Thor: Ragnarok (2017)

Je to spíš na čtyři hvězdičky. Vážně. Není to pětihvězdičkový film. Ale musím je dát, protože jsem se už dlouho takhle v kině nebavila, a protože Loki je... prostě Loki. Naštěstí si to nehraje na Strážce Galaxie, ale je to svébytný, naprosto Taikův film, kde sice Thor prodělal v podstatě transplantaci osobnosti a hodně míst tak nějak nemá vysvětlení, ale vůbec vám to nevadí, protože LOKI. #LokiForever

Popírání holocaustu (2016)

Závažné téma, nudné zpracování, bohužel (jakkoli jsou herci naprosto skvělí).

Smrtihlav (2017)

Ano, je to "filmovější" (rozuměj stupidnější, natočené pro blbce) než Anthropoid, často se tu uchyluje k "filmové zkratce" (rozuměj kolážím patetických záběrů podmalovaných ještě patetičtější hudbou, za které by se nestyděla ani Renčova Lída Baarová) a nechybí ani záběry z pohledu hrdiny, z pohledu jedoucího auta, z pohledu bot... Parašutisti jsou genericky zaměnitelní (po celou dobu filmu jsem je nebyla schopná od sebe rozeznat), Gabčík s Kubišem navic očividně přešli cestou z Nehvizd do Plzně zasněžené hory zvíci Pána prstenů, a nacisti byli hodný, že jim tu vodu na konci v kryptě zastavili, aby nenarušili jejich bromance (wtf). O dalších historických nepřesnostech nemá cenu mluvit, to bych tu byla věčnost. Oceňuju, že se tu netlačilo na přízvuky (výslovnostně pobavili jen Džousef, Vaklaf a Lidyče, ale hymnu zazpívali chlapci docela pěkně). Být to celé jen o Heydrichovi, asi bych byla shovívavější, ale tohle zprznění operace Anthropoid na mě bylo trochu moc. Příště by Češi mohli podobně "věrně" zfilmovat třeba atentát na JFK nebo tak něco.

Hříšný tanec (2017) (TV film)

Nebyl to až takový průser, jaký jsem čekala. Jasně, Swayze je jen jeden a jsem celkem ráda, že tohle nemusel za svého života vidět, a taneční čísla jsou na taneční film dost nablblá (a zpívání to fakt nepozvedne), ale pokud nebudete srovnávat s nedostižným originálem, zas tak moc trpět nebudete.

Tanečník (2016)

To, co Polunin umí se svým tělem, je neskutečné. Proto je škoda, že je dokument o něm tak nějak nenápaditý a průměrný. A tvůrci navíc měli velké štěstí, že Polunin & family odmalinka natáčeli a natáčeli, jinak by v podstatě neměli nic...

Král Artuš: Legenda o meči (2017)

To, co fungovalo u Sherlocka Holmese, už bohužel nefunguje u Artušovské legendy. Přece jen 5. století se takhle brutálně zmodernizovat nedá, to je prostě úplně mimo a hra na "epickou fantasy" to nezachrání. Charlie Hunnam pro mě má nulové charisma, Jude Law se o něco snažil, ale taky z toho nic moc nebylo. Za mě velké NE.

Dunkerk (2017)

Vy všichni, co tady dáváte 3 a míň hvězd, jste asi byli na jiným filmu. Tohle byl nářez, a jestli chcete "příběh", kde budou "emoce" a kde si "vytvoříte vztah k postavám", pusťte si nějakou američárnu jako Pearl Harbor a podobně. Tohle byl zatím asi co se týče atmosféry nejvíc přesvědčivý válečný film, co jsem kdy viděla. (Je to válka, sakra, vytvořit si jakýkoliv vztah ke komukoliv není zrovna záhodno!) Hudba naprosto famózní, bez ní by byl film poloviční, Zimmer už se dlooouho takhle nevytáhl. Herectví úsporné a výstížné, kamera skvělá, jediné výtky snad směřují k historické věrnosti (SPOILERS ALERT na té pláži mělo být tak o 300 000 lidí víc, Hardyho postava by s letadlem spíš nedělala heroické kousky, ale vrátila se pěkně domů, lodí tam připlulo taky trochu víc a rozhodně nepluly jen jednou, ale několikrát, mockrát po sobě). Ale film funguje, a pokud si ho chcete užít na max, IMAX je v podstatě povinnost.

Úkryt v zoo (2017)

Ne, Jessica Chastain kňourající se špatným rádobypolským přízvukem, "true story", kde je až podezřele často hlavním strůjcem děje shoda náhod a okolností, a Daniel Bruhl v roli zlého Němce (proč, proboha?), který z nějakého důvodu jako jediný mluví čistou angličtinou bez přízvuku, opravdu nedělají dobrý film. Těšila jsem se na to a byla jsem zklamaná. Není někde petice pro filmaře, aby se konečně vykašlali na dělání "východoevropské exotiky" pomocí toho, že nutí rodilé Američany do nesmyslných přízvuků?!

Američtí bohové (2017) (seriál)

Nejsem z toho ani zdaleka tak nadšená, jak jsem čekala, že budu. Knížku miluju, tohle s ní naložilo tak, že jsem dost na rozpacích. Uvidíme, co přinese druhá série.