Dítě číslo 44 (2015)

Film je stezi prumerny takze radsi tedy budu hodnotit predlohu ze ktere film vychazel. Brutalnost a krutost dominuji v dobach stalinismu. Ma to neuveritelny spad, uveritelne postavy a mrazive pocasi velike Rusi na nas dechne skrze papir. Tato knizka nabizi strhujici pribeh prislusnika statni moci a jeho soukrome vysetrovani i navzdory politickemu systemu. Obsahuje i nekolik nedotazenych much ale pres to vsechno davam nejvyssi hodnoceni za brilantni vykresleni te desne doby za vlady Josefa Visarionovice.

Čtyři dohody (2013) (divadelní záznam)

Skratka neskutocna pecka! Oba palce hore.

Drnovické catenaccio aneb Cesta do pravěku ekonomické transformace (2010)

Najvacsie klubove uspechy futbaloveho klubu FK Drnovice boli 3. miesto v 1.lige 1999–2000. 2 krat boli finalista Pohara CMFS. Najviac ligovych startov mal Josef Weber -146 krat a najviac ligovych golov dal Radek Drulak - 50, zaroven bol aj najslavnejsi drnovicky hrac. Teraz k filmu - tvorcovia si vzali paradny namet, ale vypada to pre nich ako obrovske susto, ktore vobec nezvladli a nedotiahli poriadne do konca. Uz len samotna kauza o toplnych olejoch, o panoch Starka, Mrazek, Krejcir alebo o konexiach za byvaleho rezimu by vydali na samostatny film. Vsetko je iba naznacene nedotiahnute do konca. Ekonom tu popisuje tuneling, ale v koncu obide vysvetlenie ako z toho benefituje agnet 1, 2, 3 a 4. Zaradenie prehistorickych zvierat a rozhovor s nimi mi prisiel prinajmensom nevkusny a pokus o dokument tvorcom moc nevysiel. Za snahu dve hviezdy.

Prokletý ostrov (2010)

Dennis Lehane napisal skvelu detektivku s neocakavanim vyvrcholenim uz v roku 2003. To co z tohto nametu vytvoril pan Scorsese je fimovy klenot nabity hereckymi velicinami zaroven s vybornou ponurou atmosferou, hudbou i kamerou. Pan reziser sa nebal ist vlastnou cestou a obohatit pribeh rozvlacnenimi malymi odchylkami ktore celemu dielu iba prospievaju. Mimo ineho Di Caprio uz davno patri medzi herecku elitu a tu opet potvrdzuje svoje nesporne herecke kvality. Cely pribeh je obohateny najme o cast kde diskutuje so svojou manzelkou a cela ta rovina s Dachau tiez pomaha udavat grady a neustale zvysuje napetie. My tu mame opet jeden z mala titulov ktory prekonava svoju povodnu osnovu v podobe knizky. (Pozor Spoliler!!!) Vidim, ze tu tvorcovia nechavaju otvoreny koniec, ale knizni pribeh kde sa hlavny hrdina nemoze a neda vyliecit sa konci nevyhnutelnou lobotomiou.

Avatar (2009)

James Cameron sa doslova "vyradil" na tomto sci-fi epose. Aspon viem kde pani Bygelow chodi na super napady. Napriek negativnim hodnoteniam ja hodnotim tento film ako uzasnu davku nadzemskeho dobrodruzstva. Je trosicku citit zmes vsetkeho mozneho ale nic konkretneho. Co zaroven navodzuje otazku -> Preco chodime vlastne do kin a travime chvile pred televiznou obrazovkou? TV sa stalo nasim nepostradatelnym spolocnikom pri dlhych veceroch. Ked sa objavi film ktory je ospevovany a po zhliadnuti Vas uspokoji na 100%, tak neviem preco by som nedal plny pocet. Pribeh docela jednoduchy, ale vyziualna a hudobna stranka nadstandart. Co viac si moze clovek zelat? Skratka Entertainment v plnej podobe...

Bathory (2008)

Vidim tu velmi rozporuplne komentare ale ako sa hovori, ze proti gustu ziadny disputat. Mne sa to naopak pacilo a nebyt dvoch vymyselnikov Jaju a Paju tak by to bolo asi za 5. Doba mi pripadala vykreslena slusne i so vsetkou sebeckostou u ludi zhromazdujucich majetky a kamera nam ponukla nespocetne mnozstvo farieb a odtienov. Pribeh trosku kostrbaty, ale je tam citit ten Jakubiskov rukopis. Je prijemne vediet, ze dotoho dal i kus seba a nepocuval slepo producentov. Snad by som vymenil Deanu, pretoze to je herecka ktora ma svoj zenit uz zasebou a dal prilezitost inym talentovanim slecnam. Je to legenda a nie je mozne dokazat kto ma pravdu a kto nie. Celkovo vzate som bol velmi spokojny a mozem iba vrelo doporucit nech si kazdy urobit svoju mienku sam.

Bobule (2008)

Velmi prijemna, pohodova a nenasilna zabava na spestrenie volneho vecera. Neholdujem vinu, ale musim sa priznat, ze by som si dal nejaky ten vlasak alebo rulandske. Vydarene dialogy, nadherna sceneria Moravy a vinko moze tiect potokom.

Den D (2008) (pořad)

Hovori sa, ze medzi slepymi je jednocko kralom a tak bych to prirovnal k tejto reality show. Na CT1 jedna z velmi popularnych relacii ktoru vraj sleduje 500.000 ludi v Ceskej republike. Niektore projekty naozaj stoja za zvazenie a su hodne investicii, niektore len na smiech. Kazdopadne sa jedna o zdarilu prezentaciu jednotlivych napadov. Zatial vseobecne najoblubenejsie propagacie ktore nedostali od investorov ani halier boli Cokokornouty kde pan Vztekly urobil z toho one man show (84r) a Zalozfirmu.cz kde pravnik dostal do uzkych i samotnych investorov ktori mali velke oci. Len tak dalej konecne je tato verejnopravna televizia hodna mojich poplatkov co sa vobec neda povedat o inych zabavnych relaciach vysielanych na tomto programe.

Mr. GS (2008) (pořad)

Je uz hodne citit, ze panom Genzerovi a Suchankovi dochadza dych.

Oprávněné vraždy (2008)

Mohlo to byt daleko lepsie, ale potencial tychto dvoch majstrov hereckeho umenia Denira a Pacina zostal nevyuzity. Je to velka skoda pretoze takto je to ibe priemerny kriminalny film, ktory nam naozaj neprinasa nic prevratneho a snazi sa nahnat ludi do kin na zname mena. Standartny krimi film bez vaznejsej zapletky a ak by neboli ucinkovali tyto herci, urcite by sa prepadol tento pocin do zabudnutia. V medziach priemeru ho drzia na pol plynu hrajuci herci. 55%