Newyorská romance (2013)

Maximálna oddychovka s pohodovou hudbou. Zaslúži si 4*.

Chatrč (2017)

Niekedy musím zistiť o čom to vlastne bolo. Pozeral som to v naivite, že sa bude hľadať unosca a obeť. Bol som naivný zrovna ako tento film. Uťahaná kresťanská agitka. 40%

Záměna (1983)

Najlepšia scéna - prevleky vo vlaku. Skvelá komédia. 4*

Čára (2017)

Časť filmu sa dala, ale celé to pre mňa proste nefungovalo. K postavám sa nedal vytvoriť žiadny vzťah a úplný záver bol už čisto totálne prekombinovaný a padal do B kategórie. Škoda, dalo sa z toho vymlátiť viac. Na naše pomery dobrý film. Slabé 3*. SPOILER: Keby film skončil pri pohľade na svoju matku, dám pol hviezdy nahor.

Premiér (2019) (seriál) odpad!

Celkom dosť traumatizujúce. Prvýkrát v živote udeľujem záporných -10%.

Síla sopek - Roky, kdy nebylo léto (2016) (TV film)

V dokumente je viacero nepresností. Najväčší ľadovec v Európe nie je na Islande (Vatnajokull), ale v Novej Zemi. Lakagígar, alebo tiež jazerné krátery Laki nie sú sopkou ako takou a nikdy ani nebudú. Občas sa táto udalosť nazýva aj Grímsvotnské ohne. Išlo o roztrhnutie (praskliny) v zemi (kôre). V podstate sa jedná o havajský typ erupcie. Bolo vytvorených 130 kráterov. Miesto leží blízko sopky Grímsvotn, ale nie je to udalosťou tej sopky, pretože láva vyvierala z hlbšieho magmatického kotla ako je Grímsvotn. Udalosťou 536, respektíve jednou z udalostí bola podľa všetkého sopka na Islande. Jej pôvod ktorá to presne bola sa už asi nezistí vďaka erózii povrchu a faktu, že nové erupcie tam prekrývajú tie staré. Ale nikdy nehovor nikdy. Škoda, od dokumentu by som očakával, že bude presnejší. Preto dávam len 3*.

První člověk (2018)

Film je v podstate poctou Neilovi Armstrongovi a jeho ceste na Mesiac. O tom to celé je. Keby nevznikol film Apollo 13, asi by som aj dal aj vyššie hodnotenie. Myslím, že sa Neil neurazí, ak mu dám 75%.

Černobyl - The Happiness of All Mankind (2019) (epizoda)

Asi najdepresívnejšia časť. V novembri idem (opäť) do Černobyľu a myslím, že tentokrát budem tú návštevu viac prežívať, mať ešte väčšiu úctu k tým ľuďom tam a bolo by skvelé, keby sme opäť položili veniec k pamätníku hrdinom. Utvrdzujem sa v tom, že tento seriál by mal skutočne každý vidieť.

Ovládací panel
4 body