší).

• 6.4.2019  13:08
    Branky, body, kokoti (TV pořad) (2018)

Dávám 5*, abych vyrovnala ty zoufalce, co tu hází odpady, protože absolutně nepochopili.

• 4.4.2019  16:17
    Geniální přítelkyně (TV seriál) (2018)

Slušná, precizní adaptace, jíž porozumí i lidé, kteří knižní předlohu nečetli. Skvělá hudba a skvělé obsazení (lidé, co dělali casting, mi nejspíš vidí do hlavy, protože všichni herci vypadají přesně tak, jak jsem si ty postavy při čtení představovala).

• 16.3.2019  23:10

Co v tom není: cokoli novýho, neokoukanýho nebo objevnýho. Co v tom je: čtyři sexy chlapi (plus teda Ben Affleck, který ale nakonec je po zásluze vytrestán).

• 28.2.2019  22:19

To bylo tak blbý, až to bylo geniální. Hlavně ty detaily v "zromcomovaném" New Yorku (Litle Cupcake Bakery FTW!)

• 6.2.2019  22:19

Killer art? Paráda! Lituju všechny, kdo nepochopili, jak geniálně subverzivní tenhle film je, protože čekali horůrek.

<< předchozí 1 2 3 4 5 7 9