dakarin

dakarin

Jiří Mucha

okres Znojmo

homepage

7 bodů

Můj deníček

<< předchozí 1 2 3 4 5
 • 21.4. v 15:51

  Králové ulice - 2008

  L.A. - Přísně tajné v novém kabátě, žádný průlom, ale kvalitně provedená práce - vše osvědčené znovu a opět, poctivá filmařská rutina - tady snad může překvapit pouze Dr.House... jinak opakovačka se vším všudy.

 • 12.2. v 22:30

  Udělěj mi radost - 2009

  Příjemné překvapení ;-) tak jemné, že jsem myslel, že to točila žena - připomělo mi to film "Ztraceno v překladu". Trošku více konverzační a méně akční, také scény týkající se vztahu muž-žena nejdou zbytečně násilně do extrému. Myslím, že film příjemně překvapí i další mě podobné krevní skupiny ;-) svěží, nápaditý ... určitě zkusím ještě něco od Moureta :-)

 • 8.2. v 22:36

  Asterix a Obelix ve službách Jejího Veličenstva - 2012

  Výborné pro tuto dobu, pobaví odlehčí. Trošku nekorektní humor, ale dělají si legraci hlavně z chlapů, takže je to povoleno. Nedoporučuji mladším 30 let - jednak protože nemohou mít srovnání, film si neužijí a taky je bude zraňovat větší přímost sdělení autora...

 • 31.12.2020 v 20:33

  Škola princů - 2010

  ... z mého pohledu se to nikterak nemůže rovnat kompaktnějšímu a vydařenějšímu "Čert ví proč" (rovněž od Vávry). Ve "Škole princů" je patrný tvůrčí potenciál a nadstandardní casting, však příběh nám nedrží a nedrží pohromadě :-( Mumlající princeznu rád odpouštím - taky má své kouzlo a je zajímavým zpestřením. Roman Vávra je přemýšlivý typ - jestli v čertovi, co ví proč, naznačoval pekelným huntováním lesů něco o našem království té doby (2003), potom ve škole princů najdeme vícero různých jinotajů (najděte si ;-)

 • 24.12.2020 v 22:45

  Kašlu na lásku - 2003

  Pro mě je to Honolulu baby v jiném kabátě --- velmi nápadité, neúnavné kombinace se v kolech neustále vracejí - stylem to připomíná snad až jevištní představení - každopádně tvůrce má co říct, lépe řečeno si hraje s dlouhodobě aktuální látkou --- stejně jako July mi historky hlavní hrdinky přijdou nevěrohodné, ale na konci není nepřiměřeně arogantní, a tak se to dá odpustit. Nicméně každopádně zábavné, oddychové a vcelku milé dílko ... dá se vidět ;-)

 • 8.12.2019 v 17:51

  Spása - 2014

  Stále se dá i překvapovat v žánru western. Podobně jako film "Pro nic za nic" od tvůrců z Nového Zélandu, jsme i u tohoto snímku svědky, že pouhým jemným přenastavením některých parametrů dosáhneme neokoukaného neotřelého svěžího výsledku. Snímek je přímočarý a tvrdý, výborně zrychluje děj některých pasáží a nemazlí se ani s hrdiny, ani s diváky. Dotýká se morálních témat, avšak prakticky téměř nemoralizuje. Název filmu nikterak nevystihuje obsah, ale titul "Pomsta ... někoho či jaká" je zřejmě příliš přetížený. Takže, suma sumárum, pomstu, touhu po spravedlnosti, lidskou malost a drsné chlapy zde najdete ... vyšší hodnocení si film zaslouží.

 • 30.11.2019 v 21:42

  Král komunismu: Okázalost a pompa Nikolae Ceauşescu - 2002

  Vynikající, vynikající, vynikající. Chce se mi použít anglické slovo "amazing", neboť asi nejlépe vystihuje můj dojem z dokumentu ;-) Nikdy dříve jsem neviděl takovýto ucelený a kvalitní snímek o poválečném socialistickém Rumunsku. Zajímavé rozhovory, super archivní záběry v celku hojném počtu. Jak to Ben Lewis udělal, jak si to vše sehnal a s čí pomocí pochopil a vystihl dobovou atmosféru, to nevím, ale mohu jen ocenit. V 86ém jsme Rumunsko projížděli cestou k moři a zpět... a že se dá jet (!!!) pro svou rozlohu. Opravdu všude hesla, v obchodech 2 druhy konzerv a prázdné regály. Lidé v dokumentu mluvili velice zajímavě, ani dávno po změně neměli potřebu k nějaké příliš jednostranné a jedovaté kritice. Teprve nyní, po tak dlouhé době, mi některé poznatky srozumitelně zapadly do celkového obrazu.

 • 5.9.2019 v 19:10

  Elitní zabijáci - 2011

  Poctivé řemeslo, osvědčené celebrity, snaha o smysluplný příběh a dost dobrá kamera --- stejně ovšem bum bác klasika, trošku rychlejší spád než bylo zvykem dříve - tedy nová vlna ... takže suma sumárum nic nového pod sluncem ;-) Zajímavost - vidět excelentního herce Roberta de Niro vedle excelentního neherce Jasona Stathama - tož to je kouzelná smrtící kombinace :-) jedenkrát se dalo ...

 • 9.3.2019 v 21:53

  Den zrady - 2011

  Zprvu velmi pěkně natočené intelektuální hrátky postupně přechází v morální drama se zajímavým scénářem. Pro mě vynikla vtipem a realistickým pojetím scéna Paula, mladce a novinářky v kavárně v úvodu filmu. Paula mi bylo po podrazu na něm spáchaném líto, ale režisér to chtěl mít trochu ze života ;-)

 • 7.2.2019 v 10:23

  Z jaké jsi planety? - 2000

  Režisér filmu "Absolvent" má věru hojnost filmů nad 70%. "Z jaké jsi planety" tak úplně diváci nepřijali, mě ovšem čistota a vytříbenost jazyku filmu překvapila, teprve zpětně jsem se koukal, kdo že to kouzlil ;-) Zdařilý závěr to vytáhl dokonce na plný počet - D O P O R U Č U J I

<< předchozí 1 2 3 4 5