Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Akční
  • Animovaný
  • Dokumentární

plakát

Ted Lasso (2020) (TV seriál)

Football is life.

plakát

Bridgertonovi (2020) (TV seriál)

Doufám, že ti, kdo tu tak strašně brojí proti "přepisování historie", byli podobně vytočení i u Tarantina, různých filmů z devadesátek, kde hraje amerického prezidenta černoch, a asi všech zpracování muzikálu Jesus Christ Superstar. Není to podle skutečných událostí, není to dokumentární film, je to FIKCE. A zatraceně zábavná, ideální eskapismus na jednodenní binge. Pokud vás (jako mě) vždycky zajímalo, jak by vypadala díla Jane Austenové, kdyby v nich bylo o hodně víc sexu, budete (jako já) nadšení. A herecké obsazení je prostě skvělé.

plakát

Koruna - Série 4 (2020) (série)

Emma Corrin to jako Diana zvedá zase na pětihvězdičkovou úroveň. Ovšem většina dílů, kde není, mi připadala tak nějak... nudná a zbytečná.

plakát

Old Guard: Nesmrtelní (2020)

Není to na pět, spíš na čtyři. Ale tu pátou tam dávám na vyrovnání těch hejtrů tady...

plakát

Normální lidi (2020) (TV seriál)

Tohle je poprvé (a nejspíš i naposled), co tohle píšu: SERIÁL JE LEPŠÍ NEŽ KNIHA. Je to dokonalý. Pro mě rozhodně seriálová událost 2020 a jestli Paul Mescal za svůj výkon nedostane všechny ceny, budu se hodně zlobit.

plakát

Na tenkém ledě (2020) (TV seriál)

Přidávám pátou hvězdu čistě za Johnnyho Weira.

Šampion (2019)

Slyšela jsem názor, že tenhle film nemá na festivalu co dělat. No ano, na festival patří nejspíš jen artové filmy plné dlouhých unylých záběrů, bez dialogů a pokud možno i bez příběhu, kde je největší vzrůšo sledovat třeba rozpadající se mršinu, nebo výhled z auta jedoucího pouští. Tenhle film takový opravdu není. Je totiž neodolatelně vtipný, jede ve svižném tempu, a i když jsou zvraty vcelku odhadnutelné, pořád vás baví. V záplavě "festivalových" filmů je jako zjevení a zasloužil by si uvedení do distribuce v českých kinech.

plakát

Černobyl (2019) (TV seriál)

"Černobyl je přeceňovaný" is the new "Nikdy jsem neviděl Hru o trůny". Vážně mě fascinuje, kolik lidí si myslí, že je cool být ignorant a psát o tomhle seriálu, že je průměrný, zbytečný, nezajímavý... Já jsem teda dlouho nic tak mrazivého neviděla. A ne, nevadí mi, že postavy mluví anglicky - protože se nepokouší o ruský přízvuk (díkybohu!) a tím pádem není angličtina rušivá. Ani mi nevadí, že tvůrci museli něco zkrátit/pozměnit/přesunout/spojit do jedné postavy atd. Neměli deset dílů, ale pět, navíc to není dokument. A taky mě už dlouho nějaký televizní/filmový počin nepřiměl strávit x hodin dohledáváním a pročítáním dalších informací. Pro mě to zkrátka byl zážitek, poučný a napínavý zároveň.

plakát

Branky, body, kokoti (2018) (TV pořad)

Dávám 5*, abych vyrovnala ty zoufalce, co tu hází odpady, protože absolutně nepochopili.

Velvet Buzzsaw (2019)

Killer art? Paráda! Lituju všechny, kdo nepochopili, jak geniálně subverzivní tenhle film je, protože čekali horůrek.