After: Polibek (2019)

Někdy prostě člověk potřebuje prostoduchou romanťárnu se sexy hlavním hrdinou a perfektním soundtrackem. A od tohohle filmu jsem dostala přesně to, co jsem chtěla.

Wildlife (2018)

Chápu, proč si nad tímhle filmem kritici učůrávají blahem. Skvělé herecké výkony, citlivá režie, bravurní drobnokresba toho, jak se jednomu klukovi spolu s manželstvím jeho rodičů plíživě rozpadá svět... Ale pro běžného diváka je to prostě a jednoduše úmorná nuda. Táhlé záběry, tváře rozostřené nebo naopak až příliš v detailu, postavy bloumající odnikud nikam, minimum dialogů, skoro žádná hudba... A Jake Gyllenhaal jako beta male? Ne, díky.

Šampion (2019)

Slyšela jsem názor, že tenhle film nemá na festivalu co dělat. No ano, na festival patří nejspíš jen artové filmy plné dlouhých unylých záběrů, bez dialogů a pokud možno i bez příběhu, kde je největší vzrůšo sledovat třeba rozpadající se mršinu, nebo výhled z auta jedoucího pouští. Tenhle film takový opravdu není. Je totiž neodolatelně vtipný, jede ve svižném tempu, a i když jsou zvraty vcelku odhadnutelné, pořád vás baví. V záplavě "festivalových" filmů je jako zjevení a zasloužil by si uvedení do distribuce v českých kinech.

Monos (2019)

Lord of the Flies meets Apocalypse Now v kolumbijské džungli. Syrové až na dřeň (doslova). Vizuální dokonalost.

Shrill (2019) (seriál)

Místy je to z hlediska tématu hodně silné, zvlášť čtvrtý díl je trefa přímo do černého. Jinak ale průměr, který se nedokáže rozhodnout, jestli chce být komedií, nebo řešit vážné věci, a skloubit obojí dohromady mu moc nejde.

Dumbo (2019)

S filmem jako takovým toho zas tolik špatně není (ačkoli jsem čekala trochu více Burtona). Hvěza dolů za to, že to je prostě film o týrání slonů.

Černobyl (2019) (seriál)

"Černobyl je přeceňovaný" is the new "Nikdy jsem neviděl Hru o trůny". Vážně mě fascinuje, kolik lidí si myslí, že je cool být ignorant a psát o tomhle seriálu, že je průměrný, zbytečný, nezajímavý... Já jsem teda dlouho nic tak mrazivého neviděla. A ne, nevadí mi, že postavy mluví anglicky - protože se nepokouší o ruský přízvuk (díkybohu!) a tím pádem není angličtina rušivá. Ani mi nevadí, že tvůrci museli něco zkrátit/pozměnit/přesunout/spojit do jedné postavy atd. Neměli deset dílů, ale pět, navíc to není dokument. A taky mě už dlouho nějaký televizní/filmový počin nepřiměl strávit x hodin dohledáváním a pročítáním dalších informací. Pro mě to zkrátka byl zážitek, poučný a napínavý zároveň.

Dobrá znamení (2019) (seriál)

Tennant a Sheen skvělí (hlavně Tennant se vyřádil), John Hamm taky k sežrání, ale další vedlejší postavy už tak moc úžasné nejsou, a seriál maličko shazuje i příliš vyprávěcího voice-overu (jakkoli miluju, že je Bůh žena, pořád v tom slyším Gaimana a nemůžu se zbavit dojmu, že si to měl namluvit sám). Využití hudby Queen absolutně dokonalé, ale opět platí - KNIHA BYLA LEPŠÍ.

Psychiatr (2018) (seriál)

Klišé na klišé na dalších klišé na podloží špatného CGI, špatné kamery a zoufale neobjevného příběhu. Herci skvělí, ale ani oni tuhle neoriginální rádobydobovou jakožedetektivku nezachrání (Daniel Brühl je sice můj miláček, ale ani plnovous, ani angličtina mu nesluší).