nineweh

Romana Bičíková

Česko

<< předchozí 1 2 3 4 5 6 8
    • 16.3.2019  23:10

Co v tom není: cokoli novýho, neokoukanýho nebo objevnýho. Co v tom je: čtyři sexy chlapi (plus teda Ben Affleck, který ale nakonec je po zásluze vytrestán).

• 28.2.2019  22:19

To bylo tak blbý, až to bylo geniální. Hlavně ty detaily v "zromcomovaném" New Yorku (Litle Cupcake Bakery FTW!)

• 6.2.2019  22:19

Killer art? Paráda! Lituju všechny, kdo nepochopili, jak geniálně subverzivní tenhle film je, protože čekali horůrek.

• 5.2.2019  23:20

Po Loving Vincent je už každý další film o Van Goghovi tak trochu zbytečný, ale tohle natočil geniální Julian Schnabel, takže jsem to musela vidět - a zklamaná nejsem. Schnabel tyhle filmy zkrátka umí, Dafoe, ač o pětadvacet let starší než Vincent, když zemřel, ho zahrál skvěle, a kamera, no... vizuální orgie. Kvalit Basquiata a Než se setmí to možná nedosahuje, ale je to hodně blízko.

• 7.1.2019  00:32

Jako videoklip ke spoustě parádních písniček asi dobrý. Herecké výkony taky prvotřídní. Jinak ale trochu zbytečný film, který nic moc nového neřekne, jen zcela nepokrytě žadoní o nějaké to ocenění.

• 28.12.2018  20:53

Teda že pro mě jedním z nejlepších filmů roku bude animovanej Spider-Man, to by asi nečekal nikdo. Ani já ne. Ale je to tak.

• 25.12.2018  14:11
    Kouzelník Žito (TV film) (2018)

Bylo to o chlup lepší než svého času První rytíř, a o hodně lepší, než by místní hodnocení mohlo naznačovat. Kdyby se z toho vyndaly ty přitroublý písničky, klidně bych dala ještě o hvězdu víc. Jinak: mladí herci by byli o něco lepší, kdyby jim někdo napsal přirozeněji znějící dialogy, čerti by byli lepší, kdyby se tolik nepitvořili (Liška hraje už asi postopadesáté stejnou roli), za Kříže zas hrála spíš jeho paruka. Ale příběh vysloveně debilní nebyl, z výpravy a triků nebolely oči, takže nechápu, proč místní kritická klika zase plive žluč.

• 18.12.2018  09:20
    Aquaman (2018)

Slabší 3. Moje reakce celou dobu přeskakovaly mezi "UHHH WHAT" a "LOL". Tvůrci okopírovali svoje oblíbené pasáže z jiných filmů, slepili je k sobě, plácli na to hodně CGI, odškrtali si ze seznamu superhrdinské položky jako zničit jedno menší město, zachránit dítě, pozabíjet spoustu CGI potvor, utrousit pár suchých hlášek atd., zkrátka originálního na tom nebylo absolutně nic. Což neznamená, že bych se nebavila... ale snaha dotáhnout se na Marvel pořád nějak nevyšla.

• 15.12.2018  18:10

Technicky vyňunaný, skvěle zahraný (až na přízvuk Claire Foy, která v sobě prostě Angličanku nezapře, ani když se hodně snaží), ale celou dobu jsem si říkala: ach jo, takovýchhle vesmírných NASA filmů říznutých "osobním" příběhem hrdiny jsem už viděla... ale pak přišla sekvence přistání na Měsíci a já se klepala jako ratlík. Pátá hvězda je za melodii The Landing (díky, Justine).

• 25.11.2018  18:08
    Má večeře s Hervém (TV film) (2018)

Jako dobrý a tak, ale použít jako finální píseň Bittersweet Symphony by už mělo bejt zakázaný.

• 20.11.2018  17:32
    Jarmark marnosti (TV seriál) (2018)

Zatím asi nejlíp obsazená adaptace Vanity Fair, co jsem viděla - nejlepší Becky Sharp ze všech. Jinak je to pěkné, ale ničím výjimečné.

• 15.11.2018  10:20

Hodne barviček, hodně srdíček a lásky a "jsme kamarádi a potřebujeme jeden druhého, protože jinak bysme tu nebyli". Pár vtipných archivních záběrů ze samého začátku kapely. Coldplay jsem přestala poslouchat zhruba po Viva la Vida, od té doby s nimi mám jeden zásadní problém: působí na mě jako "jsme velká stadiónová kapela, která lidstvu předává zásadní message". Film je roztomilý, ale bezzubý, a jako proč je po titulkách ještě další asi čtvrt hodiny filmu, to mi hlava nepobrala.

• 18.9.2018  23:16
    Ostré předměty (TV seriál) (2018)

Suverénně a řemeslně skvěle natočené a zahrané, ale pokud jste jako já četli knihu, nedá vám to absolutně nic (především vám to ani nebude připadat napínavé).

• 15.7.2018  12:45
    Mrakodrap (2018)

Ten film je tak špatnej, až je skvělej.

• 13.6.2018  23:27

Se skutečností to nemá nic moc společného, ale Fanning hraje skvěle a Booth je nádhernej.

• 26.5.2018  09:20

Plus: Lando. Mínus: "herecké" výkony Aldena a Emilie, příšerně neoriginální hudba (a tím nemyslím útržky ikonických melodií, které všichni známe, ale to bezostyšné kopírování Pána prstenů a dalších bijáků).

• 30.4.2018  19:31
    Jesus Christ Superstar Live in Concert (divadelní záznam) (2018)

Bohužel. Tohle se nevyvarovalo nešvarů předchozích scénických uvedení, ale nepřineslo to ani nic moc nového. John Legend navzdory svým pěveckým kvalitám na roli Ježíše nestačí, přezpívá ho kdokoli ze zbytku obsazení (dokonce i Alice Cooper, který byl nakonec příjemným překvapením). Naštěstí Jidáše vybrali výborně, ten celý dojem trochu zachránil, ale já se radši zase vrátím ke svým oblíbeným verzím z minulosti.

• 5.4.2018  23:59
    Velká hra (2017)

Spíš by se to mělo jmenovat Molly's Tits

• 29.3.2018  12:55

Bill Hader pro mě vždycky byl ten chlápek z vedlejších rolí, na kterého okamžitě zapomenu a s daným filmem si ho ani nezačnu spojovat. A pak taky ten chlápek z SNL. Ale v tomhle filmu předvedl něco neskutečnýho, takže za to ta pátá hvězda.

• 10.3.2018  16:47
    Hledač min (2017)

Takhle by to nenapsal ani nejlepší hollywoodský scénárista. Strašně silný film.

• 28.2.2018  23:47
    Tvář vody (2017)

Pohádka o tom, kterak němá Amélie z Baltimoru píchala s mořským panákem. Vizuálně úžasné, ale jako ta stupidně přifrancouzštělá hudba měla bejt dop*dele co? Škoda, příběh byl jinak klišoidní takovým tím správným způsobem a herecké výkony na jedničku.

• 2.1.2018  22:21
    Marie Terezie (TV film) (2017)

Ano, na české poměry je to hodně, hodně slušné. Na Kotka si člověk zvykl, role mimoně, který se nechce nechat svazovat dvorskými konvencemi, mu nakonec docela sedla. Ale: já už fakt nemám nervy na "historické" filmy, kde postavy mluví a jednají až příliš moderně, kde se o důležitých bitvách jen mluví, a na velkolepých plesech tančí deset komparzistů. Výprava a lokace tedy super, jako film(y) to fungovalo, a kdyby mohl historickou věrnost vzít čert, celkem by to bavilo (třeba to, že v habsburské říši nikdy nesněží, a to ani během únorové (!!!) svatby Marie Terezie s Františkem Štěpánem). Jenže v popisu stojí "historické životopisné drama" a my dostali výpravnou kostýmní romantickou komedii v prvním díle a pokus o dvorské intriky (včetně šaškárny se záměnou dam na maškarním plese) s příměsí hrdinského eposu (včetně máchání mečem z koňského hřbetu) ve druhém, na což se pochopitelně dá koukat, ale výš jak průměr opravdu jít nemůžu. P.S.: Tím neříkám, že nad Marií Terezií je třeba zlomit hůl. Jejímu příběhu by slušelo obsadit starší herce a natočit další díly, po vzoru mnohokrát zmiňované The Crown. Ale chápu, že tolik peněz ani v koprodukci dohromady nedáme.

• 8.12.2017  15:51
    Mindhunter (TV seriál) (2017)

Dobrý, ale zas takovej mindblow to nebyl.

• 7.12.2017  23:14

Hodně fajn soundtrack a slušná stylizace, ale jinak asi nejsem cílová skupina, protože "strong female character" si fakt představuju jinak než jako mokrej sen nevybouřených nerdů. Navíc jsem za celou dobu nepochopila, o co teda šlo, a vlastně mě děj zajímal tak málo, že jsem se o to ani nesnažila.

• 12.11.2017  21:00
    Song to Song (2017)

+ Herci, Lykke Li, camea, lokace. - Kamera (na to, jak je to širokoúhlé, skoro nikdy není nic pořádně v záběru), otravný voice-over. K tomu hodně šahání na břicho.

• 11.11.2017  19:54
    Střelný prach (TV seriál) (2017)

Nízkorozpočtová nuda, kterou nezachránil ani Jon Snow, natožpak Mark Gatiss.

• 6.11.2017  09:26
    Tohle jsme my (TV seriál) (2016)

Jako prej je to fakt dobrý. A první díl mě opravdu dost navnadil, ale jakmile se seriál rozjel, začal být zoufale neoriginální (jakkoli jsou nabízená témata "závažná" a "citlivá"), takže ani nedokoukávám první sérii. Sorry.

• 5.11.2017  23:55
    Wind River (2017)

3,5*. Skvělá hudba. Mrazivá atmosféra (doslova). Jinak mě to ale asi nepohltilo tak, jak mělo nebo mohlo.

• 27.10.2017  22:10

Je to spíš na čtyři hvězdičky. Vážně. Není to pětihvězdičkový film. Ale musím je dát, protože jsem se už dlouho takhle v kině nebavila, a protože Loki je... prostě Loki. Naštěstí si to nehraje na Strážce Galaxie, ale je to svébytný, naprosto Taikův film, kde sice Thor prodělal v podstatě transplantaci osobnosti a hodně míst tak nějak nemá vysvětlení, ale vůbec vám to nevadí, protože LOKI. #LokiForever

• 15.10.2017  00:28

Závažné téma, nudné zpracování, bohužel (jakkoli jsou herci naprosto skvělí).

<< předchozí 1 2 3 4 5 6 8