Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Komedie
  • Akční
  • Drama
  • Krimi
  • Dobrodružný

Recenze (505)

plakát

Hercule Poirot - Únos Johnnieho Waverlyho (1989) (epizoda) 

... tak tentokráte jsem si vytipoval původce únosu během chvilky i já, to se mi tedy běžně nestává ;-) Pravdou ale je, že režisér to tak trochu přinesl přímo na stříbrném podnose - to si zase musím přiznat :-) Hlavně že to vcelku dobře dopadlo, bez nějakých traumat pro chlapce.

plakát

Salvador (1986) 

Po zhlédnutí tohoto filmu si příliš netrouvám psát nějaký komentář ... takové vykreslení atmosféry místa a doby a nepopsatelná lidská křehkost ... Takových filmů není zase tak mnoho, posuďte sami.

plakát

Bílé písky (1992) 

Je to již vcelku hodně staré, ale pořád dobré ;-) Výborní herci, zajímavý scénář, perfektní scény ... žádná nuda, překvapivé zvraty. Nutno se maličko povznésti nad jistou sveřepostí a děravostí podsouvané logiky zápletky, ale dá se ;-) Komentář Mickeyho ohledně klobouku hlavního hrdiny při jejich prvním setkání ovšem rozhodně stojí za to --- ale na konci mu to šerif vrátil i s úroky ... dobrých 80%

plakát

Přejezd Kassandra (1976) 

Velmi, velmi se obávám, že tento film je nadčasový a má hodně co říci právě i k dnešku. Dobrá režie, vynikající kamera a extra třída herců. Výborně zpracovaný námět s přesahem z pouze akční záležitosti k hlubším otázkám. Tedy výborná práce, mohu jen doporučit i přes aktuální stáří filmu 44 let. PS: u režiséra Cosmatose mám v této chvíli ještě dvě hodnocení: 4 a 5 hvězdiček ;-)

plakát

Divoké historky (2014) 

Perfektní filmařina, perfektní kamera, výborní herci ... ale nepěkné příběhy, smutné náměty - extrahovaná část reality dnešního vystresovaného světa, tedy nedoporučuji, byť oceňuji umění tvůrců. Není dobré se tímto příliš plnit, vždyť dnes stačí pustit si zprávy a máte šílenství dostatek v čerstvém stavu ... tedy nedoporučuji ...

plakát

Loli paradička (2019) 

Lidsky jemný, velmi smutný a bolestný film. Verunka s jistotou nebyla typickou představitelnou své komunity, ale může být někde taková. Však ani Milan nebyl zrovna nejčastější případ, možná trošku pravděpodobnější než Verunka. Na tu hru jsem však přistoupil. Film naopak velmi realisticky vykreslil atmosféru jarmarku a místních lidiček, jejich názory a řeči a šumění dne. Verunky mi bylo líto, když ji neprávem nařkl Milan a stejně tak, když na ni byla hrubá Milanova mamka. Nakonec mi bylo líto obou dvou a nešťastného konce - přál bych jim trochu toho obyčejného štěstí. Každopádně režisér krásně vyjádřil, jak blízko k sobě mohou mít dva nešťastníci ... Verunka jako bezbranný človíček a Milan jako, pro svůj zdravotní handicap, opovrhovaný chlap.

plakát

Rambo: Poslední krev (2019) 

Příběh, nastavení scény a vykreslení vztahové roviny - vše prvoplánové, jednoduché, maličko méně důvěryhodné, až moc sladké ... tedy mířeno na (asi typického) amerického konzumenta filmů (připomíná rozbíhání v sérii Rockyho). Ale příběh si vás připoutá, po pomalejším úvodu již svižné tempo ... a teda nááádherná kamera - i na statku a i v Mexiku (dokonce snad ještě víc - ty noční nadhledy). Konečná vybíjená jen jako souhrn použitých technik předchozích dílů - čistě nostalgická záležitost. Za mě bych řekl, že důstojné rozloučení ...

plakát

Rambo II (1985) 

... ty 4 hvězdy již jen dle vzpomínek, dávné časy, ale Rambo byla rozhodně kultovní série svého druhu ;-)

plakát

Přes prsty (2019) 

Výborné herecké obsazení, zajímavý scénář (Petr Kolečko je hlavně scénárista), zajímavý úvod filmu, možná spíš první půlka. Náběh na lehčí pohodovku a oddechovku a ocenění aspoň 4 hvězdami. Potom se to trochu překombinuje a film lítá nahoru dolů. Hrubosti a vulgárnosti na mě trochu více než bylo třeba. Potenciál se zbytečně rozkutálel. Spíše škoda. Jinak dle hodnocení divácká obec dost rozčleněná, střed někde kolem 60% ... a tu jsem tentokrát i já ;-) (31.1.2020 - 60%)

Reklama

Reklama