Zette10

1 bod

<< předchozí 1 2 3
    • 22.8.2011  23:27
    Obhájce (2011)

McConaughey byl ze začátku na facku, jeho robotická chůze a strojový výraz ve tváři toho moc pozitivního neslibovaly. Nakonec to dopadlo dobře, příběh ušel, řemeslně byl snímek zvládnut také - i když moderní kamera vůbec nelícovala s retro stylem filmu. Syrový toner se mi velice líbil. Hip-hopová hudba pro mě byla skvrnou na jinak povedeném soundtracku. K "výkonu" Marisy Tomei se snad nelze vyjádřit, šílenost. A vadilo mi finálové odhalení vraha. Nevěřím, že v dnešní době by zámožná žena - matka dala přednost citu a jednala sama, namísto aby si "objednala" nějakého toho "Mexikána". Stát se to může, pro daný film to je asi dokonce nutné, jenže to pak ztrácí autenticitu.

• 22.8.2011  08:52

Námět ok, ale už tu byl mnohokrát a lépe zpracovaný. Herci naprosto toporní, v jejich čele Russell Crowe, který nepředvedl podle mého názoru nic dobrého, minimálně žádný cit. Hrál topornou, buranskou, nešikovnou postavu (obzvláště scény v bazéně, kdy se mu nedařilo jako by dostat ven byly strašné). K tomu připočtěme přihlouplý český dabing s neustálými přízvuky typu: a, o, y...! O vínu se člověk nedozvěděl prakticky nic, času stráveného ve vinici bylo poskrovnu. Ač londýnský expert v investicích, Crowe při jízdě vedle cyklistů zvolal: Ať žije Lance Armstrong, stejně tak při opravách budov hrála hudba z USA, tomu nějak nerozumím. Dva body dávám za nádherné prostředí. Sentiment jsem necítil žádný. Vysoké hodnocení proto nechápu.

• 18.8.2011  14:20

Hloupoučké, děj jak dle vystřihovánky made in USA, přesto se člověk párkrát zasměje

• 4.7.2011  12:11

Nevím, proč bych měl dobře hodnotit Sherlocka Holmese, který jím vůbec není, co hůř - ani si na něj nehraje. Nečekejte žádné krimi, pouze ironickou akční talk show, která nemá s geniálním, zdvořilým, gentlemanským detektivem vůbec nic společného. Fuj! Takové "zpracování" mě fakt uráží.

• 7.6.2011  13:36

Jednička byla dokonalá. Dvojka je pouze pokusem o její nápodobu. Opakované vtipy na jiném místě...Pro mě, i přes pár povedených nových fórů velké zklamání

• 3.4.2011  10:25

Hitchcock prostě nikdy nezklame. Zajímavý thriller, u kterého si člověk ani chvíli není jist, jak že bude pokračovat, jakým směrem vyrazí příběhová linie v návaznosti na změny těch nebo těch okolností. A tak to má být. Filmová šablona do budoucna. Nebýt slaboučkého konce (myslím až samotný těžko uvěřitelný pád z vlaku) a prázdných míst ve filmu, dal bych pět.

• 3.4.2011  10:21

Herecké galapředstavení Colina Firtha, Geoffrey Rushe (ten se mně osobně líbil nejvíce) a Heleny Bonham Carter. Typický britský suchý, nenápadný humor, vcelku zajímavý příběh, dobré technické zpracování, ale genialita povyšující snímek něčím o ten poslední stupínek vzhůru prostě chybí. Proto, ač zcela zasloužené, tak "jenom" čtyři hvězdičky.

• 20.2.2011  22:59

Hodně silný, psychicky náročný film. Taky těžký - Aronofsky totiž použil spoustu depresivních prvků z Requiem za sen. Natalie Portman předvedla naprosto strhující výkon. Hranice sebezničujících představ a ne méně kruté reality byla nastavena co do efektu mistrně, jen mi vadilo, že sahala podle mě až příliš daleko, jako by pak hlavní postava byla nucena lehce přehrávat. Zbytečnými se mi jevily vcelku časté "lekačky". Každopádně doporučuji.

• 26.1.2011  22:04
    Pouta (2009)

Distanc od filmové průměrnosti. Zvláštní, zajímavý, ale táhlý film. Precizní vyjádření atmosféry doby, nejde o příběh, ale spíše o celkový feeling, řekl bych. Výborná hudba (a skvělý závěr s mými oblíbenci WWW). Pro mě však celkově až příliš suché. I když to tak (asi) bylo i ve skutečnosti. Ondřej Malý více než exceluje.

• 26.1.2011  19:14
    Elling (2001)

Poutavá tragikomedie o dvou bláznech, kteří dostanou šanci žít normálním životem v městském bytě.

• 26.1.2011  19:08

Velmi kvalitní syrový film poprvé zobrazující něco, o čem se ví, ale o čem se zas až tak moc nemluví. Pět hvězdiček dát nelze, chybí prvek mimořádnosti, ta pověstná třešnička. Jinak ale doporučuji.

• 9.12.2010  21:57

Zkousnul jsem pouze úvodní scénu. Dál už tento snímek vidět nechci.

• 9.12.2010  21:56

Parádní pohodová vánoční komedie, naprosto jednoduchý námět, skvěle zpracovaný. Hvězdičku dolů dávám za vcelku citelný zub času (zejména co do hudby/zvuků).

• 20.11.2010  22:27
    Disturbia (2007)

1. Můj věk není v rozmezí cílového diváka - tj. 12-15 let. 2. Viděl jsem (a ne jednou) výtečné Okno do dvora. Splňujete-li tyto dva předpoklady, nic za filmem nehledejte. Vypnul jsem po asi dvaceti minutách. Hitch je holt Hitch.

• 20.11.2010  22:25
    Kajínek (2010)

Řemeslně naprosto nezvládnuto, ať už je příběh jakýkoliv. Jáklovské "kdo jde zrovna kolem domu, nechť hraje" jsem s čistým svědomím po zhruba polovině vypnul.

• 27.10.2010  21:21
    Stalker (1979)

Rozhodně pět hvězdiček. Proč? To nevím, takže asi právě proto. Čistě jenom pocit.

• 27.10.2010  19:22

Výborné. Další stylový díl kvalitního švédského thrilleru. Rychle plynoucí zábavná podívaná tentokrát postavena zejména na strhujícím výkonu Noomi Rapace.

• 18.10.2010  11:21

Smutné, chladné, depresivní, co hůř - pravdivé. Pět hvězdiček nedávám jen kvůli filmařským nedostatkům, obsah je dokonalý.

• 25.9.2010  12:03

Film, u kterého je nutno oddělit kvalitu a zábavnost. Knižní předlohu jsem přečetl, i proto vím, že se od ní snímek na můj vkus až příliš odtahuje. Přiznejme si, že kvalita filmu valná není, nicméně jsem se u něho příjemně pobavil a za předpokladu, že už ho nikdy neuvidím mi sto minut uběhlo velice, velice rychle. Miroslav Donutil zahrál opravdu přesvědčivě. Objektivně bych měl dát asi dvě hvězdičky, ale protože vím, že už Román pro muže nikdy neuvidím, dávám tři hvězdičky pro to, že jsem se vcelku solidně pobavil.

• 24.9.2010  11:07

Neskutečně originální, své, ojedinělé, stylové. Mix holmsovského s cimrmanovským. Pět hvězdiček (a to tyto a jim podobné filmy standardně rád nemám, ale dokážu je ocenit).

• 22.9.2010  22:42
    Sedam i po (2006)

Líbilo. A moc. Fajn rozdělení do sedmi povídek dle sedmi smrtelných hříchů. Jednotlivé příběhy mají co říct, jsou podány mimořádně humorně a zvládnuty na výbornou také po filmově-technické stránce. Nemám výhrad.

• 22.9.2010  18:58
    Profesionál (2003)

Dobrý námět, slabší provedení. Za plus považuji množství komických, opravdu vtipných scén, mínusem je pro mě přílišná táhlost filmu.

• 4.9.2010  16:47

Příjemné pokoukání, ale zcela upřímně - zase nic extra. Eliška Balzerová s Lenkou Vlasákovou excelují, jenže to je tak vše, co si z filmu vezmete. Omletý příběh ze současnosti snižují časté trapné "vtípky", které už každý slyšel, časté trapné "scénky", které už každý zažil, časté trapné "pocity", které už každý cítil. Vůbec NIC nového. Úrovně čtyř hvězd snímek nedosáhne ani přes pěkné záverečné písně Charlie Straight.

• 4.9.2010  16:43

Čtyřhvězdičkový námět krutě sražen na naše poměry nemístnou investigativitou amerického stylu

• 16.7.2010  21:39

Skandinávské snímky mi pravidelně dávají to, co hledám - novou cestu, nový příběh, neotřelost, originalitu, styl. Film Nielse Arsena Opleva podle románu Stiga Larssona není výjimkou. Kriminální příběh s thrillerovými, někdy až hororovými prvky má vše, co by mít měl - styl, atmosféru, děj, kvalitní herecké výkony, zajímavou dějovou linii. Jednu hvězdičku dolů dávám za to, že někdy hraje na efektnost, hraje si na něco víc, čímž, bohužel, není. Dvě a půl hodiny mi utekly velice rychle. Kdo potřebuje Hollywood? Já tedy ne.

• 30.5.2010  20:33
    Máj (2008)

Sračka nehodná komentování. Dobové postavy a kostýmy naprosto neuvěřitelně na pozadí soudobé hudby Support Lesbiens?!! Podání strašné, herci strašní, režisér hrozný. Co to jako mělo být? 1 bod za místy pěkné podbarvení. PS: Hodnotím na základě prvních třiceti minut, více už sledovat opravdu nešlo. Jsem pro převod stěžejních literárních děl na filmové plátno, ne však touto cestou.

• 20.5.2010  10:36

Zajímavý, poutavě podaný příběh, nebo spíše nástin ne tak docela standardního života v koncentračním táboře. Výborný toner kamery, jen mě často rušilo nadbytečné dramatizující přibližování a oddalování kamery. Hudba ucházející. Kromě zoomování kamery a pár mezer v hereckých výkonech opravdu nemám, co bych snímku vytkl.

• 17.5.2010  19:12

Takže... Zpracování velmi pěkné, řekl bych, tak na čtyři body. Avšak příběh slabý jako bílá káva mojí babičky. Hollywoode, styď se. Dávám tři, ale nechci vidět nikdy více.

• 8.5.2010  13:21

Vždycky mám velikou radost, když vidím nějaký evropský film, který se svým příběhem, nebo třeba kvalitou zpracování bezezbytku vyrovná snímkům z Hollywoodu. Frygtelig lykkelig je jedním z nich. Výborný žánrový mix v čele s bravurním hereckým představením Jakoba Cedergrena. Největší plus: k dokonalosti dovedená kamera. Největší minus: příběh nedrží dostatečně pohromadě, po skončení filmu divákovi nedá nějaký určitý komplexní dojem, pocit.

• 23.4.2010  22:33
    Protektor (2009)

Takže asi takhle: Nechápu boom kolem Jany Plodkové, to je herečka hodná TV seriálů, rozhodně ale ne kvalitních filmů. De facto to stejné platí o Sandře Novákové - její poslední dobrá role byla v TV seriálu Bylo nás pět. Marek Daniel zahrál, oproti tomu, co jsem předpokládal, velice dobře. Hudba byla opravdu výtečná. Stejně tak tonerem definovaná kamera. Co filmu tedy chybělo? Příběh. Celistvá dějová linie. Prakticky celou úvodní hodinu to byla jedna velká nuda, posledních třicet minut zapříčinilo, že o snímku bylo možno říct, že měl jakžtakž nějaký děj. Celkový souhrn: Od čtyř hvězdiček tento audiovizuálně výborně zvládnutý snímek dělí slabý příběh, respektive jeho slabé podání.

<< předchozí 1 2 3