Danulinda

Česko

2 body

<< předchozí 1 2 3 4 5 8 12 15
    • 15.2.2019  21:25

To (režisérské?) embrio, které schválilo Faltusovo nesrozumitelné fiflání, by mělo raději zametat chodníky!!! A stačilo tak málo, tedy říci Faltusovi, aby nešišlal, a mohl být výsledek zcela jiný, protože intonačně to bylo v pořádku, avšak srozumitelnost katastrofální. Takto se může František Filipovský bohužel akorát obracet v hrobě, jak je to pokažené. To už i přiteplený Trávníčkův hlas, který nemá v dabingu co dělat, se dá skousknout lépe.

• 7.12.2018  09:38

Jedna obrovská nuda, kterou nezachránili ani skvělí herci, jen kvůli nim symbolickou jednu hvězdu.

• 16.11.2018  21:18

Ústřední dvojice Olda Kaiser a Tomáš Holý, to nemůže dopadnou jinak, než skvěle!!! :-)

• 16.11.2018  21:14

Film sám o sobě byl pro mě milým překvapením, škoda jen příliš otevřeného konce a především katastrofální umíráčkové hudby se stejně příšerným zpěvem, respektive recitací namísto zpěvu. Naštěstí na dvd bylo možné si tyto otravné části přetočit. Holt Karel Svoboda či Petr Hapka a jim podobní, kteří filmy svými díly vždy vyšperkovali a posunuli je o patro výše, jsou bohužel jen jedni.

• 2.6.2018  09:23
    Světáci (1969)

Nebýt oněch písniček, které mi ve filmu obvykle nic navíc nedají, jedná se o výbornou komedii samozřejmě zásluhou Sováka, Menšíka, Bohdalky a spol., kterým režisér Podskalský dal ten správný prostor, aby se vyřádili.

• 2.6.2018  09:20

Po průměrné jedničce a velmi slabé dvojce je pro mě tento třetí díl jednoznačně nejpovedenější nejen po scénáristické stránce, ale také po herecké vzhledem k výbornému obsazení a výkonů jednotlivých protagonistů v čele s Hrzánem, Janžurkou, ale samozřejmě také tradičně výborným Šebánkem a Helenkou Růžičkovou.

• 20.4.2018  21:25

Vynikající film s napínavým scénářem, kde se divák ani minutu nenudí. Škoda jen toho smutného konce.

• 17.4.2018  22:07

Až na ten naprosto nerytířský název "Pajdajan" se jedná o velmi milé překvapení :-).

• 12.4.2018  19:24

Oproti trapné americké verzi velmi solidní zpracování.

• 12.4.2018  19:23

Na rozdíl od Američanů velmi povedené dílo.

• 12.4.2018  19:21

Stejně nepovedená parodie jako první díl.

• 12.4.2018  19:20

Špatná parodie s dobrým obsazením až na hlavního hrdinu.

• 22.3.2018  17:16

Oproti tolik opěvovaným dílům od Čapka toto nebylo zbytečně morbidní a navíc to mělo i vtip a jiskru.

• 28.10.2017  20:05

Když nebudu řešit fakt, že se jedná o propagandu, jde o velmi příjemný odpočinkový film, kterému nevadí ani delší stopáž, za mě spokojenost.

• 29.8.2017  09:10

V knižní podobě je tato pohádka velmi hezká, a proto jen z úcty k této předloze nedávám odpad, protože scénář i hudba je trapnost nad trapnost a nezachrání to ani výborné obsazení.

• 26.7.2017  14:21
    Cirkus bude! (1954)

Z hlediska filmového scénáře je to maximálně na jednu až dvě hvězdy nehledě na super obsazení, avšak z pohledu mistrovských cirkusových představení i plný počet bodů je málo, proto řečeno hantýrkou školní - za pět :-)

• 7.7.2017  21:30

Skvělý scénář, ve kterém byl sice přirozenější i svou bližší povahou k roli pan Marvan, ale Hugo Haas mě také nezklamal na to, že je úplně jiný typ herce i člověka, než byla postava.

• 26.11.2016  16:32
    Zkoušky z dospělosti (TV seriál) (1980)

Sice to není určitě nejsilnější seriál doby totalitní, ale oproti dnešním "ztrátám času" se jedná o dobře odvedenou práci, která mě poměrně dost zaujala.

• 26.11.2016  16:30
    Bylo nás šest (TV seriál) (1986)

Milé překvapení, které mě zaujalo snad ještě více než "starší sourozenec" Zkoušky z dospělosti. Super úvodní skladba, příjemné herecké výkony, solidní scénář, za mě tedy spokojenost.

• 10.8.2016  20:07
    Soudce a drahokam (TV film) (1983)

Moravské pohádky mě většinou nudí, avšak tato patří mezi ty velmi povedené, které si člověk s chutí znovu rád zopakuje.

• 8.8.2016  10:14
    Kufr plný nadějí (TV film) (1977)

Krásný film, který nám popisuje, jak by mohla být škola zábavná, kdyby náš systém nechrlil jen bandu nadrcených sucharů s papírem, avšak bez opravdové schopnosti něco naučit (v podání výborného pana Kemra), ale kdyby dal možnost především těm, kteří by to dělali srdcem, a tedy lépe, jako např. pan Svojtka.

• 16.3.2016  20:35

Skvělý "Laďa", ale škoda toho divného konce.

• 13.3.2016  13:06

První příběh výborný, tedy za pět bodíků, druhý taktéž nadprůměrný, tedy za čtyři a třetí slabý, tedy za dva, celkem za 4.

• 4.2.2016  12:41
    U nás doma (TV seriál) (1988)

Tento seriál mi zcela unikl a po prvním dílu jsem poměrně potěšený, protože se jedná o solidní průměr, který kazí pouze katastrofálně přehrávající Z. Fišárková, která mi svým naprosto umělým projevem připomíná výkony většiny dnešních (ne)herců.

• 1.2.2016  13:58
    Tchán (1979)

Škoda, že "Spejbl" Josef Bláha nedostal více příležitostí v hlavních rolích, neboť kdekoliv se objevil, byl vynikající.

• 1.2.2016  13:55

Pepa Dvořák šmatlající, sportovního trenéra a svůdce žen hrající :-D . Poměrně hezký příběh, kde kromě hlášek právě Josefa Dvořáka a Petra Nárožného zahrála jako již tradičně skvěle paní Janžurová. Taktéž oba malí sourozenci neměli chybu, holčička přirozeným výkonem a chlapeček svou roztomilostí.

• 22.1.2016  08:20

Scény s hláškami a rvačkami byly výborné, zbytek však jen roztahaná nudná nelogická záležitost.

• 17.1.2016  20:02

Dojemný film s trefnými vtipy, k tomu velmi solidní scénář i hudba a navíc kamera, která není na rozdíl od většiny dnešních filmů chaotická, ale velmi pohodově vedená ve starém dobrém duchu, celkově tedy plný počet.

• 16.1.2016  20:25
    Plácek (TV film) (1978)

Hezky zahrané, avšak příliš slabý scénář.

• 15.1.2016  09:31

Skvělý scénář, super vtipy, pro mě spolu s Pastí nejlepší film s Willisem :-) .

<< předchozí 1 2 3 4 5 8 12 15