Rivalové (2013)

Film je pre mňa veľkým prekvapením. Absolútne som od neho nič nečakal, popravde ma ani nelákalo pozrieť si ho. Olivia Wilde je pre mňa ako veľmi silný magnet, tak som do toho šiel a po dopozeraní to bola pre mňa teda riadna šupa! Rozhodne jeden z najlepších snímkov ak nie najlepší v kategórii športové. Veľmi kvalitný, perfektne spracovaný snímok s veľmi chytľavým dejom ktorý napísal sám život. Závody sú veľmi intenzívne a do filmu sa zaručene zamilujete. 93%

Oni žijí! (1988)

Trochu wrestlingu v podaní Roddyho Pipera (táto US zábavka ma nikdy nebrala), trochu gumených masiek - ústa boli pri otváraní až komické, slabší príbeh. Inak sa dalo. B-čková klasika. Niečo medzi dvomi a tromi hviezdami. P.S. Asi najväčším emzákom sa mi zdala byť Meg Foster. Zvláštna žena s tými jej očami. :)

September 11: The New Pearl Harbor (2013)

Hneď na začiatku je divák postavený pred informáciu, že "11 september budeme považovať za hanebný deň americkej histórie ". Ono je tá podobnosť s Pearl Harbor skutočne až moc veľká. Aktéri 11 septembra sú však vo veľkej nevýhode. Teraz máme obdobie, kedy nie je problém sa dostať k informáciám a hlasy nespokojných neustále silnejú. Nie som zástancom kadejakých konšpirácií, pretože všetky narážajú viac či menej na problém o dôkazoch a fundovaných názoroch. Lenže na strane pravdy o 11 septembri je veľa uznávaných architektov, chemikov, fyzikov, ale aj množstvo očitých svedkov. Či už to boli pracovníci v budovách, reportéri (a ich záznamy priamo z miesta činu), policajti, hasiči a záchranári. Dodnes je pre mňa najväčšou záhadou prečo nebolo vyšetrovanie na mieste "nehody", ale hneď sa odpratávali dôkazy (to je to najhoršie čo sa môže stať pri vyšetrovaní sa zbaviť dôkazov) a PREČO DO PEKLA spadla voľným pádom budova číslo 7 keď nebola takmer vôbec poškodená? A to jej konštrukcia bola ešte zosilnená, pretože bola v prípade potreby krízovým miestom prezidenta, sídlila tu CIA a pod... 4 1/2* P.S. Dokument je voľne dostupný na YT: https://www.youtube.com/watch?v=dsGvNbs03yM Urobte si vlastný názor.

Krokodýl vs. aligátor (2010) (TV film) odpad!

Toto sa bude predávať ako suché rožky na brézle (strúhanku). Fakt paskvil. Hudba, dej, herci, dej, no a tie neefekty. Proste SyFy. Rád by som použil a pozmenil : Musíte to vidieť prv než... pôjdete na hajzeľ. 5%

Rabaka (1989)

Bol som na tom v kine ešte za čias, kedy v každej väčšej dedine bolo kino. Vtedy ako 9 ročný fagan som ten film a ten album žral. Bez mihnutia oka by to bolo za 5. Dnes ale už sa tá detská naivnosť vytratila a zrovna tak aj ohúrenie normalizačnou hudbou, tomu dávam 2*. Dnes asi nikoho nenadchne to, ako Elán plánovali svoj prvý väčší koncert.

Na krok od nebe (2011) (seriál)

Celkom v pohode seriál. Oddychovka. Fakt pekné exteriéry... Lepšie 3*. Na 4 to nemá.

Freddyho smrt - Poslední noční můra (1991)

Niekoľko minút som rozmýšľal nad tým, či tomu dať odpad, alebo nie. Film má všetky znaky toho, aby si toto ocenenie zaslúžilo. To by ale tie skutočne zlé padli ešte nižšie. Každopádne film je hrozný a je skutočnou nočnou morou. To čo kedysi vytvorilo hororový kult o vraždiacom maniakov s oceľovou rukavicou, je tu v tomto paskvile spoľahlivo zabité. Horor? Kdeže... Keby to odvysielali na Disney chanel po 22h, tak sa nebudem čudovať. 25%

Kontakt (1997)

Pre mňa je to jeden z najobľúbenejších filmov. Aj keď ma popravde mrzí, že sa celkom dosť odklonil od Saganovej predlohy. Je to skvelé scifi. Nečakajte však futuristické lietanie Vesmírom, ale skôr drámu o vzťahoch, veľmi dobre vyprofilovaných hlavných postavách, s vesmírnym bonusom v závere. 90% P.S. Ďakujem za knihu Carl.

Dvojčata (1988)

Tehotný Schwarzenegger - a volovina je na svete. Zrovna tak ako Policajt zo škôlky. Tieto role mu proste nesedia a vo filmoch ho dostávajú na úroveň Hulka Hogana. Slabučké 2*.