dalia

Jiřina Krausová

okres Plzeň

<< předchozí 1 2 3 4 6 7
    • 5.10.2020  21:06
    Wisting (TV seriál) (2019)

Velmi dobrá severská detektivka, nebo vlastně hned dvě detektivky, navzájem částečně dějově propojené. Obzvlášť druhý případ byl výborný. Hlavní představitel je velmi přesvědčivý, hraje sympaticky civilně a dobře se pro roli Wistinga hodí. Na další sérii se těším.

• 28.6.2020  21:07
    The Loch (TV seriál) (2017)

Velmi dobrá kriminální minisérie, civilní a přesvědčivé herecké výkony, atraktivní prostředí jezera Lochness, řada zvratů a překvapení včetně nečekaného závěru... Možná bych jen uvítala alespoň stručný text před závěrečnými titulky o tom, co se stalo dále s některými postavami, především s Kieranem a Leightonem. Jinak velmi solidní detektivka.

• 22.6.2020  21:16
    The Valhalla Murders (TV seriál) (2020)

Velmi dobrá klasická detektivka, sympatičtí vyšetřovatelé. Téma zneužívání chlapců v dětském domově bylo už sice zpracováno mnohokrát, ale ta severská atmosféra a islandština mají něco do sebe... Klidně bych se podívala i na další sérii, soukromí obou hlavních postav by ještě zasloužilo více prozkoumat, i ta dějová linie s jehovisty zůstala trochu otevřená.

• 22.6.2020  10:58
    Přiznání (TV seriál) (2019)

Příběh podle skutečné události, při závěrečných titulcích vidíme i fotografie skutečných předloh seriálových postav. Určitě to není klasická detektivka, vyšetřování je ukončeno v podstatě v polovině seriálu a dále je to spíš soudní drama a zápas o změnu procesních pravidel pokud jde o přiznání pachatele. Zajímavé, k zamyšlení, nenudila jsem se, ale není to seriál, ke kterému bych se časem vracela. Možná i proto, že obecně nemám moc ráda příběhy podle skutečných událostí. Nejvýše bych hodnotila výkon Martina Freemana, který byl opravdu přesvědčivý.

• 22.6.2020  10:54
    Karppi (TV seriál) (2018)

Velmi dobrá klasická kriminálka, sympatické hlavní postavy. Neřekla bych, že lze hlavní hrdinku tak úplně srovnávat se Sagou z Mostu, je to jiný typ osobnosti, i přes některé styčné body, hlavně tu citovou uzavřenost. Ta je ale u ní myslím vzhledem k její minulosti pochopitelná. Přes počáteční nedůvěru k parťákovi si myslím, že se jejich vztah rozvinul dobře a nakonec mezi nimi byla dobrá dynamika. Je pravda, že její vztah k dceři je trochu zvláštní, zpočátku jsem si myslela, že se stará o dvě sestry nebo nevlastní sestry a ne o dceru, mateřský vztah k ní opravdu neprojevovala, ale vzhledem k tomu, jak málo zatím víme o jejím manželství, je těžko soudit. Seriál má určitě dobrý potenciál pro další sérii.

• 26.5.2020  21:22
    Cizinec (TV seriál) (2020)

Napínavé, nenudila jsem se ani chvíli, herecké výkony jsou přesvědčivé, především Richard Armitage a Siobhan Finneran jsou skvělí. Nicméně závěr mne trochu zklamal. Při zpětném pohledu do sebe jednotlivé linie sice zapadly, nicméně vytvořily spletenec, který je natolik překombinovaný, že působí prostě nevěrohodně. Řetězec událostí vedoucích jedna k druhé bych brala, ale tady se setkává spíš několik nezávislých linií, takže mám pocit, že některé prostě měly sloužit pouze jako účelové falešné stopy a K většímu zamotání příběhu. Upřednostnila bych spíše prostší, ale věrohodnější řešení. Navíc závěrečný trik s pistolí by při pečlivé policejní práci neobstál, čas vraždy by mělo jít takto brzy po jejím provedení určit dosti přesně a bylo by tak jasné, že v té době byl již údajný pachatel ve vazbě... Škoda, protože až na to rozuzlení se seriál vyvíjel velmi slibně.

• 18.5.2020  13:13
    Deadwater Fell (TV seriál) (2020)

Když uvážíme vysoko nasazenou laťku britských kriminálních minisérií, hodnotila bych tuto spíše jako průměrnou. Za její největší klad považuji herecký výkon Davida Tennanta, příběh také dobře plyne, není příliš dlouhý a určitě nenudí. Na druhou stranu jsem stále čekala na nějaké překvapivé rozuzlení nebo zvrat, a to se nekonalo, což je myslím škoda. Nelituji, že jsem se dívala, nicméně znovu už bych se k této sérii asi nevrátila.

• 7.5.2020  21:42
    Ve jménu vlasti (TV seriál) (2011)

Po zhlédnutí všech osmi sérií musím říci - skvělý seriál! První série s Brodym byly podle mne nejslabší, jeho postava mi nikdy moc nesedla a dívala jsem se hlavně kvůli Carrie a Saulovi, ale pak šla kvalita setrvale nahoru a závěr byl vynikající. Claire Danes a Mandy Patinkin podávali celou dobu bezvadné a velmi přesvědčivé herecké výkony, věřila jsem jim každé slovo. Velmi autenticky natočeno, bez planého patosu a různých hollywoodských klišé, ale o to věrohodnější, postavy jsou sympaticky rozporuplné, ale uvěřitelné, epizody napínavé od začátku do konce. Rozhodně doporučuji.

• 16.4.2020  21:28
    Last Tango in Halifax (TV seriál) (2012)

Tenhle seriál je opravdovým pohlazením pro duši. Milý, vtipný, dokonale britský, s výbornými hereckými výkony a jeho kvalita ani s léty neklesá. Krásná krajina, příjemné prostředí a opravdový herecký koncert k tomu, co víc si přát?

• 9.2.2020  21:12
    De Dag (TV seriál) (2018)

Vynikající, napínavé, přesvědčivě zahrané. Nápad se střídáním úhlu pohledu se může zdát riskantní, protože hrozí, že některé události uvidíme "dvakrát", nicméně tady se podařilo skloubit obě verze tak, že se divák vůbec nenudí a jednotlivé díly skládačky do sebe pozoruhodně zapadají. Skvělý seriál!

• 1.2.2020  21:12
    Malé ženy (2019)

Velmi vydařená adaptace románu a krásný příběh, citlivě zahraný. Stejně tak kostýmy a hudba se vydařily. Malou výtku bych měla k tomu, že časové skoky bylo hlavně zpočátku obtížnější sledovat a mohly působit matoucím dojmem. Jakmile si ale na ně divák zvykne, nakonec do sebe vše zapadne. Také vzhledem k tomu, že se příběh odehrává v době a těsně po skončení americké občanské války je zde vše takové překvapivě čisťounké, úpravné. Nicméně celkově je to velice příjemný a milý film a hezké pohlazení po duši.

• 17.1.2020  21:03
    The Bay (TV seriál) (2019)

Výborná britská krimisérie s přesvědčivými, civilními hereckými výkony, hlavně Morven Christie byla výborná. Líbilo se mi také, že se seriál kromě samotného vyšetřování věnuje i rodinnému zázemí jak vyšetřovatelky, tak i rodiny oběti. Určitě bych se ráda podívala i na případnou další sérii.

• 10.1.2020  21:44
    Dublin Murders (TV seriál) (2019)

Napínavé, velmi dobře zahrané, prostě dobrý britský krimiseriál, který určitě stojí za vidění. Možná bych pouze vytkla skutečnost, že ne vše z minulosti bylo zcela objasněno, nicméně pokud by vznikla další série, předpokládám, že by chybějící střípky doplnila. Určitě bych se na ni ráda podívala.

• 10.1.2020  21:39

Je to pocta divadlu Semafor a jeho poetice a písničkám a jako takový je tento film třeba brát. Není to příběh s dějem, je to střihový film a mne osobně semaforské písničky i historické záznamy scének potěšily. Dnes už je to také historický snímek a tak je to taková nostalgie na druhou. Chápu ale, že se jedná spíše o fanouškovskou záležitost a kdo nemá tvorbu Jiřího Suchého rád, toho tento film nemá čím zaujmout. Pokud jde o mne, jsem velmi ráda, že film vznikl.

• 5.1.2020  21:15

Myslím, že to je důstojné zakončení celé filmové série. Nejsem skalní fanoušek Star Wars, ale po shlédnutí všech 9 filmů bych řekla, že se příběh uzavřel smysluplně a osudy jednotlivých postav se završily důstojným způsobem. Původní trilogie se asi bude vždy vymykat takovým tím nostalgickým nábojem, nicméně i prequel a sequel byly velmi dobré. Asi nejvíce mi vadila občasná zdlouhavost některých scén, v tomto posledním díle to byly především opakované souboje se světelnými meči mezi Benem a Ray, ačkoliv bylo zřejmé, že jeden druhého zabít nechtějí a i když měli oba příležitost, neudělali to. Dojemné bylo ukončení dějové linie princezny Leiy, zvlášť při vědomí, že Carrie Fisher se tohoto dílu již nedožila... Přitom byla skutečně jednou z nejsympatičtějších postav. Celkově vnímám sequelovou trilogii jako akčnější a "vážnější", méně humornou a "pohádkovou" než předchozí díly. Nikoliv ale jako horší...

• 1.1.2020  22:01

Podle mne zatím nejslabší díl ságy, i když příběh nebyl špatný, ale vadila mi přílišná rozvláčnost a hlavně scény na ostrově byly poměrně nudné. Luke nikdy nepatřil k mým oblíbencům, ale v této epizodě už mi byl opravdu nesympatický.

• 9.12.2019  22:21

Obdobně zábavný a napínavý film jako epizoda IV, na svou dobu bezpochyby zajímavé triky. Přesto je to pro mne spíš než sci-fi prostě taková pohádka. Postavy jsou jednoznačně kladné/záporné, mimozemšťané vypadají bizarně, ale chovají se jako lidé, děj je často přímočaře naivní a předvídatelný. Přesto nepopírám, že film má své kouzlo a nechá se vidět i opakovaně, ač je místy trošku rozvláčný.

• 3.12.2019  20:56

Z dnešního pohledu je to pro mne spíše než sci-fi taková pohádka. Postavy jsou vesměs jednoznačně kladné či záporné, děj je poměrně naivní a předvídatelný, zároveň je to ale milý film, zábavný, napínavý, který se nechá bez problému vidět opakovaně. Prostě pohádka odehrávající se shodou okolností ve vesmíru.

• 25.11.2019  13:04
    Cardinal (TV seriál) (2017)

Zpočátku jsem si nemohla zvyknout na hlavního představitele a také všichni ti vousatí chlapi v zimních bundách se mi v první sérii dost pletli. Chyběla mi i větší sehranost a určitá dynamika ve vyšetřovacím týmu. Po třech sezónách je to ale celkem příjemná klasická detektivka severského typu, napínavá od začátku do konce. Z postav se mi asi nejvíce líbila šéfová v podání Kristen Thomson. Jednotlivé série jsou dlouhé tak akorát a na další sérii se tak docela těším.

• 25.11.2019  12:48
    Vlastníci (2019)

Ačkoliv se z ukázky může zdát, že se jedná o oddechovou komedii, je příběh spíše tragikomický. Jeho největším plusem jsou rozhodně herecké výkony hlavních protagonistů. Vzhledem k tomu, že je film spíše statickou "divadelní hrou" odehrávající se téměř celou dobu v jediné místnosti, mají herci hodně prostoru a rozehrávají skutečný herecký koncert. Některé scény jsou velmi vtipné, jiné spíše smutné, ale rozhodně jsem se nenudila. Nejlepší byli Jiří Lábus a Dagmar Havlová.

• 27.10.2019  21:00

Příjemná a pohodová komedie. Ve srovnání s knihami, které jsou spíše sérií vtípků a skečů jen volně spojených poměrně slabou dějovou linkou, film se soustředí spíše na příběh, což hodnotím pozitivně. Zatímco v knihách se, zvláště v dalších dílech, mnoho původně vtipných situací opakuje tolikrát, že už ztrácejí kouzlo, ve filmu, bezpochyby i kvůli omezenému rozsahu, tomu tak není. Sice v důsledku toho vypadlo i několik dobrých scén (v knize mne například pobavila hned v úvodu scéna s kocourem, která se do filmu nedostala), ale na druhou stranu právě to opakování považuji za největší slabost tohoto knižního cyklu. Ocenila jsem také vypuštění námětů "Helenka Vondráčková" a "kníže Schwarzenberg" (čtenáři knih pochopí), které už v knihách později opravdu nudily. Nejpovedenější byla ve filmu podle mne postava Vivien. Celkově jsem se dobře bavila a film se mi líbil více než knihy.

• 10.10.2019  21:15
    Procitnutí (TV seriál) (2012)

Velmi dobrý seriál s originálním námětem, vynikající Jason Isaacs. Celkový dojem u mne bohužel trochu kazí podivný závěr, který mi nedává moc smysl. Vzhledem k celkové promyšlenosti seriálu působí poslední scéna lacině a nelogicky, jako by se prostě tvůrci na poslední chvíli dozvěděli, že další série nebude (což je velká škoda) a potřebovali to narychlo nějak uzavřít. I tak bych si ale dovedla představit logičtější způsoby zakončení. Škoda, protože jinak to byl velmi povedený příběh...

• 4.10.2019  22:10

Můj dojem je trochu rozpačitý. Na jednu stranu skvělé písničky, dnes notoricky známé, tehdy nové, takže v takovéto koncentraci musely nadchnout. Zároveň opravdu nadprůměrný počet hvězd ve velmi mladém věku, což je podívaná sama o sobě. Námět je zajímavý a na začátku filmu se děj pěkně rozbíhá, aby se ovšem poté rozmělnil v podstatě do zdlouhavé řady hudebních čísel, jen chabě navzájem propojených. Je to podle mne škoda, protože nápad tu je a určitě by se dala vymyslet řada vtipných situací, které by písničky propojily lépe a dodaly filmu švih. Tak jak film je působí v dnešní době už dost rozvláčně...

• 4.10.2019  22:01
    Dobře placená procházka (TV film) (1966)

Vtipný příběh, pěkné písničky, některé scény trochu rozvláčné, ale celkově je to spíše kratší film, takže ani přes několik hluchých míst nenudí. Nejlepší je tu podle mne Jiří Šlitr.

• 29.9.2019  20:57

Krásná pocta všestrannému a pozoruhodnému umělci. Není to typický dokument, spíše taková koláž, ale řekla bych, že velmi citlivě vyvážená, milá, laskavá, bez falešného patosu, asi jako sám pan Suchý. Určitě doporučuji všem, kdo ho mají rádi a chtějí nahlédnout i do jeho soukromí a myšlení.

• 25.9.2019  15:33

Je to pozoruhodné dílo, upoutá jak délkou, černobílou kamerou, tak i absencí filmové hudby. Oproti představě získané četbou různých článků a recenzí obsahuje film dost děje, takže jsem se nenudila ani mi přes svou délku nepřipadal rozvláčný. Také není zas až tak neobvyklý nebo zcela odlišný od jiných válečných filmů, nejvíce připomíná "Jdi a dívej se", je ale méně emotivní. Absence emocí nebo kladných či sympatických postav je u "Nabarveného ptáčete" také výrazná, divák se s nikým nesžije, nikoho si neoblíbí (nejkladnější postavou je asi kněz). Spíše než vojáci jsou zde zdrojem krutosti a zvířeckosti venkované. Pokud bych předem nevěděla, že se jedná o válečný film, a nebýt záběru na letadlo v úvodní části, řekla bych, že se děj odehrává ve středověku, atributy moderní doby se v podstatě objevují až od poloviny filmu. Oceňuji vytvoření a užití mezislovanštiny a zajímavé zpestření v podobě účasti známých herců. Násilné scény jsou natočené celkem úsporně a spíše náznakem, rušivě na mne působila v podstatě jen scéna s očima. Film určitě stojí za vidění, nicméně znovu už bych se na něj asi nedívala.

• 19.8.2019  21:22
    Bez poskvrny (TV seriál) (2015)

První série skončila z mého pohledu více uspokojivě než ta druhá, i když i ta byla velmi napínavá. Ovšem pokud by seriál skončil už po první sérii, působil by jaksi uceleněji a logičtěji. Další zápletky už mi připadaly zbytečně překombinované. Několik dějových linek zůstalo nevysvětleno (stížnost Karine na sociálce, co se stalo mezi Helene a Timem, jak zjistila Helene pravdu apod.). Místy se jedná určitě spíš o rodinné a vztahové drama než o detektivku, některé scény jsou zbytečně rozvláčné. Přesto mne seriál bavil a příroda a prostředí Norska na tom mělo určitě nemalý podíl.

• 30.7.2019  20:52
    Harrow (TV seriál) (2018)

Obě série výborné, sympatičtí herci, napínavé případy, které mají spád, krásné prostředí, nechybí ani trocha humoru, i když druhá série byla trochu temnější. Postavy se zajímavě vyvíjejí a je mezi nimi dobrá chemie. Nemám co vytknout. Už se moc těším na další sérii.

• 29.6.2019  19:39
    Nevinný (TV seriál) (2018)

Napínavá minisérie, velmi dobrý námět. Rozuzlení mne celkem uspokojilo, i když k němu došlo vinou poměrně hloupého podřeknutí. Samotná závěrečná scéna mne velmi potěšila. Hlavní hrdina mi nebyl sympatický natolik, abych mu dostatečně fandila, zpočátku sympatická vyšetřovatelka byla nakonec také docela zaujatá a ztrácela objektivitu. Také reakce doktorovy ženy mi připadala přehnaná. Celkový dojem je ale dobrý.

• 24.6.2019  21:48
    Bodyguard (TV seriál) (2018)

Velice napínavý seriál s některými skutečně strhujícími scénami. I když se chvilku zdálo, že se příběh vyvíjí směrem k "romanťárně", bylo to opravdu jen klamné zdání. Řada překvapivých zvratů, velmi přesvědčivé herecké výkony. Kriminálně-špionážní zápletka byla místy lehce překombinovaná, ale celkový dojem i rozuzlení z mého pohledu velmi dobré. Především poslední díl se opravdu povedl, nenechal diváka vydechnout...

<< předchozí 1 2 3 4 6 7