dalia

okres Plzeň

<< předchozí 1 2 3 4 5
    • 13.4.2019  22:10
    Teroristka (2019)

Příjemná komedie s přesvědčivými hereckými výkony a výbornou paní Janžurovou. Spíše oddechovka, trochu bláznivá, leccos je zveličeno, jak už to u komedie bývá, ale žádná imbecilní nebo vulgární taškařice to není. Na druhou stranu bych tam nehledala ani morální dilemata nebo nepolemizovala nad oprávněností vzít spravedlnost do vlastních rukou, film je inzerován jako černá komedie a černá komedie to také je, více bych tam nehledala, není to psychologické drama ani mravoučný příběh a ani být nemá. Bavila jsem se dobře a umím si představit, že bych se po čase na tento film klidně podívala znovu, což se mi u nových českých filmů moc často nestává.

• 1.4.2019  20:41
    Blood (TV seriál) (2018)

Působivý příběh, vlastně spíše rodinné drama než detektivka, napínavé, s působivou atmosférou a přesvědčivými hereckými výkony. Rozhodně stojí za vidění.

• 26.3.2019  21:03

Zajímavý příběh, v němž dům hraje neméně důležitou roli než lidé a je určitým pojítkem osudů hlavních hrdinů. Film má působivou atmosféru, řadu esteticky velmi pěkných záběrů a dobré herecké výkony. Vzhledem k tomu, že vila Tugendhat ani Brno zde nejsou přímo jmenovány, nevadí mi ani autorova licence, pokud jde o případnou shodu s osudy skutečných obyvatel vily, příběh vnímám jako více méně fiktivní. Přes některá klišé (hlavně v závěru filmu kolem událostí roku 1968) je to příjemný divácký zážitek a hezká pocta vile Tugendhat.

• 12.1.2019  19:16

Podle mého názoru velice povedený film, mohu potvrdit sama na sobě, že zaujme i nefanouška. O Queen jsem se nikdy nijak zvlášť nezajímala ani je nějak systematicky neposlouchala, ale film mne opravdu zaujal, bavil mne celou dobu a nepřišel mi ani tak dlouhý. Kombinace "původních" i hraných zvukových stop a záběrů (Wembley) byla opravdu zdařilá a přesvědčivá, herecký výkon hlavního představitele je úžasný a bezpochyby "oskarový". Obzvlášť oceňuji, že film nesklouzává k lacinému sentimentu a téma homosexuality a AIDS je ztvárněno decentně a vkusně. Mimořádný počin, který rozhodně stojí za to vidět v kině.

• 26.12.2018  17:38
    Kouzelník Žito (TV film) (2018)

Pohádka v klasickém duchu, což pro mne u štědrovečerní pohádky představuje pozitivum. Oceňuji, že zde nebylo obvyklé pitvoření a snaha o modernu za každou cenu, a jednalo se opravdu o tradiční, vlídný pohádkový příběh. Kostka, Bohdalová a hlavně Pavel Kříž byli výborní, příběh dobře odsýpal, byl přiměřeně výpravný, nenudila jsem se. Jedinou výtku bych měla k postavě samotného Žita, který se na můj vkus až trochu moc vyžíval v používání moci, pro kterou nebyl dostatečně vyzrálý, a v zesměšňování svých obětí. Možná ale myšlenka, že s velkou mocí by se měla pojit i jistá dávka pokory, není už dnes v kurzu...

• 11.11.2018  19:40

Film je napínavý, má spád a oproti knize mi příběh připadal přehlednější a lépe srozumitelný. Představitelka Lisbeth byla vybrána dobře, naopak naprosto typově neodpovídající je představitel Michaela - příliš mladý, pohledný, vůbec neodpovídá postavě lehce cynického a životem unaveného novináře středního věku se spoustou osobních problémů, kterého známe z knihy. Protiklad mezi ním a Lisbeth, který v knihách působí zajímavě, tak ve filmu bohužel zcela mizí. Kvalit švédské filmové adaptace původní trilogie film nedosahuje, nicméně ani jeho knižní předloha nedosahuje kvalit původního Milénia. Celkově film podle mého názoru stojí za zhlédnutí a bavil mne více než Lagercrantzova kniha, která byla místy trochu nepřehledná.

• 21.10.2018  15:05
    Hovory s TGM (2018)

Asi bylo předem jasné, že nepůjde o film akční, přesto mi připadal místy až příliš rozvláčný. Určitě se nejedná o knihu, kterou by bylo snadné zfilmovat, navíc každý ví, jak oba pánové vypadali, takže skutečně náročný úkol. Masaryk pana Huby mi přišel věrohodnější než Čapek, kde při záběrech zblízka bylo patrné, že se mu pan Budař v obličeji nepodobá. Při celkovém pohledu z větší dálky, určitě i díky typickému oblečení a stylu chůze, byla podoba už celkem dobrá. Oceňuji, že byly zohledněny Čapkovy pohybové obtíže dané problémy se zády. Celý film je vlastně jeden dialog vedený částečně na procházce a částečně v altánu, takže je třeba se opravdu soustředit na obsah hovoru a přiznám se, že udržet pozornost bylo občas dost obtížné, ačkoliv mám obě osobnosti i knihu Hovory s TGM opravdu ráda. Nějak mi tam chybělo více emocí, často bylo zřejmé, že autoři chtěli vložit do filmu co nejvíce citací z knihy, které jsou však přeformulovány pro potřeby knihy a nepřipomínají už autentický hovor. Když se tytéž monology vloží do úst protagonistům povídajícím si na procházce, nepůsobí to moc věrohodně, protože živý rozhovor takto nevypadá. Působí to pak, jako by herci prostě jen odříkávali scénář... Přes tyto výhrady je třeba ocenit důstojnou podobu filmu, který je tak slušným příspěvkem k výročí republiky.

• 2.10.2018  21:19
    Firefly (TV seriál) (2002)

Výborný a originální seriál, zajímavá směs nejednoznačných, mnohovrstevných postav, ale i žánrů sci-fi a westernu a pestrých, nestereotypních příběhů. Nezvyklá v rámci žánru je i myšlenka vesmíru bez mimozemšťanů kolonizovaného pouze lidmi a čínské motivy naznačující americko-čínskou hegemonii v rámci Aliance. Bohužel omezený rozsah seriálu neumožnil tyto motivy ještě více zužitkovat, což je opravdu škoda, když uvážíme, že některé mnohem méně nápadité a propracované seriály se dočkaly mnohem většího rozsahu...

• 27.9.2018  21:22
    Tabula rasa (TV seriál) (2017)

Vynikající seriál, po většinu času spíše psychologické drama s prvky hororu než klasická detektivka, nicméně po zhlédnutí celého příběhu to přece jen detektivní příběh je. Zvláště střední část seriálu mi připomínala některé Hitchcockovy filmy. Velmi přesvědčivé herecké výkony, atmosféra, obzvlášť představitelka hlavní role podala mimořádný výkon. I úvodní titulky jsou vizuálně krásné. Občas se některé části příběhu zdály nelogické nebo zvláštní, ale nakonec do sebe vše krásně zapadlo. Za mne plný počet bodů.

• 4.9.2018  20:48
    Collateral (TV seriál) (2018)

V kontextu britských krimi spíše průměr. Hodně dějových linií, z nichž některé slouží spíše k odvedení pozornosti (poslanec, farářka), ačkoliv jejich představitelé jako takoví jsou výborní. Zpočátku jsem nevěděla, co si myslet o hlavních vyšetřovatelích, až ke konci jsem jim trochu přišla na chuť. Čtyřdílná minisérie neposkytuje dostatek prostoru pro tolik poměrně komplikovaných postav a dílčích příběhů. Pokud se nepočítá s další sérií, nebyl ani závěr zcela uspokojivý.

• 30.8.2018  22:05
    Dokonalý podraz (TV seriál) (2008)

Zpočátku mi tento seriál připadal jako až příliš velká obdoba britského Hustle, příčemž Hustle má ovšem větší dávku šarmu, typického britského humoru a jisté noblesy a připadá mi i promyšlenější. Přesto jsem si časem našla k postavám cestu a ačkoliv jsou příběhy občas trochu přitažené za vlasy a ne zcela uvěřitelné, uznávám, že seriál má své kouzlo a z původně zamýšlených 3 zvyšuji na 4 hvězdičky. Nejsilnějším momentem je asi ta vzájemná podpora a oddanost zpočátku vzájemně nesourodých hlavních hrdinů. Nejlepší postavy jsou pro mne Parker (velmi vtipná a originální) a Sterling (škoda, že není ve více dílech).

• 21.8.2018  20:10
    Jan Palach (2018)

Film byl překvapivě civilní a nepatetický, což u tohoto tématu oceňuji. Není to dokument, takže občasné vyfabulované scény (diskuse se sovětskými vojáky před fakultou apod.) lze akceptovat. Celek působil realisticky, bez laciného sentimentu. Hlavní představitel neodpovídal tak zcela fyzicky (paní Palachová ještě méně), ale jednáním předpokládám spíše ano. Každopádně přesvědčivý film, který nenudil a působil v dobrém slova smyslu umírněněji než Hořící keř, který měl možná pečlivěji propracované reálie, ale působil více výchovně/pateticky. Naopak tento film divákovi nenutí interpretace, ale předkládá fakta a jejich posouzení nechává otevřené. To vnímám jako hlavní pozitivum.

• 17.8.2018  20:44
    Safe (TV seriál) (2018)

Napínavý příběh s mnoha zvraty, který udrží diváka v napětí po celou dobu. Herecké výkony jsou přesvědčivé, postavy poměrně rozporuplné a chybující. Trochu méně věrohodná mi přišla skutečnost, že hlavnímu hrdinovi tak nějak prochází jeho často nerozvážné pátrání na vlastní pěst, které je sice pochopitelné, ale mohlo by policii spíše komplikovat než ulehčovat práci. Připadá mi nepravděpodobné, že by něco takového policie takto mlčky přecházela. Také závěr ve mně zanechal jistou pachuť. Ano, čistě "úředně" bylo spravedlnosti učiněno zadost, ale osobně mám pocit, že spíše než klasický příběh zločinu a trestu jsme sledovali sérii řetězících se nerozvážností a nešťastných náhod... Smutný příběh o tom, že minulost člověka dříve či později dostihne.

• 11.6.2018  20:50
    The Hundred Code (TV seriál) (2015)

Solidní klasická detektivka, bohužel s otevřeným koncem, tvůrci bezpochyby počítali s druhou sérií a je otázka, zda se jí po smrti Michaela Nyqvista ještě dočkáme... Na kvality "Mostu" tento seriál nedosahuje, ale rozhodně je to napínavá podívaná se zajímavými postavami.

• 27.4.2018  22:25
    Půlnoční slunce (TV seriál) (2016)

V kontextu severských seriálů hodnotím nakonec jako průměr. Za největší klady považuji vhled do kultury a tradic Laponců, netradiční prostředí, působivou krajinu a hudbu. Zvláště první díly vypadaly velmi slibně, měly spád. Postupně se příběh stával jaksi rozvláčnějším, některé scény, hlavně zdlouhavé a přepjatě emotivní rozhovory mezi Kahinou a jejím synem, byly celkem zbytečné. Ani ústřední dvojici vyšetřovatelů jsem si bohužel neoblíbila tolik jako v jiných seriálech tohoto typu. Závěr ve mně zanechal trochu rozpačitý dojem, nedá se říci, že by bylo spravedlnosti nějak zvlášť učiněno zadost a pochybuji, že pokus Kahiny o vydírání tajných služeb by přinesl očekávaný efekt...

• 23.4.2018  21:13
    Hastrman (2018)

V našich poměrech velmi neobvyklé téma i žánr, velice působivá hudba, začlenění krajiny do příběhu a vynikající výkon mně dosud neznámého Karla Dobrého. Film nesklouzává do oblasti pohádky, spíše zachycuje podle mne velmi zdařile cyklické vnímání času na venkově 1. poloviny 19. století i soupeření a prolínání křesťanských a tradičních pohanských zvyků. Opravdu pozoruhodné drama, i závěr, který se vyhnul jak happyendu, tak srdcervoucí tragédii, považuji za velice působivý.

• 9.4.2018  21:07
    Springfloden (TV seriál) (2016)

Velmi dobrá detektivka s výbornými hereckými výkony a poměrně překvapivým závěrem. Zvlášť Kjell Bergqvist je opravdu velice přesvědčivý. Pokud se neplánuje další řada, vytkla bych pouze nedořešenou dějovou linii s Jackie Berglund a jejími vazbami na policii a také se zapomnělo na šéfa Cage Fighters, který úkoloval ty mladistvé pachatele. To by mohlo být dobrým startem pro další sérii, postavy mají rozhodně potenciál pro případné pokračování. ---- Po 2. sérii zvyšuji na 5 hvězdiček, tato série mi přišla ještě lepší než ta první, výborná detektivka s postavami, které není obtížné si oblíbit.

• 3.4.2018  20:32
    Prckové (2009)

Docela zábavný, praštěný dětský film, má spád a tempo, rozdělení do "epizod" je zajímavý nápad, i když někdy jsem měla problém si uvědomit, co vlastně čemu předchází. V kontextu amerických rodinných filmů je tento docela originální a není v něm zas až tolik obvyklých klišé, i když některým se také nevyhne. Nenáročná, ale svižná zábava, film není příliš dlouhý, takže jsem se vůbec nenudila. Pár logických nesrovnalostí by se našlo (pokud všechna kouzla nakonec zmizela, co ta přemoudřelost toho batolete??), ale v tomto žánru, v podstatě moderní pohádky, jsou asi omluvitelné.

• 25.3.2018  22:08
    Greasy Lake (1988)

Krátký amatérský filmeček, který ale má napětí i atmosféru.

• 9.3.2018  21:04
    Rejseholdet (TV seriál) (2000)

Výborné klasické krimi s propracovanými, sympatickými a uvěřitelnými postavami, přirozenými hereckými výkony a napínavými případy. Líbí se mi, že můžeme opravdu podrobně sledovat postup vyšetřování. Hlavní postavy postupně poznáváme z různých stránek a získáváme vhled i do jejich soukromých životů. Naprostá spokojenost, nemám co vytknout...

• 5.3.2018  21:02
    Dobré mravy (TV seriál) (2016)

Po 1. sérii hodnotím jako průměr, i když závěr série byl svižnější a trochu mi vylepšil dojem z celku. Vadila mi jistá žánrová nevyváženost, která se projevovala i kolísajícím tempem příběhu, některé části byly napínavé, jiné rozvláčné a celkem nudné. Vzhledem k tomu, že je seriál označován jako drama, mi vadila i dost velká nevěrohodnost až absurdita postav, kterou bych u komedie spíše akceptovala. Jednoznačně největší předností seriálu je Michelle Dockery, která je velmi hezká a sympatická a patří k mým oblíbeným herečkám. Nicméně se samotnou postavou Letty jsem měla celkem problém, její chování mi často lezlo na nervy, navíc si neumím představit, že by takto silná alkoholička vždy vypadala perfektně a měla nad sebou takovouto kontrolu. A opravdu si máme přát, aby taková osoba vychovávala dítě?

• 2.3.2018  21:10
    Osudem pronásledováni (TV film) (1985)

Příjemné romantické sci-fi s atmosférou a hudbou 80. let. Oba hlavní protagonisté jsou výborní a sympatičtí, ostatní postavy jim spíše statují. Obzvlášť agenti FBI tu působí trochu komicky a ne zrovna dvakrát schopně. Nejsem si také jistá, jak by to s Joeym dopadlo dále, zda by se svými nově nabytými schopnostmi neskončil jako objekt výzkumu v nějakém přísně tajném zařízení. Přes tyto drobné výhrady jsem si film užila a myslím, že potěší každého milovníka žánru, který je schopen akceptovat pomalejší tempo vyprávění a triky odpovídající době svého vzniku.

• 27.2.2018  21:26
    Ovčáček čtveráček (divadelní záznam) (2017)

Dobrou politickou satiru mám ráda, včetně té nekorektní, nejsem "zemanovec" a na druhý díl "Ovčáček miláček" jsem slyšela chválu, takže jsem čekala, že se budu alespoň trochu bavit, ale toto bylo opravdu poměrně hloupé. Jediné vtipnější momenty byly Mynářovy telegramy (i když tenhle vtípek se sekretářkou, která zapisuje všechno, jsem už viděla jinde, ale i tak pobaví) a ten Ovčáčkův proslov na téma "kdo jsem" ke konci představení. Možná je to i tím, že byla zvolena témata Brady a dalajláma, která vnímám poněkud rozpačitě (nesympatizuji zde ani se Zemanem, ani s ministrem Hermanem, a vnímám tyto kauzy hlavně jako jakousi mocenskou "přetlačovanou" mezi oběma pány)... Bohužel celkem zklamání.

• 21.2.2018  21:53
    Wall Street (1987)

Hlavně zpočátku trochu zdlouhavé, ale nakonec působivé drama. Michael Douglas i Charlie Sheen jsou tu výborní. Prostředí burzovních spekulací a bezohledných zbohatlíků stavějících na odiv nevkus a ochotu "prodat vlastní matku". Hlavní hrdina byl ve své touze po penězích a moci dost naivní, těžko uvěřit, že by nevěděl, do čeho jde, ale nakonec se u něj přece jen dostavilo drsné vystřízlivění. Závěr mi připadal jako až trochu moc velká moralita, ale vzhledem k době vzniku to tak možná původně nevyznívalo...

• 14.2.2018  22:31
    Figurina (1987)

Milá, laskavá romantická komedie s prvky pohádky i muzikálu, s pěknou hudbou a nezaměnitelnou atmosférou 80. let. Příjemný, nenáročný odpočinkový film.

• 31.1.2018  14:00
    The Missing (TV seriál) (2014)

Počítala jsem i s pěti hvězdičkami, ale samotný závěr Tonyho příběhu mi připadal podivný a jaksi "navíc", vzhledem k tomu, že druhá série už řeší jiný případ s jinými postavami... Jinak ale skutečně velice napínavý seriál s výbornými hereckými výkony, obzvláště postava detektiva, kterého hrál Tchéky Karyo, byla výborná a sympatická. James Nesbitt odvedl také velmi přesvědčivý výkon, i když jeho postava byla občas poměrně dost nesnesitelná. Výborné zachycení způsobu, jakým se různí lidé vyrovnávají s tragédií a ztrátou. ---- Po 2. sérii zvyšuji na 5 hvězdiček, tato série byla ještě lepší, se složitějším, komplexnějším případem. Tchéky Karyo opět vynikající, příběh strhující od začátku do konce. Doufám, že lehce otevřený závěr znamená, že se můžeme těšit na další sérii!

• 22.1.2018  20:58
    Chance (TV seriál) (2016)

Hlavním rysem tohoto seriálu je podle mne zdlouhavost. Děj by se dobře vešel do řekněme dvoudílného filmu. Přitom to ale není taková ta rozvláčnost obtěžkaná atmosférou a napětím, jako třeba u "Temného případu", ale spíše roztahanost a nuda. Mám ráda Hugha Laurieho, ale jeho postava v tomto seriálu nepůsobí moc věrohodně. Měl by to být přece renomovaný a schopný psycholog, ale působí spíše amatérsky a bezradně, chová se často neprofesionálně a zbrkle a ohrožuje tím všechny kolem sebe. Jacklyn jsem tu rozdvojenou osobnost také nějak nemohla uvěřit. Nejzajímavější postavou je rozhodně D a velmi sympaticky působí i Carl. Celkově dost průměrný příběh, který jsem dokoukala tak trochu silou vůle.

• 17.1.2018  21:56
    Slow Burn (2000)

Působivé drama z neméně působivého prostředí pouště, která se v podstatě pro hlavní hrdinku a několik předchozích generací její rodiny změnila v jakési vězení bez mříží. Rodinná posedlost hledáním pokladu postupně ničí život několika generacím potomků původní majitelky i těm, kteří s nimi úmyslně či shodou okolností spojí své osudy. Co mi trochu nesedělo byl závěr, vzhledem k tomu, že byl ptáček v kleci dosud naživu, nemohlo uběhnout více než několik hodin a bylo tedy zvláštní prostě odjet a nepokusit se ji hledat, nemuselo být ještě pozdě... Každopádně si film zaslouží vyšší hodnocení, než jakého se mu zde dostalo. Námět i provedení je působivé a herecké výkony velmi dobré.

• 7.1.2018  20:37
    Bob Roberts (1992)

Určitě je to poměrně výstižné vyobrazení špíny politického boje, všeho toho pokrytectví, populismu, znepokojivě snadného zfanatizování davů... Na druhou stranu mne ale film poměrně dost nudil a připadal mi příliš rozvláčný. Působil sice autenticky, téměř dokumentárně, ale také tak nějak suše, chladně, nenajdete tu postavu, s kterou byste se mohli ztotožnit, celkem sympaticky působí pouze bývalý senátor. Scény s jásajícími davy na mítincích byly místy už k nepřečkání...

• 2.1.2018  20:58

Hodně zvláštní film, zpočátku jsem měla dojem, že se prostě dívám na další osmdesátkový studentský film, kde parta hajzlíků šikanuje ostatní mládež, ale zpočátku nenápadná, dalo by se říci "obyčejná" šikana přerůstá v závěru nečekaně v naprostou krvavou lázeň, což na nic netušícího diváka působí poměrně šokujícím dojmem. Na jednu stranu mi to přijde trochu na hranici věrohodnosti, protože člověk by čekal, že po smrti prvního z bandy si ostatní uvědomí, že to přehnali, a prostě se rozutečou, nebo jim prostě kokain zatemnil mozek? Na druhou stranu je film napínavý a nenudí, dovede vtáhnout do děje. Hororem bych ho ale ani přes ten závěr nenazvala. Za podívání ovšem tenhle film určitě stojí.

<< předchozí 1 2 3 4 5