Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Akční
  • Animovaný
  • Dokumentární

plakát

Král Artuš: Legenda o meči (2017)

To, co fungovalo u Sherlocka Holmese, už bohužel nefunguje u Artušovské legendy. Přece jen 5. století se takhle brutálně zmodernizovat nedá, to je prostě úplně mimo a hra na "epickou fantasy" to nezachrání. Charlie Hunnam pro mě má nulové charisma, Jude Law se o něco snažil, ale taky z toho nic moc nebylo. Za mě velké NE.

Dunkerk (2017)

Vy všichni, co tady dáváte 3 a míň hvězd, jste asi byli na jiným filmu. Tohle byl nářez, a jestli chcete "příběh", kde budou "emoce" a kde si "vytvoříte vztah k postavám", pusťte si nějakou američárnu jako Pearl Harbor a podobně. Tohle byl zatím asi co se týče atmosféry nejvíc přesvědčivý válečný film, co jsem kdy viděla. (Je to válka, sakra, vytvořit si jakýkoliv vztah ke komukoliv není zrovna záhodno!) Hudba naprosto famózní, bez ní by byl film poloviční, Zimmer už se dlooouho takhle nevytáhl. Herectví úsporné a výstížné, kamera skvělá, jediné výtky snad směřují k historické věrnosti (SPOILERS ALERT na té pláži mělo být tak o 300 000 lidí víc, Hardyho postava by s letadlem spíš nedělala heroické kousky, ale vrátila se pěkně domů, lodí tam připlulo taky trochu víc a rozhodně nepluly jen jednou, ale několikrát, mockrát po sobě). Ale film funguje, a pokud si ho chcete užít na max, IMAX je v podstatě povinnost.

Úkryt v zoo (2017)

Ne, Jessica Chastain kňourající se špatným rádobypolským přízvukem, "true story", kde je až podezřele často hlavním strůjcem děje shoda náhod a okolností, a Daniel Bruhl v roli zlého Němce (proč, proboha?), který z nějakého důvodu jako jediný mluví čistou angličtinou bez přízvuku, opravdu nedělají dobrý film. Těšila jsem se na to a byla jsem zklamaná. Není někde petice pro filmaře, aby se konečně vykašlali na dělání "východoevropské exotiky" pomocí toho, že nutí rodilé Američany do nesmyslných přízvuků?!

plakát

Američtí bohové (2017) (TV seriál)

Nejsem z toho ani zdaleka tak nadšená, jak jsem čekala, že budu. Knížku miluju, tohle s ní naložilo tak, že jsem dost na rozpacích. Uvidíme, co přinese druhá série.

Zúčtování (2016)

Ale jo, autista, který vystřídá za celou stopáž ve tváři jen dva výrazy, je pro Afflecka s jeho "herectvím" nejspíš ideální role.

plakát

Monstrum (2017) (TV film)

Slibný námět, který zabil scénář, trpící všemi nešvary typickými pro dnešní českou televizní tvorbu (toporné a nepřirozené dialogy, ve kterých si postavy vysvětlují něco, co by měly dávno vědět, protože divák potřebuje expozici, apod.) a snaha o dodání dalšího rozměru milostným několikaúhelníkem (proč?). Mohlo to být temné a mrazivé, ale nakonec to bylo směšné. Martin Kraus je navíc vrcholně nesympatický fracek a fandit mu jako hrdinovi mi prostě nejde a nejde. Škoda.

plakát

Sedmilhářky (2017) (TV seriál)

Podívejte se na to. Všichni.

Kráska a zvíře (2017)

Je to přesně mezi pěti hvězdičkami a odpadem.