Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Akční
  • Animovaný
  • Dokumentární

12 let v řetězech (2013)

Jako není to špatný, to ne... ale na pátou hvězdu něco přece jen chybí. Precizní, možná až příliš odosobněna režie jako by nedokázala vymáčknout z diváka emoce tam, kde by měla. Herecké výkony standardně super, ale motivace některých postav zcela nevysvětlená (SPOILER - pokud chci inkriminovat otroka, kterej chce, abych za něj poslal dopis, tak si přece počkám, až ten dopis budu mít v ruce, ne?), kamera super, ale někdy mi to připadalo jen jako samoúčelné malebné záběry na západy slunce nebo pole cukrové třtiny nebo zasněně utrápené oči hlavního hrdiny, prostě zbytečné zpomalovačky. Co ovšem musím uznat, hudební doprovod i zvuk filmu sedí jako p*del na hrnec. Takže ano, stojí za shlédnutí, ale ne, podle mě si Oscara nezaslouží.

plakát

2 $ocky (2011) (TV seriál)

Působí to na mě stejně jako 30 Rock - sitkom, který řada lidí z mně nepochopitelných důvodů zbožňuje, ale pro mě to je zábava na jedno použití. Ne, že by to nebyla sranda, navíc Max je skvělá a vůbec bych neváhala kvůli ní změnit orientaci... Ale hlubší dojem to na mě neudělalo.

plakát

A Streetcar Named Desire (2014) (divadelní záznam)

Je to strašně dlouhý a strašně uřvaný. Ale v dobrým!

Accidental Love (2015)

Takový to, když točíte politickou satiru a postprodukce vám ji sestříhá na romantickou komedii... Tohle asi mohl být dobrý film ve stylu Wese Andersona, ale bohužel.

After: Polibek (2019)

Někdy prostě člověk potřebuje prostoduchou romanťárnu se sexy hlavním hrdinou a perfektním soundtrackem. A od tohohle filmu jsem dostala přesně to, co jsem chtěla.

Aladin (1992)

Až moc kopíruje osvědčené modely z Krásky a zvířete, včetně hudby. Což neznamená, že je to špatná Disneyovka... Jen Beauty and the Beast je o třídu lepší.

Alois Nebel (2011)

Vizuálně podmanivé, uhrančivá atmosféra, ale bohužel poměrně slabý příběh táhne celkový dojem dolů...

Američan (2010)

Film, který neurazí, ale ani nenadchne. Vlastně je tak zapomenutelný, že jsem skoro zapomněla ho ohodnotit... Po pravdě řečeno jsem od Corbijna čekala víc.

plakát

Američtí bohové (2017) (TV seriál)

Nejsem z toho ani zdaleka tak nadšená, jak jsem čekala, že budu. Knížku miluju, tohle s ní naložilo tak, že jsem dost na rozpacích. Uvidíme, co přinese druhá série.