Co s láskou (2014)

Aneb kolik klišé se dá narvat do jednoho filmu.

Cruella (2021)

Skvělý vizuál, dokonalá výprava a ještě dokonalejší kostýmy, absolutně boží výběr hudby. Bohužel to ale shazuje dost neoriginální příběh a to, že obě dámy, ač skvělé herečky, místy přehrávají tak, že už se to nedá brát vážně (Stone víc než Thompson). A taky trochu přepálená délka. 3,5*.

Černá labuť (2010)

Dodatečně snižuju hodnocení o hvězdičku, protože jsem zjistila, že už si z filmu nepamatuju nic kromě několika nechutných a/nebo trapně směšných scén. A rozhodně se nepovezu na vlně hypu, která tenhle film velebí až do nebes. Není špatný, ale jen díky Natalii Portman a Vincentu Casselovi. (A taky nemám ráda Labutí jezero.) Dodatek: Nikola Márová, primabalerína Národního divadla, která za dvojroli labutě v Labutím jezeře dostala cenu Thálie, byla s Černou labutí taky velmi nespokojena, říká, že film je přehnaný, nerealistický a baletní prostředí líčí zcela zkresleně a pokřiveně. Což sice může být umělecká licence, ale skutečná baletka asi ví, o čem mluví. Takže když už balet, tak opravdu radši ten skutečný.

Černá smrt (2010)

Protože mám ráda, když Sean Bean nosí historický kostým. Protože mám historické filmy ráda všeobecně a tenhle se mi zrovna trefil do nálady. Protože to je realističtější než Hon na čarodějnice s Cagem. Protože závěrečný zvrat mě dostal. Koukněte se na to, jak dobro není vždy dobré a zlo není vždy zlé.

Černobyl (2019) (seriál)

"Černobyl je přeceňovaný" is the new "Nikdy jsem neviděl Hru o trůny". Vážně mě fascinuje, kolik lidí si myslí, že je cool být ignorant a psát o tomhle seriálu, že je průměrný, zbytečný, nezajímavý... Já jsem teda dlouho nic tak mrazivého neviděla. A ne, nevadí mi, že postavy mluví anglicky - protože se nepokouší o ruský přízvuk (díkybohu!) a tím pádem není angličtina rušivá. Ani mi nevadí, že tvůrci museli něco zkrátit/pozměnit/přesunout/spojit do jedné postavy atd. Neměli deset dílů, ale pět, navíc to není dokument. A taky mě už dlouho nějaký televizní/filmový počin nepřiměl strávit x hodin dohledáváním a pročítáním dalších informací. Pro mě to zkrátka byl zážitek, poučný a napínavý zároveň.

Červená, bílá a královsky modrá (2023)

Prosimvás, je to gay rom-com. V žádném případě to není dokonalý film a konstruktivní kritiku si určitě zaslouží, ale pokud nemáte rádi gay tématiku, nejste cílovka a nikdo vás nenutí se na to dívat a pak sem sypat odpady jen proto, že jste homofobní. Grow the fuck up.

Daisy Jones & the Six (2023) (seriál)

Kniha nebyla bůhvíjaký zázrak, a i seriál je v první polovině zdlouhavá nuda, herecké výkony dost nepřesvědčivé (Sam Claflin je prostě na roli teenagera už moc ošlehaný) a děj rozbředlý, ale zhruba v šestém díle se to rozjede a závěr už je absolutní paráda (v roli staršího Billyho už je Sam Claflin špičkový a za výkon v posledním díle bych ho nominovala na všechny ceny.) Škoda jen, že tvůrci oproti knize udělali některé změny, které podle mě nedávaly moc smysl (původní člen kapely, Teddyho smrt, závěrečná konfrontace mezi Daisy a Camilou - to všechno v knize vyzní jinak) a ubraly z příběhu hodně silných momentů, které se bohužel nepodařilo nahradit jinde. Takže dojmy takové smíšené, ale už kvůli tomu poslednímu dílu jsem ráda, že jsem vydržela do konce.

Dámský gambit (2020) (seriál)

Jako oceňuju, že šachové partie jsou v tom prý realistické, protože jinak v tom realistického není skoro nic. Takhle si asi život v 60. letech, to, jak fungují ženy, Moskvu atd. představuje jedině někdo, kdo o tom přečetl pár ne moc dobrých beletristických knížek. Kouká se na to krásně, o tom žádná, herci jsou výborní, výprava taky, ale je to zkrátka jen taková pohádka o Popelce na pár zimních večerů, která neurazí, nenadchne a do zítra na ni zapomenu.