• Pohádka

Dívka v modrém (1939)

Za tu krásnou a vtipnou staročeskou mluvu hlavní postavy dávám plný počet bodů :-).

To neznáte Hadimršku (1931)

Solidní film, ale místo naprosto neatraktivní a staře vypadající Valentové měli režiséři rozhodně zvolit jinou variantu, ať už Baarovou, Kabátovou či i ve filmu hrající jinou postavu Grossovou, protože Plachtovo chválení tím pádem působilo spíše směšně než opravdově, anebo že by měl Jindra a hlavně Otto Rubík tak skromný vkus? :-D

Páni kluci (1975)

Pro mě nejlepší film pana Olmera, a to mám Bony a klid také velmi rád :-).

Hříšní lidé města pražského (1968) (seriál)

Seriál je sice výborně obsazený, ale scénář je slabě zpracovaný oproti výbornému pokračování Panoptika města pražského, kde kromě silných příběhů nechyběla i úsměvná místa, což je u kriminálek vždy příjemné doplnění.

Sexmise (1983)

Pro mě nejlepší polský film.

Copak je to za vojáka... (1987)

Nejakčnější český (československý) film z vojenského prostředí, super scénář, parádní herci, výborná hudba.

Profesionál 2: Samotář (1987)

Scénárista sice udělal ze Simona totálního nepoldu, který se nechal zcela amatérsky zastřelit, ale nebýt této naivnosti, tak se jedná o jeden z mých top ten filmů s Bebelem.

Láska (1973)

Škoda těch otravných "snových" pitchovin, jinak by to bylo na víc bodíků.

Čert a Káča (1970) (TV film)

Krampolík s Bohdalkou, ty dva bych nikdy nedal dohromady a přece jim to skvěle šlapalo :-D. K tomu jako vždy příjemná Růžičková, Moučka nebo Vašík Tréglů a o zábavu je i při skromném scénáři postaráno :-).

Tři přadleny (1967) (TV film)

Tato verze se na rozdíl od té novější moc nepovedla, hlavní dvě postavy jsou nemastné neslané a trapná nehodící se jména přadlen celkovému výsledku taktéž nepřidají. Za mě spíše zklamání.