Bez hranic (2013) (seriál)

Zezačátku nedůvěra, ale druhou polovinu první série a celou sérii druhou nakonec dávám skoro na jeden zátah. Ale: chápu, že seriál je primárně určený do evropských televizí (v dabingu) a ne zrovna nejbystřejším Američanům, ale jakožto jazykového profesionála mě neustále dostává, že všichni (VŠICHNI!!!) po celé Evropě (tj. Němci mezi sebou, Francouzi mezi sebou, Češi mezi sebou...) se baví anglicky, maximálně s příslušným přízvukem. HAHAHAHA!

Dej mi domov (2013)

Nebýt toho cukrkandlového konce, mohlo to být dost silné (i když nepříliš originální) drama. Ale ten happy-end? Takhle to v reálným životě bohužel nefunguje...

Diana (2013)

Romantická selanka, která by mohla být o komkoli a o samotné Dianě nám skoro nic neřekne, takže dát její jméno celému filmu mi přijde úplně mimo. Chemie mezi hlavními hrdiny nulová, herecké výkony mdlé, Naomi se sice snažila, ale prostě se Dianě ani nepodobá, takže vlastně ani nevím, k čemu tenhle film měl být.

Gangy z Birminghamu (2013) (seriál)

Well that was... underwhelming. Tohle fakt bavilo i někoho jinýho než hetero muže vyžívající se v odosobněném násilí a rádobyumělecké filmařině? Neříkám, že to nemělo svoje momenty, ale celkově jsem to spíš protrpěla, abych si mohla odškrtnout další "popkulturní milník", a nikdy znova se na to dívat nebudu. Nečekala bych, že tohle někdy řeknu, ale: Zlatý Downton Abbey, fakt!

Gravitace (2013)

Pátá hvězda je za to, že jsem dala na rady a šla na Gravitaci do IMAXu, umím si fakt představit, že kdekoli jinde to bude nebetyčná nuda. Ale takhle nemám jinou možnost. Vážně, lidi, nechoďte na to jinam. Přijdete tak o 80% zážitku.

Historka o mojí smrti (2013)

Chvílemi jsem se bavila, ale ve výsledku jsem to asi nepochopila. Pomalé tempo filmu je fajn v první polovině na zámku, ale ve druhé už jsem fakt měla co dělat, abych to vůbec dokoukala. Casanova vznešeně řeční, přihouple se směje různým kravinám, a ano, dělá i to, čím za svého života tak proslul. Naproti tomu Dracula nedělá nic moc a jeho přítomnost ve filmu si nedokážu ničím vysvětlit. Takže ve výsledku asi 50%.

Jasmíniny slzy (2013)

Tramvaj do stanice touha podle Allena. Kupodivu málo komediální a jediný, kdo stojí za zmínku, je Cate Blanchett.

Jeníček a Mařenka: Lovci čarodějnic (2013)

Co proti tomu všichni máte? Je to sice blbost, ale správně ujetá a dostatečně krvavá na to, aby mě bavila. Čarodějnice vypadají jako členky deathmetalové skupiny a Jeníček s Mařenkou jsou sexy, takže na zahnání nudy během deštivého odpoledne dobrý...