Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Akční
  • Animovaný
  • Dokumentární

plakát

Shrill (2019) (TV seriál)

Místy je to z hlediska tématu hodně silné, zvlášť čtvrtý díl je trefa přímo do černého. Jinak ale průměr, který se nedokáže rozhodnout, jestli chce být komedií, nebo řešit vážné věci, a skloubit obojí dohromady mu moc nejde.

Dumbo (2019)

S filmem jako takovým toho zas tolik špatně není (ačkoli jsem čekala trochu více Burtona). Hvěza dolů za to, že to je prostě film o týrání slonů.

plakát

Černobyl (2019) (TV seriál)

"Černobyl je přeceňovaný" is the new "Nikdy jsem neviděl Hru o trůny". Vážně mě fascinuje, kolik lidí si myslí, že je cool být ignorant a psát o tomhle seriálu, že je průměrný, zbytečný, nezajímavý... Já jsem teda dlouho nic tak mrazivého neviděla. A ne, nevadí mi, že postavy mluví anglicky - protože se nepokouší o ruský přízvuk (díkybohu!) a tím pádem není angličtina rušivá. Ani mi nevadí, že tvůrci museli něco zkrátit/pozměnit/přesunout/spojit do jedné postavy atd. Neměli deset dílů, ale pět, navíc to není dokument. A taky mě už dlouho nějaký televizní/filmový počin nepřiměl strávit x hodin dohledáváním a pročítáním dalších informací. Pro mě to zkrátka byl zážitek, poučný a napínavý zároveň.

plakát

Good Omens (2019) (TV seriál)

Tennant a Sheen skvělí (hlavně Tennant se vyřádil), John Hamm taky k sežrání, ale další vedlejší postavy už tak moc úžasné nejsou, a seriál maličko shazuje i příliš vyprávěcího voice-overu (jakkoli miluju, že je Bůh žena, pořád v tom slyším Gaimana a nemůžu se zbavit dojmu, že si to měl namluvit sám). Využití hudby Queen absolutně dokonalé, ale opět platí - KNIHA BYLA LEPŠÍ.

plakát

Psychiatr (2018) (TV seriál)

Klišé na klišé na dalších klišé na podloží špatného CGI, špatné kamery a zoufale neobjevného příběhu. Herci skvělí, ale ani oni tuhle neoriginální rádobydobovou jakožedetektivku nezachrání (Daniel Brühl je sice můj miláček, ale ani plnovous, ani angličtina mu nesluší).

plakát

Branky, body, kokoti (2018) (TV pořad)

Dávám 5*, abych vyrovnala ty zoufalce, co tu hází odpady, protože absolutně nepochopili.

plakát

Geniální přítelkyně (2018) (TV seriál)

Slušná, precizní adaptace, jíž porozumí i lidé, kteří knižní předlohu nečetli. Skvělá hudba a skvělé obsazení (lidé, co dělali casting, mi nejspíš vidí do hlavy, protože všichni herci vypadají přesně tak, jak jsem si ty postavy při čtení představovala).

Trojí hranice (2019)

Co v tom není: cokoli novýho, neokoukanýho nebo objevnýho. Co v tom je: čtyři sexy chlapi (plus teda Ben Affleck, který ale nakonec je po zásluze vytrestán).

plakát

No není to romantika? (2019)

To bylo tak blbý, až to bylo geniální. Hlavně ty detaily v "zromcomovaném" New Yorku (Litle Cupcake Bakery FTW!)

Velvet Buzzsaw (2019)

Killer art? Paráda! Lituju všechny, kdo nepochopili, jak geniálně subverzivní tenhle film je, protože čekali horůrek.