verbal

verbal

Čuk Rorýs

okres Ostrava
Ježíšův strejda Karel


5741 bodů

Můj deníček

<< předchozí 1 2 3 4 5 6 8
 • 31.3. v 21:40

  Zmrd Onlajn - Suomi Leone aneb etymologický průvodce rasistickými nadávkami

   

  Vyjadřuji jednoznačné opovržení nad nechutným incidentem z nedávného zápasu mezi Slávií Hamrskins a Glasgow Negrs. V něm nejprve naprosto spravedlivě málem skončil brankář Wehrmachtu s ukopnutou hlavou, když hnusně rasisticky vyčelil kopačku ubohého ohleduplného a neagresivního mouřenína, a po jeho skončení xenofobní záložník Slavia Skinheads za potlesku funkcionářů UEFA a nade vši pochybnost prokázaného sluníčkového aktivisty Žérárda zcela bezprecedentně rasisticky napadl obličejem pěst mírumilovného finského čokoreprezentanta ve snaze ztrestat se za to, že prý na hřišti zašeptal milému Afrofinovi do ouška, že je „pojebaná opice“.

   

  Je samozřejmě nad slunce jasnější, že černoši NIKDY nelžou, a dozajista si dokážete představit, jak strašlivou, devastující a jednoznačně násilí zasluhující újmu na celý zbytek života musel touto odpornou verbální inzultací nebohý Kamarainen utrpět. A to jen proto, že ten zkurvený slávistický rasista prostě neokázal unést hladkou výhru svého týmu, a snažil se jej tak v posledních minutách zápasu zdiskreditovat natolik, aby Slávii UEFA později vykopala z evropských lig a krystalicky čistý, odporným rasismem ponížený skokotský klub zaslouženě postoupil!

   

  Hnus, hnus a ještě jednou hnus! Co řekne mouřenín, to je samozřejmě směroplatné, tudíž není divu, že se velkobritské žumpy spravedlivě rozhořčují, nevybíravě kydají hnůj nejen na české fotbalové nacisty, ale i na celý národ, no a ty české, včetně českých impotentů, jako obvykle „strategicky“ mlčí, protože nechat si srát na hlavu je tu národním sportem. Z Glena se postavilo i celé finské reprezentaci, která má samozřejmě rovněž jasno o proběhlém NECHUTNÉM rasismu! Vždyť co může být pádnějšího a průkaznějšího než nezpochybnitelný, objektivní a vše prokazující argument, že „Kamarainen je fajny kluk, a tak přece nikdy nelže!“, že ano!

   

  Každopádně nechápu, jak a kdo objektivně etymologicky determinoval, že je „pojebaná opice“ rasistická nadávka, a soudit za ní někoho, to není nic jiného než sprostý hysterický hon na čarodějnice, a to za účelem senzacechtivosti ze strany hyenistických žump, pozornostního kurvení a snahy prokazovat, že jsem papežštější něž papež, ze strany fašistických neziskovek a neomarxistických korporátů a snaha i přes prohru postoupit ze strany Skokotů (prachy jsou holt prachy).

   

  Přitom taková „pojebaná opice“ de fuckto i inzultuje daleko méně než ono protitvrzení „zamrdaný kluk“, to už je taková pěkná normální nadávka se zjevným útočným podtextem. Ovšem opice žijí na všech kontinentech a mají různé barvy, tudíž ať je nadávaný třeba hnědozelený, bez barevného adjektiva může nadávajícího z rasismu obvinit snad jen hysterický oligofrenik nebo účelový pamrd. To už by bylo daleko rasističtější nazvat etnického Skorofina a hrdého tmavokožce třeba „zkurvený polární medvěde“.

   

  S vhodnou laškovní intonací může být fráze „pojebaná opice“ klidně i zářným komplimentem. Vezmeme-li v úvahu ustálený behaviorální úzus „opice“ jako takové a přeneseme jej do fotbalového prostředí, bez problému dostaneme například korektní významy jako „Ty ale skvěle kopíruješ mou hru, ty frikulíne jeden!“ či „Hraješ to fuckt chytře, ty kluku ušatá!“.

   

  No, ať už ten jasný zkurvený rasista za všech okolností řekl jeden na jednoho (= tvrzení proti tvrzení) cokoliv, měli jej ihned ještě na stadionu veřejně upálit. Trochu mi ten svět začíná znovu připomínat hysterické řádění hloupé zfanatizované lůzy, účelově manipulované hrstkou zkurvysynů, povolaných k točení Zeměplackou, jak už jsme v minulém století viděli nejméně dvakrát. Tak se hlavně příště nezapomeňte v přítomnosti jiných ras kromě na hlavu postaveného, ponižujícího klekání vždy i upřímně usmívat nebo se tvářit zcela neutrálně, i když se třeba budou projevovat jako agresivní kundy. S takovou za chvíli bude horší než násilí i rasistický úšklebek či rasistický pohled, a to i o samotě doma do zrcadla, protože i bez důkazů je všechno rasismus!

   

  Pro kancelační kulturisty, Slávii, českou reprezentaci, libovolné Finy a blahoslavené obyvatele Kocourkova bez rozdílů barvy dávám k dispozici vkusný banerek a návrh na nová tréninková trička, ať se sociálně síťová debilita, hysterická stupidita, bulvární hyenismus a finská reprezentace trochu chytnou za čuráky.

  Zmrd Onlajn - Suomi Leone aneb etymologický průvodce rasistickými nadávkami
 • 10.2. v 22:51

  Verbalův hudební koutek 18 - Ďurinda v koronténě

   

  Pleseň dúfam nemusím nikomu predstavovať!!!

   

  Dnes mám rande so svojim bytom

  Idem do piče, lockdown zasa

  Zdravím kokoty známym hitom

  Čo ma zavreli ako prasa

   

  Ja do stropu iba zízam

  Po roku už mi riadne jebe

  Ale vraj sa nemusím báť

  Že sa utopím v čiernom kašli

  Pľúcnych hlienov a rým

   

  Keď som na hajzli, som dosť biedny

  Robím väčšinou to, čo nemám

  Tvárim sa, že som zodpovedný

  Honím, smejem sa, som zlý k stenám

   

  Čiže do stropu iba zízam

  Po roku už mi riadne jebe

  Ale vraj sa nemusím báť

  Že sa utopím v čiernom kašli

  Pľúcnych hlienov a rým

  A rým, a rým, rý-ý-ý-ý-ým

   

  Kokoti sú dnes výnimoční

  Len pičoviny vymýšľajú

  Tvária sa, že sú užitoční

  Kvôli chrípke nás zatvárajú

   

  A ja do stropu iba zízam

  Po roku už mi riadne jebe

  Ale vraj sa nemusím báť

  Že sa utopím v čiernom kašli

  Pľúcnych hlienov a rým

  A rým, a rým, rý-ý-ý-ý-ým

   

  Zajtra sa budem báť už aj ísť sa vysrať

  Zvysoka jebem na celú vašu priazeň

  Kurva, nie je to mor, čiže už to otvor

  A zajtra už neskúšaj koľko vládzem

  Zajtra sa budem báť už len AIDSových strát,

  Infarktov, eboly a raka

  Zajtra jebem sa von, aj keď vydáš zákon

  Čo zo mňa spraví ovcu a čuráka.

   

  Už nechcem byť v byte ani chvíľu sám.

 • 13.12.2020 v 23:13

  Verbalův hudební koutek 17 - Po noční? Ale chuja! Jen mě celou noc strašil Ježíš.

   

  Ještě párkrát si zahyperventilujeme a jsou tu Vánoce! Taxi do toho kašlání zanotujte Vaška a jeho bacily, milí nedonošenci!

   

  Stačí trochu upravit interpunkci, pár přeslechů, kapka demytizace a ta zázračně zreligioznělá normalizační mumie, co si hraje na Kohena, má náhle docela progresivní texty, interaktivně oslovující posluchače.

   

  https://www.google.com/url?q=https://www.youtube.com/watch%3Fv%3D45mbYID0ec4&sa=U&ved=2ahUKEwjR_fXI7cvtAhUsNOwKHU9kDbEQtwIwAXoECAMQAQ&usg=AOvVaw2WKmGZQgwZMPOdfDxXVQFf

   

  Jedu domů, potrati,

  jedu přes chodce

  Za okny cáká, cáká krev,

  mám teď Vánoce

  City, rozum, zábrany

  nechal jsem ve městě

  Už slyším lidi pod koly

  křupat na cestě

  Ale chuja, ale chuja

   

  Ježíš na kříží znuděný

  ťuká si na hlavu,

  na ty, co v zázrak uvěří

  Hřebík spad do davu

  Ale chuja, ale chuja

   

  Beránku náš na nebesích -

  Skopové?! Stratosféra???!!!

  Ale chuja, ale chuja

   

  Stojím v prázdném kostele,

  rozum zvítězil

  Ježíš šel do prdele,

  A tak teď jen slyším:

  Ale chuja, ale chuja

   

  Beránku náš na nebesích -

  Skopové?! Stratosféra???!!!

  Beránku náš, na nebesích

  Na jatka s tebou, až začnem mít hlad, hlad

   

  Ale chuja, ale chuja

  Ale chuja, ale chuja

  Ale chů-u-u-ů-ja

 • 24.11.2020 v 21:40

  Zmrd Onlajn - Když ti, co měli přijít, nepřišli, a ten, co přišel, byl taky kokot

   

  Aplykovana KOVYTalgebra kfalyfykovaneho horňyka

   

  Matematické modelování je vcelku variabilní, někdy až cucoprstní disciplína, která snaží ze stávajících vstupních dat a ovlivňujících fucktorů predickovat vývoj určitého jevu.

   

  Platí pro ni naprosto exaktní a nezpochybnitelná základní pravidla:

  1.      Čím více jsou na piču stávající data, tím více je na piču matematický model.

  2.      Čím více je ovlivňujících fucktorů (a model složitější), tím komfortněji si lze s matematickým modelem vytřít prdel.

  3.      Ve složitých a variabilních systémech je matematické modelování vzhledem k realitě v podstatě věštěním z koule, jehož možnou správnost potvrdí jedině až důkladný časový sběr nezkreslených statistických dat.

  4.      Když si nějaký zkurvený pojišťovák, který zjevně ví úplné hovno o parciálních diferenciálních rovnicích a heterogenních systémech, takhle ráno přečte v novinách hyenistickou a nijak ověřenou informaci, jak v prvním týdnu rostl počet nakažených, dopočítá si trojčlenkou procenta a protáhne to na pár měsíců do budoucnosti, načež si Flégr blahem uhladí kočku, zkurvený estébák se zkurveným ministrem paniky jej prohlásí za experta největšího a začnou stádo na základě takto múdrej a sofistikovanej algebry systematicky finančně i psychicky ruinovat, aby díky agresivním hyenám náhodou neprohráli příští volby, rozhodně se nejedná o matematické modelování!

   

  A to vše na základě Retardčísla, naprosto exaktně cucaného z prstu, které dle vlastních alibistických slov všech těch matematických géniů „… je pouze odhadem parametrů modelu“, „… je vždy zatížené různými neurčitostmi“ a „… odhady čísla R je potřeba brát s jistou rezervou“.

   

  Docela by mě zajímalo, kolik na tom počítadle, které na základě takovéhoto učebnicového lízání Anny ruinuje celý národ, mají kluci vlastně kuliček.

   

  Po roce té strašlivé smrdící pandemence už nějaká ta čísla sesbírána máme, tudíž nabízím vládě z celé své erudice horňyckého účňaku a dvaceti let na čelbě naprosto fundovaný, matlamatycki a nevyratitelný ekscelowski modul, který, jak vroucně doufám, vyděsí Endyho, Čuráčka a všechny ty lživé a senzacechtivě zkreslující hyeny natolik, že panicky okamžitě spáchají sebevraždu.

   

  Závěrem bych ještě moc rád pozdravil pana Dufka a od srdce mu vzkázal: „Nějak se nám tu přemnožili vypatlaní a přeplácení komunističtí odboroví předáci. Tak ať klidně pojdou nějakou hnusnou smrtí.

   

  Zmrd Onlajn - Když ti, co měli přijít, nepřišli, a ten, co přišel, byl taky kokot
 • 5.10.2020 v 22:27

  Zmrd Onlajn - Kampaň apokalyptické chřipečkové pandemence konečně našla svou tvář

   

  Když ze středy na čtvrtek vzroste počet mrtvých s kovidem z jednoho na dva, uvedou to zkurvené inkoustové harpyje z největších informačních portálů (SEZNAM SMRTI a I-SUP) krvavým titulkem „POČET MRTVÝCH NA KOVID V ČR EXPONENCIÁLNĚ VZROSTL!!!“.

   

  Když náhodou mezidenně nevroste jakýkoliv „tolik děsivý“ počet Nakažených / Nemocných / Hospitalizovaných / Mrtvých nad úroveň, aby mohli v použít slova jako REKORD či EXTRÉMNÍ, nějaký zmrd si vždy dá tu práci, aby to mohl uvést krvavým titulkem (volně parodováno): „EXTRÉMNĚ REKORDNÍ NÁRŮST ZA STŘEDEČNÍ DOPOLEDNE MEZI OSMOU A DESÁTOU HODINOU OD POČÁTKU PANDEMENCE!!!“.

   

  Objektivně mají samozřejmě pravdu. Ovšem to, že si tímto ryzím hyenismem za jediným účelem - čtenosti přes mrtvoly – s pohrdavým úsměvem vytírají prdel jakoukoliv novinářskou etikou, elementární slušností ba i morálkou a zcela vědomě na hranici kriminalizace šíří účelovým vytrháváním z kontextu neopodstatněnou paniku i v nouzovém stavu, to už ty xmrti vyděšené lopaty ani orgány činné v trestním řízení zjevně asi moc netankuje.

   

  A když už výše uvedená mrchožravá svinstva alá kokainový pičus a pozornostní kurva z Řeporyjí náhodou nezabírají, vytasí nejtěžší kalibr a přizvou si ke kokotmentování té strašlivé apokalypsy odborníka na hysterii vzatého! Prvotřídního epidemiofoba, sociofoba, excentrického čuráka a autora věhlasné vědecké studie „Když doma chováš kočky, začne ti zaručeně jebat“, co z celé své erudice letitých studií vlastních škrkavek zásobuje média kataklysmatickými epidemiologickými prognózami alá Jolanda a k podtržení vši té obludnosti navíc vypadá, jako by pedofilní Nosferatu vyprcal starého Brůnu.

   

  No neoddiskutovatelná autorita a SE-RI-ÓZ-NÍ žurnalistika se vším všudy! To už nechte to stádo krmit libovolným psychicky labilním profesorem metalurgie nebo klidně i obráběčem kovů s vizáží vesnického úchyla či Ornelou Štikovou! Ovšem na strašení dětí a debilů dozajista velmi účinné!

  Zmrd Onlajn - Kampaň apokalyptické chřipečkové pandemence konečně našla svou tvář
 • 28.9.2020 v 20:26

  Verbalův hudedební koutek 16 - Konečččník ti promažžže jen skupina Mandražžžé

   

  Šovinistická verze obskurní „homorýmovačky“ mačistické skupiny Mandražžžé pro opravdové básníky, nenapravitelné romantiky a něžňoučké ňuňaly!

  https://www.youtube.com/watch?v=Q6KMxleypmY

   

  Mufny*) a hadice

   

  „Nebem“ a „Světem“

  Zrýmuje jen kretén

  Tak aspoň že „náš“

  ladí se „znáš“

   

  Mezi nebem a zemí

  Mačo se tlemí

  Než tě trefím

  Čum, co všechno smím:

   

  Píchat tě do dvojky, cákat ti do tváře

  Utírat si péro o tvoje polštáře

  Plivat ti na rybu, načechrat ti hnízdo

  Nakopat tě k plotně, říkat ti ty pizdo …

   

  Mezi světlem a nocí

  Tak třeba „konev“

  Na rýmy srát

  Dělám to rád

   

  Mezi nocí a světlem

  Narvu tam „čtvrtek“

  Tak kdo je tu pán

  Když zlitej jak Dán:

   

  Píchá tě do dvojky, cáká ti do tváře

  Utírá si péro o tvoje polštáře

  Plive ti na rybu, načechrává hnízdo

  Nakope tě k plotně, říká ti ty pizdo …

   

  Zčadit ti výplatu, prdět při felaci

  Ze tvého předkusu dělat si legraci

  Nosit ti pavouky, rozbíjet police

  Jsme časem zteřelé mufny a hadice

   

  Mezi zemí a nebem

  Na rýmy jebem

  Dobře už znáš

  Kde místo máš:

   

  Píchat tě do dvojky, cákat ti do tváře

  Utírat si péro o tvoje polštáře

  Plivat ti na rybu, načechrat ti hnízdo

  Nakopat tě k plotně, říkat ti ty pizdo …

   

  Loktem ti přimrdat, když dojdou lahváče

  Psychickým terorem nutit tě do pláče

  Nezvedat prkýnko, srážet ti ambice

  Jsme časem zteřelé mufny a hadice

   

  Mufny a hadice

  Mufny a hadice

  Mufny a hadice

  Umcarýja umc.

   

  *) V instalatérském slangu příruba s vnitřním závitem

 • 18.8.2020 v 21:40

  Verbalův hudební koutek 15 - Dýdžej Mamba aka Emidement fičuring Celulitický prdeltřas (CEP)

   

  https://www.youtube.com/watch?v=hsm4poTWjMs

  Přes sto miliónu zhlédnutí mimořádně mongoloidní recitace a odporného tverkování dvou porážkových sviní!!! Tím se budu živit taky.

   

  Kvůli hladké adaptaci na nadcházející, kulturně tolik rozmanitý svět následuje ukázka z mé nejnovější sofistikované yntelechtuální lyriky budoucího megahitu Celulitický prdeltřas (CEP), k němuž právě natáčím nesmírně vkusný, eroticky provokativní videoklip, přetékající tolik seksy explicitně vystavovanými popraskanými pneumatikami, zapařenými převisy a laloky, šoulavými stehny s ekzémy a žluklými obřími tvarohovými hýžděmi. A to za účasti s takových hvězd jako Kárdy V. (Vypatlaný keporkak), Megn Tři Koňské Řitě a Kajly Gigagluteus Dejenner. Réžia Řiťmus. A řiťmus si zvolte jakýkoliv, třeba osmisedminové duc-duc, duc-duc, hlavně, ať je to riadne gangsta.

   

  Tak pome na to – raz, osem, sedem, devät:

   

  [Emidement procítěně recitující v pozadí]

  Mám dvě vypasené kurvy v domě,

  Jó, to je teda něco pro mě,

  Jó, to je teda něco pro mě,

  Jó to je teda něco pro mě (Hola hej)

  Perverzák jsem hustý, miluju kurvy tlustý (Ouje)

   

  [Sloka 1 – Kardy Vypatlaný Keporkak a Megn Tři Koňské Řitě – sborová recitace]

  Jé, jé, jé, jé

  Jé, pod opruzenými laloky skrývám vlhkou žluklou makrelu,

  tak prohrábni se mi, negře, ovarem mlaskavě zpoceného bordelu,

  jestli máš řádnou míru, projdeš špeky až k díře v sýru,

  tak pořádně mě chyť za tu „seksy“ sádelnatou megařiť

   

  [Refrének – Dýdžej Mamba – veršujíc si neustále sahá rukou do rozkroku]

  A já teď dvě vypasené kurvy doma mám yeah…, yeah…, yeah… cmn slut:

  Jen zatřep tou tlustou prdelí, můj had se z toho celý tetelí,

  jo, tuhne mi ta černá zmije, když luftem lítaj tvarohové strie,

  tak přisaj mi na xicht v mžiku tu oslizlou pneumatiku,

  vždyť každý negr ví, co je pořádné Sí – Í – Pí (CEP)!

  Tak zatřep tou tlustou prdelí, ať je parafilik veselý,

  i v náladě je to dřina vyprcat Myšelína (Oujé, oujé, kurva, kurva, jé)

   

  [Vložka rádoby celerity – vypatlaně se nejen tvářící Kajly Gigagluteus Dejenner – koktavě]

  Když dvě tlusté černé piče

  měly dost otrokářova bitche,

  zdrhly z rasistické základky

  s jedinou kvalifikací vrtět zadky …

  Však nevedlo se jim nijak skvěle,

  páč hnusně vyžrané měly ty prdele.

  Až ňáký negr řek si,

  že hroši jsou vlastně seksy!

   

  [Sloka 2 – Kárdy Vypatlaný Keporkak a Megn Tři Koňské Řitě – sborová recitace]

  Jé, jé, jé, jé

  Jé, pod zapařenými převisy maj hnízdo zkažené krevety,

  i jako prase zmáknu rozštěp, přicucnu se, pak vytrhávám parkety,

  tak se prohrab mastodontími stehny vyžrané rosolovité běhny,

  protože ňáký negr řek si, že prasnice jsou túúúze seksy!

   

  [Refrének – Dýdžej Mamba – veršujíc si zase kompulzivně sahá rukou do rozkroku]

  A já teď dvě vypasené kurvy doma mám yeah…, yeah…, yeah… cmn slut:

  Tak zatřep tou tlustou prdelí, i sulc závistí se odstřelí,

  jo, když vidím ty ovarové homole, tuhne mi i jateční pistole,

  tak přisaj mi na xicht v mžiku tu oslizlou pneumatiku,

  vždyť každý negr ví, co je pořádné Sí – Í – Pí (CEP)!

  Tak zatřep tou tlustou prdelí, ať je parafilik veselý,

  kdo nezažil, ten netuší, co je to klátit Věstonickou Venuši (Oujé, oujé, kurva, kurva, jé)

  Verbalův hudební koutek 15 - Dýdžej Mamba aka Emidement fičuring Celulitický prdeltřas (CEP)
 • 4.8.2020 v 19:46

  Dobrodružství klinické oftalmogynekologie

  Počkejte si, sem tam zamrká. 

  Dobrodružství klinické oftalmogynekologie
 • 14.7.2020 v 21:55

  Zmrd Onlajn: Bezvýhradná podpora nového hnutí BLAF MI SVETR

   

  BLAF MI SVETR z BLACK LIVES MATTER 

  Zmrd Onlajn: Bezvýhradná podpora nového hnutí BLAF MI SVETR
 • 6.7.2020 v 23:00

  Zmrd Onlajn - Nejnovější žhavé trendy rapidně postupující společenské negrózy

   

  Světová stomatologická organizace důrazně doporučuje každodenní žvýkání dehtu, abyste rychle dosáhli černostného chrupu.

   

  Firma Henkel progresivně uvedla na trh stoprocentně účinný prostředek k černění záclon s názvem BCM (Black Curtains Matter). Pozadu nezůstalo ani Sdružení výrobců nerasistických medicínských přístrojů NegroMed, které ještě do konce roku s potěšením dodá všem antixenofobním kosmetickým klinikám nejmodernější pigmentační lasery na černění análů.

   

  Pružně zareagovala také společnost Primalex, která jako tryznu za nedávno zakleknutého Jirku Flojda neprodleně stáhla z trhu svůj rasistický výrobek Primalex Polar a nahradila jej naprosto korektním a neurážejícím Primalex Asshole. Celou první vyrobenou várku okamžitě vykoupila Antifa, aby si její členové mohli exemplárně vyčernit holobyty.

   

  Britská hematologická společnost příkladně odmítla pseudovědecký diktát rasistické krvetvorby a osvícenecky nařídila všem svým zaměstnancům neprodleně začít označovat produkt hemoxygenázy jako černirubin.

   

  Rasistický potravinářský řetězec Billa se od srpna celoevropsky přejmenovává na Černna, vyhlašuje permanentní bojkot bílého pečiva a bílých jogurtů a jeho igelitky budou nově hnědé.

   

  Jak pro zpravodajství nejkorektnějšího a nejpapežštějšího kanálu světa, negrobritské BBC, uvedl mluvčí předního globálního výrobce sanitární keramiky, firmy Laufen, urážlivě rasistickým a ponižujícím koupelnám tímto odzvonilo. Společnost již v 90 zemích definitivně stáhla z prodeje celou svou výrobní řadu SnowWhite a nahradila ji novátorskou korektní a nediskriminační řadou ShitBlack. K dokonalému doladění takto vkusného a multikulturně nezávadného koupelnového interiéru pak Laufen vřele doporučuje osvítit prostor studeným černým světlem.

   

  Anglosaský zahrádkářský svaz pod pohrůžkou naprosté společenské likvidace okamžitě zakázal vědomé pěstování či záměrnou výsadbu rasistické flóry, okatě se vysmívající tolik zmučené čokomenšině. Jedná se zejména o tyto druhy: sasanky, sedmikrásky, lilie, kopretiny, sněženky a čekanky. Těm, kterým by toto svinstvo náhodou zaplevelilo zahrady, dodá svaz zcela zdarma novátorský běloselektivní herbicid s obchodním názvem Black Leaves Matter.

<< předchozí 1 2 3 4 5 6 8