Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Akční
  • Animovaný
  • Dokumentární

Noelle (2019)

Zklamání, které nezachrání ani (jako obvykle) dokonalý Bill Hader. Anna Kendrick taky hraje jako o život, ale její diblíkovství začne časem unavovat, a rozhodně nevynahradí špatné CGI, lehce nablblé dialogy a dost neobjevnou zápletku. Jako vánoční jednorázovka dobré, ale "nadčasová vánoční klasika", kterou by z toho Disney chtěl asi mít, se fakt nekoná.

Prací automat (2019)

Nenudí, díky hvězdnému obsazení i sebetitěrnějších rolí je pořád na co koukat, ale silnější dojem to nezanechá.

plakát

Zašívárna (2016) (TV seriál)

Večná škoda, že to nemá víc sérií.

Sever (2019) (TV seriál)

Takový ten seriál, kde je permanentně zima a hnusně, v postavách se nevyznáte, jejich motivaci nerozumíte, všichni se jen snaží tvářit jako drsňáci a na konci není "překvapivý zvrat", ale spíš hm, tak jo no, a jak to teda vlastně dopadlo?

After: Polibek (2019)

Někdy prostě člověk potřebuje prostoduchou romanťárnu se sexy hlavním hrdinou a perfektním soundtrackem. A od tohohle filmu jsem dostala přesně to, co jsem chtěla.

Wildlife (2018)

Chápu, proč si nad tímhle filmem kritici učůrávají blahem. Skvělé herecké výkony, citlivá režie, bravurní drobnokresba toho, jak se jednomu klukovi spolu s manželstvím jeho rodičů plíživě rozpadá svět... Ale pro běžného diváka je to prostě a jednoduše úmorná nuda. Táhlé záběry, tváře rozostřené nebo naopak až příliš v detailu, postavy bloumající odnikud nikam, minimum dialogů, skoro žádná hudba... A Jake Gyllenhaal jako beta male? Ne, díky.

Šampion (2019)

Slyšela jsem názor, že tenhle film nemá na festivalu co dělat. No ano, na festival patří nejspíš jen artové filmy plné dlouhých unylých záběrů, bez dialogů a pokud možno i bez příběhu, kde je největší vzrůšo sledovat třeba rozpadající se mršinu, nebo výhled z auta jedoucího pouští. Tenhle film takový opravdu není. Je totiž neodolatelně vtipný, jede ve svižném tempu, a i když jsou zvraty vcelku odhadnutelné, pořád vás baví. V záplavě "festivalových" filmů je jako zjevení a zasloužil by si uvedení do distribuce v českých kinech.

Monos (2019)

Lord of the Flies meets Apocalypse Now v kolumbijské džungli. Syrové až na dřeň (doslova). Vizuální dokonalost.